Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 300253 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Watershed
« Reply #105 on: 2008-02-09, 22:26:24 »
Szkoda jednak tego czasu, jako¶ tak za krótko na Opeth. MAYH te¿ by³ dla mnie za krótki. Za ma³o jak na 3 lata czekania...
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #106 on: 2008-02-09, 22:33:51 »
Wiecie co? A¿ mi siê tego nie chce czytaæ!  :twisted: :mrgreen: 8)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #107 on: 2008-02-09, 22:48:47 »
Quote
Czyli wychodzi na to, ¿e te wczoraj zacytowane d³ugo¶ci kawa³ków s± najprawdopodobniej autentyczne
Niekoniecznie. Mikael nie powiedzia³, ¿e tamte d³ugo¶ci utworów s± prawdziwe. Jedynie, ¿e album ma 55 minut :P
No to nie pozostaje nic innego, jak tylko czekaæ na oficjaln± informacjê. Ale je¿eli przypadkiem okaza³oby siê, ¿e czasy podane na Encyclopeadia Metallum s± prawdziwe, to oznacza³oby, ¿e Mike jednak kombinuje jak±¶ niespodziankê i ustawia zas³onê dymn±. Osobi¶cie, po jego wypowiedzi na ultimatemetal, sk³aniam siê jednak do tego, ¿e p³yta rzeczywi¶cie bêdzie trwa³a ok. 55 minut. Z drugiej strony, jak siê dobrze przyjrzeæ, te d³u¿sze kawa³ki maj± ¶redni± d³ugo¶æ ok. 8,5 minuty, co te¿ nie jest ma³o. A zak³adaj±, ¿e niektóre kawa³ki mog± p³ynnie przechodziæ jeden w drugi, mo¿emy znowu mieæ ma³e Opethowe suity. Je¿eli nawet tak nie bêdzie, to jak wiele w kawa³ku bêdzie siê dzia³o, bardziej zale¿y od samego pomys³u i aran¿acji ni¿ d³ugo¶ci jego trwania - wspomniana MAYH jest tego przyk³adem.
Przypadkowo ¶wietny argument w tej sparwie zaprezentowa³a Aibrean :wink: :
Hmm, a mo¿e jakie¶ rytmy w stylu Ievan Polki? :mrgreen: to w koñcu te¿ folk europejski, ba, nawet skandynawski :-({|=  :mrgreen:
D³ugas jak cholera. :wink: :mrgreen:

Szkoda jednak tego czasu, jako¶ tak za krótko na Opeth.
Mi te¿ trochê szkoda. Mam tylko ma³± nadziejê, ¿e nie dojdzie do jakiego¶ pój¶cia w ¶lady pó¼nej Metallici... =;

Wiecie co? A¿ mi siê tego nie chce czytaæ!  :twisted: :mrgreen: 8)
To nie czytaj! :wink: :mrgreen:
« Last Edit: 2008-02-09, 23:00:14 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Watershed
« Reply #108 on: 2008-02-10, 14:27:16 »
Chcia³em rzuciæ trochê ¶wiat³a na obecno¶æ damskiego wokalu na p³ycie Opeth. Otó¿ rzeczona Pani trafi³a na p³ytê byæ mo¿e dlatego, ¿e Mikaelowi podpowiedzia³ j± Axe, który jest... jej narzeczonym. No có¿. :twisted:
[under construction]

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #109 on: 2008-02-10, 15:28:21 »
Chcia³em rzuciæ trochê ¶wiat³a na obecno¶æ damskiego wokalu na p³ycie Opeth. Otó¿ rzeczona Pani trafi³a na p³ytê byæ mo¿e dlatego, ¿e Mikaelowi podpowiedzia³ j± Axe, który jest... jej narzeczonym. No có¿. :twisted:

No prosze. Nie spodziewa³bym siê tego, ale nie mam mu za z³e, bo podoba mi siê jej g³os :P

Ja raczej liczy³em na przynajmniej 60min muzyki na nowej p³ycie Opeth. Jest 5 minut krócej, czyli w sumie nie tak znowu ¼le. Jednak po 3ch latach przerwy i ja s±dzi³em, ¿e p³yta bêdzie d³u¿sza. Wspomina³em ju¿ wcze¶niej o jeszcze jednym wolniejszym kawa³ku na Watershed, prócz Coil. Tak czy inaczej, ballada ta, bêdze d³uga w porównaniu z balladami na Ghost Reveries (zak³adaj±c, ¿e podane przeze mnie za pierwszym razem czasy trwania utworów s± prawdziwe). Dodatkowo pewnie kawa³ek na limitowanej edycji - Derelict Herds te¿ bêdzie wolnym utworem. Z ciekawostek mogê dodaæ, ¿e je¶li czasy utworów s± autentyczne, to Watershed bêdzie pierwszym albumem Opeth z tylko jednym kawa³kiem ponad 10 minutowym. Wcze¶niej siê zdarza³o, ¿e albo p³yty mia³y wiele kawa³ków ponad 10 minut, albo w ogóle.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #110 on: 2008-02-10, 19:52:21 »
Raz jeszcze powrócê do cytatu sprzed ok. roku:
Quote from: Mikael Akerfeldt
Piszê i idzie mi ca³kiem nie¼le. Mam oko³o tuzina pomys³ów na utwory. W niektórych s³ychaæ prawdziwe z³o... Kilka jest w stylu starego Bathory, kilka jest techniczno-deathowych, jest trochê rozdmuchanych progresywnych ballad, jedna rzecz w stylu Nicka Drake'a, jedna stuprocentowo progresywna, z harmonicznymi partiami wokalnymi, w jednym utworze s³ychaæ ¶rodkowo-wschodni psychodeliczny metal z falsetem (nie brzmi tak cienko, jak mo¿na by s±dziæ), jeden przypomina Scorpions z lat 70tych, kolejny ma mroczne, le¶ne brzmienie, inny przypomina muzykê filmow±...
Niektóre z opisów wydaj± siê byæ dosyæ zbie¿ne z tym, co w serwisach pisze siê na temat nowej p³yty:
Quote from: RoadRunner
"Watershed" to jeden z tych specjalnych albumów, na który sk³ada siê ró¿norodno¶æ nastrojów, tekstur oraz d¼wiêkowych niuansów i subtelno¶ci... P³ytê otwiera akustyczna kompozycja "Coil", w której go¶cinnie pojawia siê folkowa wokalistka Nathalie Lorichs, a ju¿ w kolejnej ods³onie - "Heir Apparent" powali s³uchacza dawk± metalowych d¼wiêków. Na p³ycie znajdziemy równie¿ tak charakterystyczne dla Opeth popisy wokalne, o mocy których bêdzie mo¿na siê przekonaæ chocia¿by w "The Lotus Eater". "Watershed" to ekscytuj±ca mieszanka wspó³czesnych metalowych brzmieñ z rockiem progresywnym, free jazzem oraz elementami europejskiego folku.
Ciekaw jestem ogromnie i zdajê sobie sprawê, ¿e nie poznam odpowiedzi, ile z tych pierwszych przymiarek przetrwa³o i znalaz³o siê na "Watershed"? Mike zacz±³ pisaæ nowy opus w chwili gdy cz³onkiem Opeth by³ jeszcze Peter Lindgren, wiêc ciekawe jak wp³ynê³a potem na tworzony materia³ obecno¶æ Fredrika Akessona?
A tak btw. ca³y czas nurtuje mnie, jak zespó³ teraz bêdzie brzmia³ z nowym wio¶larzem? Bo pomimo tego, ¿e Mikael jest twórc± prawie ca³ego materia³u, gitara Petera odgrywa³a jednak niepo¶ledni± rolê. O Axe’a jestem spokojny, bo jego gra na "The Roundhouse Tapes" udowodni³a, ¿e potrafi³ siê ¶wietnie wpasowaæ.
« Last Edit: 2008-02-10, 19:57:49 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #111 on: 2008-02-12, 16:16:46 »
Troche nowych wiadomo¶ci z oficjalnego forum Opeth:

Quote
Here is some info from the promo:

The as yet untitled album from Sweden's Opeth is a stunning piece of music that reaches deep into rock's history to create a sound that few can approach, let alone master. Helmed by guitarist/vocalist and music afficianado Mikael Åkerfeldt, Opeth can be described as a "genre of one". They're a band who's sound touches upon classic rock, modern metal, progressive rock, krautrock freakouts ands bits of European folk. And that's an oversimplification. Here's a track-by-track "cheat-sheet" to a record that you will undoubtly play many times, that will haunt you and will likely not be forgotten. I've said it many times. If you don't like Opeth, you don't like rock music.

1: (3:07) Zeppelin - Mostly acoustic driven with female vocals complementing Mike. These were done by Swedish vocalist Nathalie Lorichs. Completely different than anything Opeth have ever done before. A gorgeous moment that sets the tone for the record. You will listen to this track over and over again. Let's just call it a "panty-soaker"....

2. (8:51) Metal - Brutal. Lots of musical twists and turns. Many quiet moments that verge on free jazz. Here we also get the first taste of both new guitarist Fredrik Akesson who shows lead chops at the three minute mark. There's also no question about Axenrot's abilities to handle the rhythmic demands of Opeth with the adroitness of his predecessor. This is the only song that has full-on heavy vocals all throughout, harkening back to the Opeth of old.

