Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247264 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Heritage
« Reply #870 on: 2011-09-18, 22:07:36 »
Quote
Unfortunately we have been informed by the manufacturer that there was a
manufacturing delay and the boxsets have only just left the states on their
way to our warehouse in Europe, which means there may be a delay of 2-3
weeks in us being able to dispatch your boxset to you.

Buuuuuu  :( No to sobie poczekam. Zachciało się wypasionych wersji to teraz mam...

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #871 on: 2011-09-18, 22:20:46 »

Dok³adnie. Ju¿ sam fakt, ¿e Hertiage przypomina niektórym Ghost Reveries (m.in. mi) a innym Morningrise...

Jak o tym my¶lê, to widzê pewne analogie miêdzy "Heritage" a MAYH: obie p³yty co¶ zmienia³y w brzmieniu grupy, a poza tym dostrzegam spore podobieñstwo miêdzy "Heritage" i "Prologue" oraz "Marrow of the Earth"i "Epilogue"...
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Heritage
« Reply #872 on: 2011-09-18, 23:08:16 »
Kupi³em dzisiaj w MediaMarkt, denerwuje mnie ten trójwymiarowy obrazek :D

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #873 on: 2011-09-19, 09:59:10 »
Słucham i przestać nie mogę. Taki szczegół, który mi się rzucił na uszy... Famine, słychać S. Wilsona, w sumie gdyby nie ten charakterystyczny dla tego wydawnictwa riff gitarowy ten kawałek mógłby zaistnieć jako Porcupine tree, z resztą ta koegzystencja Mikaela i Wilsona (o której mówił w wywiadzie) wpłynęła na muzykę Opetha a i pewnie da też efekt w muzyce PT. Wiem że Wilson maczał już palce m.in. w BWP, ale tu odcisnął swe piętno....
Kapitalna muzyka z wielkim ukłonem w kierunku King Crimson...   

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #874 on: 2011-09-19, 10:45:43 »
W koñcu mam p³ytê od godziny i mi siê akurat podoba wydanie. Jak komu¶ przeszkadza ten trójwymiarowy obrazek to w ¶rodku jest przecie¿ normalna ok³adka, chocia¿ je¶li o takie trójwymiarowe zabawy chodzi to lepiej siê prezentuje ok³adka specjalnego wydania Christ Illusion Slayera. Film z DVD ogl±da³em na razie fragmentami i trochê za du¿o gadania, a za ma³o samego nagrywania poszczególnych partii. Nie wiem czemu, ale lubiê sobie popatrzec jak ka¿dy osobno nagrywa swoje partie, mo¿e na tle ca³o¶ci lepiej z tym bêdzie. Co¶ tam Mike na pocz±tku mówi, ¿e siedzi z gitar± jak Bryan Adams podczas wywiadu bo to lepiej wygl±da (chyba ¿e ¼le zrozumia³em) wiêc humor go nie opuszcza :-)

Edit: Te¿ ju¿ jestem po ods³uchu wersji 5.1 i ja s³yszê ró¿nicê. Brzmienie naprawdê jest ¶wietne. A poza tym Pyre coraz bardziej mnie wci±ga i nie mogê wyj¶c z podziwu jakim cudem nie znalaz³ siê na regularnej p³ycie. Film z DVD w ca³o¶ci prezentuje siê ju¿ du¿o lepiej. Pó¼niej jest trochê wiêcej grania ni¿ gadania. Per te¿ siê przewija, ale bardzo rzadko i widac, ¿e smutny jest, ale w sumie to nie ma siê co dziwic.
« Last Edit: 2011-09-19, 18:31:24 by the_silent_man »
Doesn't mean you should
Just because you can

