Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247109 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #1050 on: 2011-09-30, 20:00:25 »
Wezmy np. taki 'Atonement' z "GR" - tez growlu nie ma (i bardzo dobrze), a emocjonalnie ten numer w moim prywatnym rankingu bije o glowe caly "Heritage" (np. takich porywajacych momentow na nowej plycie moim zdaniem brak).
Jak dla mnie emocjonalnie Atonement ma siê nijak do koñcówki Haxprocess.  :P

No i w³a¶nie o to chodzi z ca³ym Heritage, ma kilka wybitnych momentów ale nigdy nie w ca³o¶ci .. no mo¿e poza Pyre czy Face in the snow;) Mnie osobi¶cie strasznie razi niespójno¶æ p³yty, jak kto¶ (sorki nie pamietam kto ) wcze¶niej fajnie to okre¶li³.. nowy Opeth nie stoi jeszcze pewnie na nogach i to siê czuje. Co do wspomnianego Atonement to zdecydownie zgodzê siê z opini± Voice'a.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1051 on: 2011-09-30, 20:16:01 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1052 on: 2011-09-30, 22:09:33 »
Wezmy np. taki 'Atonement' z "GR" - tez growlu nie ma (i bardzo dobrze), a emocjonalnie ten numer w moim prywatnym rankingu bije o glowe caly "Heritage" (np. takich porywajacych momentow na nowej plycie moim zdaniem brak).
Jak dla mnie emocjonalnie Atonement ma siê nijak do koñcówki Haxprocess.  :P

No i w³a¶nie o to chodzi z ca³ym Heritage, ma kilka wybitnych momentów ale nigdy nie w ca³o¶ci .. no mo¿e poza Pyre czy Face in the snow;) Mnie osobi¶cie strasznie razi niespójno¶æ p³yty, jak kto¶ (sorki nie pamietam kto ) wcze¶niej fajnie to okre¶li³.. nowy Opeth nie stoi jeszcze pewnie na nogach i to siê czuje. Co do wspomnianego Atonement to zdecydownie zgodzê siê z opini± Voice'a.

No w³a¶nie nie wiem czy ja jestem g³uchy czy jak ale... Dla mnie ta p³yta jest chaotyczna ale w pewien sposób spójna. Zacowuje we wszystkich utworach podobny klimat. A co do wybitnych momentów... To chyba przypad³o¶æ ka¿dej p³yty :)

A teraz co¶ odemnie. S³ucha³em dzi¶ BWP. W utworze Blacwater Park riff gitarowy od 5.10  wgniót³ mnie w ziemiê i mentalnie rozsmarowa³ po pod³odze :P  :twisted: :twisted: Po prostu poezja. A growl od 5.37 to wokalny geniusz. Z przykro¶ci± muszê stwierdziæ ¿e na nowej p³ycie takich momentów nie ma. S± bardzo dobre ale nic na mnie nie zadzia³a³o tak mocno jak fragmenty BWP. Inna estetyka ja rozumiem :P Ale chodzi teraz o subiektywne odczucia podczas ods³uchu.

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1053 on: 2011-10-01, 09:59:21 »
Heritage na 28 pozycji OLiS !

