Author Topic: Muzyka z piêtnem geniuszu  (Read 18287 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #30 on: 2005-02-19, 18:16:29 »
Quote from: mroova
A ja w Opeth widze elementy muzyki klasycznej bo "dos³ucha³em" sie pianina


nie, no bez takich proszê!!! Przeciez pianino to nie tylko muzyka klasyczna. Równie dobrze mogê powiedzieæ, ¿e siê tam gitar dos³ucha³am, wiêc s± elementy muzyki klasycznej...
Mo¿e ¼le zrozumia³am intencje... Kopnijcie mnie tedy...  :wink:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #31 on: 2005-02-19, 19:27:34 »
Co jednak powiesz na fakt, ¿e zespo³y otwarcie przyznaj± siê do inspiracji ró¿nymi gatunkami muzyki? Np. Mikael stwierdzi³, ¿e kawa³ek Bleak na Blackwater Park zosta³ zainspirowany muzyk± arabsk±, bo ich s±siad s³ucha³ jej na okr±g³o :twisted:
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #32 on: 2005-02-19, 19:38:11 »
nie mówiê, ¿e nie, ale z tym pianinem to da³o wra¿enie jakiejgo¶ rodzaju fiksacji funkcjonalnej...  :roll:  dobra, nie bêdê siê ju¿ czepiaæ...

caress of stars

  • Guest
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #33 on: 2005-02-20, 11:24:05 »
E? U¿yte instrumenty nie klasyfikuj± muzyki, a dopiero gatunek w jakim jesto ona komponowana. Równie dobrze mo¿na graæ metal na skrzypcach i bêdzie to metal, jak klasykê (np. Bacha ;> ) na elektryku i bêdzie to dalej klasyka :>

Co do pianina, to strasznie mi siê podoba sposób w jaki zosta³o wykorzystane na Blackwater Park. A¿ siê musia³am tej partii z "Leper Affinity" nauczyæ graæ :>

mroova

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #34 on: 2005-02-20, 12:00:15 »
Widze, ¿e zosta³em zrozumiany dok³adnie odwrotnie :|
Mia³em na my¶li to, ¿e klasyfikowanie jest bez sensu!!! Prosze o zapoznanie sie z moim wcze¶niejszym postem jeszcze raz zanim bedziecie komentowaæ w ten sposób. Polcam tak¿e lekturê s³ownika na s³ówku "ironia" ;-)
Pozdrawiam
=>grabarz optymizmu<=