Author Topic: Grind/HC/Noise/Crust/Gore?  (Read 9502 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« on: 2005-08-12, 17:20:35 »
Czy kto¶ tu s³ucha czego¶ w tych klimatach? Tylko prosze, bez komentarzy typu "tego sie nie da s³uchaæ bo to ha³as", poniewa¿ DA SIÊ bo ja s³ucham, a ¿e ha³as.. No có¿, trzeba siê tylko przyzwyczaiæ :].

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #1 on: 2005-08-12, 17:23:18 »
Heh, zale¿y co kto rozumie przez Noise. Dla mnie to Sonic Youth, ale Tobie chyba nie o to chodzi ;)
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #2 on: 2005-08-12, 17:33:25 »
No raczej chodzi o Noise w stylu.. Agoraphobic Nosebleed, Assuck, Anal Cunt.. Wla¶ciwie to s± czêsto mieszanki w ró¿nym stylu. A Sonic Youth to dla mnie Noise Rock :] zreszt± tak gdzie¶ wyczyta³em, i ta nazwa mi nawet pasuje. Ale nie schod¼my z tematu.

Moje propozycje:
Napalm Death - "Scum" i "From Enslavement to Obliteration" - jako klasyka grindcore'u
Napalm Death - "Order of the Leech" i "The Code Is Red...Long Live the Code" jako mieszanka Grindcore/Death/Punk
Carcass - "Symphonies of Sickness" - te¿ klasyka
Brutal Truth - "Extreme Conditions Demand Extreme Responses" z kapitalnym, 4-sekundowym kawalkiem Collateral Damage, którego teledysk jest spisany w ksiêdze rekordów Guinessa (wiadomo dlaczego)
Nasum - "Helvete" - ¦wietny grindcore przemieszany lekko z HC. Gitarzysta i zarazem lider zespo³u Mieszko Talarczyk (szwed polskiego pochodzenia) zgin±³ w Tsunami w Azji.  Pierwsze p³yty nagrywali u Dana Swano!

To w³a¶ciwie moje ulubione p³yty, ale jest te¿ masa innych których warto pos³uchaæ. Jak kto lubi :]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #3 on: 2005-08-12, 18:27:11 »
Ja mam ma³o wspólnego z tak± muzyk± oczywi¶cie Napalm Death i Carcass s³ysza³em, ale jako¶ nie przepadam (zaraz posypi± siê kamienie :D ). A z noise'u to tylko elektroniczno-awangardowy co¶ w stylu Merzbow, albo Ulver -  1993-2003: 1st Decade in the Machines.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #4 on: 2005-08-12, 20:53:54 »
ja rowniez nie siedze w tych klimatach.chociaz Carcass lubie,szczegolnie podoba mi sie ich album zatytulowany "Necroticism - Descanting the Insalubrious"-nie bede ukrywal, mi to mocno zalatuje deathmetalem,a ten gatunek nie jest wymieniony w tytule tematu :wink:
fajna jest tez  "Symphonies of Sickness".
ciekawa jest ostatnia plyta Hatebreed,chyba "The Rise Of Brutality" albo cos takiego,nie pamietam dokladnie.
natomiast Napalm Death nigdy mi nie podchodzil,nie podoba mi sie ich muza  :?
z HC slyszalem kiedys Sick Of It All,calkiem na poziomie to bylo,ale generalnie muzyka grana przez zespoly z nurtow tutaj wymienionych niestety nie chwyta mnie za serce :|

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #5 on: 2005-08-12, 23:55:04 »
Mnie bardziej ciekawi inna sprawa: Wiêkszo¶æ ludzi pisz±cych na tym forum poza Opeth s³ucha raczej progresywnego grania. Niektórzy nie stroni± od elektroniki, jazzu czy nawet muzyki klasycznej. A¿ tu nagle pojawia siê "rodzynek" ;) który potrafi przepu¶ciæ przez swoje uszy co¶ tak cthulicznego* :twisted: Pozostaje mi podziwiaæ.
--------
*) Mo¿na to t³umaczyæ zarówno jako "niewys³owienie blu¼nierczego" jak i "dwuspadowego i omsza³ego" 8) Zainteresowanych odsy³am do ksi±¿ek Lovecrafta :twisted:
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #6 on: 2005-08-13, 14:06:59 »
Quote from: Minder
Mnie bardziej ciekawi inna sprawa: Wiêkszo¶æ ludzi pisz±cych na tym forum poza Opeth s³ucha raczej progresywnego grania. Niektórzy nie stroni± od elektroniki, jazzu czy nawet muzyki klasycznej.

