Author Topic: Szko³y czyli jêki i stêki nad kondycj± polskiej edukacji  (Read 10002 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Mam odrabiaæ dnia 7 pa¼dziernika w sobotê wolne, które mamy 30 kwietnia (przed d³ugim weekendem). Problem w tym, ¿e nam rok szkolny siê wcze¶niej koñczy. To jakim prawem ja do cholery mam zwalony weekend teraz?! :?
wszystko, co sko¶ne.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Nie id¼. W naszej szkole ju¿ tak próbowano ze 2 razy. Frekwencja nie przekracza³a 5%. :twisted:
[under construction]

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
W mojej szkole za 15 nieusprawiedliwionych p³aci siê kary pieniê¿ne, przy 30 ciê wywalaj±. Z czterema masz ju¿ nieodpowiednie na ¶wiadectwie. A jeden dzieñ to 8 godzin. Matematyka mówi, ¿e to siê nie op³aca :|
wszystko, co sko¶ne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
 :shock: :shock: :shock: podpisywa³a¶ co¶ na pocz±tku roku?  :twisted:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
W mojej szkole za 15 nieusprawiedliwionych p³aci siê kary pieniê¿ne, przy 30 ciê wywalaj±. Z czterema masz ju¿ nieodpowiednie na ¶wiadectwie. A jeden dzieñ to 8 godzin. Matematyka mówi, ¿e to siê nie op³aca :|
A nie mo¿na siê usprawiedliwiaæ samemu z tytu³u pe³noletno¶ci? Albo poprosiæ brata/siostrê, albo po prostu mamê/tatê o usprawiedliwienie?... W sumie pamiêtam moj± wychowawczyniê z liceum: mia³a nienormalne podej¶cie do usprawiedliwiania i niemal nie da³o siê nic wyk³óciæ. Nie usprawiedliwi³a ludziom nawet absencji w dniu studniówki [która by³a jako¶ wieczorem, ale oczywi¶cie lekcje by³y rano normalnie 0_0]

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Chore... i jedno i drugie. Wspó³czujê wam takich szkó³.
[under construction]

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Idiotyzm z tymi szko³ami...
Ale my¶lê, ¿e rodzic podpisa³by usprawiedliwienie, przecie¿ nie chcia³by zap³aciæ kary pieniê¿nej  :? :twisted:

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Heh, no i tutaj zaczyna siê zabawa - rodzic mo¿e usprawiedliwiæ tylko piêæ dni w pó³roczu (je¿eli masz tylko jedn± godzinê w danym dniu to te¿ siê liczy jak ca³y dzieñ). Niech ¿yje S³owak, "najlepsza szko³a w po³udniowo-zachodniej Polsce" :mrgreen2:
Pozostaj± lekarze :P

Szczerze mówi±c, ju¿ siê przyzwyczai³am do :shock: gdy komu¶ t³umaczê jak mam fajnie. Nawet dostrzegam w tym wszystkim pewne zalety. A od 1 pa¼dziernika mamy obowi±zek ju¿ w mundurkach :)

Z t± pe³noletno¶ci± to jest tak, ¿e musi byæ zaznaczone w regulaminie szko³y, ¿e mo¿e sobie uczeñ sam usprawiedliwiaæ, bodaj¿e. Jak±¶ audycje nt. w radiu s³ysza³am kiedy¶.
wszystko, co sko¶ne.

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
To trzeba mieæ lekarza w rodzinie  8)  :D
A mundurki te¿ s± g³upie  :P Niszcz± jednostki  8)
Proponuje zrobiæ sobie na g³owie irokeza i pój¶æ w mundurku do szko³y  :)

Ja siê ¿alê na to, ¿e prawie ca³y ¶wiat le¿y na pieni±dzach...  :(
« Last Edit: 2006-09-21, 18:49:39 by absent_friend »