Wygl±da na to, ¿e kto¶ chyba ma opis wszystkich kawa³ków z Watershed tylko jeszcze nie chce wszystkiego opublikowaæ :> Czasy kawa³ków zgadzaj± siê z t± pierwsz± wersj±, niestety.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #112 on: 2008-02-12, 16:38:15 »
I st±d siê potem bior± te recki w necie, które nie maj± zwi±zku ze znajomo¶ci± zawarto¶ci albumu (niby kto¶ to ju¿ ma w notebooku). :> A mo¿e to sam Mikael tak siê z nami zabawia... :shock:
« Last Edit: 2008-02-12, 16:40:27 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #113 on: 2008-02-12, 18:00:17 »
A mo¿e to sam Mikael tak siê z nami zabawia... :shock:

E tam. Pewnie jaki¶ kole¶ umie¶ci³ ju¿ recenzje Watershed gdzie¶ (w necie?) i osoba skopiowa³a t± czê¶æ o której ju¿ czytali¶my troche poprzednio. Zreszt± tak jak ju¿ mówi³em, s³ysza³em, ¿e pierwsze pe³ne recenzje Watershed maj± siê ukazaæ na pocz±tku Marca w magazynach czy w necie. No i byæ mo¿e kto¶ siê po prostu po¶pieszy³ ;)
Wyslano: 12 Luty 2008, 17:29:29
No! I mamy ci±g dalszy! Dziêki niemu ju¿ wiemy, ¿e Burden jest ballad±.

Quote
More words from promo:

3. (8:48) Metal - Something that's never been tried before...sung vocals over blast beats. Toss in Per Wiberg's eerie keys and atmospheric guitars that melds into a pure Krautrock freakout that also reminisces Chic Corea at his most bombastic. Throughout the song it's riffs galore all slaked with both gorgeous singing and pure death metal growls. Listen for the "asylum murmuring" the end of the track.

4. (7:42) Deep Floyd - A truly beautiful moment that sounds like John Lord playing keys for Pink Floyd. A ballad with a powerful chorus. Fantastic guitar playing trails out at the end of the song. Listen hard for Mikael's moment of guitar whimsy.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #114 on: 2008-02-12, 18:50:11 »
A jakiś czas temu Mike zarzekał się, że nie będzie w Opeth blastów :P Tak jak wcześniej zarzekał się, że nie potrzeba klawiszy :roll: No ale ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów ;)
True Pagan Winter Crew

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #115 on: 2008-02-12, 19:45:59 »
A jaki¶ czas temu Mike zarzeka³ siê, ¿e nie bêdzie w Opeth blastów :P

A ja niedawno czyta³em, ¿e Mikael powiedzia³, ¿e lubi blasty :> Mi tam siê podoba ten pomys³. Mam nadziejê, ¿e wykonanie bêdzie równie dobre. Co do ballady - troche bardziej bym jednak stawia³, ¿e Porcelain Heart ni± bêdzie. Jednak skoro jest Burden, to PH odpada. Mam tylko nadziejê, ¿e na 2ch balladach siê skoñczy, bo wiêcej wolnych kawa³ków mog³oby nieco zepsuæ p³ytê - podobnie by³o z Ghost Reveries. Hessian Peel ballad± te¿ raczej nie bêdzie, gdy¿ trudno mi sobie wyobraziæ, ¿eby najd³u¿szy kawa³ek (ponad 11 minut) ni± by³. Najbardziej mnie martwi Hex Omega. Jest na koñcu i jest dosyæ krótki, wiêc teoretycznie mo¿e byæ trzecim wolnym kawa³kiem na p³ycie. Jednak to by by³o za du¿o. 3 ballady na 7 utworów? To z³y pomys³. Mam nadziejê, ¿e Hex Omega bêdzie szybk± i agresywn± kompozycj± w stylu Karma czy By The Pain I See In Others. No có¿, czekam z niecierpliwo¶ci± na dalsz± czê¶æ "przecieków" z recenzji Watershed ;)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #116 on: 2008-02-12, 19:54:45 »
No to czekamy na ci±g dalszy - to siê nazywa dreszczowiec w odcinkach. :> Swoj± drog± przypad³ mi do gustu opis Heir Apparent - ciekawe jak bêdzie w rzeczywisto¶ci. Z niezbyt imponuj±c± d³ugo¶ci± albumu ju¿ siê oswoi³em. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Watershed
« Reply #117 on: 2008-02-13, 00:11:05 »
Co to s± blasty?
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Watershed
« Reply #118 on: 2008-02-13, 01:01:55 »
W uproszczeniu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Blasty
Bo istniej± ró¿ne warianty blastów.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #119 on: 2008-02-13, 06:36:26 »
W jeszcze wiêkszym uproszczeniu - odg³os nieco prze³adowanej pralki odwirowuj±cej zawarto¶æ przy 500~700 obr/min. :mrgreen:
True Pagan Winter Crew