Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247101 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1020 on: 2011-09-28, 12:56:20 »
Mój na Folklore :)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1021 on: 2011-09-28, 13:20:33 »
Waham siê miêdzy Famine, Haxprocess i Nepenthe. Na razie g³os idzie na Famine, ale jeszcze wszystko mo¿e siê zmieniæ.

A tak w ogóle to przes³ucha³em dot±d album dziesiêæ razy. Na spokojnie, bez katowania go w kó³ko, raczej z lekkim dystansem. W kontek¶cie poprzednich nagrañ trudno tu w ogóle cokolwiek powiedzieæ, Heritage jest zupe³nie inne. To na pewno dobra p³yta, której bêdê jeszcze wiele razy z przyjemno¶ci± s³uchaæ. Jednak nie jest ona genialna i intensywno¶ci± emocji trudno jej siê równaæ z kilkoma wcze¶niejszymi. Ze spójno¶ci± te¿ bywa ró¿nie. Nie brakuje mi growlu, jest jednak jedna rzecz, której mi brakuje. Mikael mówi³ kiedy¶, ¿e Opeth to gitarowy zespó³ i nic im wiêcej do szczê¶cia nie jest potrzebne. Tymczasem tutaj porz±dnego gitarowego grania jest ma³o. Brakuje mi przepysznych zapl±tanych gitarowych riffów, tych monumentalnych wej¶æ jak i ca³ych gitarowych opowie¶ci - takich jakie znale¼æ mo¿na na BWP albo GR. Uwa¿am, ¿e nawet graj±c w tym stylu da³oby siê zagraæ wiêcej rzeczy tego typu i pod tym wzglêdem czujê niedosyt.
« Last Edit: 2011-09-28, 13:24:36 by Callahan »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #1022 on: 2011-09-28, 13:35:19 »
To na pewno dobra p³yta, której bêdê jeszcze wiele razy z przyjemno¶ci± s³uchaæ. Jednak nie jest ona genialna i intensywno¶ci± emocji trudno jej siê równaæ z kilkoma wcze¶niejszymi.

 =D> Callahan, mozesz przestac wlamywac sie do moich mysli? :P

Uwa¿am, ¿e nawet graj±c w tym stylu da³oby siê zagraæ wiêcej rzeczy tego typu i pod tym wzglêdem czujê niedosyt.

Yup. Mnie sie wydaje, ze 'Heritage' to taki eksperyment "nowego" zespolu. Nagrali plyte w klimacie, w ktorym chcieli ja nagrac, i okazalo sie, ze pod pewnymi wzgledami nie do konca im sie udalo, wiec beda teraz probowac szlifowac ten styl i moze dopiero kolejna plyta przyniesie to, czego faktycznie oczekuje i zespol, i fani.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1023 on: 2011-09-28, 13:55:11 »
Na pierwszy wybór poszedł Folklore, w kolejce Femine, Nepenthe, Haxprocess, TDO..... itd :-) Dzięki za ankietę!
 Mikael na filmie mówi, że ta płyta to początek nowego. Myślę, że zaciącie progresywne ma duże więc obraz płyty nie jest przypadkiem - z resztą powtarza to wielokrotnie, że wygląda on tak jak chciał. Wczoraj włączyłem Deliverence i zauwazyłem jak się ta płyta różni od pozastałych... choć ciąg przyczynowo-skutkowy widać

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1024 on: 2011-09-28, 14:01:17 »
Yup. Mnie sie wydaje, ze 'Heritage' to taki eksperyment "nowego" zespolu. Nagrali plyte w klimacie, w ktorym chcieli ja nagrac, i okazalo sie, ze pod pewnymi wzgledami nie do konca im sie udalo, wiec beda teraz probowac szlifowac ten styl i moze dopiero kolejna plyta przyniesie to, czego faktycznie oczekuje i zespol, i fani.
O, to jest w³a¶nie rozwiniêcie mojej refleksji nad Heritage. Dla mnie to jest trochê Watershed II pod wzglêdem przemiany stylu zespo³u. Watershed by³o pierwszym krokiem, do¶æ niepewnym, Heritage jest bardziej zdecydowane, ale my¶lê, ¿e dopiero kolejny album bêdzie pewnym staniêciem na dwóch nogach. A przynajmniej tak± mam nadziejê. Niech sobie poeksperymentuj±, pokombinuj±, ale potem znajd± jaki¶ kierunek, w którym chc± pod±¿aæ.  Dlatego pisa³em kiedy¶, ¿e lubiê, kiedy zespó³ pomiêdzy albumami nagrywa epki, na których ma szansê pokombinowaæ i nawet mocno zaryzykowaæ w eksperymentach, bo potem na albumie ju¿ lepiej wie co ma robiæ. A w przypadku Heritage trochê tej pewno¶ci jeszcze brak.

=D> Callahan, mozesz przestac wlamywac sie do moich mysli? :P
Oj, po prostu wybitne umys³y my¶l± podobnie :mrgreen:

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1025 on: 2011-09-28, 17:47:01 »
Zdecydowanie Haxprocess :) Folklore mimo ¿e bardziej dynamiczny wg mnie ustêpuje klimatem :) Tu jest niesamowita gra gitary klasycznej, te odg³osy dzieci (magiczny moment) no i wokal jest ¶wietny ale to wszyscy wiemy :P
Proponujê daæ mo¿liwo¶æ oddania 2 g³osów, poniewa¿ ciê¿ko wybraæ pomiêdzy 2 ulubionymi :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1026 on: 2011-09-28, 17:56:33 »
Powinna byæ opcja wyboru wiêcej ni¿ jednej kompozycji, bo ja przyk³adowo nie mam zdecydowanego faworyta.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1027 on: 2011-09-28, 18:09:48 »
Wow!

Limitowane do 100 sztuk kolory winyli:

http://www.bandstores.co.uk/shop/opeth/

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1028 on: 2011-09-28, 18:32:00 »
Wow!

Limitowane do 100 sztuk kolory winyli:

http://www.bandstores.co.uk/shop/opeth/

Z³ap je wszystkie! :mrgreen:
Ale serio, masz zamiar? :>

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1029 on: 2011-09-28, 18:50:15 »


Z³ap je wszystkie! :mrgreen:
Ale serio, masz zamiar? :>

Na serio to wziałem niebieski i pomarańczowy. Bo bordowy jest juz wyprzedany ;-)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1030 on: 2011-09-28, 18:55:58 »
£a³. Bardzo powa¿ne wyrazy wspó³czucia dla Twojego portfela. Ale czekam niecierpliwie na fotki kiedy ju¿ p³yty bêd± Twoje ;)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1031 on: 2011-09-28, 19:06:38 »
£a³. Bardzo powa¿ne wyrazy wspó³czucia dla Twojego portfela. Ale czekam niecierpliwie na fotki kiedy ju¿ p³yty bêd± Twoje ;)

Dzięki, przekażę mu ;-) Może jakos to zniesie ;-) Jesli płyty nie będą zafoliowane to z chęcia trzasne fotki. Jeśli będą w folii to być może potraktuję je jako inwestycja na przyszłość i nie rozpakuję, jako że winyle będę miał w pakiecie z boxem. No ale zobaczymy.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1032 on: 2011-09-28, 20:10:32 »
Przekopa³em temat i znalaz³em to czego szuka³em, czyli dowód na to, ¿e recenzjom dziennikarzy nie wolno ufaæ:
Quote
The journalist thinks that the first 7 songs were unbelievably great, but the last 3 weren't as interesting
(to na temat Heritage, strona 10)
Tak samo by³o pamiêtam przy Watershed, kiedy kto¶ z dziennikarzy napisa³, ¿e Heir Apparent jest najgorszy na p³ycie :P
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #1033 on: 2011-09-28, 21:36:14 »
Nie wiem czy do koñca poprawnie bo jest to bonusowy track niemniej  g³os poszed³ na Face In The Snow ale jak wcze¶niej wspomina³em na równi z Pyre. Moim zdaniem s± to najlepsze utwory na p³ycie, chocia¿ bonusowe... a mo¿e w³a¶nie dlatego;)

Mój stosunek co ca³ego Heritage siê nie zmieni³, zatem nie bêdê siê powtarzaæ:)

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1034 on: 2011-09-28, 23:22:00 »
Fajna sprawa z tymi winylami ale nie mam czasu siê tym zajmowaæ. CD jednak gra zawsze tak samo nie trzeba odkurzaæ, zmieniaæ strony itd. :-) wymieniaæ ig³y, wk³adki :-P za du¿o zabawy. Ta p³yta na Cd brzmi cudownie analogowo :)

 

lofty-success