Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247104 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1125 on: 2011-10-26, 21:02:16 »
No bo kurczê ona nie wydaje siê s³aba. Wydaje siê dobra, a jednak co¶ tu nie gra, prawie ka¿dy czuje, ¿e tak jest, tylko ka¿dy zwala to na trochê inny problem. Mo¿e to kwestia sprawiania pozorów, rangi zespo³u, a mo¿e przede wszystkim ogromnego przereklamowania p³yty przez samych autorów, Wilsona w to w³±czaj±c. :?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1126 on: 2011-10-26, 21:05:49 »
...tak patrzê na Wasze opinie i wszêdzie prawie czytam rzeczy w stylu "kiepskie aran¿acje", "brak zapadaj±cych w pamiêci fragmentów", "niespójne", "md³e", etc. a na koniec opinie typu "ta p³yta jest dobra ale nic ponadto" - mo¿e nie bójmy siê powiedzieæ, ¿e ta p³yta jest po prostu.. s³aba?
Mo¿e masz takie wra¿enie, bo ostatnio najwiêcej pisz± Ci, którzy jak mi siê wydaje, albumem s± rozczarowani. Osobi¶cie nie uwa¿am "Heritage" za jakie¶ wielkie, szczytowe i wiekopomne osi±gniêcie (w moich subiektywnym rankingu albumów studyjnych Opeth, zajmuje on dopiero 8 miejsce), ale nadal my¶lê i odczuwam, ¿e to piêkna i nietuzinkowa p³yta. S± na nim rzeczy wiêkszego kalibru jak The Devil's Orchard, I Feel the Dark, Nepenthe, Häxprocess czy Famine, jak i te bardziej piosenkowe (Slither, The Lines in My Hand). Bardzo siê cieszê, ¿e p³yta jest ró¿norodna, choæ spójna stylistycznie. Z pewno¶ci± trudniej do niej dotrzeæ, bo to jest ju¿ inny zespó³, inny Opeth. Mam tylko nadziejê, ¿e album bêdzie jednorazowym skokiem w bok i Mike na kolejnych albumach powróci do bardziej wspó³czesnego i mocniejszego grania. Dla mnie "Heritage" by³oby pora¿k±, gdyby na albumie znalaz³y siê jedynie rzeczy proste i piosenkowe w stylu Pyre. A mo¿e doczekamy siê czasu, gdy Opteh nagra album w du wersjach. Podstawow± z takimi w³a¶nie prostymi i aran¿acyjnie niewyszukanymi kompozycjami, a edycjê specjaln± z dodatkow± p³yt± CD, na której znajdzie siê ten sam materia³, ale w wersji rozbudowanej. Albo podstawow± w stylu retro, a bonusow± zrobion± nowocze¶nie. Ciekawy by³by to eksperyment. :)
« Last Edit: 2011-10-26, 21:07:42 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Heritage
« Reply #1127 on: 2011-10-26, 21:14:28 »
Trudny wybór w ankiecie... Chciałoby się poprzeć frakcję entuzjastów Nepenthe i Haxprocess, ale ten Folklore tak znacząco na mnie spogląda, że aż się boję go nie zaznaczyć.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1128 on: 2011-10-26, 21:44:49 »
nie chcê tr±ciæ jak±kolwiek z³o¶liwo¶ci± czy czymkolwiek takim, ale tak patrzê na Wasze opinie i wszêdzie prawie czytam rzeczy w stylu "kiepskie aran¿acje", "brak zapadaj±cych w pamiêci fragmentów", "niespójne", "md³e", etc. a na koniec opinie typu "ta p³yta jest dobra ale nic ponadto" - mo¿e nie bójmy siê powiedzieæ, ¿e ta p³yta jest po prostu.. s³aba? Wszyscy zdaj± siê to dostrzegaæ tylko jako¶ tak brak odwagi do werdyktu. Ja wiem, ¿e to Opeth i w ogóle, ale oni jak widaæ nie maj± klauzuli muzycznej nieomylno¶ci..
Ta p³yta nie jest s³aba :)  Mi osobi¶cie podoba siê bardzo ale ¿eby siê ws³uchaæ w ten kr±¿ek potrzeba spokojnie usi±¶æ za³o¿yæ s³uchawki lub w³±czyæ cicho kolumny i ws³uchiwaæ siê :) Taka jest ta p³yta. Nie da siê jej ogarn±æ jak to starsi ludzie na wsi mówi± "hop na krowe"  :mrgreen: Potrzeba chwilê czasu. Takie jst moje zdanie. Co nie zmienia te¿ faktu, ¿e pod wzglêdem klimatyczno¶ci i wahañ nastrojów nowy Wilson zjada Heritage na ¶niadanie. No ale tego jako¶ z drugiej strony lepiej mi siê s³ucha...

