Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247113 times)

0 Members i 7 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #1080 on: 2011-10-07, 23:38:37 »
Pikne!

Rozumiem, ze teraz jeszcze czekasz na te kolorowe? One tez sa w takim wypasie wydane, czy juz raczej bardziej tradycyjnie?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1081 on: 2011-10-07, 23:46:00 »
Pikne!

Rozumiem, ze teraz jeszcze czekasz na te kolorowe? One tez sa w takim wypasie wydane, czy juz raczej bardziej tradycyjnie?

Tak. Jeszcze kolorowe. Ale zdaje się, że to już będą normalne wydania. Bez fajerwerków (bez bonusów, bez okładek 3D). Tyle, że same krążki będa w ładnych kolorkach.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #1082 on: 2011-10-07, 23:52:16 »
Kurna, faktycznie sluchasz tych plyt, czy raczej tylko je trzymasz ze wzgledow kolekcjonerskich/w przyszlosci zarobkowych? W sensie wyobraz sobie sytuacje - jest piatek wieczor, przychodzi Ci ochota na "Heritage" i co dalej? Siegasz po winyl, plyte cd, odtwarzacz mp3 czy lapka z YT? ;) Serio pytam, bo cos czuje, ze jakbym sobie takie cudo kupil, to pewnie bym go nawet nie otworzyl :)

PS:Pozdrow zone - musi byc wspaniala kobieta skoro toleruje Twoje plytowe ekscesy ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1083 on: 2011-10-08, 00:09:31 »
Kurna, faktycznie sluchasz tych plyt, czy raczej tylko je trzymasz ze wzgledow kolekcjonerskich/w przyszlosci zarobkowych? W sensie wyobraz sobie sytuacje - jest piatek wieczor, przychodzi Ci ochota na "Heritage" i co dalej? Siegasz po winyl, plyte cd, odtwarzacz mp3 czy lapka z YT? ;) Serio pytam, bo cos czuje, ze jakbym sobie takie cudo kupil, to pewnie bym go nawet nie otworzyl :)

PS:Pozdrow zone - musi byc wspaniala kobieta skoro toleruje Twoje plytowe ekscesy ;)

Powiem tak. Obecnie najcześciej muzyki słucham jednak z mp3 na słuchawkach w pracy (mam ten komfort, że mogę całe 8 godzin przesiedzieć z muzyką w uszach). W ciągu ostatnich miesiecy (od kiedy zostałem szcześliwym tatusiem ;) gramofon odpalam nieco rzadziej niż dawniej, bo po pracy nie mam zbyt wiele czasu, No chyba, że jestem akurat sam w domu to wtedy tylko i wyłącznie "czarne" płyty idą w ruch. Z reguły zakupu płyt nie traktuję jako inwestycję, choć mam świadomość, że kilka tytułÃ³w które posiadam jest wartych dzisiaj parę zł. Kilka pozycji się juz pozbyłem za baaaardzo satysfakcjonującą cenę (płyty sprzedaję dopiero wtedy gdy stwierdzam, że dany album się właściwie tylko kurzy i od dłuższego czasu do niego nie wracam).

Małżonkę mam bardzo wyrozumiałą. Dawniej patrzyła co prawda na to zbieractwo z pewnym niesmakiem ;-) Ale po tym jak sprzedałem kilka kurzących sie pozycji po kilkaset zł za sztukę to stała się nieco bardziej tolerancyjna ;-)
« Last Edit: 2011-10-08, 00:12:21 by bts »

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1084 on: 2011-10-09, 10:45:42 »
Kurna, faktycznie sluchasz tych plyt, czy raczej tylko je trzymasz ze wzgledow kolekcjonerskich/w przyszlosci zarobkowych? W sensie wyobraz sobie sytuacje - jest piatek wieczor, przychodzi Ci ochota na "Heritage" i co dalej? Siegasz po winyl, plyte cd, odtwarzacz mp3 czy lapka z YT? ;) Serio pytam, bo cos czuje, ze jakbym sobie takie cudo kupil, to pewnie bym go nawet nie otworzyl :)

PS:Pozdrow zone - musi byc wspaniala kobieta skoro toleruje Twoje plytowe ekscesy ;)

Powiem tak. Obecnie najcze¶ciej muzyki s³ucham jednak z mp3 na s³uchawkach w pracy (mam ten komfort, ¿e mogê ca³e 8 godzin przesiedzieæ z muzyk± w uszach). W ci±gu ostatnich miesiecy (od kiedy zosta³em szcze¶liwym tatusiem ;) gramofon odpalam nieco rzadziej ni¿ dawniej, bo po pracy nie mam zbyt wiele czasu, No chyba, ¿e jestem akurat sam w domu to wtedy tylko i wy³±cznie "czarne" p³yty id± w ruch. Z regu³y zakupu p³yt nie traktujê jako inwestycjê, choæ mam ¶wiadomo¶æ, ¿e kilka tytu³ów które posiadam jest wartych dzisiaj parê z³. Kilka pozycji siê juz pozby³em za baaaardzo satysfakcjonuj±c± cenê (p³yty sprzedajê dopiero wtedy gdy stwierdzam, ¿e dany album siê w³a¶ciwie tylko kurzy i od d³u¿szego czasu do niego nie wracam).

