Author Topic: [ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)  (Read 15277 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Quote from: und3r
Jednak sadz±c po Waszych opiniach dot. KoRna ostatnie info nikogo nie zainteresuje. Ale OK, przyzwyczailem sie juz, ze fani Opeth sa zazwyczaj zamknieci na inne gatunki.


Za to fani Korna w Spodku, gwi¿d¿±c i rzucaj±c niezbyt m±drymi komentarzami  zamiast pos³uchaæ czego¶ nowego, czym by³o dla nich Opeth, wykazali siê ogromn± otwarto¶ci± na inne gatunki :lol:

Quote
Moge tez udostepnic to audio na Waszej stronie, jesli admin sobie zyczy i ma ftp:>

Ja bardzo chêtnie bym pos³ucha³a ;)

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
und3r, dopiero 3 posty, a ju¿ jeste¶ moim ulubionym forumowiczem :mrgreen:

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Quote from: vertigo
und3r, dopiero 3 posty, a ju¿ jeste¶ moim ulubionym forumowiczem :mrgreen:

Lizus, lizus!  :twisted:  :D

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Czy ja napisa³em und3r :^o , mia³o byæ djdzida :mrgreen:

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
Quote from: djdzida
Quote from: und3r
Jednak sadz±c po Waszych opiniach dot. KoRna ostatnie info nikogo nie zainteresuje. Ale OK, przyzwyczailem sie juz, ze fani Opeth sa zazwyczaj zamknieci na inne gatunki.


Za to fani Korna w Spodku, gwi¿d¿±c i rzucaj±c niezbyt m±drymi komentarzami  zamiast pos³uchaæ czego¶ nowego, czym by³o dla nich Opeth, wykazali siê ogromn± otwarto¶ci± na inne gatunki :lol:

Fani KoRna gwizdali? Ciekawe, bo jakos bylem w Spodku i nie slyszalem, zeby ktos gwizdal ("niezbyt m±drych komentarzy" rowniez nie uswiadczy³em). Za to jak Mikael powiedzial, ze musza konczyc to na kilku twarzach widzialem rozczarowanie (i bynajmniej nie byly to twarze fanow Opeth, chyba ze biedacy wlozyli dla niepoznaki koszulki Korna, zeby wtopic sie w tlum^^). W autokarze, ktorym wracalismy do Wawy lecial na zmiane Opeth oraz KoRn i jakos nikt nie narzekal. Jak tylko wrocilem do domu i odpalilem GG, to kumple (fani korna) zaczeli pisac, zebym im wyslal dyskografie Opeth. Natomiast jedna fanka Opeth z forum rockmetalshop pisala, ze po koncercie zaczela sluchac korna, co mnie szczerze zdziwilo:> Zreszta nie mam zamiaru klocic sie o byle pierdoly (zwlaszcza, ze na tym forum stoje na z gory przegranej pozycji), po prostu powszechny najazd na korna nieco mnie irytuje. Tak jak pisalem, niech Admin sie do mnie zglosi na GG, gdy¿ chetnie udostepnilbym to audio na stronce (nie chce mi sie wysylac kazdemu z osobna), w koncu po cos je nagrywalem:>.

Pzdr.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
und3r skoro Ty generalizujesz i wypowiadasz siê na podstawie paru przyk³adów-stereotypów, które znasz, to czemu ja nie mia³abym robiæ tego samego na podstawie tego, co widzia³am/s³ysza³am/czyta³am? To w³a¶nie próbujê Ci u¶wiadomiæ - ¿e generalizujesz i pos³ugujesz siê stereotypami, a nie to, ¿e fani którego¶ zespo³u s± lepsi/gorsi (co z kolei Ty nie wiedzieæ czemu starasz siê udowodniæ)...
ps ¯eby nie by³o - osobi¶cie nic do Ciebie nie mam, peace. ;)

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
Moja generalizacja opiera sie na masie przykladow, jakie mialem watpliwa przyjemnosc zaobserwowac. Faktem jest, ze fani Korna sa bardziej... pokojowi, ze ujme to w ten sposob. Natomiast Opeth-maniacy chca uchodzic za trÓ - takie odnioslem wrazenie. Byc moze mialem pecha i widzialem nie tych fanow co trzeba, ale fakt pozostaje faktem. Poza tym, widok ludzi w koszulkach Opeth oscentacyjnie opuszczajacych Spodek zaraz po zejsciu Opeth ze sceny nie¼le mnie rozbawil :lol: . EOT.

Wpadlem na mroczny pomysl, coby wrzucic ten kawalek na yousendit, ale z tamtad bedzie mozna go ¶ciagnac tylko 25 razy (po tym czasie link wygasa), dlatego dajcie pierszeñstwo Minderowi. Zaraz zapodam linka.