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #875 on: 2011-09-19, 14:50:05 »
Jestem po ods³uchu wersji 5.1 (i drugim moim ods³uchu w ogóle). Kilka fajnych bajerów jest, ale generalnie ró¿nicy kolosalnej - przy mojej znikomej znajomo¶ci albumu - nie zauwa¿am. Brzmienie jest kapitalne, pod tym wzglêdem pomiêdzy Watershed a Heritage jest przepa¶æ.
A sama p³yta mnie zmêczy³a. Jest cholernie dziwna. D³ugo mi przyjdzie siê do niej przyzwyczajaæ i jej uczyæ. Potencja³, by siê podobaæ ma, ale trochê mi zajmie, zanim przywyknê do niektórych rzeczy. Opeth nadal zaskakuje dziwnymi przej¶ciami i kontrastami, tylko trochê inaczej ni¿ kiedy¶.
Nepenthe bardzo zyska³ w moich oczach tym razem. Tak jak za pierwszym razem wydawa³ mi siê ten utwór taki "rwany", tak teraz nabra³ spójno¶ci i naprawdê mi siê podoba.

Ogólnie jednak ca³y czas mam wra¿enie, ¿e to nie jest jeszcze Opeth pewnie stoj±cy na nogach po "prze³omie", a raczej ca³y czas szukaj±cy równowagi. Bardzo jestem ciekaw, co przynios± nam kolejne lata i co z tym wszystkim zrobi Mikael, kompletnie nie wiadomo czego siê spodziewaæ po kolejnym albumie. Mam jednak nadziejê, ¿e czego¶ bardziej ustabilizowanego, po dwóch albumach poszukiwañ - przyda³oby siê.

No i ciekawe jak wygl±daæ bêd± koncerty. Jak du¿o nowego albumu i co ze starych rzeczy do tego dojdzie. Trasa rusza lada chwila, wiêc pewnie na dniach siê dowiemy.
A, no i taki Slither, który na p³ycie nie wszystkim musi siê podobaæ - pomy¶lcie sobie, to mo¿e byæ nowa koncertowa bomba ;)

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Heritage
« Reply #876 on: 2011-09-19, 18:27:30 »
pierwszy ods³uch i... gdyby to nie by³ Opeth zapewne by³by ostatnim. Ehh, natenczas, no comment... Kto mnie przytuli? :/

Ps. Paradoksalnie najbardziej podobaja mi siê utwory bonusowe z Pyre (jedyny utwór nie napisany via Mikael only) na czele,  chocia¿ Face In The Snow.. o tak ma to cos z Damnation  (minus - nag³y koniec, ja sie pytam o co kaman gdzie dlugie zakonczenie piêknie przeplataj±c± siê solówka gitar??)
« Last Edit: 2011-09-19, 20:16:36 by ambush1 »

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #877 on: 2011-09-19, 18:55:09 »
MAM J¡!!!  :twisted: :twisted: :twisted: :D S³ucha³em ju¿ i jest... piêkna :) ¦wietnie brzmi, ciekawe kompozycje, przestrzennie :) Podoba mi siê :) Co do wydania. Obrazek 3d jest ok. Podoba mi siê to. Wygl±da to ciekawie. Jedyne zastrze¿enia jakie mam to... jako¶æ tekturowego opakowania. Za cienkie to. P³yta Czes³aw ¦piewa - Pop wydana jest 100x lepiej niestety ;/  Porównujê same materia³y bo muzykê by³oby ciê¿ko :P No tu trochê to delikatne jak na mój gust. Ale ogólnie miodzio jeszcze spr DVD i jak ju¿ siê oswojê z tym brzmieniem to napiszê o moich odczuciach. Jak na razie bardzo na +

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #878 on: 2011-09-19, 19:42:06 »
A mojej Amazon nawet jeszcze nie wyslal :(
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

thimgrim

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
Odp: Heritage
« Reply #879 on: 2011-09-19, 20:03:43 »
Mam pytanie odno¶nie utworu Nepenthe. Chodzi za mn± ten gitarowy rif , który pierwszy raz pojawia siê mniej wiêcej w: 01:06 do 01:15 i przewija siê przez ca³y utwór. Kojarzy mi siê z jakim¶ popularnym utworem (brzmi w zasadzie samo jak mi siê kojarzy, ¿e brzmi ;) ), nie wiem czy to z filmu czy z jakiego¶ zespo³u ale za cholerê nie mogê sobie przypomnieæ. Wam siê z niczym nie kojarzy? Kto¶ pomo¿e? :P