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
akurat mundurek nie ma ¿adnego wp³ywu na jednostkê :roll: ponadto eliminuje problem bogatszy-biedniejszy (czyli po prostu lepszy-gorszy) i wy¶miewania ludzi z powodu stroju, co siê w szko³ach czesto zdarza. ja w RPA mia³am w szkole mundurek i by³am nim zachwycona. nie mia³abym nic przeciwko mundurkom na studiach.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Podzieli³em temat, ¿eby dyskusja mog³a siê toczyc swobodnie bez robienia offtopu. Mi³ego.
[under construction]

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
(...)ponadto eliminuje problem bogatszy-biedniejszy (czyli po prostu lepszy-gorszy) i wy¶miewania ludzi z powodu stroju, co siê w szko³ach czesto zdarza. ja w RPA mia³am w szkole mundurek i by³am nim zachwycona. nie mia³abym nic przeciwko mundurkom na studiach.

Eliminuje problem bogatszy-biedniejszy w szkole. Strasznie krótkowzroczne spojrzenie. Co z tego, ¿e dany typek nie bêdzie siê wy¶miewa³ z tego gorzej ubranego w szkole, kiedy obaj maj± identyczny strój (pomijam to, ¿e znajdzie sobie inny powód do wy¶miewania) jak bêdzie to robi³ po szkole, w wakacje czy jeszcze innej sytuacji nie zwi±zanej ze szkolnym towarzystwem. Je¶li to jest g³ówny powód wprowadzenia mundurków to jak dla mnie o kant dupy rozbiæ. Takim dzieciakom, którym brakuje wychowania powinno siê zapewniaæ konsultacje u odpowiednio przeszkolonego pedagoga, skoro rodzice nie umiej± wpoiæ podstawowych zasad wychowania.

Dok³adnie to samo tyczy siê pomys³u 'zacnego' ministra edukacji odno¶nie szkó³ z podwy¿szonym rygorem co¶ tam, nie pamiêtam dok³adnie. Z bagna robi jeszcze wiêksze bagno.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
tylko ¿e te dzieciaki maj± ze sob± najwiêksz± styczno¶æ w³a¶nie w szkole, bo po zajêciach rozchodz± siê ka¿dy w swoj± stronê. to w³a¶nie w szkole spêdza siê wiêkszo¶æ swojego czasu i tam powinny byæ mo¿liwe zatarte granice pomiêdzy klasami spo³ecznymi. nie wiem jak Ty, ale wiêkszo¶æ dzieciaków nie spêdza wolnego czasu i wakacji z tymi, którzy ich wy¶miewaj± :shock: i mundurek eliminuje takie podzia³y "ja mam kasê, a Ty nie masz, wiêc jeste¶ gorszy".

poza tym wiadomo, ¿e problem istnieje nie tylko w szko³ach, bo zawsze gdzie¶ znajdzie siê kto¶, kto bêdzie wytyka³ palcami, ale to, ¿e mundurek nie zlikwiduje problemu ca³kowicie, nie oznacza, ¿e nie nalezy go eliminowaæ chocia¿by w czê¶ci!

poza tym mundurkom zazwyczaj s± przeciwni Ci, którzy ¼le rozumiej± "indywidualno¶æ" i koniecznie potrzebuj± okazji, ¿eby siê odró¿niæ od innych :roll:
« Last Edit: 2006-09-21, 22:53:14 by manowce »
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
dla mnie mundurki to te¿ kiepski pomys³. to co mówi± manowce (w liczbie mnogiej? ;P) jest po czê¶ci prawd±, ale bez przesady! niech wszyscy siê obetn± na ³yso bo u dziewczyn fantazyjna fryzura te¿ mo¿e byæ oznak± przewagi finansowej, niech rodzice nie odwo¿± dzieci do szko³y drogomi smochodami, na drugie ¶niadanie tylko chleb ze smalcem! bez przesady... to jest kolejne narzucanie czego¶ bezsensownego, jak mo¿na komu¶ mówiæ w co ma siê ubieraæ?!
selfbanned

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
<offtop> Nie wiem Nilf, co masz do chleba ze smalcem  8) Jak dla mnie to lepsze od kawioru czy innej drogiej o¶miornicy  :D </offtop>

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

 

lofty-success