EDIT:
KLIK

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
und3r, dziêki za ten kawa³ek, a co do korna

Quote from: und3r
Moja generalizacja opiera sie na masie przykladow, jakie mialem watpliwa przyjemnosc zaobserwowac. Faktem jest, ze fani Korna sa bardziej... pokojowi, ze ujme to w ten sposob. Natomiast Opeth-maniacy chca uchodzic za trÓ - takie odnioslem wrazenie. Byc moze mialem pecha i widzialem nie tych fanow co trzeba, ale fakt pozostaje faktem.

Mia³e¶ pecha :D . Jeste¶my tak samo tru, jak Opeth i ich muzyka
Co do podej¶cia fanów Korna do wystêpu Opeth. Przejrza³em polskie forum Korna i muszê powiedzieæ, ¿e komentarze dotycz±ce Opeth nawet mnie pozytywnie zaskoczy³y (tzn. jak na fanów Korna by³y w miarê umiarkowane :mrgreen:)
Oto kilka przyk³adów  
Quote

- Opeth'em - nie przepadam za ich muzyka: ni zanucic, ni poskakac do rytmu.
- Opeth - kurde, prawie zasnê³am
- "Opeth" - nie znam kapeli, ale i nie pozna³em, bo wraz z Screamem, jego kumpel± i Ass Itch równie¿ przesiedzieli¶my wystêp tej kapeli z dala od t³umu i zdala od samej kapeli.
Opeth ... hm ... no i tu sie powinien skonczyc opis tego co graja, jak graja, i jak im wyszlo bawienie publicznosci ...nie wiem moze ja tego nei rozumiem ... ale takiego czegos bym se w domu wolal posluchac ... jedno musze przyznac ze byli i w sumie widac ze sa skromni ... nie "gadali" tak jak inne zespoly... wokalista mial nawet bardzo dobra charyzme  i pieknie sie wytlumaczyl ze oni sa jako support
- Opeth ze swoimi 3 kawalkami ( kazdy po ok.8 min ) przegial , ale kto co lubi.
- Ten caly Mech to chyba byla jakas pomylka... a Opeth - porazka
- Opeth wogule mial taka muzyke ze sie poskakac nie dalo i wogule kupa (kiedy skonczyli jakis gosciu zacza tak na nich klnac - zbulwersowal sie bo przyjechal specjalnie dla nich...  a oni dali 3 czy tam 4 piosenki...)
- tylko opeth mi sie nie podoba³ - totalna kupa
- ambitny i nigdy-nie-daj±cy-dupy opeth ( w pozytywnym s³owa znaczeniu)
- ZAjebisty by³ te¿ Pan Wiatrak, czyli jaki¶ zagorza³y fan Opeth który na ich koncercie macha³ g³ow± tak agresywnie, ¿e siedz±cym Screamowi, Ass Itch i mnei da³ powiew powietrza  Wielkie dziêki dla niego

Co do tego ostatniego - przyznaæ siê który to :D

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Quote from: und3r
Moja generalizacja opiera sie na masie przykladow, jakie mialem watpliwa przyjemnosc zaobserwowac. Faktem jest, ze fani Korna sa bardziej... pokojowi, ze ujme to w ten sposob. Natomiast Opeth-maniacy chca uchodzic za trÓ - takie odnioslem wrazenie.


Znowu uogólnianie niepoparte konkretnymi dowodami... Nie chce mi siê ju¿ dyskutowaæ na takim poziomie, EOT...

Quote
Poza tym, widok ludzi w koszulkach Opeth oscentacyjnie opuszczajacych Spodek zaraz po zejsciu Opeth ze sceny nie¼le mnie rozbawil :lol: . EOT.

A czemu nie? Oni zap³acili i mog± wyj¶æ kiedy chc±, je¶li nie podoba im siê muzyka... Dla mnie ¶mieszne by³oby gdyby zostali i na si³ê s³uchali czego¶ , czego nie lubi±... Poza tym gdyby to Korn by³ supportem i dosta³by 30 minut dam g³owê, ¿e wiêkszo¶æ fanów tego¿ wysz³aby wkurzona z wystêpu Opeth :P

ps. Dziêki za to nagranie, rzeczywi¶cie, niez³a jako¶æ :)

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
und3r misiu ty mój kochany, co ty w ogóle chcesz osi±gn±æ?? jesli wszystko jest cool i spox gitarka to czego wbijasz szpilê, co? je¶li chodzi o opinie na temat korna, to czyta³em tu tylko jedn± - kto¶, kto by³ na koncercie powiedzia³, ¿e mu siê nie podoba³o. jego prawo, podobnie jak prawo u¿ytkowników polskiego forum korn. ka¿dy s³ucha tego, co mu w duszy gra i tak powinno byæ. nie wiem sk±d ty czerpiesz negatywne przyk³ady popieraj±ce twoje tezy, ale chyba nie st±d. i je¶li one w ogóle sa prawdziwe, to czemu wyskakujesz z tym do nas??

i w ogóle wchodzisz po przyjacielsku, poklepujesz po ramieniu a potem... nie rozumiem... :|
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #10 on: 2005-09-10, 22:58:32 »
Quote from: djdzida
Znowu uogólnianie niepoparte konkretnymi dowodami...


Yyyyy jakimi dowodami? Opisuje swoje wrazenia - tylko i wylacznie. Co masz na mysli piszac, zebym "popar³ je dowodami"? Mialem nagrywac po kryjomu wypowiedzi ludzi w Spodku, czy o co Ci chodzi? Czy je¶li moje odczucia byly negatywne to mam mowic, ze wszystko bylo spoko? Nie, nie bylo spoko.

Quote from: djdzida

A czemu nie? Oni zap³acili i mog± wyj¶æ kiedy chc±, je¶li nie podoba im siê muzyka... Dla mnie ¶mieszne by³oby gdyby zostali i na si³ê s³uchali czego¶ , czego nie lubi±... Poza tym gdyby to Korn by³ supportem i dosta³by 30 minut dam g³owê, ¿e wiêkszo¶æ fanów tego¿ wysz³aby wkurzona z wystêpu Opeth :P

Mowie tylko, ze smiesznie to wygladalo - Opeth schodzi ze sceny i natychmiast do wyjscia zaczela przepychac sie grupka osob w t-shirtach Opeth'a:> Osobiscie, nawet gdybym nie lubil Korna to zostalbym sie przekonac, na co wlasciwie wydalem 120 z³.

Quote from: djdzida

ps. Dziêki za to nagranie, rzeczywi¶cie, niez³a jako¶æ :)

Przyda³oby sie je jeszcze troche oczyscic, ale nie chce mi sie tego robic:>

Quote from: sehl

und3r misiu ty mój kochany, co ty w ogóle chcesz osi±gn±æ?? jesli wszystko jest cool i spox gitarka to czego wbijasz szpilê, co?

Co chce osiagnac? Nie wiem, moze troche wiecej tolerancji. Poza tym, gdzie ja "wbilem szpile" komus? Nie wolno mi juz wyrazic swojego zdania? Zdaje sobie sprawe z tego, ze to forum Opeth i jestem z moimi pogladami na temat Korna w mniejszosci, ale nie naleze do ludzi, ktorzy mowia tylko co, co inni chca uslyszec. Sorry.

Quote from: sehl

nie wiem sk±d ty czerpiesz negatywne przyk³ady popieraj±ce twoje tezy, ale chyba nie st±d

Z palca sobie je wszystkie wyssalem:> Nudzilo mi sie, wiec mysle sobie: aaa, wejde na forum Opeth i troche ich powkurzam, przy okazji zapodam jeden kawalek ze Spodka.
/ironia off

Quote from: sehl

 je¶li one w ogóle sa prawdziwe, to czemu wyskakujesz z tym do nas??

A do kogo mam z nimi "wyskakiwac"? Ja wiem, ze Ty wola³bys obgadac fanow Korna na Waszym forum, ale ja nie uprawiam podobnych praktyk. Gdybym poruszyl ten temat na forum Korna z pewnoscia mialbym wieksze poparcie, ale nie zwyklem isc na latwizne.

Quote from: sehl

i w ogóle wchodzisz po przyjacielsku, poklepujesz po ramieniu a potem... nie rozumiem...

No co "potem"? Mowie co mysle? Przepraszam, zapamietam na przyszlosc, ze na tym forum mozna tylko gloryfikowac Opeth i wszystko co z nim zwiazane, a jakiekolwiek z³e (acz szczere) slowa dot. fanow Opeth zostana uznane za mit, stereotyp, b±d¼ wymysl "fana Korna". Troche samokrytyki ludzie...

Quote from: djdzida
Nie chce mi siê ju¿ dyskutowaæ na takim poziomie, EOT...

Wybacz, ze musia³as zni¿yæ sie do mojego prostackiego sposobu wypowiedzi. Zdaje sobie sprawe, ze rozmowa z kims tak ograniczonym jak ja uwlacza Twojej godnosci. Najmocniej przepraszam.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #11 on: 2005-09-10, 23:11:48 »
und3r, wszed³by¶ do domu swojego kolegi podczas niedzielnego obiadu i nawrzuca³ mu przy rodzinie, bo dowiedzia³e¶ siê, ¿e w czasie pi±tkowej kolacji powiedzia³ swojej siostrze, ¿e nie podoba mu siê Twój ulubiony zespó³?
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #12 on: 2005-09-10, 23:20:02 »
und3r, chyba nie widzia³e¶ mojego cytatu. Ciekawe czy znajdziesz tutaj podobne wypowiedzi dotycz±ce wystêpu Korna w Spodku (nie ¿eby te przeze mnie zamieszczone by³y jako¶ specjalnie obra¼liwe, ale nawet takich tu nie ma). Z twoich postów wynika, ¿e kto¶ tu nadaje na Korna, CO PRZECIE¯ NIE MA MIEJSCA, HALO. Odnosze wra¿enie ¿e koniecznie chcesz ¿eby kto¶ Ciê zbeszta³, i doprawdy nie wiem czemu. Chcesz za wszelk± cenê udowodniæ ¿e fani Opetha maj± co¶ do Korna, wiêc ostatni raz t³umaczê Ci ¿e tak NIE jest

und3r

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #13 on: 2005-09-10, 23:20:52 »
Quote from: Minder
und3r, wszed³by¶ do domu swojego kolegi podczas niedzielnego obiadu i nawrzuca³ mu przy rodzinie, bo dowiedzia³e¶ siê, ¿e w czasie pi±tkowej kolacji powiedzia³ swojej siostrze...

Ciekawe porownanie - jezeli odbierasz to co napisalem jak najazd na rodzine, to faktycznie masz problem.

Quote from: Minder

...¿e nie podoba mu siê Twój ulubiony zespó³?

Gdzie ja napisalem, ze Korn jest moim ulubionym zespolem? A moze jest nim Opeth? S³ucham kilkudziesieciu zespolow (o szerokim spectrum gatunkowym) i mialbym powazny k³opot z wyborem ulubionego.

Quote from: vertigo

koniecznie chcesz ¿eby kto¶ Ciê zbeszta³

Tak, jestem masochist±, rozgryzles mnie. Wchodze na strony roznych zespolow i oferuje swoje nagrania, poczym czekam az zostane zbesztany :lol:

Quote from: vertigo

...¿e fani Opetha maj± co¶ do Korna, wiêc ostatni raz t³umaczê Ci ¿e tak NIE jest

Owszem jest, wiem co slyszalem. Zreszta mnie nawet nie obchodzi, co fani Opeth (albo innego zespolu) uwazaja o Kornie (albo innym zespole). Ale dlaczego sie tak z tym obnosic? Nie kumam tego... Mowisz: "nie lubie tego gatunku, korn jakos mi nie lezy" i spoko. Niestety nie spotkalem sie jeszcze z opinia wyrazona w ten sposob. Zawsze tylko: "OMG, ale gowno, poracha totalna, jak tego w ogole sluchac mozna" etc, etc...

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
[ciach] und3r broni Korna (by³o: Krótka relacja ze Spodka)
« Reply #14 on: 2005-09-10, 23:39:47 »
Quote from: und3r
Yyyyy jakimi dowodami? Opisuje swoje wrazenia - tylko i wylacznie. Co masz na mysli piszac, zebym "popar³ je dowodami"? Mialem nagrywac po kryjomu wypowiedzi ludzi w Spodku, czy o co Ci chodzi?

No dobra, to teraz ja napiszê cos w podobnym tonie: s³ysza³am ró¿ne g³upie wypowiedzi ró¿nych ludzi na ulicy. Jako, ¿e ci ludzie mieli koszulki Korna na sobie to dosz³am do wniosku, ze fani Korna to idioci. By³a to moja jedyna styczno¶æ z fanami Korna, wiêc my¶lê, ¿e wszyscy fani tacy s±. Mi³o Ci teraz? To jest w³a¶nie bezsensowne uogólnianie. I co, mia³am nagraæ tych ludzi? Udowodnisz mi, ¿e fani Korna s± spoko?
(to by³a sytuacja fikcyjna, na prawdê tak nie my¶lê i nie chcia³am nikogo uraziæ, a jedynie przedstawiæ o co mi chodzi³o ;) )

Quote
Co chce osiagnac? Nie wiem, moze troche wiecej tolerancji. Poza tym, gdzie ja "wbilem szpile" komus? Nie wolno mi juz wyrazic swojego zdania?

Wbi³e¶ szpilê w tym sensie, ¿e z Twoich wypowiedzi wynika, ¿e jedynym wyznacznikiem rozleg³ych horyzontów muzycznych jest to, czy siê lubi Korna, lub nie (Twoje rozumowanie: nie lubi± Korna -> s± zamkniêci na inne gatunki).

Quote
Wybacz, ze musia³as zni¿yæ sie do mojego prostackiego sposobu wypowiedzi. Zdaje sobie sprawe, ze rozmowa z kims tak ograniczonym jak ja uwlacza Twojej godnosci. Najmocniej przepraszam.

Przeprosiny przyjête.

 

lofty-success