Ma³¿onkê mam bardzo wyrozumia³±. Dawniej patrzy³a co prawda na to zbieractwo z pewnym niesmakiem ;-) Ale po tym jak sprzeda³em kilka kurz±cych sie pozycji po kilkaset z³ za sztukê to sta³a siê nieco bardziej tolerancyjna ;-)
Wrzuæ koniecznie fotki tych kolorowych :)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #1085 on: 2011-10-09, 11:01:33 »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1086 on: 2011-10-09, 11:28:03 »
Muzycy Opeth postawili przede wszystkim na relatywnie zwiêz³e kompozycje, które w holistycznej perspektywie wykreowa³y spójn± i niezak³ócon± formê, a tak¿e unaoczni³y doskona³± studyjn± symbiozê.
Ojaaa, kto to pisa³... :mrgreen: Fajne, fajne, nie powiem :mrgreen:
Ale moja potencjalna recenzja nie by³aby tak optymistyczna :]

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1087 on: 2011-10-09, 11:59:47 »
Muzycy Opeth postawili przede wszystkim na relatywnie zwiêz³e kompozycje, które w holistycznej perspektywie wykreowa³y spójn± i niezak³ócon± formê, a tak¿e unaoczni³y doskona³± studyjn± symbiozê.
Ojaaa, kto to pisa³... :mrgreen: Fajne, fajne, nie powiem :mrgreen:
Ale moja potencjalna recenzja nie by³aby tak optymistyczna :]
Te¿ mnei to powali³o  :mrgreen:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1088 on: 2011-10-09, 13:14:47 »
Swoj± drog± my¶lê, ¿e to "relatywnie" przed "zwiêz³ymi kompozycjami" jest tutaj s³owem-kluczem. :mrgreen:

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1089 on: 2011-10-09, 17:37:40 »
Miks DTS:
¦wietnie siê z nim ubawi³em s³uchaj±c Heritage. Super miks. Do tego wokal na jednym kanale.

Wy³±czy³em podk³ad muzyczny zostawi³em wy³±cznie central(wokal) i bas. Efekt jest ¶wietny. Przez chwile mia³em w³asnego prywatnego Mikaela ;) Wydawa³o by siê, ¿e stoi sobie i po prostu ¶piewa akapella. Najlepsze jest to ¿e momentami nie ¶piewa czysto! W Slither czasami s³ychaæ fa³sze ;) Widaæ ¿e nie powtarzali czêsto wokali i s± tak jakby wklejone "na ¿ywo"... A w tym numerze po prostu taki jest nat³ok instrumentów i ha³asu, ¿e i tak nie s³ychaæ wokalu tak wyra¼nie. Oj Opeth, opeth...

Naprawdê Polecam. S³ychaæ wszystkie niedoskona³o¶ci wokalisty. P³yta praktycznie bez jakichkolwiek efektów, czasami jakie¶ echo wchodzi. Ten DTS mi siê coraz bardziej zaczyna podobaæ ;)  :lol: :lol: :lol:
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1090 on: 2011-10-09, 20:35:19 »
Przeklejam info z naszej strony g³ównej:
Quote
W poniedzia³ek 3.10.2011 o godz. 17:00 na antenie Radia Aktywnego Damian Ciura w swoim programie "Zwierzenia Rockmana" na ch³odno roz³o¿y na czynniki pierwsze album Heritage.
Kto¶ mo¿e s³ucha³? Jest jaki¶ link do wersji archiwalnej?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kwarc

  • Posts: 23
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • progressive-bolt - to, co w muzyce najlepsze
Odp: Heritage
« Reply #1091 on: 2011-10-09, 21:24:05 »


Podobne wrażenia miałem słuchając Cure For Optimism w 5.1 z remastera Stupid Dream. Z tą tylko różnicą że Stefan tam akurat nie fałszował :)
« Last Edit: 2011-10-10, 01:26:44 by Kwarc »

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1092 on: 2011-10-09, 21:53:53 »
Po prostu to jeszcze nie jego liga wokalna, ¿eby siê popisywaæ swym g³osem, szczególnie kiedy zerwa³ z growlem. Kiedy¶ mia³ siê czym popisaæ, teraz Opeth musi nadrabiaæ instrumentarium i kompozycj±, która czasami jednak kuleje na Heritage'u  :?
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1093 on: 2011-10-09, 23:13:55 »
Po prostu to jeszcze nie jego liga wokalna, ¿eby siê popisywaæ swym g³osem, szczególnie kiedy zerwa³ z growlem. Kiedy¶ mia³ siê czym popisaæ, teraz Opeth musi nadrabiaæ instrumentarium i kompozycj±, która czasami jednak kuleje na Heritage'u  :?
nadrabia barw± g³osu :-)

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1094 on: 2011-10-09, 23:30:08 »
Quote
Ten DTS mi siê
coraz bardziej zaczyna
podobaæ
fajnie brzmi przez parê ods³uchów. Na kinie domowym brzmi to fajnie ale... Zwyk³a CD i porz±dny odtwarzacz wzmacniacz i kolumny pod³ogowe z wy¿szej pó³ki i stereo gra znacznie dok³adniej i czy¶ciej ni¿ DTS :-) niby g³os w tej centralnej kolumnie jest ale... W dobrym stereo z ³atwo¶ci± palcem wska¿esz sk±d przychodz± poszczególne d¼wiêki :-)
« Last Edit: 2011-10-09, 23:33:23 by Funnykris »