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1129 on: 2011-10-26, 21:48:55 »
My¶lê, ¿e g³ówny powód s³abszego odbioru "Heritage" tkwi w niezwyk³o¶ci starego Opeth i genialnych p³ytach, jakie uda³o im siê nagraæ. Po porostu nie zawsze mo¿na graæ na poziomie "Still Life", co nie oznacza grania s³abego, lecz po prostu z mniejszym b³yskiem. Dlatego w kontek¶cie ca³ej dyskografii "Heritage" wydaje siê traciæ, choæ jako ca³kowicie autonomiczna p³yta jest naprawdê dobra.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Heritage
« Reply #1130 on: 2011-10-26, 21:52:08 »
Dużo bardziej wolę tak zdecydowaną zmianę stylu (choć bez przesady - tak, jak wiele osób już mówiło, sporo na "Heritage" czuć "Morningrisem"), niż popadanie w coraz śmieszniejsze i słabsze rzeczy typu "Ghost Reveries" i "Watershed".

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #1131 on: 2011-10-26, 23:15:57 »
Skoro tak mówicie, niech i tak bêdzie - ale ostateczn± ocen± i tak bêdzie jak czêsto bêdziemy powracali do tej p³yty. Ja za wyj±tkiem trzech kawa³ków czujê, ¿e nie bêdê wraca³ do niej wcale

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1132 on: 2011-10-26, 23:28:47 »
Du¿o bardziej wolê tak zdecydowan± zmianê stylu (choæ bez przesady - tak, jak wiele osób ju¿ mówi³o, sporo na "Heritage" czuæ "Morningrisem"), ni¿ popadanie w coraz ¶mieszniejsze i s³absze rzeczy typu "Ghost Reveries" i "Watershed".

Ja akurat ostatnio "zas³uchuje" siê w GR. Baying of the hounds, Beneath the mire, Reverie HF to ¶wietne kompozycje. Oczywi¶cie uwielbiam stare Opeth, ale GR jednak to album na wysokim poziomie. Niestety do Watershed ju¿ tak czêsto nie wracam.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1133 on: 2011-10-27, 22:17:45 »
I kolejny wariant winylowy:

http://www.bandstores.co.uk/shop/opeth/proddetail.php?prod=omerch_opeth_heritagepicdisc

Nie dość, że picture disc to jeszcze pojedyńczy winyl.  To będzie brzmiało żałośnie. Ciekawostka raczej tylko do powieszenia na ścianie ;-) Trochę już przesadzają.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1134 on: 2011-10-28, 16:21:46 »
I kolejny wariant winylowy:

http://www.bandstores.co.uk/shop/opeth/proddetail.php?prod=omerch_opeth_heritagepicdisc

Nie do¶æ, ¿e picture disc to jeszcze pojedyñczy winyl.  To bêdzie brzmia³o ¿a³o¶nie. Ciekawostka raczej tylko do powieszenia na ¶cianie ;-) Trochê ju¿ przesadzaj±.
A co nie tak z picture disc w sensie brzmienia bo nie znam siê :P Te¿ uwa¿am ¿e przesadzaj± z tymi edycjami. Teraz tylko czekaæ na wydanie hiperkolekcjonerskie gdzie ka¿dy utwór bêdzie na osobnym winylu. I oldschoolowe wydanie w formie kasety magnetofonowej by siê przyda³o :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1135 on: 2011-10-28, 17:09:00 »
A co nie tak z picture disc w sensie brzmienia bo nie znam siê :P
Tu chodzi o pojedynczy winyl. Je¿eli ca³o¶æ umie¶cimy na jednej p³ycie zamiast dwóch, wszystko siê zmie¶ci, ale kosztem wyt³oczonego rowka z zapisem d¼wiêku (przez lupê wygl±da jak fala d¼wiêkowa). Wielko¶æ rowka wp³ywa na jako¶æ d¼wiêku. Wydaje mi siê, ¿e o to chodzi³o Bts'owi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #1136 on: 2011-10-28, 17:30:08 »

A co nie tak z picture disc w sensie brzmienia bo nie znam siê :P

Przede wszystkim to, że picture diski są produkowane zupełnie inaczej niż standardowe winyle. Tzn. robi się winylowy "placek", nakłada się warstwę z grafiką i potem pokrywa sie to wszystko cienką warstwą przezroczystego tworzywa i na nim dopiero tłoczy ścieżki. Zazwyczaj ścieżki są płytsze, co daje gorszej jakości dźwięk. Ale to i tak pikuś - wciśnięcie na pojedyńczy krążek ponad 50 minutowego albumu to jest najcześciej fatalny pomysł (choć zdarzają się wyjątki). Ścieżki muszą zostać tak gęsto upchnięte, że nie ma wielkich szans, żeby brzmiało to naprawdę dobrze (szczególnie na wyprodukowanym współcześnie picture disku). O ile dobrze pamiętam, maksymalny czas nagrania (tak aby materiał brzmiał elegancko) to około 40-45min dla jednego krążka (przy 33 obrotach na minutę). Im rzadziej wytłoczone są ścieżki tym lepiej. Często wydawane są płyty które mają nawet mniej niż 45 minut na dwóch krążkach (z prędkością 45 obrotów na minutę), takie wersje uchodzą na najlepsze jakościowo, bo odstepy między ścieżkami są dostatecznie duże. Oczywiście dużo zależy też od przygotowania materiału do tłoczenia i od samej jakości tłoczenia.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1137 on: 2011-10-29, 10:07:32 »
P³yta jest ¶rednia, wiêc wydaj± wiêcej wydañ, by kolekcjonerzy kupili bo sama muza w sobie siê dobrze nie sprzeda...

A kawa³ki do których bêdê wraca³ to Famine, haxprocess, lines in co¶tam i tyle. Reszta ssie jak na opetha ale da³o sie pos³uchaæ.

P³yta przede wszystkim przeze mnie nie jest odbierana zbyt pozytywnie poprzez niespójno¶æ i ró¿ny nastrój ka¿dego kawa³ka. W Blackwater np., ka¿dy kawa³ek pasowa³ do poprzedniego - tak jak i na still life. Tu niby czuæ t± jesieñ ale to wszystko robione na si³ê, bez jakiej¶ weny. Zamieniaj± siê w takie Dream Theater?? Chyba tak.

My¶lê z ca³ym sercem ¿e Wilson ich zrobi³ w ch*ja i sam sobie nagra³ lepsz± p³ytkê a im doradza³ z³e rzeczy, by jego p³yta siê lepiej sprzedawa³a HA HA HA HA (Motyw Wilsona jako geniusza z³a)

Taka jest prawda ¿e obie p³yty ma³± wiele wspólnego  - sectarian - organy z horroru - I feel the dark ?! TO SAMO TYLKO INNY D¬WIÊK. Marrow of the earth i belle jour - te¿ takie podobne. ¦rodkowy motyw z remaidera to czysty opeth - ta akustyczna gitarka.  I jeszcze wiele, wiele wiêcej.
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1138 on: 2011-10-29, 11:41:27 »
My¶lê z ca³ym sercem ¿e Wilson ich zrobi³ w ch*ja i sam sobie nagra³ lepsz± p³ytkê a im doradza³ z³e rzeczy...
Trust i inni, nie przeceniajcie roli Stevena. 8)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #1139 on: 2011-10-29, 13:55:45 »
My¶lê z ca³ym sercem ¿e Wilson ich zrobi³ w ch*ja i sam sobie nagra³ lepsz± p³ytkê a im doradza³ z³e rzeczy...
Trust i inni, nie przeceniajcie roli Stevena. 8)

zgadzam siê z Jackiem. Na dokumencie do Heritage wyra¼nie widaæ, ¿e Stefek siê dystansuje od p³yty Opeth i unika oceniania jej (i nie s±dzê, ¿e to ze wzglêdu na swój udzia³ w jej powstawaniu, który zreszt± by³ bardzo skromny skoro tylko miksowa³ a nie produkowa³).. Zreszt± nawet Mike wydaje siê niepewny co do jej oceny.