Author Topic: Naprawdê nowa p³yta  (Read 16659 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Anonymous

  • Guest
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #15 on: 2005-01-28, 17:20:58 »
to jeszcze okladke wrzuce, a co...!? ;)


PORCUPINE TREE - DEADWING [Lava Records / Warner Music]

wososh

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • http://www.analityka.republika.pl/
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #16 on: 2005-01-28, 17:23:36 »
szit! znowu zapomnia³em siê zalogowaæ  :evil:

[ Dodano: Sro Mar 16, 2005 6:05 pm ]
kolejny trailer: 41 MB, ok. 6 minut, ¶ci±gajcie...
PT_epk.mov

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #17 on: 2005-03-30, 20:26:37 »
muszê wam co¶ powiedzieæ. Jecha³am tramwajem i znowu natrafi³a siê kanaria  :?  Ale mojego biletu nie chcieli ogl±daæ, równie dobrze mog³am go nie mieæ...
Nie, to nie to. W³a¶nie nadesz³a ta wiekopomna chwila, kiedy dr¿±c± rêk± naciskam "play". I s³yszê utwór tytu³owy. "Deadwing".
Tak, chcia³am siê pochwaliæ.
To w koñcu kto jeszcze idzie na koncert?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #18 on: 2005-03-30, 20:38:11 »
To ju¿ jest :?:  :!:  8-[

O matko jak ja znajdê pieni±dze na kolejn± "must have" na li¶cie. :?
[under construction]

wososh

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • http://www.analityka.republika.pl/
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #19 on: 2005-03-31, 17:45:50 »
jest, jest! i to jaka! kupujcie, nie po¿a³ujecie! od razu nie chwyta, ale czuæ moc!

caress of stars

  • Guest
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #20 on: 2005-03-31, 18:33:27 »
Ech, a ile kosztuje? :P. Mo¿e poczekam a¿ cena spadnie? :roll: Szlag  :|

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #21 on: 2005-03-31, 21:52:50 »
Quote
Od razu nie chwyta, ale czuæ moc!


Nie chwyta od razu, a która p³yta Je¿ozwierza ³apie od razu. :lol:  :wink: Nie no, ¿artuje, rozumiem ¿e po prostu jest trudna w odbiorze. :roll:
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #22 on: 2005-04-01, 11:15:27 »
Quote from: caress of stars
Ech, a ile kosztuje? :P. Mo¿e poczekam a¿ cena spadnie? :roll:

ja za swoj± da³am 65... (no dobra, bez 1 grosza, gwoli scis³o¶ci...) jak p³aci³am, to mi rêka dr¿a³a jakbym chorowa³a na febrê... no, ale ¿ycie to sztuka wyborów  :roll:

Quote from: Unas
Quote

Od razu nie chwyta, ale czuæ moc!



Nie chwyta od razu, a która p³yta Je¿ozwierza ³apie od razu. :lol:

Nie, no w sumie na pierwsze s³uchanie to mnie urzek³o "Arriving somwwhere..." (znaczy to mnie jeszcze w niedzielê w Minimaxie urzek³o ;)) A potem "Halo" i "Start of something beautiful"... ech, jak siê rozpêdzê, to wszystkie wymieniê :P
A w ogóle, to jak ³azi³am i siê zastanawia³am, czy kupiæ, to akurat i w jednym i w drugim miejscu, gdzie by³am (nie bêdê robiæ reklamy :P) w tle PTree... czyli jednak trudno by³o siê oprzeæ i nie kupiæ... (a no i przy okazji trochê nowej Tori Amos pos³ucha³a. Trafia do mnie, ale ju¿ nie kupiê... mo¿e wygram gdzie¶?  :roll: )

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #23 on: 2005-04-01, 17:24:35 »
A mnie te chórki w Lazarus jad± harmoniami wokalnymi z The Drapery Falls, ale tylko trochê, po za tym, ¿e i tu i tu ¶piewaj± te same osoby.

P³yta jest sporo smutniejsza od In Absentia i co najlepsze inna, a nawet chyba lepsza. Ale muszê siê z ni± os³uchaæ.  :roll:

Aha, no i oczywi¶cie w³a¶nie j± zdoby³em.
[under construction]

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #24 on: 2005-04-03, 23:19:33 »
Jestem po 30 przes³uchaniach i stwierdzam z ca³± stanowczo¶ci±, ¿e p³yta jest przeciêtna...chyba nie opdowiada mi nowy wizerunek PT...szkoda- to chyba najs³abszy album od czasów Stupid Dream...co wiêcej , tamta p³yta by³a lepsza...na Deadwing nie ma jakich¶ wielkich momentów, nie ma tej atmosfery i aury tak znamiennej dla Porków...choæ i tak to pewnie kwestia gustu...
True Pagan Winter Crew

