Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247123 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Heritage
« Reply #1170 on: 2011-11-28, 17:27:54 »
O. Ale chyba nie pojadê. Nie chce mie sie.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1171 on: 2011-12-01, 23:23:45 »
o k***a. Sam nie wiem czy pojadê bo ju¿ troszkê och³on±³em z tej nowej p³yty ale pewnie jako¶ siê tam dostanê, zobaczymy ;))
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1172 on: 2011-12-25, 15:50:58 »
A ja kupi³em sobie koszulkê z nowej p³ytki Devil Dudes
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1173 on: 2011-12-25, 21:01:46 »
A ja kupi³em sobie koszulkê z nowej p³ytki Devil Dudes
Jak przyjdzie to napisz czy warto(materia³ itd) to sam zakupiê mo¿e ;)

lizak

  • Posts: 16
  • Karma: +0/-2
Odp: Heritage
« Reply #1174 on: 2011-12-27, 23:03:10 »
Heritage mówi prawdê a Still Life blefuje

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1175 on: 2011-12-27, 23:48:42 »
Heritage mówi prawdê a Still Life blefuje
?

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Heritage
« Reply #1176 on: 2011-12-28, 01:03:57 »
To synonim do "Podró¿ przez las i skrajne emocje".
No way in from the outside, no way out from within.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #1177 on: 2011-12-29, 10:05:09 »
Usiadlem wczoraj wygodnie na kanapie i z przepastnej otchlani polki z plytami wyciagnalem 'Heritage' z nadzieja, ze moze cos bardziej drgnelo w tej kwestii u mnie. No i okazuje sie, ze wciaz mam podobne odczucia co wczesniej. Combo 'Orchard'+'Dark'+'Slither' elegancko przyjalem, po czym... zasnalem :D Obudzilem sie dopiero na rewelacyjnym 'Lines' (zdecydowanie najlepszy numer na plycie) i z przyjemnoscia wysluchalem 'Folklore'.

Podtrzymuje osad, iz combo 'Nepenthe'+'Haxprocess'+'Famine' ze srodka plyty to najwieksze nudy i jesli o mnie chodzi w ogole mogloby tych numerow nie byc :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1178 on: 2011-12-29, 15:06:48 »
Usiadlem wczoraj wygodnie na kanapie i z przepastnej otchlani polki z plytami wyciagnalem 'Heritage' z nadzieja, ze moze cos bardziej drgnelo w tej kwestii u mnie. No i okazuje sie, ze wciaz mam podobne odczucia co wczesniej. Combo 'Orchard'+'Dark'+'Slither' elegancko przyjalem, po czym... zasnalem :D Obudzilem sie dopiero na rewelacyjnym 'Lines' (zdecydowanie najlepszy numer na plycie) i z przyjemnoscia wysluchalem 'Folklore'.

Podtrzymuje osad, iz combo 'Nepenthe'+'Haxprocess'+'Famine' ze srodka plyty to najwieksze nudy i jesli o mnie chodzi w ogole mogloby tych numerow nie byc :P

Mi akurat Twój Nudny Tercet podoba siê najbardziej i razem z "Lines" i TDO stanowi± najlepsze momenty p³yty. Generalnie wracam ju¿ tylko do tych kawa³ków, reszta nie wchodzi bez popijania :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1179 on: 2011-12-29, 15:20:48 »
Siê tylko powtórzê :wink::
Opeth "Heritage" – Bardzo dobry album. Bartek wielokrotnie pisa³, ¿e irytuje go tytu³owy wstêp. Mnie wrêcz przeciwnie. Bardzo fajnie wprowadza w album, niczym czo³ówka z tytu³em i obsad± w filmie. Generalnie album odbieram jako tak± w³a¶nie opowie¶æ filmow± (najwiêksze skojarzenia z "Lokatorem" Polañskiego). Uwielbiam na nim te bardziej z³o¿one kompozycje: The Devil's Orchard, I Feel the Dark, Nepenthe, Häxprocess i Famine. Te trzy ostatnie tworz± razem niesamowit± i przepyszn± suitê. Mogê s³uchaæ na okr±g³o. Niestety nie oby³o siê bez muzyki jakby popelin± szytej czyli Pyre, The Lines in My Hand, Slither i w du¿ej mierze Folklore, ale mimo to albumu s³ucha siê bardzo dobrze i byæ mo¿e wymienione kawa³ki zgrabnie uzupe³niaj± zawarto¶æ, dziêki czemu intryguje mnie ta jakby opowie¶æ filmowa i nie ma mowy o przero¶cie formy nad tre¶ci±. Jedyne czego bym nie chcia³ w przysz³o¶ci, to kolejnego takiego, w takich barwach stworzonego albumu. Niech to bêdzie taki jednorazowy skok w bok.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #1180 on: 2012-01-14, 20:33:20 »
Heritage.. jest jaki jest, ka¿dy (w wiêkszo¶ci ;) ) wie. Niemniej czêsto wkrêca mi siê motyw z Nepenthe (ten pocz±tkowy 1:07) ale i ogólnie ca³y utwór. To tak a propo albumu z perspektywy czasu;) aa i jeszcze uwielbiem perkusjê z The Lines In My Hand (1:05) w szczególno¶ci te 'zaciêcia' (1:10) i jeszcze kilka jak wstêp, szczególnie Mendez, do Folklore, ale nie bêdê siê rozpisywa³. Jak wiêkszo¶æ trafnie stwierdzi³a album ma sporo ciekawych motywów ale jako ca³o¶æ (nawet poszczególnych utworów) nie wyrabia (czyt. nie daje rady ;) ).
« Last Edit: 2012-01-14, 20:36:41 by ambush1 »

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1181 on: 2012-02-03, 15:41:28 »
Wszyscy och³onêli na dobre... I mo¿na w pe³ni obiektywnie oceniæ p³ytkê :)
Wracam do niej jako¶ raz na tydzieñ :) W ciche zimowe wieczory kiedy mam czas w³±czam sobie czêsto Heritage i có¿. Bardzo polubi³em t± p³ytê :) G³ównie dziêki brzmieniu, kompozycjom, i jakiej¶ takiej jak na dzisiejsze czasy niekonwencjonalno¶ci :P Mam cich± nadziejê ¿e bêdzie p³yta Heritage/Blackwater Park... To by by³o wy¶mienite  :>

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1182 on: 2012-02-03, 17:55:10 »
Recenzja koszulki @Funnykris

Materia³ jak materia³ - koszulka "Fruit of the loom" z serii Heavy cotton, tak± jak± u nas, czyst±(w sensie ¿e bez nadruku) mo¿na kupiæ za oko³o 17 z³otych. http://www.owocowy.sklep.pl/p414,koszulka-heavy-cotton-czarna-xl.html Na razie siê trzyma, jak pojadê na koncert, potraktuje to jako test ;)  Jednak za to nadruk jest wy¶mienitej jako¶ci i kolor te¿ prezentuje siê naprawdê ¶wietnie. Jedyny tak naprawdê minus tej koszulki ¿e nie ma nic z ty³u, jednak wybaczam jej za du¿y obrazek i szybk± dostawê z angli do domu :] W polsce stosunkowo ma³o jest wzorków Opeth, a jak s± to ma³o ciekawe. Polecam kupowaæ z Omerch'a bo cena koszulki wychodzi(z dostaw± ju¿ oczywi¶cie) taka sama a nawet tañsza ni¿ kupowana w Polsce a produktów jest wiêcej. Tak¿e bardzo, bardzo na plus :]
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1183 on: 2012-02-03, 19:49:03 »
a co do p³ytki to wci±¿ takie same odczucie,  co jaki¶ czas do niej wracam ale coraz rzadziej. Haxprocess+Famine+Lines to dla mnie idealny moment na p³ycie - reszta jest tylko przeciêtna, jak na Opeth oczywi¶cie :)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #1184 on: 2012-02-07, 16:21:52 »
Dalem dzis kolejna szanse 'Heritage' :D :D

Tym razem przesluchalem calosci z dvd w 5.1 i mam trzy komentarze:

1. Calosc brzmi fe-no-me-nal-nie! Uslyszalem rzeczy, ktorych na normalnym cd i w miare przyzwoitym sprzecie nie slychac, a dopiero na kinie domowym wychodza. Teraz juz tylko tak bede sluchal tej plyty ;)

2. Niestety powyzszy fakt nie zmienil miodnosci kawalkow - nadal wymontowalbym z tej plyty combo 'Nepenthe'+'Haxprocess'+'Famine' ;) Moza za jakies 300 przesluchan zaczne doceniac ten album w calosci.

3. Wreszcie porzadnie wsluchalem sie w 'Face In The Snow', ktorego do tej pory z niewiadomego powodu unikalem, i.. z miejsca stal sie moim ulubionym kawalkiem z 'Heritage', tuz obok 'Lines In My Hand'. Piekna rzecz.

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success