Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247104 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1110 on: 2011-10-24, 18:04:23 »
Heritage Heritagem, ale co by¶cie powiedzieli gdyby z traski promuj±cej nowy album powsta³o kolejne DVD? :>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #1111 on: 2011-10-24, 18:07:02 »
Masz Luksor problemy z zasypianiem? ;)

A tak powaznie - mysle, ze powinni chwile przystopowac z tego typu wydawnictwami, no bo ilez mozna? Mamy juz 3 dvd, praktycznie po kazdym albumie liczac od 'Damnation'. No chyba ze jako jakis bonus disc do koljnego albumu - tak jak Riverside zrobil z ADHD.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1112 on: 2011-10-24, 18:19:38 »
Masz Luksor problemy z zasypianiem? ;)
Z zasypianiem, nie. Natomiast gorzej z przebudzeniem... Jestem taki wypompowany, ¿e najchêtniej by siê wcale nie obudzi³. :twisted:

A tak powaznie - mysle, ze powinni chwile przystopowac z tego typu wydawnictwami, no bo ilez mozna? Mamy juz 3 dvd, praktycznie po kazdym albumie liczac od 'Damnation'...
Dreami oficjalnych maj± piêæ (a w³a¶ciwie sze¶æ, bo jedno z podwójnych wydawnictw ukaz³o siê na VHS jako osobne pozycje). Dlaczego Majk mia³by byæ gorszy? :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1113 on: 2011-10-24, 19:27:55 »
Dzisiaj dostałem dwa winylowe rarytasy w ładnym przezroczystym pomarańczowym i jasno niebieskim kolorze.

Nie maja one bonusów ani trójwymiarowego obrazka, ale za to są wielkie plakaty z okładką płyty. Fajnie!

Fotek chyba nie cyknę bo raczej nie będę do końca zdejmować folii (rozciąłem jeno co by sprawdzić czy się kolory zgadzają). Raczej potraktuję te egzemplarze jako dobrą lokatę ;-)

No to jeszcze czekam na białe winyle i rozdział pt. Heritage zostanie dla mnie zamknięty ;-)

Niech tylko zaraz nie wydają kolejnego live bo pójdę z torbami. Chociaż nie ukrywam, że chętnie usłyszałbym te nowe numery w wykonaniu na żywca.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #1114 on: 2011-10-24, 19:47:22 »
Na YT sobie poszukaj :P :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1115 on: 2011-10-24, 20:29:32 »
Na YT sobie poszukaj :P :P

Klipy kręcone długopisem mnie nie bawią :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1116 on: 2011-10-24, 22:17:37 »
Niech tylko zaraz nie wydaj± kolejnego live bo pójdê z torbami. Chocia¿ nie ukrywam, ¿e chêtnie us³ysza³bym te nowe numery w wykonaniu na ¿ywca.
Szczególnie, ¿e zespó³ scenicznie prezentuje siê nieco inaczej. Dla przyk³adu Axe ma zmieniony zestaw perkusyjny budz±cy skojarzenia np. z Ianem Paicem. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1117 on: 2011-10-25, 01:07:31 »
W³a¶nie skoñczy³em przepisywaæ notatki z wyk³adów i... Nasz³a mnie ochota na Heritage :-) I jestem zachwycony po raz kolejny :) nie rusza³em p³yty 2 tygodnie . Znaczy siê jest dobra ¶wie¿a i ma w sobie to co¶ co przyci±ga:) 

OrangoXVR

  • Posts: 59
  • Karma: +5/-1
  • Gender: Male
  • ZXC
Odp: Heritage
« Reply #1118 on: 2011-10-25, 16:20:22 »
Tyle juz minê³o, a ja jeszcze nic nie mówi³em, strzelê krótka opiniê, mo¿e pó¼niej zdobêde siê na co¶ bardziej rozbudowanego. :)

Heritage - bardzo ³adne intro, choc Silhouette ciut lepsze.
The Devil's Orchard - Jeden z lepszych na p³ycie, bardzo ³adna solówka.
I Feel The Dark - Swietne kontrasty i superowa kompozycja, bardzo dobry numer
Slither - Szybki i w miarê przyjemny
Nepenthe - Taki nastrój wielkiego i pustego pomieszczenia. Przyjemnie siê s³ucha.
Haxprocess - Bardzo dobry numer, ¶wietna kompozycja.
Famine - Nie spo¶ród faworytów, co¶ jak Slither, ale kompozycyjnie zupe³nie inny.
The Lines in My Hand - Taki bardzo przyjacielski utwór.
Folklore - Najlepszy na p³ycie, ¶wietna solówka, super kompozycja,  ¶wietne riffy.
Marrow Of The Earth - Spokojny z nastawieniem na piêkno, ¶wietnie zamyka p³ytê

Pyre - Równie¿ dobry, typowy albumowy utwór.
Face in The Snow - Nic szczególnego, ale przyjemny.

Quote
Klipy krêcone d³ugopisem mnie nie bawi± :P
Ej, jaki¶ czas temu wymysli³em to samo. :mrgreen:
Nostalgia
Sadness shall obnubilate
Sadness, feels, the desolated

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1119 on: 2011-10-25, 17:46:53 »
Quote
Klipy krêcone d³ugopisem mnie nie bawi± :P
Ej, jaki¶ czas temu wymysli³em to samo. :mrgreen:
Ale Heir Apparent z Melloboat krêci³ nas wszystkich :wink:, bo to by³y pierwsze d¼wiêki z "Watershed", o ile dobrze pamiêtam na dwa miesi±ce przez wyciekiem wersji studyjnej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kulfon

  • Posts: 26
  • Karma: +0/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1120 on: 2011-10-25, 21:19:29 »
Heritage jest jak bardzo t³usta potrawa, któr± raz na jaki¶ czas mo¿na sobie skonsumowaæ, ale w wiêkszej ilo¶ci robi siê niestrawna.
soljanka :wink:

¦wiête s³owa!

mr_b

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1121 on: 2011-10-25, 21:40:00 »
Na pocz±tku nie trawi³em kompletnie Famine, stwierdzi³em, ¿e ten kawa³ek jest przekombinowany  z tym fletem i reszt±, ale teraz jako¶ siê przekona³em. Dodaje go do listy 'odkrytych na nowo'.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1122 on: 2011-10-26, 14:11:57 »
Na pocz±tku nie trawi³em kompletnie Famine, stwierdzi³em, ¿e ten kawa³ek jest przekombinowany  z tym fletem i reszt±, ale teraz jako¶ siê przekona³em. Dodaje go do listy 'odkrytych na nowo'.
Ja w dalszym ci±gu uwa¿am go za najgorszy utwór na p³ycie. Urywane przej¶cie miêdzy intrem a w³a¶ciw± piosenk±, Riffy jakie¶ takie... sztywne i nienaturalne. Ogólnie przekombinowany utwór. Co nie znaczy ¿e jest z³y :) Jest dobry jak ca³a p³yta ale najgorszy z tych 10 :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1123 on: 2011-10-26, 19:57:46 »
Po niemal dwóch tygodniach przerwy wróci³em do Heritage. I moja opinia raczej siê diametralnie nie zmienia. Ten album jest dobry, ale nic ponadto. Takie 7/10, mo¿e 7,5. Genialnych riffów, solówek powalaj±cych na kolana - niestety tego wszystkiego tu brak. Nadal mam wra¿enie, ¿e jest to wynik posk³adania do kupy wielu drobnych pomys³ów, niestety bez konkretnego, spójnego zamys³u. Nadal irytuje mnie sztuczne intro. Pierwsza czê¶æ p³yty mi siê jako¶ os³ucha³a - niby s³ucha siê przyjemnie, ale nie intryguje. Druga z kolei jest nieco lepsza, ale nie ca³a - najlepsze jest chyba ostatecznie Famine, inne utwory maj± bardzo dobre fragmenty poprzek³adane ¶rednimi. Zakoñczenie jest rozmyte, a kiedy do³o¿y siê do tego dwa bonusy utrzymane w podobnym stylu, to robi siê ju¿ zupe³nie md³e. W partiach wokalnych jest kilka naprawdê ¶wietnych przeb³ysków, problem polega na tym, ¿e s± to dwa, cztery wersy, po których motyw siê urywa i dzieje siê co¶ zupe³nie innego - gdyby Mikael by³ w stanie za¶piewaæ tak spektakularnie przez minutê albo dwie, jak mu siê to zdarza robiæ przez 20-30 sekund, to i z tego s³uchania by³oby wiêcej satysfakcji, a tymczasem budzi zainteresowanie i szybko siê wycofuje. Tak wiêc w wielu miejscach jest to niewykorzystany potencja³, szczególnie ¿e niektóre fragmenty s± naprawdê na tyle dobrze pomy¶lane, ¿e za¶piewanie ich dwukrotnie z niewielkimi modyfikacjami nic by im nie ujê³o.
