Author Topic: Night is the New Day  (Read 107929 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #45 on: 2009-10-25, 22:51:28 »
Zamówi³em sobie edycjê specjaln± - najpiêkniejsza p³yta tej jesieni. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Ph0bos

  • Posts: 30
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Drunk Head
Odp: Night is the New Day
« Reply #46 on: 2009-10-26, 18:01:38 »
na razie s³ysza³em 2 utwory i zapowiada siê ¶wietna p³yta,nie mogê siê doczekaæ kiedy us³yszê w ca³o¶ci :D

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Night is the New Day
« Reply #47 on: 2009-10-26, 19:41:29 »
Podoba mi siê nawet jeszcze bardziej ni¿ poprzedniczka. Jest bardziej zró¿nicowana i wpleciono w ni± wiêcej smaczków. Oczywi¶cie dobija jak zawsze. Co ciekawe okazuje siê, ¿e wiêkszo¶æ materia³u napisa³ Jonas.

Mój obecny faworyt: The Longest Year
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #48 on: 2009-10-28, 09:27:06 »
Zamówi³em sobie edycjê specjaln± - najpiêkniejsza p³yta tej jesieni. :)

Ja chyba sobie te¿ zamówiê przedpremierowo. P³yta jest cudowna i chcê j± znale¼æ w skrzynce w dniu premiery. Na razie moim numerem 1 jest The Promise of Deceit. The Longest Year ma nadzo du¿o przestzeni Niestety wersja po¿yczona wpad³a komu¶ w piasek do po³owu i niestety chrupanie daje zbyt surowy klimat jak na moje uszka. Jak to dorwê w wersji czystej i schludnej bêdê szcze¶liwym cz³owiekiem.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #49 on: 2009-10-28, 17:09:35 »
Ja chyba sobie te¿ zamówiê przedpremierowo...
Warto szczególnie w przypadku limitowanych edycji specjalnych Peaceville - u nich faktycznie, jak edycja ma siê ukazaæ w tysi±cu sztuk, to jest to tysi±c sztuk i potem nie ma "dodruków".*

Niestety wersja po¿yczona wpad³a komu¶ w piasek do po³owu i niestety chrupanie daje zbyt surowy klimat jak na moje uszka.
W ogóle wyciek jest wyj±tkowo kiepski (podobnie jak pierwszy wyciek ostatniego kr±¿ka Porków czy Paradise Lost), bo przyk³adowo tracki od czwartego maj± zdecydowanie gorsze brzmienie, jakby nagrywane z radia...

_____________________________________
*Kto¶ z naszych userów zwleka³ z ostatnim koncertowym DVD Opeth i gdy siê wreszcie zdecydowa³, edycja specjalna (poza Allegro etc.) by³a ju¿ niedostêpna. Podobnie jest chyba z ostatni± p³yt± My Dying Bride.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Night is the New Day
« Reply #50 on: 2009-10-28, 19:24:41 »
A ja nie da³am rady przes³uchaæ ca³ej - muza smêtna trochê, a wokal tego pana pozostawia wiele do ¿yczenia imho... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Night is the New Day
« Reply #51 on: 2009-10-28, 23:09:17 »
¦wietny, w³a¶nie taki surowy jest znakomity. Ma tak± ukryt± emocjê. Nie zgadzam siê wiêc. :mrgreen:
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #52 on: 2009-10-29, 10:04:54 »
A ja nie da³am rady przes³uchaæ ca³ej - muza smêtna trochê, a wokal tego pana pozostawia wiele do ¿yczenia imho... :roll:

Owszem, jest smutna, ale nie zgodze siê co do g³osu Jonasa. Jest ¶wietny i przejmuj±cy. Mnie p³yta porywa na tyle, ¿e mogê j± nazwaæ spokojnie moj± p³yt± roku, z PRR na drugim miejscu i Rammsteinem na trzecim :)

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Night is the New Day
« Reply #53 on: 2009-10-29, 17:24:03 »
Quote
i Rammsteinem na trzecim  :)
   :shock: :?
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Ph0bos

  • Posts: 30
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Drunk Head
Odp: Night is the New Day
« Reply #54 on: 2009-10-30, 17:21:11 »
¶wietna jest ta p³yta :D idealna 1listopada

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #55 on: 2009-10-31, 02:17:23 »
Quote
i Rammsteinem na trzecim  :)
   :shock: :?