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1054 on: 2011-10-01, 10:22:28 »
Heritage na 28 pozycji OLiS !
A Dream Theater oczko wy¿ej, choæ spad³a z 7 pozycji... Ciekawe jak wysoko zawêdruje "Heritage", no i nowy Steven Wilson?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1055 on: 2011-10-01, 13:33:49 »
W³a¶nie jestem po ods³uchu w wersji 5.1  8) Do tej pory po do¶wiadczeniach z t± form± masteringu by³em zdania i¿ jest to pomy³ka i format 5.1 nie nadaje siê do s³uchania muzyki. Muszê przyznaæ ¿e Heritage jest bardzo dobrze zrobione pod tym wzglêdem :) Przyjemnie siê s³ucha³o i jedynie mam zastrze¿enia do wokalu. Za bardzo jest skupiony na centrali a za ma³o pog³osu s³ychaæ w kolumnach obok. Na p³ycie wokal siê tak bardzo nie oddziela a w 5.1 jest w moim odczuciu do¶æ g³o¶ny i oderwany od podk³adu.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1056 on: 2011-10-01, 13:47:39 »
Przyjemnie siê s³ucha³o i jedynie mam zastrze¿enia do wokalu. Za bardzo jest skupiony na centrali a za ma³o pog³osu s³ychaæ w kolumnach obok. Na p³ycie wokal siê tak bardzo nie oddziela a w 5.1 jest w moim odczuciu do¶æ g³o¶ny i oderwany od podk³adu.
To ju¿ jest specyfika miksów robionych przez Wilsona. Zarówno w przypadku Porcupine Tree, King Crimson, jak i Anathemy - a teraz tak¿e Heritage - wrzuca³ on zawsze wokal na centralny g³o¶nik i faktycznie pocz±tkowo mo¿e siê to wydawaæ dziwne. Trochê to jest te¿ kwestia ustawienia g³o¶ników i ich g³o¶no¶ci. Ja pocz±tkowo centralny g³o¶nik mia³em bardzo blisko, a potem wykombinowa³em tak, ¿eby jednak by³ on znacznie dalej od miejsca w którym siedzê, i wtedy ju¿ wokalista wydzieraj±cy siê na samym ¶rodku tak nie razi. W przypadku WHBWH Anathemy to siê ¶wietnie sprawdza i nietrudno siê przyzwyczaiæ, Heritage s³ucha³em w 5.1 tylko raz, ale ogólnie nie przeszkadza³o mi to i uwa¿am, ¿e Wilson nabra³ ju¿ niesamowitej wprawy i robi te miksy naprawdê kapitalnie.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1057 on: 2011-10-01, 13:49:41 »
To chyba zale¿y od sprzêtu ale u mnie na klasycznych "firmowych" ustawieniach(bez przestawienia g³o¶no¶ci g³o¶nika center na wy¿sz±) wokal jest do¶æ cichy u mnie a nawet bym powiedzia³ ¿e za cichy ale ogólnie nie mam zastrze¿eñ oprócz tego ¿e moje g³o¶niki czasami nie wytrzymuj± wysokich tonów i charcz± ale tylko chyba w I feel the dark ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1058 on: 2011-10-01, 14:26:31 »
To chyba zale¿y od sprzêtu ale u mnie na klasycznych "firmowych" ustawieniach(bez przestawienia g³o¶no¶ci g³o¶nika center na wy¿sz±) wokal jest do¶æ cichy u mnie a nawet bym powiedzia³ ¿e za cichy ale ogólnie nie mam zastrze¿eñ oprócz tego ¿e moje g³o¶niki czasami nie wytrzymuj± wysokich tonów i charcz± ale tylko chyba w I feel the dark ;)
panasonic sa-ht870 home theater sound system to sprzêt z wy¿szej pó³ki :-P to kino zabra³em rodzicom bo go nie u¿ywali a szkoda mi by³o ¿eby taki sprzêt siê marnowa³.
« Last Edit: 2011-10-01, 14:33:14 by Funnykris »

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Heritage
« Reply #1059 on: 2011-10-01, 21:17:24 »
Ja zostanê przy moim Denonie i Wharfedale'ach ;)
Przes³ucha³em p³ytê na spokojnie, szczerze mówi±c to jest niez³a, co nie zmienia faktu, ¿e wola³bym j± wydan± jako solo Mikaela.
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1060 on: 2011-10-01, 21:58:19 »
Ile mo¿na mówiæ (ju¿ nawet przecie¿ Wilson o tym mówi³), ¿e Opeth to zespó³ w którym Mikael jest niemal od pocz±tku by³ g³ówn± si³± twórcz±, wiêc nie ma sensu mówiæ, ¿e to jego "solowa" p³yta, bo ka¿da poprzednia te¿ taka by³a? Tak samo jest z Pain of Salvation, tak samo jest prawdopodobnie z Porcupine Tree... Zespó³ jest tu po to ¿eby nagraæ, a potem zagraæ partie na scenie, a nie po to ¿eby razem z nim co¶ tworzyæ.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1061 on: 2011-10-01, 22:43:03 »
To w³a¶nie ajlepszy uk³ad który pozwala zachowaæ zespo³owi równy poziom mimo zmian personalnych :)

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #1062 on: 2011-10-01, 23:00:38 »
To w³a¶nie ajlepszy uk³ad który pozwala zachowaæ zespo³owi równy poziom mimo zmian personalnych :)

"Wszyscy w pañstwie, nikt poza nim, nikt przeciw niemu." hehe

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1063 on: 2011-10-01, 23:11:54 »
To w³a¶nie najlepszy uk³ad który pozwala zachowaæ zespo³owi równy poziom mimo zmian personalnych :)
My¶lê, ¿e nikomu w Opeth to nie przeszkadza. Uk³ad jest jasny. Ja na miejscu którekolwiek z ch³opaków, tak¿e nie chcia³bym graæ w innej kapeli.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Heritage
« Reply #1064 on: 2011-10-02, 00:03:44 »
Przeklejam info z naszej strony głÃ³wnej:
Quote
W poniedziałek 3.10.2011 o godz. 17:00 na antenie Radia Aktywnego Damian Ciura w swoim programie "Zwierzenia Rockmana" na chłodno rozłoży na czynniki pierwsze album Heritage.
True Pagan Winter Crew