Po niespe³na dwudziestu przes³uchaniach ten album wygl±da dla mnie na wyeksploatowany, co jest bardzo smutne, bo nawet Watershed po¶wiêci³em o wiele wiêcej czasu. Jest profesjonalnie, jest ¶wietnie technicznie i brzmieniowo i naprawdê nie ma siê do czego uczepiæ (pomijaj±c intro) - poza najwa¿niejsz± rzecz± - kwesti± kompozytorsk±. I to jest w³a¶nie najsmutniejsze. I nie chcê tutaj, ¿eby kto¶ zarzuci³ mi, ¿e oczekujê nie wiadomo czego - wcale nie pragnê by Opeth nagrywa³ dwudziestominutowe progresywne kolosy, bo form± reprezentowan± przez zespo³y takie jak Dream Theater zupe³nie siê nie interesujê, nudzi mnie. S³ucham ostatnio sporo muzyki du¿o prostszej, by nie powiedzieæ, ¿e piosenkowej, ale tak¿e rozsmakowujê siê w takich rzeczach jak "BE" Pain of Salvation, który to album chyba z piosenkowato¶ci± nie ma prawie nic wspólnego, wiêc nie zamykam siê w jednej konwencji, a jednak Heritage przynosi mi do¶æ p³ask± przyjemno¶æ jako ca³y album. Obawiam siê, ¿e bêdê go traktowa³ ju¿ po wieki jako zbiór piosenek (pomiêdzy którymi notabene z powodzeniem mog³oby siê znale¼æ Throat of Winter), z których co¶ sobie co jaki¶ czas wybiorê i od¶wie¿ê z przyjemno¶ci±, ale ca³o¶ci mi siê nie bêdzie chcia³o katowaæ. Mo¿e kiedy¶ trochê zmieniê zdanie, mo¿e przybiorê siê z czasem do napisania jakiej¶ spójnej, maj±cej rêce i nogi recenzji tej p³yty, ale skoro po takiej przerwie moja opinia raczej nie ulega drastycznej zmianie, to prawdopodobnie taka ju¿ pozostanie.
Przeczyta³em to co napisa³em powy¿ej i chocia¿ nie mia³o tak byæ, to jednak wysz³o bardzo gorzko. Mo¿e to dlatego, ¿e mia³em dzisiaj naprawdê apetyt na Opeth i stwierdzi³em, ¿e to dobry moment na zmierzenie siê ponownie z Heritage. Nie tylko jeszcze przed koñcem p³yty przy³apa³em siê na tym, ¿e my¶lê ju¿ o tym co w³±czê sobie jak siê Heritage skoñczy, ale tak¿e doszed³em do wniosku, ¿e wcale ju¿ nie czujê potrzeby by by³ to Opeth, nawet który¶ z ulubionych. Kupi³em tê p³ytê i nie ¿a³ujê, bo uwa¿am j± za dobry kr±¿ek, ale jednak po jednym z ulubionych zespo³ów mimo wszystko oczekuje siê czego¶, w czym bêdzie mo¿na siê zakochaæ, a nie tylko polubiæ. Co bêdzie emocjonalnie porywaæ, a nie tylko niezobowi±zuj±co przypominaæ o sobie od czasu do czasu. Mo¿e to mi siê zmieni³y potrzeby, ale kurczê, jeszcze niedawno, w ci±gu ostatniego miesi±ca s³ucha³em GR - nadal mnie kopie, nadal tê p³ytê uwielbiam i jest ona dla mnie muzycznie wielka. Wiêc to nie jest kwestia tego, ¿e "wyros³em" z Opeth. Sam ju¿ nie wiem.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #1124 on: 2011-10-26, 20:08:43 »
nie chcê tr±ciæ jak±kolwiek z³o¶liwo¶ci± czy czymkolwiek takim, ale tak patrzê na Wasze opinie i wszêdzie prawie czytam rzeczy w stylu "kiepskie aran¿acje", "brak zapadaj±cych w pamiêci fragmentów", "niespójne", "md³e", etc. a na koniec opinie typu "ta p³yta jest dobra ale nic ponadto" - mo¿e nie bójmy siê powiedzieæ, ¿e ta p³yta jest po prostu.. s³aba? Wszyscy zdaj± siê to dostrzegaæ tylko jako¶ tak brak odwagi do werdyktu. Ja wiem, ¿e to Opeth i w ogóle, ale oni jak widaæ nie maj± klauzuli muzycznej nieomylno¶ci..