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #880 on: 2011-09-19, 20:08:19 »
A mojej Amazon nawet jeszcze nie wyslal :(
A CD czy Vinyle? Trzeba by³o zamawiaæ na jakiej¶ polskiej stronie. Na gigant.pl Rockserwis.pl albo empik.com chocia¿
« Last Edit: 2011-09-19, 20:10:13 by Funnykris »

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #881 on: 2011-09-19, 20:30:33 »
Mam pytanie odno¶nie utworu Nepenthe. Chodzi za mn± ten gitarowy rif , który pierwszy raz pojawia siê mniej wiêcej w: 01:06 do 01:15 i przewija siê przez ca³y utwór. Kojarzy mi siê z jakim¶ popularnym utworem (brzmi w zasadzie samo jak mi siê kojarzy, ¿e brzmi ;) ), nie wiem czy to z filmu czy z jakiego¶ zespo³u ale za cholerê nie mogê sobie przypomnieæ. Wam siê z niczym nie kojarzy? Kto¶ pomo¿e? :P

Mo¿e chodzi ci o Chris Isaak - Wicked Game? Ju¿ parê osób s³ysza³em porównywa³o to do Nepenthe ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #882 on: 2011-09-19, 20:33:30 »
A mojej Amazon nawet jeszcze nie wyslal :(

No w³a¶nie ja zamawia³em na Omercha i nie wiem jak to bêdzie. Pewnie juz bêdê rzyga³ p³yt± do czasu a¿ do mnie dojdzie ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

thimgrim

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
Re: Odp: Heritage
« Reply #883 on: 2011-09-19, 20:36:18 »
Mam pytanie odno¶nie utworu Nepenthe. Chodzi za mn± ten gitarowy rif , który pierwszy raz pojawia siê mniej wiêcej w: 01:06 do 01:15 i przewija siê przez ca³y utwór. Kojarzy mi siê z jakim¶ popularnym utworem (brzmi w zasadzie samo jak mi siê kojarzy, ¿e brzmi ;) ), nie wiem czy to z filmu czy z jakiego¶ zespo³u ale za cholerê nie mogê sobie przypomnieæ. Wam siê z niczym nie kojarzy? Kto¶ pomo¿e? :P

Mo¿e chodzi ci o Chris Isaak - Wicked Game? Ju¿ parê osób s³ysza³em porównywa³o to do Nepenthe ;)

To może być to! Chyba tak ale cały czas nie mam pewności...

Dzięki

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Heritage
« Reply #884 on: 2011-09-19, 22:09:14 »
A mojej Amazon nawet jeszcze nie wyslal :(
A CD czy Vinyle? Trzeba by³o zamawiaæ na jakiej¶ polskiej stronie. Na gigant.pl Rockserwis.pl albo empik.com chocia¿

Zawsze na RS zamawiam, ale tym razem bralem jeszcze pare innych rzeczy i o wiele bardziej oplacalo mi sie na Amazonie. Tylko problem w tym, ze jak zamawialem, to wszystko bylo "in stock", wiec teoretycznie w momencie premiery Opeth powinni miec juz poprzednie pozycje w pudelku, dolozyc Opeth i wyslac w pizdu. A jest dzien premiery, a moja paczka nawet nie wyszla :-) Wspaniale, cos czuje, ze jeszcze dlugo tej plyty nie poslucham :D

Edit: Heh, a jednak: Your order has been dispatched :D Nie sadzilem, ze ktos tam w takich godzinach pracuje ;) No wiec czas na 'final countdown'.
« Last Edit: 2011-09-19, 23:30:06 by Voice »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs