Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247115 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Heritage
« Reply #1140 on: 2011-10-29, 16:36:26 »
Mo¿na wrêcz rzecz, ¿e wszyscy oczekiwali¶my pe³nej niespodzianek rewolucji, a okaza³o siê, ¿e samemu autorowi trudno powiedzieæ dok±d doszed³. Có¿, ja t± p³ytê potraktujê jako pierwszy przystanek, bo jak s±dzê (i tu fajni growlu Majka mog± juz p³akaæ) nie us³yszymy jego ryku wiêcej ani na p³ycie Opeth, ani na albumie Bloodbath (je¶li taki kiedykolwiek jeszcze powstanie). Co do koncertów to te¿ mam spore w±tpliwo¶ci.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1141 on: 2011-10-29, 19:19:01 »
My¶lê z ca³ym sercem ¿e Wilson ich zrobi³ w ch*ja i sam sobie nagra³ lepsz± p³ytkê a im doradza³ z³e rzeczy...
Trust i inni, nie przeceniajcie roli Stevena. 8)
zgadzam siê z Jackiem. Na dokumencie do Heritage wyra¼nie widaæ, ¿e Stefek siê dystansuje od p³yty Opeth i unika oceniania jej (i nie s±dzê, ¿e to ze wzglêdu na swój udzia³ w jej powstawaniu, który zreszt± by³ bardzo skromny skoro tylko miksowa³ a nie produkowa³).. Zreszt± nawet Mike wydaje siê niepewny co do jej oceny.

Poni¿ej krótki cytat charakteryzuj±cy udzia³ i sposób pracy Stevena jako producenta:
Quote from: Teraz Rock (7/2010)
We’re... zmiksowa³ Steven Wilson z Porcupine Tree. Jego rêkê czuæ chocia¿by w utworze Get Off, Get Out.

Vincent Cavangh (Anathema): To dobry przyjaciel, ale te¿ niesamowicie zdolny producent. Nauczy³em siê od niego wiele w tak krótkim czasie! Okaza³o siê, ¿e miksuj±c ¶cie¿ki u¿ywa dok³adnie tego samego sprzêtu co ja - by³em w szoku! My¶la³em, ¿e ma nie wiadomo jak rozbudowane studio, a on u¿y³ naszego! Poza tym jest prawdziwym geniuszem, ma niewyobra¿alnie czu³e ucho. S³yszy ka¿dy d¼wiêk i wie dok³adnie, gdzie go umie¶ciæ w miksie - które czêstotliwo¶ci zdj±æ, a które podbiæ. Poza tym ma nienagann± etykê pracy, no i takie same muzyczne korzenie jak my. Dlatego dok³adnie wiedzia³, o co nam chodzi. Czasami proponowa³, aby¶my co¶ dodali, innym razem sugerowa³, ¿eby co¶ wyrzuciæ, bo nagrali¶my zbyt du¿o. Pomy¶lcie, czy to aby na pewno wam potrzebne - i najczê¶ciej rzeczywi¶cie nie by³o. Wspó³praca z nim by³a cudowna. Ma wspania³y temperament i ogromne umiejêtno¶ci – idealnie siê zgrali¶my.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Heritage
« Reply #1142 on: 2011-10-29, 23:11:42 »
dobra, bo ca³y czas siê ba³em o to zapytaæ (mia³em nadziejê ¿e kto inny o tym wspomni, a tu nic...) czy tylko mi siê wstêp czyli Heritage kojarzy z g³ównym motywem z ojca chrzestnego?
http://www.youtube.com/watch?v=ZdqD5mNk5IE&feature=fvst
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

helios

  • Posts: 16
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1143 on: 2011-10-29, 23:59:14 »
Cholera, mo¿e trochê naci±gane podobieñstwo, ale co¶ w tym jest. Choæ nie wiem czy sam bym na to wpad³ :P

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1144 on: 2011-10-31, 16:02:37 »
dobra, bo ca³y czas siê ba³em o to zapytaæ (mia³em nadziejê ¿e kto inny o tym wspomni, a tu nic...) czy tylko mi siê wstêp czyli Heritage kojarzy z g³ównym motywem z ojca chrzestnego?
http://www.youtube.com/watch?v=ZdqD5mNk5IE&feature=fvst
No podobne :P Zbieg okoliczno¶ci, W zasadzie melodie w muzyce by³y ju¿ nagrane w takiej ró¿norodno¶ci ¿e wszystko siê gdzie¶ tam powtarza

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1145 on: 2011-10-31, 17:08:12 »
dobra, bo ca³y czas siê ba³em o to zapytaæ (mia³em nadziejê ¿e kto inny o tym wspomni, a tu nic...) czy tylko mi siê wstêp czyli Heritage kojarzy z g³ównym motywem z ojca chrzestnego?
http://www.youtube.com/watch?v=ZdqD5mNk5IE&feature=fvst
W ogóle mi siê z tym nie kojarzy, choæ temat z "Ojca Chrzestnego" znam od prawie czterdziestu lat. To zupe³nie inna melodia. Równie dobrze podobieñstwa mo¿na dopatrywaæ siê np. w "Barierze".  Ale fakt, tych skojarzeñ z muzyk± filmow± na nowym albumie wszyscy mamy jakby wiêcej. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1146 on: 2011-11-02, 17:12:00 »
Recenzja albumu z najnowszego "Teraz Rock":
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1147 on: 2011-11-02, 17:33:26 »
Znamienne, ¿e rockowa p³yta metalowego zespo³u zbiera wysokie oceny w metalowych czasopismach i jest mieszana z b³otem w rockowych. Najwyra¼niej Mikael wszed³ nie na swoje podwórko, robi nie to, co robiæ umie najlepiej :]

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1148 on: 2011-11-02, 18:50:03 »
Tak na marginesie to ok³adka nowego numeru TR wygl±da niemal identycznie jak jedna z dwóch ok³adek Metal Hammera. Mogli zwróciæ na to uwagê. A je¶li wytknê, ¿e Slither zosta³ "z³agodzony ³agodnym ¶piewem", to wyjdzie pewnie ¿e siê czepiam :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

mr_b

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1149 on: 2011-11-02, 20:21:44 »
Autor recenzji chyba siê spodziewa³ 'metalowej' p³yty. Ale ma racje co do tego, ¿e Mikael chyba trochê siê pogubi³ w tych eksperymentach.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1150 on: 2011-11-03, 00:20:03 »
recka zbyt ostra. pisa³ to go¶ciu, który ma przydzielone recenzowanie ciê¿kiego metalu typu behemoth. zupe³nie nie obiektywne...
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #1151 on: 2011-11-03, 17:09:41 »
widaæ wyra¼nie, ¿e spodziewa³ siê czego¶ ciê¿szego, ale argumenty na przeciw ma jak najbardziej solidne. Brak weny jest do¶æ ewidentny b±d¼ co b±d¼

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1152 on: 2011-11-04, 07:00:50 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Heritage
« Reply #1153 on: 2011-11-04, 08:56:03 »
Recenzje recenzjami, ale przyszło mi do głowy, że wolałbym, żeby Heritage było raczej takim wyjątkiem, jak Damnation, a nie nowym kierunkiem, który będzie obrany na każdej kolejnej płycie. Niestety, z tego, co mówicie growlu raczej już nie usłyszymy, więc pewnie kolejne albumy będą coraz bardziej brnąć w stylistykę, z jaką mamy do czynienia na Heritage?

(gdyby chociaż nagrywali na przemian - płyta ostra, spokojna, ostra, spokojna)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1154 on: 2011-11-04, 10:53:45 »
...wola³bym, ¿eby Heritage by³o raczej takim wyj±tkiem, jak Damnation, a nie nowym kierunkiem, który bêdzie obrany na ka¿dej kolejnej p³ycie. Niestety, z tego, co mówicie growlu raczej ju¿ nie us³yszymy, wiêc pewnie kolejne albumy bêd± coraz bardziej brn±æ w stylistykê, z jak± mamy do czynienia na Heritage?
Mam nadziejê, ¿e nie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind