Author Topic: Fear Inoculum  (Read 54922 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Fear Inoculum
« Reply #45 on: 2019-11-14, 10:14:23 »
Ale te¿ mam wra¿enie, ¿e co¶ absolutnie chorego wydarzy³o siê z t± p³yt± na polskim rynku. Na Amazonie ta pierwsza wersja chodzi w granicach 40$. Nowa wersja 35$. Czyli to s± ceny rzêdu 130-150 z³ (patrzê na Amazonie).

Tymczasem ta pierwsza wersja z ekranem w Polsce chodzi³a po ile na pocz±tku? 300? 450 z³ (obecnie na empiku)? Przecie¿ to jest 100% przebitki! Nawet jak siê uwzglêdni wysy³kê z zagranicy...

Ta nowa wersja ma w empiku cenê 199 z³ i to te¿ jest przeginka, ale ju¿ nie tak szokuj±ca jak wcze¶niej...

Co nie zmienia faktu, nadal uwa¿am, ¿e Tool w dojeniu ludzi przegrywa tylko z Kanyem Westem, który sprzedawa³ bia³e koszulki bez nadruku za 120$  :lol:
W Stanach tak, ale w Europie od pocz±tku by³o nietanio czyli ok. 3 stów plus przesy³ka, a wiêc i Polsce tanio nie by³o, nie jest. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Fear Inoculum
« Reply #46 on: 2019-11-14, 12:16:58 »

Co nie zmienia faktu, nadal uwa¿am, ¿e Tool w dojeniu ludzi przegrywa tylko z Kanyem Westem, który sprzedawa³ bia³e koszulki bez nadruku za 120$  :lol:

 :shock: :shock: :shock:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Fear Inoculum
« Reply #47 on: 2019-11-14, 12:56:18 »
W Stanach tak, ale w Europie od pocz±tku by³o nietanio czyli ok. 3 stów plus przesy³ka, a wiêc i Polsce tanio nie by³o, nie jest. ;) :)

Aaa widzisz, na z³ego Amazona patrzy³em. Ale w zasadzie co to zmienia - nie wierzê ¿eby import p³yty z USA podwaja³ jej cenê...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Fear Inoculum
« Reply #48 on: 2019-11-14, 13:36:17 »
Tak czy siak za 3 miesi±ce zapewne pojawi siê kolejna ubo¿sza wersja nowej p³yty Tool. Jeszcze pewnie trochê tañsza. A na koniec analog. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Fear Inoculum
« Reply #49 on: 2019-11-14, 14:17:11 »
Tak czy siak za 3 miesi±ce zapewne pojawi siê kolejna ubo¿sza wersja nowej p³yty Tool. Jeszcze pewnie trochê tañsza. A na koniec analog. ;) :)

By³bym zaskoczony jakby winyl wydali tak po prostu, bez niczego. ¦wietna okazja, ¿eby dodaæ do tego jeszcze wiêkszy (czyt. dro¿szy) ekran, g³o¶nik, wielkie pud³o, mnóstwo innych niepotrzebnych bajerów. Fanów winyli da siê pewnie trzepaæ na kasê jeszcze lepiej ni¿ zwyk³ych fanów.

Ciekawe, czy bêdzie wersja 5.1? Chocia¿ s³ucha³em dzisiaj tej p³yty ponownie i ona jest tak uboga je¶li chodzi o warstwy, ¿e tam nie bardzo jest co miksowaæ na surround...

Last.fm mi podpowiada, ¿e jestem po 5 ods³uchach (my¶la³em, ¿e ju¿ wiêcej) i jak na razie to ta dla mnie ten album to takie 6/10. Jak ju¿ puszczê to leci, jest ok, ale fragmentów jakkolwiek anga¿uj±cych mnie tu emocjonalnie jest jak na lekarstwo, wiêc po prostu mnie nie ci±gnie, ¿eby do tej p³yty wracaæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Fear Inoculum
« Reply #50 on: 2019-11-14, 14:30:49 »
A jakby¶ by³ bardzo zamo¿nym cz³owiekiem, to któr± z obecnych wersji by¶ naby³! Mo¿e obie? ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Fear Inoculum
« Reply #51 on: 2019-11-14, 19:59:56 »
Muszê wyznaæ z pewnym zawstydzeniem, ¿e odk±d p³acê za abonament na Spotify, to jako¶ kupowanie p³yt gorzej mi wychodzi (wzdryga³bym siê, ¿e to uberyzacja przemys³u muzycznego, gdyby arty¶ci i tak nie byli w dupie ju¿ wcze¶niej ze wzglêdu na ¿ar³oczne wytwórnie). Poza tym na³ogowo kupujê ksi±¿ki, wiêc kultywowanie drugiego zbieractwa jest dodatkowo zniechêcaj±ce - przestrzeñ jest wszak ograniczona, szczególnie gdy siê ¿yje w wynajêtym mieszkaniu (a przeprowadzki bolesne). Wiêc jak ju¿ co¶ kupujê, to tylko to, na czym mi naprawdê bardzo zale¿y, w tym sensie, ¿e muzyka jest dobra i wiem, bo ju¿ s³ucha³em, albo mam silne prze¶wiadczenie, ¿e warto zap³aciæ pieni±dze zespo³owi w ciemno. Takie "letnie" p³yty, które bym wrzuci³ do odtwarzacza potencjalnie raz na ruski rok, nie s± mi szczególnie potrzebne do szczê¶cia. Gdyby mnie by³o na to staæ (a i wtedy przestrzeñ nie by³aby takim problemem) to pewnie bym inwestowa³ czysto kolekcjonersko w wiêksz± liczbê wypasionych, ³adnych, kolekcjonerskich wydañ. Ale mój problem polega na tym, ¿e mi siê wydanie tego nowego Toola zwyczajnie nie podoba - ok³adka wygl±da jak kiepska grafika z lat dziewiêædziesi±tych, z tego co widzia³em w kwestii wnêtrza opakowania, to te¿ mnie to raczej odrzuca jako ma³o pomys³owe, by nie powiedzieæ ¿e po prostu infantylne. No wiêc nie wiem... gdybym ju¿ musia³ wybraæ jedno z dwóch, to pewnie jako kuriozum wybra³bym wersjê z ekranem. Ale gdyby bud¿et nie by³ ograniczeniem, to pewnie mia³bym z kolei zespo³owi za z³e, ¿e nie ma edycji, która zawiera wszystko i kto¶, kto chcia³by mieæ "komplet materia³ów", ju¿ teraz musi kupiæ dwie wersje, a kto wie, czy nie czekaj± nas kolejne. Z tej perspektywy fakt, ¿e p³yta nie zawiera ca³ej muzy te¿ by mnie pewnie bardziej bola³ (aczkolwiek te interludia tak bardzo mnie nie ruszaj±, ¿e móg³bym bez nich ¿yæ - s³ucham ich dlatego, ¿e lec± z ca³o¶ci± gdy w³±czam ze Spotify). No i wychodzi na to, ¿e jak by nie spojrzeæ, to zawsze ten nowy Tool jaki¶ taki niedorobiony jest.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Fear Inoculum
« Reply #52 on: 2019-11-14, 23:54:45 »
Zadalem sobie trud i sprawdzilem na OLISie jak sprzedawaly sie ostatnie 3 plyty Tool w Polsce. I tak:

Lateralus - 1 tydzien sprzedazy: poza pierwsza 50
                  2 tydzien sprzedazy: 18 miejsce
                  3 tydzien sprzedazy: 1 miejsce (!)
                  4 tydzien sprzedazy: 6 miejsce
                  5 tydzien sprzedazy: 6 miejsce
                  6 tydzien sprzedazy: 7 miejsce
                  7 tydzien sprzedazy: 7 miejsce
                  8 tydzien sprzedazy: 10 miejsce
                  9 tydzien sprzedazy: 13 miejsce
                 10 tydzien sprzedazy: 20 miejsce
                 11 tydzien sprzedazy: 39 miejsce
                 12 tydzien sprzedazy: 21 miejsce
                 13 tydzien sprzedazy: 30 miejsce
                 14 tydzien sprzedazy: 35 miejsce
                 15 tydzien sprzedazy: 39 miejsce
                 16 tydzien sprzedazy: 40 miejsce
                 17 tydzien sprzedazy: poza pierwsza 50
                 18 tydzien sprzedazy: powrot na 33 miejsce
                 19 tydzien sprzedazy: poza pierwsza 50 na dobre

Ogolem: 16 tygodni w pierwszej 50.

10,000 Days - 1 tydzien sprzedazy: 1 miejsce (!)
                  2 tydzien sprzedazy: 2 miejsce
                  3 tydzien sprzedazy: 2 miejsce
                  4 tydzien sprzedazy: 9 miejsce
                  5 tydzien sprzedazy: 14 miejsce
                  6 tydzien sprzedazy: 14 miejsce
                  7 tydzien sprzedazy: 27 miejsce
                  8 tydzien sprzedazy: 27 miejsce
                  9 tydzien sprzedazy: 25 miejsce
                 10 tydzien sprzedazy: 30 miejsce
                 11 tydzien sprzedazy: poza pierwsza 50 na dobre
                 
Ogolem: 10 tygodni w pierwszej 50

Fear Inoculum - 1 tydzien sprzedazy: 6 miejsce
                  2 tydzien sprzedazy: 36 miejsce
                  3 tydzien sprzedazy: 39 miejsce
                  4 tydzien sprzedazy: poza pierwsza 50 na dobre

Ogolem: 3 tygodnie w pierwszej 50

I ja wiem, ze rynek sie zmienil i nikt juz plyt nie kupuje, ale jestem przekonany, ze gdyby ta ostatnia plyta byla dostepna za jakies normalne pieniadze, to o wiele dluzej pozylaby na OLISie.
 

