Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247102 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #975 on: 2011-09-24, 14:35:43 »
A do mnie nie przemawia ta p³yta. Mo¿e jeszcze nie... Ale nie wci±ga i nie intryguje... Zniechêca. Nuda.

Trudno siê nie zgodziæ, rownie¿ uwa¿am, ¿e p³yta jest zwyczajnie nudna i w ogole nie trzyma siê ³adu i sk³adu ... Najlepszymi utworami s± utwory bonusowe, oba, i tyle. P³yta przekombinowana moim zdaniem (teraz juz wiem dlaczego zaróno na ksi±¿eczce jak i DVD nie ma Wilsona - pewnie siê wstydzi, pomimo tego co mówi w wywiadach ).


Generalnie p³yta bardziej spójna od Damnation z pomys³em na ca³o¶æ (klimat tekstów absolutnie wspó³gra z muzyk±)
:| Cz³owieku nie wiem czy s³ucha³e¶ Damnation ale po Twojej wypowiedzi wnioskuje, ¿e chyba jednak nie. Damnation bije na g³owê nastrojem i spójno¶ci± Heritage!

Heritage to taka .. dobra, eksperymentalna p³yta, ale bez polotu i tak jak Czarna wspomnia³a (pomimo tylu eksperymentów) nudna i na si³e moim skromnym zdaniem.
No i tutaj siê nie zgodzê z ani jednym s³owem  :? Moim zdaniem p³yta jest rewelacyjna. Nie nadaje siê kompletnie do s³uchania "przy czym¶"(chyba ¿e mamy podzieln± uwagê jak np. Ja :P). Tu trzeba spokojnie usi±¶æ, za³o¿yæ s³uchawki i wpa¶æ po uszy :P Jak siê to poczuje to uwierz mi ta p³yta wci±ga bez reszty.

1. Utwory bonusowe IMO s± ok (¿a³ujê tego ¿e PYRE nie ma na CD :x).
P³yta jest chaotyczna to fakt ale taka mia³a byæ. Brzmienie i klimat s± spójne i tu trzeba dodaæ ¿ê ca³o¶æ jest genialnie zrealizowana.

2.
Porównywanie tej p³yty do Damnation jest zwyczajnie nie na miejscu bo tamta p³yta by³a utrzymana w art rockowej stylistyce. Jest bardzo piêkna i elegancka. Nie ma tam miejsca na gadki o diab³ach itp. To brzmi±ca nowocze¶nie progresywna art rockowa p³yta. Heritage natomiast nawi±zuje do twórczo¶ci kapel prog rockowych lat 70, Alece'a Cooper'a itd. Brzmi wspaniale analogowo a teksty utrzymane s± w takiej "mrocznej" stylistyce rodem z lat 70. Wiadomo ¿e nie wszystkim siê to podoba. Ale to brzmi jak wczesny heavy metal po³aczony z Prog rockiem :) Dla mnie co¶ wspania³ego i cieszê siê w sumie ¿e OPETH nagra³ tak± p³ytê. Oczywi¶cie uwielbiam te starsze p³yty gdzie gitarowe riffy urywa³y jaja a wokal burzy³ ¶ciany :) Ale czasami potrzeba mi odskoczni od metalu. Czêsto siêga³em wtedy po Damnation. Dzi¶ mam wspania³± alternatywê :)

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #976 on: 2011-09-24, 14:41:38 »
...ale ten kawa³ek jest taki "p³aski"

Quote
Lost control and called your name
 Left a home in the pouring rain
 In a sea of guilt and shame
 Will we sustain

Móg³bym ustawiæ to i s³uchaæ w kó³ko... a¿ do szaleñstwa! Ten fina³ móg³ trwaæ d³u¿ej... jeszcze jedna szaleñcza solówka...  mam nadziejê ¿e koncertowa wersja powali na kolana!
Wogóle to wej¶cie po tym spokojnym motywie mnie rozwala kompletnie i ten dzwiêk w tle. Jakby chór... Potem te wszystkie smaczki klawiszowe i g³os podbarwiony jakim¶ flangerem  :twisted: Co¶ pieknego :)

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #977 on: 2011-09-24, 18:15:02 »
...ale ten kawa³ek jest taki "p³aski"

Quote
Lost control and called your name
 Left a home in the pouring rain
 In a sea of guilt and shame
 Will we sustain

Móg³bym ustawiæ to i s³uchaæ w kó³ko... a¿ do szaleñstwa! Ten fina³ móg³ trwaæ d³u¿ej... jeszcze jedna szaleñcza solówka...  mam nadziejê ¿e koncertowa wersja powali na kolana!
Wogóle to wej¶cie po tym spokojnym motywie mnie rozwala kompletnie i ten dzwiêk w tle. Jakby chór... Potem te wszystkie smaczki klawiszowe i g³os podbarwiony jakim¶ flangerem  :twisted: Co¶ pieknego :)

Ten finał to taki galop z zamknietymi oczami (w strugah ulewnego deszczu) przez otwarte pole... a chór... podrasowany chór z In the court of crimson king...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #978 on: 2011-09-24, 18:18:54 »
Tylko mi siê wydaje, ¿e to t³o z chórem to z lekka tandetne jest i to taki ³atwy chwyt ¿eby by³o patetycznie-dramatycznie? Generalnie podoba mi siê ta koñcówka, ale za ka¿dym razem mam wra¿enie, ¿e jest z czego¶ z lekka zer¿niêta i jeszcze to t³o... Sam nie wiem :P



S³ucham teraz Lamentations i nasun±³ mi siê taki wniosek - z ca³ym szacunkiem do gry Lopeza, który w tym co robi³ by³ ¶wietny - on nie umia³by raczej na nowej p³ycie zagraæ tak, jak Eric. On nawet graj±c Windowpane brzmi jakby ju¿ siê próbowa³ rozgrzewaæ przed Deliverance. Axe mo¿e i dot±d wydawa³ siê graæ bardziej technicznie, matematycznie, ale jednak na Heritage pokaza³, ¿e jak chce to potrafi w³o¿yæ w swoj± grê wiêcej uczucia.

Bardzo bym chcia³, ¿eby oni sobie na tej nowej trasie pozwolili na wiêcej improwizacji w tych utworach, bo jest tam na to mnóstwo miejsca. Rozwinêli niektóre sola na gitarach, pozwolili wiêcej pograæ Ericowi, nawet Mendez mia³by tam gdzie siê popisaæ czym¶ wiêcej ni¿ na p³ycie. Ten materia³ a¿ siê prosi by go na ¿ywo trochê porozci±gaæ, pobawiæ siê nim.
« Last Edit: 2011-09-24, 18:30:04 by Callahan »

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #979 on: 2011-09-24, 19:13:33 »
Bez przesady, nie jest wcale taki kiczowaty. I bardziej przypomina Rainbow ni¿ Iron Maiden. Sam w sobie jest to po prostu bardzo fajny kawa³ek hard-rockowej muzyki na mod³ê Majkowego robienia muzyki. I nie razi mnie na tej p³ycie, bo ona ogólnie nie grzeszy nadmiern± spójno¶ci±. Je¶li co¶ tutaj nie pasuje do reszty, to intro Heritage. Wy³upane na tym fortepianu zupe³nie bez jakiego¶ uczucia, tak mechanicznie i w dodatku jak ju¿ kto¶ napisa³ przypiête agrafk± do reszty.

No mikael mówi³ ¿e inspirowa³ siê "Kill the king" RAinbow a utwór nosi³ nazwê wstêpn± "Kill the queen". Rzeczywi¶cie s³uchaj±c obu kawa³ków s³ychaæ podobn± konstrukcje utworów ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #980 on: 2011-09-25, 00:30:28 »
"Face in the Snow" jest piêkne. Moim zdaniem spokojnie by³oby na ten kawa³ek miejsce na albumie.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #981 on: 2011-09-25, 01:47:17 »
kolejna recenzja albumu

Jeszcze jedna recka z MLWZ - moim zdaniem przerost formy nad trescia, ale da sie przeczytac :P
jakas taka natchniona za bardzo i nadeta :P

Slucham sobie 'Heritage' po nocy i przegladam temat i widze, ze nie dalem linku do tej recenzji :D

No wiec jeszcze raz:

Jeszcze jedna recka z MLWZ - moim zdaniem przerost formy nad trescia, ale da sie przeczytac :P
jakas taka natchniona za bardzo i nadeta :P


No i mam pare nowych spostrzezen:

1.Szkoda, ze 'Slither' nie znalazl sie po 'Nepenthe' - trzeba byc prawdziwym twardzielem, zeby wytrzymac kombinacje 'Nepenthe' + 'Haxprocess' + poczatek 'Famine' bez ziewania albo chociaz lekkiego zniecierpliwienia (szczegolnie o tej godzinie :D).

2.Czy nie macie wrazenia, ze riffy (klik coby zobaczyc ktore) z 'TDO', z 'Nepenthe' oraz z 'Famine' sa do siebie blizniaczo podobne? Na poczatku kojarzyly mi sie gdzies tam z Riversidem, ale teraz po paru przesluchaniach wydaja mi sie strasznie kwadratowe i niczego nie wnosza, ba, nawet zaczynaja mnie chyba draznic :/

3.Sluchajac tej plyty czuje sie jakbym sluchal progrockowej, obdartej z metalowych elementow wersji "Ghost Reveries".

