Author Topic: TGC - single edit  (Read 9805 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
TGC - single edit
« on: 2005-08-18, 21:25:24 »
Dla tych którzy jeszcze nie s³yszeli, mo¿na ¶ci±gn±æ , i zobaczyæ ok³adkê

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
TGC - single edit
« Reply #1 on: 2005-08-18, 21:43:23 »
Ciekawa sprawa. Moim zdaniem TGC wybrali do promocji, bo mimo ¿e jest ¶wietne najmniej traci na wyedytowaniu. Niechby spróbowali wyedytowaæ Ghost of Perdition..
BTW Jak gdzies chyba wspomina³em przekona³em sie do okadki GR, ale ok³adka tego promosa jest ¶wietna.. Równie klimatyczna i bardzo gustowna. Ciekawe czy to tez dzie³o Travisa? IMO fajnie by by³o gdyby znalaz³o siê w ksi±¿eczce GR.
Searching my way to perplexion..

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
TGC - single edit
« Reply #2 on: 2005-08-18, 22:18:17 »
Quote from: Master of Disguise
BTW Jak gdzies chyba wspomina³em przekona³em sie do okadki GR, ale ok³adka tego promosa jest ¶wietna.. Równie klimatyczna i bardzo gustowna. Ciekawe czy to tez dzie³o Travisa? IMO fajnie by by³o gdyby znalaz³o siê w ksi±¿eczce GR.

ja dosyc szybko przekonalem sie do okladki Ghost Reveries,ale tak jak mowisz,okladka tego singla jest,nie waham sie uzyc tego slowa, rewelacjna!!!brawa dla jej autora =D>
dobra,przy okazji przyznam sie.przesluchalem TGC,nie ta skrocona wersje,tylko ta 'wlasciwa' 8)  wiem,wiem,miekki jestem,ale coz zrobic,takie zycie :oops:  utwor jest,jak to zazwyczaj w przypadku Opeth bywa,GENIALNY 8)  jestem swiadomy,ze to malo odkrywcze stwierdzenie,ale szczere,ta plyta bedzie wielka!!!!!

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
TGC - single edit
« Reply #3 on: 2005-08-18, 23:13:36 »
Có¿ mogê powiedzieæ, edit nie przekonuje mnie zupe³nie, tak jak pe³na wersja tego utworu. Przy ca³ym szacunku dla GR, The Grand Conjuration stanowi jej najs³absze ogniwo...nudny riff powtarza siê w nieskoñczono¶c, ca³a kompozycja jest ma³o ciekawa i dosyæ wtórna...(mo¿e poza ¶wietn± solówk±). Zaryzykuje stwierdzenie, ¿e to jeden z najs³abszych tracków, nagranych przez Opeth w ostatnich latach ...
TYLKO NIE BIJCIE ;-)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
TGC - single edit
« Reply #4 on: 2005-08-19, 08:17:38 »
Quote from: Master of Disguise
Ciekawa sprawa. Moim zdaniem TGC wybrali do promocji, bo mimo ¿e jest ¶wietne najmniej traci na wyedytowaniu. Niechby spróbowali wyedytowaæ Ghost of Perdition..

Jak siê dobrze wczytaæ w rewers ok³adki oraz informacjê zawart± na tej stronce (powy¿ej reprodukcji ok³adki), to "Ghost of Perdition" te¿ zosta³o tam zamieszczone w skróconej o prawie 4 minuty wersji - ciekawe, co wyciêli z wersji albumowej? A mo¿e zwyczajnie (jak w przypadku promo "Drapery Falls") czê¶æ kompozycji wyciszyli?

Natomiast sama ok³adka rzeczywi¶cie rewelacyjna!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
TGC - single edit
« Reply #5 on: 2005-08-19, 10:19:00 »
Mo¿e na p³ycie zostanie umieszczony 9 utwór, bo jezeli mnie pamiêæ nie myli to GR mia³ mieæ 9 utworów i to mia³ byæ spokojniejszy utwór. Poprawcie je¶li siê myle  :mrgreen:

poprawka: dopiero teraz zauwazy³em trackliste singla #-o

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
TGC - single edit
« Reply #6 on: 2005-08-19, 11:20:57 »
Quote
Przy ca³ym szacunku dla GR, The Grand Conjuration stanowi jej najs³absze ogniwo

Chyba sie wyda³o, ¿e mam ca³y album, ale to prawda :) . Nie powiedzia³bym za to, ¿e kawa³ek jest nudny i wtórny, choæ niewatpliwie, jak na standarty Opetha, do¶æ prosty.
Mimo to pasuje do reszty p³yty, która IMO i btw dorasta do Blackwater Park i Still Life.
Musze jednak dodaæ, ¿e wybranie do promocji utworu, który prezentuje bardzo niewielk± czê¶æ spektrum ¶rodków artystycznych u¿ytych na albumie, by³o kiepskim pomys³em.
Dali by do promocji Ghost of Perdition i nieby³oby ¿adnych niepokojów o jako¶æ GR.
Searching my way to perplexion..

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
TGC - single edit
« Reply #7 on: 2005-08-19, 11:41:14 »
Quote from: benighted
Có¿ mogê powiedzieæ, edit nie przekonuje mnie zupe³nie, tak jak pe³na wersja tego utworu. Przy ca³ym szacunku dla GR, The Grand Conjuration stanowi jej najs³absze ogniwo...nudny riff powtarza siê w nieskoñczono¶c, ca³a kompozycja jest ma³o ciekawa i dosyæ wtórna...(mo¿e poza ¶wietn± solówk±). Zaryzykuje stwierdzenie, ¿e to jeden z najs³abszych tracków, nagranych przez Opeth w ostatnich latach ...


Edit te¿ mnie nie przekonuje bo jest za krótki, a jego koñcówka totalnie zrypana (wycieli fragment ze z³ymi szeptami i z growlu zosta³o tylko conjuration. Tak jakby 2 sekundy ich zbawi³y), a co do nudnego riffu i powtarzalno¶ci. O to w³a¶nie w tym utworze chodzi i to tworzy w nim ca³y klimat. Nie mówi±c o tym, ¿e jest on idealnie wpasowany w resztê p³yty. Dla mnie ten kawa³ek ma swój w³asny, nieco inny od innych piosenek Opetha, charakter i za to w³a¶nie go sobie ceniê.
Co do ok³adki, ta wersja jest lepsza od tej ze ¶wiecami, wiêc pozostaje tylko liczyæ na to, ¿e kto¶ wpadnie na ten genialny pomys³ i pojawi siê ona na koszulkach.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
TGC - single edit
« Reply #8 on: 2005-08-19, 11:44:30 »
Jasne, kwestia gustu...;-)
A propos coveru, zgadzam siê w pe³ni, wersja promo ma ciekawsz± ok³adkê..
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
TGC - single edit
« Reply #9 on: 2005-08-19, 12:06:30 »
benighted, polecam wersjê TGC z koncertu w Denver (wystarcz zarejestrowaæ siê na dimeadozen i ¶ci±gn±æ program foobar2000 do otwierania plików flac). Je¿eli to ciê nie przekona, to chyba tylko widok Opetha na ¿ywo mo¿e zmieniæ Twoje zdanie :)

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
TGC - single edit
« Reply #10 on: 2005-08-19, 15:45:47 »
heh, koncert to inna bajka...nied³ugo siê pewnie przekonam jak to brzmi live...btw, s³ysza³em ju¿ ten koncercik, jest OK...
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
TGC - single edit
« Reply #11 on: 2005-08-19, 16:04:16 »
£eeee, jakie skrócone to TGC, tak siê jako¶ urywa... Nie podoba mi siê  :? :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
TGC - single edit
« Reply #12 on: 2005-08-19, 16:08:20 »
Quote from: Master of Disguise
Dali by do promocji Ghost of Perdition i nieby³oby ¿adnych niepokojów o jako¶æ GR.

Master of Disguise chyba niezbyt wnikliwie czytasz o czym piszemy na Forum. Wczytaj siê dok³adnie w tracklistê zamieszczon± na reprodukcji rewersu a tak¿e w info zamieszczone powy¿ej fotek awersu i rewersu ok³adki, a tam czarno na bia³ym napisano (pisa³em o tym ju¿ w tym w±tku), ¿e "Ghost of Perdition" jest na tym promocyjnym kr±¿ku, tyle tylko, ¿e okrojony do 6:44 - podejrzewam, ¿e najzwyczajniej w ¶wiecie wyciszyli kawa³ek tak od ok. 6:30 i taka bêdzie ca³a ta singlowa edycja. Natomiast pe³na wersja "Ghost of Perdition" jest ju¿ dostêpna na stronie wydawcy w e-card.

[ Dodano: Sob 20 Sie, 2005 08:38 ]
Quote from: Whodo
Mo¿e na p³ycie zostanie umieszczony 9 utwór, bo jezeli mnie pamiêæ nie myli to GR mia³ mieæ 9 utworów i to mia³ byæ spokojniejszy utwór.

Wydaje mi siê, ¿e w pewnym sensie nie mog³o byæ 9 kompozycji... ale po kolei. Od pewnego czasu, Opeth pod±¿a trochê podobnym tropem jak Dream Theater:
szósta p³yta DT: "6DOIT" – 6 kompozycji,
siódma p³yta DT: "Train of Thought" – 7 kompozycji,
ósma p³yta DT: "Octavarium" – 8 kompozycji.
A teraz Opeth:
szósta p³yta: "Deliverance" – 6 kompozycji
siódma p³yta: "Damnation" – 8 kompozycji, ale pocz±tkowo mia³o byæ tylko siedem i p³yta mia³a siê koñczyæ „Ending Credits” (st±d tytu³ „napisy koñcowe” i jakby naturalne zakoñczenie kr±¿ka), a „Weakness” pierwotnie mia³ byæ tylko bonusem do limitowanej wersji digipakowej, ale sta³o siê inaczej,
ósma p³yta: "Ghost Reveries" – 8 kompozycji.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
TGC - single edit
« Reply #13 on: 2005-08-20, 12:34:00 »
Przes³ucha³em i muszê powiedzieæ, ¿e gdybym s³ysza³ kawa³ek po raz pierwszy, to pewnie  by mi siê podoba³, bo sk±d móg³bym wiedzieæ, ¿e jest jaka¶ pe³niejsza wersja?
Pamiêtam, jak s³ucha³em pirackich jeszcze nagrañ Queen. Po latach, gdy dorwa³em orygina³y okaza³o siê, ¿e piraci powycinali kilka smaczków. Dziêki temu odkrywa³em muzykê Queen na nowo :D

Jacek, daj spokój tym spiskowym teoriom. Kawa³ek nazywa siê "Ending Credits", bo doskonale pasuje jako podk³ad pod napisy koñcowe, a "Weakness" mo¿emy uwa¿aæ za smaczek w rodzaju ponapisowej koñcówki choæby filmów "K-Pax" czy "But Manitou".
Poza tym nie zapominaj, ¿e MAYH mia³o 9 kawa³ków, a poprzednia 5 (OMG, ale przeskok!!! :roll:)
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
TGC - single edit
« Reply #14 on: 2005-08-20, 13:24:17 »
Mi w tym ORT:momêcie chodzi³o, ¿e 9 kompozycja zostanie umieszczona na singlu (jak siê okaza³o myli³em siê) nie na albumie. Poza tym nie wiem czy takowa istnieje, ale gdzie¶ czyta³em, ¿e Opeth nagra³ 9 utworów na sesji do GR.

 

lofty-success