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Fear Inoculum
« Reply #53 on: 2019-11-27, 16:54:15 »
Bardzo dobrze, ¿e tak siê sta³o. Przecie¿ polityka wydawnicza tego zespo³u w przypadku FI to jest niedorzeczno¶æ.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Fear Inoculum
« Reply #54 on: 2019-11-27, 18:29:28 »
Ehh ju¿ tak nie przesadzajcie, ¿e polecieli na kasê itp. Trzeba przecie¿ wzi±æ pod uwagê, ¿e CA£Y album jest BEZP£ATNIE udostêpniony na oficjalnym koncie YT. Helo³
Podobnie zreszt± jak Opeciaki ;) Sam powoli odchodzê od CD, ale to g³ównie z powodów ekologicznych bo w przeciwieñstwie do pewnego rudego;) potrafiê dostrzec co dzieje siê z Ziemi±.

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Fear Inoculum
« Reply #55 on: 2019-11-27, 22:09:22 »
Ehh ju¿ tak nie przesadzajcie, ¿e polecieli na kasê itp. Trzeba przecie¿ wzi±æ pod uwagê, ¿e CA£Y album jest BEZP£ATNIE udostêpniony na oficjalnym koncie YT. Helo³
Podobnie zreszt± jak Opeciaki ;) Sam powoli odchodzê od CD, ale to g³ównie z powodów ekologicznych bo w przeciwieñstwie do pewnego rudego;) potrafiê dostrzec co dzieje siê z Ziemi±.

Oczywi¶cie, ale fani (nie zaliczam siê do nich), którzy chc± mieæ CD swojego ulubionego zespo³u nie mog± go mieæ... Umówmy siê. 300 z³ to kupa forsy, szczególnie dla, np. studentów (mówiê na swoim przyk³adzie). Nie ma te¿ zreszt± co porównywaæ z Opeth. W ich przypadku fani maj± wybór - kupiæ wersjê za 35 z³, za 60 czy te¿ boxa za 300 z³. Nie ma porównania.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Fear Inoculum
« Reply #56 on: 2019-11-27, 23:02:15 »
Sam powoli odchodzê od CD, ale to g³ównie z powodów ekologicznych bo w przeciwieñstwie do pewnego rudego;) potrafiê dostrzec co dzieje siê z Ziemi±.

To ciekawe, bo ostatnio gdzies czytalem, ze serwery, na ktorych serwisy streamingowe przechowuja muzyke, sa zdecydowanie bardziej szkodliwe dla srodowiska niz plyty CD :]
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Fear Inoculum
« Reply #57 on: 2019-11-28, 00:32:17 »
Ehh ju¿ tak nie przesadzajcie, ¿e polecieli na kasê itp. Trzeba przecie¿ wzi±æ pod uwagê, ¿e CA£Y album jest BEZP£ATNIE udostêpniony na oficjalnym koncie YT. Helo³
Podobnie zreszt± jak Opeciaki ;) Sam powoli odchodzê od CD, ale to g³ównie z powodów ekologicznych bo w przeciwieñstwie do pewnego rudego;) potrafiê dostrzec co dzieje siê z Ziemi±.

Oczywi¶cie, ale fani (nie zaliczam siê do nich), którzy chc± mieæ CD swojego ulubionego zespo³u nie mog± go mieæ... Umówmy siê. 300 z³ to kupa forsy, szczególnie dla, np. studentów (mówiê na swoim przyk³adzie). Nie ma te¿ zreszt± co porównywaæ z Opeth. W ich przypadku fani maj± wybór - kupiæ wersjê za 35 z³, za 60 czy te¿ boxa za 300 z³. Nie ma porównania.
Tak, tak wiem o co chodzi i rozumiem idee posiadania czego¶ namacalnego. Bardziej chodzi³o mi o to, ¿e mogli wypu¶ciæ tylko p³atn± wersje bez udostêpniania za free - to dopiero by³oby s³abe (przy tej cenie oczywi¶cie). Wiêc doceniam ten fakt.

Sam powoli odchodzê od CD, ale to g³ównie z powodów ekologicznych bo w przeciwieñstwie do pewnego rudego;) potrafiê dostrzec co dzieje siê z Ziemi±.

To ciekawe, bo ostatnio gdzies czytalem, ze serwery, na ktorych serwisy streamingowe przechowuja muzyke, sa zdecydowanie bardziej szkodliwe dla srodowiska niz plyty CD :]
:D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Fear Inoculum
« Reply #58 on: 2019-11-28, 09:24:55 »
Cierpliwo¶ci. Zaczekajcie. To by³a dopiero ods³ona nr 2 FI. My¶lê, ¿e za jaki¶ czas pojawi± siê kolejne, ubo¿sze i tañsze. A na koniec winyl. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Fear Inoculum
« Reply #59 on: 2019-11-28, 11:27:45 »
Dla mnie idealnie by³oby gdyby wszyscy robili digipaki z ksi±¿eczk± etc. ale bez p³yty, tylko np kod do pobrania zawarto¶ci. I voilà, wilk syty i owca ca³a.

 

lofty-success