4.Mimo wszystko plyta mi sie podoba, choc nie porywa jako calosc - i chyba to jest moj glowny zarzut w jej strone: brak takiego ladunku emocjonalnego, jaki byl na poprzednich albumach.
« Last Edit: 2011-09-25, 02:15:34 by Voice »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #982 on: 2011-09-25, 07:50:50 »
"Face in the Snow" jest piêkne. Moim zdaniem spokojnie by³oby na ten kawa³ek miejsce na albumie.
Mo¿na przecie¿ sobie dograæ oba bonusy na CD-R, ewentualnie jeszcze dorzuciæ The Throat of Winter, bo idealnie do ca³o¶ci pasuje i bêdziemy mieli w³asny "Heritage", nawet ze zmienion± kolejno¶ci±. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #983 on: 2011-09-25, 10:06:43 »
"Face in the Snow" jest piêkne. Moim zdaniem spokojnie by³oby na ten kawa³ek miejsce na albumie.
Mo¿na przecie¿ sobie dograæ oba bonusy na CD-R, ewentualnie jeszcze dorzuciæ The Throat of Winter, bo idealnie do ca³o¶ci pasuje i bêdziemy mieli w³asny "Heritage", nawet ze zmienion± kolejno¶ci±. :wink:
s³uchanie z cd-r to ju¿ nie to samo niestety. Dobrze by by³o gdyby do orygina³u mo¿na by³o dograæ :-P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #984 on: 2011-09-25, 10:44:45 »
s³uchanie z cd-r to ju¿ nie to samo niestety.
A tego to ju¿ nie rozumiem... :shock:  Jako¶æ nagrania identyczna z orygina³em. I do tego jeszcze, je¿eli kopia z w³asnej p³yty, legalnie bez piracenia.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #985 on: 2011-09-25, 11:14:24 »
Quote
1.Szkoda, ze 'Slither' nie znalazl sie po 'Nepenthe' - trzeba byc prawdziwym twardzielem, zeby wytrzymac kombinacje 'Nepenthe' + 'Haxprocess' + poczatek 'Famine' bez ziewania albo chociaz lekkiego zniecierpliwienia (szczegolnie o tej godzinie ).


A dla mnie osobi¶cie jest to najlepszy fragment p³yty  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #987 on: 2011-09-25, 14:57:48 »
To mo¿e ja wrócê do sedna w±tku  :wink: "Heritage" ju¿ mi siê os³ucha³o i "ule¿a³o", wiêc mogê pokusiæ siê o jak±¶ bardziej konkretn± opiniê ni¿ poprzednia. Album jest trudny, ale wed³ug mnie bardzo dobry. Chyba lepszy i bardziej spójny od "Watershed", p³ytka równiutka, ale te¿ zró¿nicowana. Po bezpo¶rednim porównaniu, jednak starsze albumy zostawiaj± t± p³ytê sporo w tyle, ale nie ci±gle nagrywa siê arcydzie³a. S±dzê, ¿e w moim prywatnym (bardzo p³ynnym i niesprecyzowanym) rankingu "Heritage" lokuje siê ko³o GR (a t± p³ytê bardzo lubiê). Na pewno Mike udowodni³, ¿e potrafi robiæ muzykê i Opeth nale¿y do najlepszych wspó³czesnych zespo³ów z ambicjami.

A tak poza tym, to zmieni³bym kolejno¶æ. Ja bym widzia³ taki uk³ad - na pocz±tku bardziej dynamiczne kawa³ki, a druga po³owa wyciszona, bardziej nostalgiczna. No i z bonusami. Oczywi¶cie mo¿na tego dokonaæ na w³asny u¿ytek, jednakowo¿ kanoniczna wersja albumu jest jaka jest i mo¿na z ni± polemizowaæ :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #988 on: 2011-09-25, 15:14:18 »
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-20817-stringi-OPETH-Logo-STR-045-.html Dobreee ;)
In_Prog_We_Trust, to ju¿ kolejny raz, przegl±daj trochê bardziej szczegó³owo nasze forum i nie rób ¶mietnika - w±tek o Opecianych ciuchach masz tu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #989 on: 2011-09-26, 00:02:29 »
To mo¿e ja wrócê do sedna w±tku  :wink: "Heritage" ju¿ mi siê os³ucha³o i "ule¿a³o", wiêc mogê pokusiæ siê o jak±¶ bardziej konkretn± opiniê ni¿ poprzednia. Album jest trudny, ale wed³ug mnie bardzo dobry. Chyba lepszy i bardziej spójny od "Watershed", p³ytka równiutka, ale te¿ zró¿nicowana. Po bezpo¶rednim porównaniu, jednak starsze albumy zostawiaj± t± p³ytê sporo w tyle, ale nie ci±gle nagrywa siê arcydzie³a. S±dzê, ¿e w moim prywatnym (bardzo p³ynnym i niesprecyzowanym) rankingu "Heritage" lokuje siê ko³o GR (a t± p³ytê bardzo lubiê). Na pewno Mike udowodni³, ¿e potrafi robiæ muzykê i Opeth nale¿y do najlepszych wspó³czesnych zespo³ów z ambicjami.

A tak poza tym, to zmieni³bym kolejno¶æ. Ja bym widzia³ taki uk³ad - na pocz±tku bardziej dynamiczne kawa³ki, a druga po³owa wyciszona, bardziej nostalgiczna. No i z bonusami. Oczywi¶cie mo¿na tego dokonaæ na w³asny u¿ytek, jednakowo¿ kanoniczna wersja albumu jest jaka jest i mo¿na z ni± polemizowaæ :wink:
my¶lê, ¿e porównywanie tej p³yty do starszych jest niemo¿liwe :-P to ca³kiem odmienna stylistyka.

 

lofty-success