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #25 on: 2005-04-04, 01:40:27 »
No popatrz. A mnie osobi¶cie "Stupid Dream" siê podoba. Jak tylko otworz± sklepy, to idê siê zaopatrzyæ w "Deadwing".
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #26 on: 2005-04-04, 11:58:51 »
Widzê, ¿e opinie o nowej p³ycie s± w sumie podzielone ;). Jedni s± na tak inni na nie, wiêc chyba osobi¶cie poczekam, a¿ bêdê mieæ okazjê us³yszeæ jaki¶ kawa³ek, zanim siê zdecydujê na kupno p³yty. W koñcu przy kasie nie jestem, ¿eby j± tak na ¶lepo w sumie wydaæ. A  cena te¿ pewnie spadnie jaki¶ czas po premierze. Zobaczy siê.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #27 on: 2005-04-04, 12:06:05 »
to spróbuj z czwartku na pi±tek po pó³nocy w Trójce, mo¿e u Kaczkowskiego co¶ bêdzie, a jak nie, to mo¿e w Nocy Muzycznych Pejza¿y z pi±tku na sobotê, te¿ w Trójce, ale od 2.00. A nawet, jak PTree nie bedzie, to nic nie tracisz, bo na pewno bêdzie inna piêkna muzyka.
Wracaj±c do tematu: fakt, ¿e p³yta jest inna, nie czyni jej gorsz±. A mo¿e dlatego tak piszê, bo mi siê texy podobaj±...  :roll:  W ka¿dym razie "arriving..." zdecydowanie siê wyró¿nia, przynajmniej jak dla mnie.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #28 on: 2005-04-04, 16:36:21 »
S³yszalem album, rozpoczyna siê ciekawe tytu³owy i Shallow naprawde dobre. Lazarus w miare, melancholijna piosenka, fajne pianino. Halo taki utwór musi byæ na ka¿dym albumie Porków, rozpoczyna siê od charakterystycznego basu, przetworzony wokal, ciekawe rozwiniêcie gdzie¶ w polowie kawa³ka. No i nadchodzi Arriving... chyba cos naprawde jest cos w tym utworze, jaka¶ magia, niezwyk³a atmosfera, najlepszy kawa³ek na albumie!
Mellotron... jako¶ do mnie nie przmawia chyba jeszcze za ma³o razy go przes³ucha³em. Open Car ten utwór ma co¶, czasem ostro i poza tym bardzo podoba mi siê refren :D
Dwa ostatnie utwory s± ¶wietne!
Na prawdziw± ocene Deadwing przyjdzie jeszcze poczekaæ musze siê oswoiæ z nowym albumem :wink:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Naprawdê nowa p³yta
« Reply #29 on: 2005-04-16, 16:36:39 »
Przes³ucha³em i mam mieszane uczucia.
Zespó³ znowu obci±¿y³ brzmienie - wygl±da na to, ¿e id± w dok³adnie przeciwnym kierunku co Anathema. Wcale siê nie zdziwê gdy na nastêpnym albumie us³yszymy growle :P :twisted:
Co poza tym s±dzê o albumie? Bardziej podoba³ mi siê "In Absentia".
Tytu³owy utwór w ogóle mi nie podchodzi - brzmi tak, jakby nie bardzo wiedzieli jak on ma brzmieæ.
"Shallow" ca³kiem dobry.
"Lazarus" dziwnie zalatuje mi pewnym estoñskim zespo³em, który kilka lat temu wygra³ Eurowizjê.
"Halo" jest nawet ok.
"Arriving..." bardzo mi siê podoba. Momentami porcupinowy, momentami crimsonowy i nieco anathemowy :P
"Mellotron Scratch" i "Open Car" jako¶ mnie nie zachwyci³y
"Start of something..." i "Glass Arm Shattering" to nawi±zanie do tradycyjnego brzmienia Porcupine, melodia w koñcu p³ynie, nie ma muzycznego miotania siê.

Ogólnie album nie powala totalnie na kolana - przynajmniej nie podczas kilku pierwszych przes³uchañ. Jest inny. "In absentia" zapowiada³ zmiany w stylu. "Deadwing" jest stwierdzeniem "jeste¶my w drodze, ale nie wiemy w któr± stronê idziemy". Wiêkszo¶æ utworów jest przepe³niona niezdecydowaniem.
W warstwie tekstowej te¿ nie jest dobrze. Znacznie bardziej przemawia³y do mnie melancholijne liryki ze "Stupid dream".
Ogólnie oceniam album jako ¶redni. Spodziewa³em siê czego¶ znacznie ciekawszego. A mo¿e po prostu jestem konserwatyst±?
True Pagan Winter Crew