Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 287989 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2055 on: 2013-01-22, 16:59:32 »
Ani ¶miaæ, ani p³akaæ. Trzeba siê cieszyæ. Ja zawsze jestem po stronie zwierzaków i uwa¿am, ¿e prosiak te¿ powinien mieæ co¶ z ¿ycia. Prosiaki niejednokrotnie to m±drzejsze zwierzêta ni¿ niektóre psy i koty ludzie :<
sorry, jestem w hejtowym nastroju


Ta troska o zwierzaki trochê z dupy strony, ale i tak dobrze, ¿e jest.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2056 on: 2013-01-22, 17:10:51 »
¦miejcie siê, ale jak ja mia³am 4-6 lat, to bawi³am siê z malutkimi prosiaczkami (jakie one s± s³odkie! a jakie mi³e w dotyku! :serduszka:) i dziadek mówi, ¿e te "moje" zawsze lepsze i wypa¶niejsze ros³y. Co¶ wiêc w tym jest. ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2057 on: 2013-01-23, 09:54:02 »
Piêknoduchy, mi³e jest to co piszecie, ale wyobra¼cie sobie, ¿e posiadacie hodowlê kilkaset tuczników i jak wyobra¿acie sobie zabawianie prosiaków? Zatrudnicie specjalistów z Fikolandu? ;)  Jak Wy, tak¿e jestem przeciw znêcaniu siê nad zwierzêtami i humanitarnemu ich traktowaniu, ale nie wyobra¿am sobie proponowanego rozwi±zania w praktyce, ju¿ nie wspominaj±c o podniesieniu kosztów ¿ywno¶ci, a ka¿dy chce ¿yæ tanio i beztrosko.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2059 on: 2013-01-23, 10:30:11 »
Hodowla to jedna strona medalu, a co z ubojniami? Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e na jako¶æ miêsa maj± wp³yw warunki uboju.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2060 on: 2013-01-24, 19:20:40 »
wyobra¼cie sobie, ¿e posiadacie hodowlê kilkaset tuczników
Sprzedajê, bo nie mogê znie¶æ smrodu, a z kas± uciekam do Meksyku.

ka¿dy chce ¿yæ tanio i beztrosko.
Podobno nie mo¿na mieæ wszystkiego. Ka¿dy to wie. Zreszt±, zale¿y od dochodów, ile jest tanio, a ile drogo. Serio. Jakbym mia³a na miesi±c tyle, co pos³owie, to bym siê nie zastanawia³a, czy mnie staæ, tylko hula³abym. I mia³abym gdzie¶, ile to miêso kosztuje. (W sumie teraz te¿ mam, bo nie jem. Znaczy sporadycznie próbujê, ale potem trawiê 2 dni; bez sensu.)

Hodowla to jedna strona medalu, a co z ubojniami? Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e na jako¶æ miêsa maj± wp³yw warunki uboju.
Najlepiej je¶æ dziczyznê. Powa¿nie. Raz, ¿e hoduje siê w dobrych warunkach, zim± dokarmiana, ¿eby wiosn± by³a smaczniejsza, a dwa, ¿e nie prze¿ywa takiego stresu podczas uboju.

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2061 on: 2013-01-24, 20:46:38 »
Nie pamiêtam nazwy certyfikatu, ale we Francji jest specjalny certyfikat jako¶ci drobiu, je¶li chce siê spe³niaæ wymagania i chwaliæ tak± plakietk±, to trzeba drób wypuszczaæ i zamykaæ o okre¶lonych godzinach, a dodatkowo nie wolno go przewoziæ na odleg³o¶ci wiêksze ni¿ (chyba) czterdzie¶ci kilometrów. To tylko ciekawsze z tych wymogów. A na wybiegu mia³y byæ te¿ drzewa :D.

Co ciekawe bogate spo³eczeñstwa s± w stanie zap³aciæ wiêcej, za produkt wy¿szej jako¶ci. U nas niestety g³ównym czynnikiem wyboru produktu jest cena.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2062 on: 2013-01-24, 23:00:57 »
Nie pamiêtam nazwy certyfikatu, ale we Francji jest specjalny certyfikat jako¶ci drobiu, je¶li chce siê spe³niaæ wymagania i chwaliæ tak± plakietk±, to trzeba drób wypuszczaæ i zamykaæ o okre¶lonych godzinach, a dodatkowo nie wolno go przewoziæ na odleg³o¶ci wiêksze ni¿ (chyba) czterdzie¶ci kilometrów. To tylko ciekawsze z tych wymogów. A na wybiegu mia³y byæ te¿ drzewa :D.

 To jeszcze ma sens. Znaj±c przypadki ferm, których kury nie widzia³y s³oñca i sprzeda¿y jajek tych¿e, to ma to du¿o sensu. Co do prosiaków to proponujê siê zdecydowaæ, czy to jest zwierzê hodowlane miêsne, czy takie m±dre zwierzê domowe. Dodatkowo zastanawiam siê, czemu s³u¿± ¶wiatowe dywagacje o jako¶ci zestresowanego przed ¶mierci± miêsa, skoro oczywistym jest, ¿e w wiêkszo¶ci jest tak przetwarzane i chemizowane, ¿e nie ma to najmniejszego znaczenia. A przede wszystkim boli mnie, ¿e w dzisiejszym ¶wiecie przemys³ miêsny jest przemys³em i jest rzecz± niemo¿liw±, ¿eby mordowanie przemys³owo na wielk± skalê mog³o byæ zhumanitaryzowane. 

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2063 on: 2013-01-25, 09:56:31 »
Hodowla to jedna strona medalu, a co z ubojniami? Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e na jako¶æ miêsa maj± wp³yw warunki uboju.

nie doda³em, ale ich te¿ to siê tyczy. Nowoczesne ubojnie krów na przyk³ad po ka¿dym ubiciu skrupulatnie oczyszczaj± pomieszczenie z krwi bo krowy s± w stanie wyczuæ hormon stresu w krwi ubitych zwierz±t co b³yskawicznie wywo³uje u nich stres w³a¶nie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2064 on: 2013-01-25, 13:00:44 »
A jakby w ubojni zastosowaæ "Lunatyczne Sny Dobroci"? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2065 on: 2013-01-25, 14:34:06 »
w hodowli puszcza siê zwierzêtom muzykê klasyczn± - dzia³a uspokajaj±co :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2066 on: 2013-04-08, 13:26:57 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2067 on: 2013-04-09, 09:16:15 »
Film "Anatomia upadku" - mo¿na siê zgodziæ b±d¼ nie, ale obejrzeæ zawsze warto. ;)


Edit: i jeszcze jeden news w tym temacie. Ciê¿ko to umys³em zwyk³ego ¶miertelnika oceniæ. By³ w koñcu ten wybuch czy nie? :shock: ;)




« Last Edit: 2013-04-09, 10:47:07 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2068 on: 2013-04-22, 16:05:00 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Dra¿liwe tematy
« Reply #2069 on: 2013-04-22, 20:05:37 »
Dobrze, ¿e podkre¶la to na czym wiara i Chrze¶cijañstwo polega, bez relatywizowania, bez owijania w bawe³nê. Nie stara siê byæ jakim¶ idolem na skalê masow± tylko mówi jak jest. Poza tym dobrze, ¿e mówi o s³abo¶ciach wewn±trz duchowieñstwa, zobaczymy jakie kroki bêdzie podejmowa³. ¦wietnie rokuje jak dla mnie.