Author Topic: Wszystko o Elektronice  (Read 16748 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Wszystko o Elektronice
« on: 2006-01-23, 20:52:17 »
Na naszym forum jest napewno wiele osób, które lubia szeroko pojêt± muzykê elektroniczn±... mam nadziejê, ¿e w tym temacie porozmawiamy sobie w³asnie o zespo³ach reprezentujacych ten gatunek, o wszelkich odmianach ambientu, industrialu, dark wave, drum&bass, trip-hopu itp itd. Zapraszam wiêc do rozmowy...  :D

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Wszystko o Elektronice
« Reply #1 on: 2006-01-24, 08:55:04 »
Przewodnik po muzyce elektronicznej
Szczerze polecam, bo wielu ciekawych rzeczy mo¿na siê dowiedzieæ.
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Wszystko o Elektronice
« Reply #2 on: 2006-01-24, 15:35:28 »
A owszem... Ja bardzo lubiê przede wszystkim Portishead... Ostatnio trochê Air, Royksopp... Poza tym to trudno sklasyfikowaæ :P
...If I call will you come and will you save me?

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Wszystko o Elektronice
« Reply #3 on: 2006-01-24, 16:42:31 »
lubiê tylko VNV Nation z rzeczy które pod elektroniczne podchodz±, wiêc ze mn± sobie o tym nie pogadacie :)
A! I jeszcze Arwida uwielbiam.
Avril kocham Ciê :*

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Wszystko o Elektronice
« Reply #4 on: 2006-01-24, 17:19:09 »
Quote from: minder
Przewodnik po muzyce elektronicznej
Szczerze polecam, bo wielu ciekawych rzeczy mo¿na siê dowiedzieæ.


Fajna stronka, znalaz³em sobie kilka ciekawych zespo³ów , ale strasznie na niej du¿o (albo nawet za du¿o) umca umca, czy ci ludzie nie wiedz± ¿e szybkie prêdko¶ci :wink: zabijaj± ca³ego ducha muzyki elektronicznej #-o Teraz znalaz³em ambient oj z tego pokoju szybko chyba nie wyjdê  (Saylvian i Fripp nic mi nie przychodzi do g³owy jak powiedzieæ 'za rogiem zjedz troche kielbasy' - kana³ opeth.pl sie k³ania  :D ) :D  

PS. teraz siê spiesze, wiêc pó¼niej mo¿e wiêcej napisze  :wink:

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Wszystko o Elektronice
« Reply #5 on: 2006-01-24, 19:14:39 »
hmm, dziwna strona... techno a obok ambient i hard core...  :shock:

ja polecam takie dwie fajne kapele z nurtu dark wave: Diary of Dreams i Diorama :D
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Wszystko o Elektronice
« Reply #6 on: 2006-01-24, 21:29:26 »
Z dark wave lubie Arcane, która serwuje ten gatunek w sosie neo-folkowym i ostatnie dwa albumy Elend, który z kolei wstawaia industrialne wcinki i doprawia je charakterystycznymi dla swojej wczesniejszej twórczo¶ci elementami neo-klasyki. Polecam twórczo¶æ obu zespo³ów.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Wszystko o Elektronice
« Reply #7 on: 2006-01-24, 21:52:40 »
Jak industrial to przede wszystkim Godflesh!  :twisted: Ale typowo "elektronicznie" to oni nie graj±... ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Wszystko o Elektronice
« Reply #8 on: 2006-01-24, 22:16:49 »
Quote from: djdzida
Jak industrial to przede wszystkim Godflesh!  :twisted: Ale typowo "elektronicznie" to oni nie graj±... ;)


Godflash wymiata, djdzida dzieki za polecenie tego zespo³u. A z "typowo elektronicznego"  :wink: industrialu to czasem pos³ucham Laibacha i Einsturzende Neubauten.

roibeard

  • Posts: 120
  • Karma: +0/-0
Wszystko o Elektronice
« Reply #9 on: 2006-01-25, 11:15:37 »
Klasyka, czyli Godflesh, Ministry, Nine Inch Nails.

No i jeszcze trochê EBM, g³ównie w wykonaniu mojego ulubionego Front Line Assembly (oczywiscie polecam!), ponadto Front 242 i Assemblage 23.

Je¶li chodzi o darkwave, to g³ównie jego nowsza odmiana, jak Diary Of Dreams czy Arcana.
Czasem (choæ rzadko) zdarza mi siê pos³uchaæ electro-industrialnego Suicide Commando, ale do tej muzyki potrzebny mi jest odpowiedni nastrój ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Wszystko o Elektronice
« Reply #10 on: 2006-01-25, 19:17:58 »
Quote from: roibeard
Klasyka, czyli Godflesh, Ministry, Nine Inch Nails.


Niebezpiecznie zbli¿yli¶my siê do rocka industrialnego, ale skoro tak to ja dorzuce tu moje ulubione Swans.

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Wszystko o Elektronice
« Reply #11 on: 2006-01-25, 20:22:02 »
Z metalu z nalecia³o¶ciami elektronicznymi warto wspomnieæ PAIN.

   No i oczywi¶cie The Kovenant ze sczególnym naciskiem na "Animatronic" ale bez "S.E.T.I." (ta p³yta nie powinna w ogóle zostaæ wydana  :x ).  

   Mocno siê na ch³opakach wzoruj± Deathstars graj±c bardziej przyja¼nie dla przeciêtnego ucha (czyt. komercyjnie). Wokal to po³±czenie blackowego skrzeku z grobowym za¶piewem Carla McCoya z Fields of the Nephilim a reszta to w sumie prostsza i bardziej przystêpna (schemat zwrotka - refren - ta sama zwrotka i tak ca³y kawa³ek :P ) "Animatronic" bez damskich wokaliz non stop i z parapetem bardziej w stylu "S.E.T.I." ale nie za bardzo (takie 'dyskotekowe" wstawki  :? ).  Wydaj± w³a¶nie nowa p³ytê "Termination Bliss". Promuj±cy j± klip mo¿na znale¼æ i obejrzeæ na serwisie youtube.com. ¦wietnie s³ucha siê jej przy takich niewymagaj±cych my¶lenia czynno¶ciach jak przegl±danie tego forum.  :twisted:  Ale jestem fanem Hellsinga, a Hellsing to kicz wiêc mam spaczony gust. :wink:  Niewa¿ne, zajrzyjcie przynajmniej na wy¿ej wymieniony serwis i ogl±dnijcie klip pt "CYANIDE" - jest zajebisty  :twisted:


   Z powa¿niejszych i obiektywnie fajnych rzeczy polecam synth-rockowy kanadyjski The Birthday Massacre i ich p³ytê "Violet" - bardzo fajny troche odjechany klimat. Klip promuj±cy album pt. "Blue" te¿ mo¿na obejrzeæ na youtube.com. BTW bêd± wystpêpowaæ na tegorocznym Castle Party.


   A ¿eby nie by³o totalnie OT (mia³o byc o elektronice) to postawiê na pó³ce z dzia³em ambient obok Arcany Raison D'Etre i Ordo Rosarius Equilibrio :)
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Wszystko o Elektronice
« Reply #12 on: 2006-01-25, 20:52:17 »
Udziwnianych metalowo-elktronicznych grup jest tyle (choæby wspominane przez ciebie Kovenatnt, Pain; dodam jeszcze Samel i mój ulubiony StrommoussHeld), ¿e mo¿na by by³o za³o¿yæ nowy temat...

Zapomnia³em o awngardowych elektronickach z Ulver, Coil, Aphex Twin i Future Sound Of London, których twórczo¶ci wstyd nie znaæ  :wink:, a których poprostu uwielbiam   :D

 
a i jescze jedno Ordo Rosarius Equilibrio te¿ polecam, ciekaw± muzykê tworz±...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Wszystko o Elektronice
« Reply #13 on: 2006-01-26, 09:57:26 »
Nie stroniê od Mike'a Oldfielda, Vangelisa,  JM Jarre'a i Kitaro.
Poza tym mam dwie p³yty Dargaard.
Plus nieco jungle/drum'n'bass :) O, The Prodigy.
No tak, jeszcze Björk.
Hm... Ozric Tentacles, ale to raczej space-rock.

Tyle, wiêcej w swojej plejli¶cie nie znalaz³em.
True Pagan Winter Crew

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Wszystko o Elektronice
« Reply #14 on: 2006-01-26, 11:15:36 »
Ja do Ulvera i The Future Sound of London dodam DJ'a Shadow - wszyscy Wielcy Elektronicy  :wink:  (pamiêta jeszcze kto¶ Pana Kleksa? :) )
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...