Author Topic: Szko³y czyli jêki i stêki nad kondycj± polskiej edukacji  (Read 9955 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Hola hop! Mundurki sa po to, zeby jak uczen przychodzi na pierwsze lekcje, a z ostatnich ucieka, latwiej bylo go znalezc na miescie (bo kazda szkola ma swoj typ mundurka) - taki jest przynajmniej model amerykanski; w niektorych szkolach wprowadzili mundurki, zeby uczniowie mieli wiekszy problem z wagarowaniem i mieszaniem sie w roznego rodzaju przestepczosc (ale i tak nie we wszystkich szkolach to jest). Chociaz u mojej siostry w gimnazjum i bez mundurkow kazdy wiedzial, kto jest uczniem i zdarzaly sie przypadki, ze policja odwozila wagarowicza z powrotem do szkoly (smiesznie to musialo wygladac, jak go zgarniaja z ulicy...) - w malych miejscowosciach nie ma z rozpoznaniem ucznia problemu, wiec w tej materii mundurek nic nie zmienia. Jesli chodzi o wysmiewanie sie z "gorszych", to tez nic nie zmienia - u mnie w podstawowce byly fartuszki, ktore nibyzaslanialy cale odzienie, ale i tak dzieci wiedzialy, kto jest gorszy, bo ma rodzicow alkoholikow i paczki z GOPSu... Wiec jesli mundurki mialyby sluzyc glownie "zacieraniu roznic majatkowych", to nie jest to zbyt dobry pomysl. Natomiast jesli chodzi o zapobieganie wagarom i udzialowi uczniow w przestepczosci, to podobno wtedy zdaje egzamin.

poza tym mundurkom zazwyczaj s± przeciwni Ci, którzy ¼le rozumiej± "indywidualno¶æ" i koniecznie potrzebuj± okazji, ¿eby siê odró¿niæ od innych :roll:
A tu sie zgodze... Bo niby liczy sie to, co masz w glowie, a nie na niej, ale jakos tak jest, ze czasem pod tym fantazyjnym kapeluszem nie ma nic. Ale ja jakos nie mam nadziei, ze po wbiciu w mundurki dzieciaki zaczna pracowac nad swoim wnetrzem... (chociaz moze sie myle, ale obecna mlodziez mnie zalamuje :?)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Ja na przyk³ad nie mogê wej¶c do mojej starej szko³y, a poza tym moja sis, co siê tam uczy, powiedzia³a mi, ¿e chc± mundurki wprowadziæ, bo ludzie z zewn±trz przychodz± i narko³yki sprzedaj± biednym licealistom. A poza tym jak kto¶ samochodem je¼dzi do szko³y, to musi pani dyrektor (tfu, tfu) zg³osiæ i ona ustanawia miejsce, na jakim przez ca³y rok bêdzie taki uczeñ parkowa³. A ja nie mogê wej¶æ do budynku szko³y, bo jestem potencjalnym dilerem. Paranoja lekka. I tak wchodzê! A praktykanta z religii wywalili za "propagowanie satanizmu". W tym kurza ³apka macza³a pazury, bo pani szefowa rady rodziców zadzwoni³a do kuratora, ¿e praktykant jest jaki¶ lewy, znaczy szatañski. A dlaczego? http://papamobile.prv.pl/

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
A praktykanta z religii wywalili za "propagowanie satanizmu". W tym kurza ³apka macza³a pazury, bo pani szefowa rady rodziców zadzwoni³a do kuratora, ¿e praktykant jest jaki¶ lewy, znaczy szatañski. A dlaczego? http://papamobile.prv.pl/
Tak to jest, jak ktos nie odroznia rzeczywistosci od imid¿u scenicznego... :roll:

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Je¶li chodzi o mundurki, to rzeczywi¶cie i Manowce i Kas maj± racjê, ale ja osobi¶cie nie chcia³abym paradowaæ w granatowej spódniczce i bia³ej bluzeczce... Aczkolwiek rozumiem to.
Poza tym nie jestem tak liberalna i uwa¿am, ¿e pewien strój (jak równie¿ ekstrawaganckie fryzury) nie jest do szko³y odpowiedni. Mam tu na my¶li: krótkie, ledwie zakrywaj±ce pupê spódniczki (a na schodach jaka jest mêska radocha!), krótkie bluzeczki i wielkie dekolty... To samo siê tyczy mocnego makija¿u. Moim zdaniem po prostu nie wypada, tak jak do ko¶cio³a czy na imieniny babci...
W mojej szkole by³y dziewczyny, które ubiera³y siê tak "go³o" nawet zim± (o oczojenbych kolorach nie wspomnê), a w moim mniemaniu ani to ³adnie ani zdrowo... Tak to jest, jak siê kto¶ chce lansowaæ :|

Wiêc z mundurkami bez przesady, ale jakie¶ zasady mog³yby byæ - typu stonowane kolory i schludny wygl±d... :roll:
« Last Edit: 2006-09-22, 16:48:57 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
ale mundurek nie musi oznaczaæ bia³ej bluzeczki i granatowej spódniczki! w RPA s± tak ¶wietne projekty mundurków, ¿e ka¿dy nosi swój z przyjemno¶ci± - nawet poza szko³±, ¿eby pokazaæ do której placówki jest sie 'przynale¿nym' (:
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
nawet poza szkołą, żeby pokazać do której placówki jest sie 'przynależnym' (:
o to jest plus  :twisted: z kolegami chciałem kiedyś zrobić koszulki z nadrukami z nazwiskiem patrona naszej szkoły i się wozić po mieście  :lol:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
U nas w jednej szkole takie mieli i dumnie nosili na ró¿ne, nie tylko szkolne, okazje :)
...If I call will you come and will you save me?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
osobi¶cie jakby mundurek by³ ³adny i wygodny, to nie mia³bym nic przeciwko :D a w jednym z katowickich liceów rozwi±zano problem w ten sposób, ¿e uczniowie maj± listê zakazanych kolorów (z tego, co siê orientujê to wszystkie jaskrawe odcenie plus czerwieñ, z³oto i srebro) plus oczywi¶cie zakaz przesadnej golizny. z tym, ¿e z przestrzeganiem tego regulaminu tak jak wszêdzie - prawo sobie, a uczniowie sobie :?
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
uczniowie maj± listê zakazanych kolorów (z tego, co siê orientujê to wszystkie jaskrawe odcenie plus czerwieñ, z³oto i srebro)
O¿, nie mog³abym w kurtce do szko³y chodziæ  :lol:  (mam tak± fajn± narciarsk±, a na p³aszcz czasem za zimno ;D)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Nie wiedzia³em gdzie pisaæ, ale jako, ¿e bêdzie to o ludziach wieku szkolnym to tutaj:
Co my¶licie o pomy¶le Romka o nazwie jak¿e podobnej do godziny policyjnej?
Wydaje mi siê, ¿e to nawet nie taki z³y pomys³, ale czy sprawdzi siê w praktyce? IMO ludzie pini¿ej 18 roku ¿ycia, tzw m³odzie¿ ;P, nie powinni siê pa³êtaæ po nocach na polu (na dworze, jak kto woli). Raz, z powodu, ¿e niebezpiecznie, dwa, to czêsto banda najebanej m³odzie¿y stwarza to niebezpieczeñstwo :P Ale, czy np te godziny s± odpowiedznie? (23 - 5 ?, nie jestem pewien)
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
co to da, nastolatkowie od lat pałętają się w dzień czy w nocy chlejąc wódę na wyścigi i policja rzadko kiedy sobie coś z tego robi. rodzice nie powinni wypuszczać dzieci po 23. a jak oni nie mogą swoich dzieci wychować to nikt ich nie upilnuje.z drugiej strony będzie jazda :) widzę gówniarza, którego nie lubię wałęsającego się po mieście po 23. to dzwonię na policję  :twisted:
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
IMO ludzie pini¿ej 18 roku ¿ycia, tzw m³odzie¿ ;P, nie powinni siê pa³êtaæ po nocach na polu (na dworze, jak kto woli). Raz, z powodu, ¿e niebezpiecznie, dwa, to czêsto banda najebanej m³odzie¿y stwarza to niebezpieczeñstwo :P Ale, czy np te godziny s± odpowiedznie? (23 - 5 ?, nie jestem pewien)
Zapomnia³ wó³ jak cielêciem by³ :P Bandy najebanej m³odzie¿y policja powinna zgarniaæ i bez 'godziny policyjnej', wiêc nie rozumiem co wprowadzenie takowej mia³oby zmieniæ.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
policja powinna zgarniaæ i bez 'godziny policyjnej', wiêc nie rozumiem co wprowadzenie takowej mia³oby zmieniæ.
Ano w³a¶nie, patrole policyjne je¿d¿± w nocy (przynajmniej w cywilizowanych miastach ;P). Nie dalej jak dzi¶ o 3 nad ranem szli¶my w kupie ulic±, z ty³u nadje¿d¿a zielony polonez, zwalnia, otwieraj± siê drzwi i:
-"Dzieñ dobry, policja, sk±d wracacie?"
-"Z imprezy w klubie, bo ju¿ siê skoñczy³a"
-"Aha"
Drzwi siê zamykaj± i samochód odje¿d¿a. Niez³a kontrola :lol: Mo¿e siê chcieli przyjrzeæ czy¶my pe³noletni ;) No ale jak widaæ pilnuj± tak czy siak, wiêc te "godziny" to raczej pod publiczkê ;)