:) Przepraszam, je¿eli Ciê urazi³am, mam do¶æ niezdrowy stosunek do Rammstein. Sentyment z dzieciñstwa :D

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Night is the New Day
« Reply #56 on: 2009-11-01, 07:31:27 »
Te dwa kawalki ktorych brakowalo na pierwszym wycieku sa rewelacyjne ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #57 on: 2009-11-01, 10:04:02 »
Te dwa kawalki ktorych brakowalo na pierwszym wycieku sa rewelacyjne ;)
To super. :) Zaczekam wiêc, by je poznaæ ³±cznie z bonusem Ashen bezpo¶rednio z orygina³u.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Night is the New Day
« Reply #58 on: 2009-11-01, 23:32:19 »
No i wygra³o ostatecznie "Inheritance". Nie s±dzê, ¿ebym od dawna s³ysza³ piosenkê, która da³a mi wiêksz± ilo¶æ ciar. Zreszt± utwór o ¶mierci w takim czasie jak teraz. No sami wiecie. My¶lê, ¿e to najpiêkniejsza piosenka Katatonii.

A co do "Ashen" to do¶æ gniewny numer wybuchaj±cy na przemian strumieniami po³amanego (jak na ten zespó³) ha³asu i chowaj±cy siê po¶ród warstw ambientów. I tylko Jonas ca³y czas wyciska z siebie psychozê. Ostatnie trzy kawa³ki przypiêczetowa³y fakt, ¿e p³yta trafia do 1 dziesi±tki. Mo¿e nawet do 1 trójki.

Ja my¶lê, ¿e nie jest to jeszcze kr±¿ek kompletny. Wci±¿ s± takie elementy, które brn± w stronê klimatycznej sztampy. Co¶ w czym ugrzêz³a od d³u¿szego czasu Anathema. Niby mrok, ale jaki¶ taki bez wyrazu. W dodatku patenty siê powtarza³y. Na TGCD to zdawa³o egzamin, bo ta p³yta mia³a podskórnie chory klimat. Z kolei jej poprzedniczka urzeka³a melodiami. Tym razem Renske i spó³ka siê otworzyli na nowe brzmienia i pozostali sob±, ale dali co¶ wiêcej.

No ja my¶lê, ¿e dla takich kawa³ków jak ¶cianowo-transowy "The Longest Year", bujaj±cy "Liberation", schizotyczny "Nephilim" czy szczyt piêkno¶ci w postaci "Inheritance" to warto by³o poczekaæ 3 lata.

A swoj± drog± w "Idle Blood" Mike chyba robi chórki. Zbyt charakterystyczne dla niego to wokale, ¿ebym mia³ go nie podejrzewaæ.
[under construction]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Night is the New Day
« Reply #59 on: 2009-11-03, 18:27:58 »
Koñczê s³uchaæ pierwszy raz. Nie powiem, ¿eby ¼le siê s³ucha³o - nie denerwuje, nie razi, nie mêczy, bardzo przyjemne. Ale jako¶ tak ³atwo wchodzi i ³atwo wypada drugim uchem. W sumie uwagê zwróci³em tylko na Idle Blood i gdzie¶ jeszcze jaki¶ riff jeden mnie zainteresowa³, ale ju¿ nawet nie wiem gdzie. Wokal jest taki lekko strawny, muzyka do¶æ jednolita... mo¿e dlatego, ¿e cicho s³ucham. Mo¿e kiedy lepiej poznam, to bardziej siê wci±gnê. Na razie nie jest ¼le, ale na kolana nie rzuca. :P