Je¶li o to chodzi, to poruszy³em ten w±tek bo na forum nikt o tym nic nie mowi³, a my¶lê, ¿e niektóre rzeczy warto poznaæ. Poza tym te¿ nie stronie od elektroniki, jazzu, muzyki klasycznej, a nawet i fusion, wszelkie rodzaje rocka (teraz sie zatrzyma³em na art rocku i bluesrocku lat '70, a w tej chwili leci polski zespó³ Breakout), a z ciê¿szego grania nie s³ucham tylko rzeczy typu Power, Heavy i takich tam, gdzie rytm koncentruje sie na galopowaniu, a wokali¶ci ¶piewaj± jak za przeproszeniem kastraci, ogólnie wszystko jest takie "epickie" (oczywi¶cie bez obrazy do nikogo, to tylko i wy³±cznie moje zdanie, nawet je¶li bardzo wyolbrzymiam). No ale wracam do tematu: polecam jeszcze Terrorizer. Jest to pierwszy zespó³ dwóch z cz³onków Morbid Angel, a równie¿ przysz³ego gitarzysty Napalm Death. Wydali tylko jedn± p³ytê w 1990 bodaj¿e.

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #7 on: 2005-08-14, 17:54:09 »
Quote from: Minder
Mnie bardziej ciekawi inna sprawa: Wiêkszo¶æ ludzi pisz±cych na tym forum poza Opeth s³ucha raczej progresywnego grania.


Ja np w zasadzie nie s³ucham poza Opeth i NoMeansNo niczego progresywnego, a i tydzieñ s³uchania Opeth muszê równowa¿yæ dwoma tygodniami s³uchania najbardziej prostackiego oi!'a tudzie¿ ultraw¶ciek³ego anarchopunka.

 Z gatunku zawartego w tytule w±tku to polecam zespó³ Meatshits, anal cunt to jakie¶ dziwne typy... Wystarczy zamiast s³uchania poczytaæ tytu³y. A wywiady z nimi to jeden wielki homofobiczny, antysemicki bluzg.
Avril kocham Ciê :*

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #8 on: 2005-08-16, 09:20:40 »
Ja bardzo lubiê Isis, to podobno ma co¶ z noisem wspólnego :P A z wy¿ej wymienionych p³yt to mi podchodzi Helvete, chocia¿ grindu i jemu podobnych nie uwielbiam ;)

roibeard

  • Posts: 120
  • Karma: +0/-0
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #9 on: 2005-08-25, 22:43:47 »
Isis, owszem, ma :)... choæ z p³yty na p³ytê robi siê bardziej klimatyczne ni¿ noise'owe... i dobrze, bo ka¿da p³yta jest genialniejsza od poprzedniej   :wink:

je¿eli chodzi o wszelkie pokrewne grindu, to czêsto zdarza mi siê zas³uchiwaæ w p³ytach Napalm Death od 'Fear, Emptiness, Despair' w górê, pierwszych dokonaniach Carcass, lubiê te¿ szwedzkie Nasum i amerykañskie Burnt By The Sun, a przede wszystkim Dillinger Escape Plan - zespó³ pewnie znany kilku osobm na forum, ktorego w³a¶ciwie nie mo¿na gdziekolwiek zakwalifikowaæ, a okre¶liæ mo¿na mieszank± grindu, HC i metalcore z jazzow± estetyk± i wokalnymi nalecia³o¶ciami Mike'a Pattona :wink:   (który zreszt± udziela³ siê na EP-ce 'Irony is a dead scene') - w ka¿dym  razie mo¿na ich uznaæ za jeden z najoryginalniejszych zespo³ów graj±cych w tej chwili ciê¿k± muzê... tym, którzy szukaj± w muzyce w³a¶nie oryginalno¶ci mo¿na ich z czystym sumieniem poleciæ  :wink:

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #10 on: 2005-08-26, 11:05:04 »
O w³a¶nie! Przes³ucha³am jakie¶ pó³ roku jedn± epkê The Dillinger Escape Plan (konkretnie Irony Is A Dead Scene) i jako¶ o nich zaopmnia³am...  :? A niez³a by³a... Muszê sobie sprawiæ tego wiêcej :mrgreen:

ironBIDDAF

  • Posts: 79
  • Karma: +0/-0
    • http://WWW.METALMADNESS.PL
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #11 on: 2005-09-01, 01:03:31 »
Mnie jedynie krêci Brujeria, jesli mozna to za³aczyc do tych gatunków, poniewaz sie nie znam. Reszty nie lubiê.
:(

http://republika.pl/metal-madness/love.jpg

wyraz mi³o¶ci do.... Fizyki

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #12 on: 2006-02-12, 21:48:09 »
Brujeria - he ja bym temu nada³ nazwê punk death metal :D

Napalm Death nielktóre i nic poza tym. Kiedy¶ znajoma próbowa³a mnie przekonaæ do HC, ale zupe³nie mi nie podesz³o.
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #13 on: 2006-02-12, 22:35:52 »
Cephalic Carnage - mieszanka ekstremalna, po za tym Napalm Death

a z polskich:

Antigama i oczywi¶cie Dead Infection. :mrgreen:
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Grind/HC/Noise/Crust/Gore?
« Reply #14 on: 2006-02-13, 09:49:28 »
Cephalic Carnage te¿ czasem pos³ucham, ich ostatni album jest ciekawy.
A ostatnio wczuwam siê w ostatni album The Dillinger Escape Plan. :)

 

lofty-success