Author Topic: Night is the New Day  (Read 107946 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Night is the New Day
« Reply #60 on: 2009-11-03, 20:02:49 »
Mnie na pocz±tku te¿ jednym uchem wpad³o drugim wypad³o ale im wiêcej s³ucha³am, tym bardziej mi siê podoba³o i melodie same zaczê³y zapadaæ mi w pamiêæ. Obecnie trochê mnie ju¿ jednak zmêczy³a ta p³yta. Przerwa nie zaszkodzi.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Night is the New Day
« Reply #61 on: 2009-11-03, 20:47:42 »
Ale jako¶ tak ³atwo wchodzi i ³atwo wypada drugim uchem.
E, nie powiedzia³bym, ¿e ³atwo wchodzi i wychodzi. Po jednym przes³uchaniu odnios³em raczej wra¿enie, ¿e skosztowa³em tylko zewnêtrznego p³aszczu, który, jakkolwiek przytulny i mi³y w dotyku (ods³uchu? :P), pod spodem kryje znacznie bogatsze wnêtrzno¶ci do¶wiadczalne dopiero w toku dalszego zg³êbiania [trochê ekshibicjonistyczne ujêcie mi wysz³o :zgon:]. Wydaje mi siê, ¿e jeszcze nie raz zdarzy mi siê pomy¶leæ przy s³uchaniu "o, a tego d¼wiêku/riffu/rytmu tu nie by³o, ale¿ wy¶mienite!". Tym co zdaje siê potwierdzaæ takie przypuszczenie jest to, ¿e podczas pierwszego przes³uchania nie do¶wiadczy³em ¿adnego "£AAAAAAAAAA£!!!", co siê zdarza czêsto przy albumach podobaj±cych siê krótko i nudz±cych szybko. Prognoza jest wiêc pozytywna :)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #62 on: 2009-11-04, 08:40:29 »
Koñczê s³uchaæ pierwszy raz. Nie powiem, ¿eby ¼le siê s³ucha³o - nie denerwuje, nie razi, nie mêczy, bardzo przyjemne. Ale jako¶ tak ³atwo wchodzi i ³atwo wypada drugim uchem. W sumie uwagê zwróci³em tylko na Idle Blood i gdzie¶ jeszcze jaki¶ riff jeden mnie zainteresowa³, ale ju¿ nawet nie wiem gdzie. Wokal jest taki lekko strawny, muzyka do¶æ jednolita... mo¿e dlatego, ¿e cicho s³ucham. Mo¿e kiedy lepiej poznam, to bardziej siê wci±gnê. Na razie nie jest ¼le, ale na kolana nie rzuca. :P

Cicho suchaæ to, panie, Disco Polo XD T± p³yt± to sie niszczy ¶ciany i szlifuje pod³ogi!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #63 on: 2009-11-04, 09:14:36 »
Koñczê s³uchaæ pierwszy raz. Nie powiem, ¿eby ¼le siê s³ucha³o...
Ja te¿ tak za pierwszym razem mia³em, ¿e mi ten album jakby za ³atwo wszed³ i ba³em siê, ¿e ju¿ tam na nim nic wiêcej nie us³yszê, ale to by³a, jak to zgrabnie uj±³ Del, tylko taka zewnêtrzna pow³oka... A teraz ten album po prostu uwielbiam. Jak ju¿ raz wspomnia³em, najpiêkniejsza dla mnie p³yta tej jesieni. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

paatosiq

  • Posts: 30
  • Karma: +0/-0
Odp: Night is the New Day
« Reply #64 on: 2009-11-04, 23:28:15 »
¯enada.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Night is the New Day
« Reply #65 on: 2009-11-05, 00:16:01 »
Iæ sopie stond.
[under construction]

paatosiq

  • Posts: 30
  • Karma: +0/-0
Odp: Night is the New Day
« Reply #66 on: 2009-11-05, 00:56:14 »
Kup sobie lepiej s³ownik zamiast edycji limitowanej tego jak¿e wspania³ego arcydzie³a!  :o

Nie no fajne 10/10 polecam

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #67 on: 2009-11-06, 17:10:21 »
Quote from: Teraz Rock nr 11/2009
Sta³o siê. Katatonia wreszcie zrzuci³a metalowe ³añcuchy, które moim zdaniem krêpowa³y j± ju¿ od czasów Viva Emptiness. Poprzedni album, The Great Cold Distance, choæ najpopularniejszy w¶ród nabywców, by³ - wiem, ¿e to kontrowersyjna opinia - ¶wiadectwem st³amszenia w metalowej formule, korzystania z tych samych narzêdzi na najbardziej wymy¶lne, ale ma³o efektywne sposoby. Night Is The New Day to dowód, ¿e zespó³ wszed³ na now± drogê, na której nie ma ju¿ ¿adnych ograniczeñ stylistycznych i formalnych. Bez obaw, nie znaczy to, ¿e Szwedzi zaczêli nagle graæ pop. Ich muzyce wci±¿ nie brakuje mocy. Teraz jednak metalowe riffy s± po prostu efektownym dodatkiem do kompozycji, które okre¶li³bym mianem wspó³cze¶nie progrockowych. Gitary z przesterem nie zawsze brzmi± ciê¿ko, czêsto wrêcz dodaj± muzyce przestrzeni, a ta ubarwiana jest brzmieniami klawiszy, smyków czy gitar akustycznych. Po³amane partie perkusji nie niszcz± struktury rytmicznej, lecz czyni± j± bardziej frapuj±c± (np. Onward Into Battle). A rytmy z automatu (np. The Longest Year) stanowi± tak integraln± czê¶æ ca³o¶ci, ¿e wydaj± siê czym¶ absolutnie naturalnym. W tym wszystkim jednak Katatonia wci±¿ pozosta³a Katatoni±. Jej muzyka nie utraci³a smutku, melancholii i piêkna, które charakteryzowa³y j± zawsze. Apokaliptyczny Forsaker móg³by byæ soundtrackiem do dnia, w którym skoñczy siê ¶wiat, Nephilim mrozi nastrojem wszechogarniaj±cej rozpaczy, Inheritance - nostalgicznej rezygnacji. A wieñcz±cy ca³o¶æ Departer, z go¶cinnym wokalnym udzia³em Kristera Lindera, to absolutne arcydzie³o, zupe³nie nowa jako¶æ o delikatnej urodzie wczesnych piosenek Daniela Lanois. Nie, Katatonia nie pozosta³a sob±. Teraz jest Katatoni± bardziej ni¿ kiedykolwiek. Zachwycaj±cy album.
Ocena: 4,5/5
Jordan Babula

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Night is the New Day
« Reply #68 on: 2009-11-07, 13:11:09 »
Za Nephilim nale¿y im siê pok³on i nagroda w piekle/niebie.  :prayer: Ten utwór jest po prostu nieziemski.

A w ogóle to po paru przes³uchaniach doszed³em w³a¶nie do momentu, w którym zakochujê siê w tej p³ycie. Nie pomyli³em siê - z wierzchu skorupka, a w ¶rodku katatoniczna ekstaza. W³a¶nie trwa.
« Last Edit: 2009-11-07, 13:14:48 by deluminathor »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #69 on: 2009-11-08, 07:22:18 »
« Last Edit: 2009-11-08, 07:42:43 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #70 on: 2009-11-08, 10:23:15 »
recka albumu na ArtRock.pl


Edit: Forsaker na ¿ywo.

Z reck± siê nie zgadzam - pan wymieni³ utwory, które najmniej mi siê podobaj±. Nie zgadzam siê z chwaleniem Nephilim - nie ma tej przestrzeni, co powiedzmy The Longest Year, kojarzy mi sie z "Fields of the Nephilim," ale to nie to.
A Jonas na ¿ywo trochê fa³szuje :)
« Last Edit: 2009-11-08, 10:30:56 by Kekkai »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #71 on: 2009-11-08, 10:49:37 »
Ja te¿ z reck± z ArtRock.pl nie do koñca siê zgadzam, ale poczytaæ mo¿na, wiêc podrzuci³em link. :wink: Pora na kolejn±:
Quote from: Onet
...Katatonia wynios³a smutn± muzykê do rangi sztuki – pewnie nieprzypadkowo "Night Is The New Day" trafia do nas na pocz±tku listopada. Aura wyj±tkowo sprzyjaj±ca by jeszcze lepiej ch³on±æ ka¿dy d¼wiêk nowej Katatonii. To wyj±tkowo jesienna, wieczorna muzyka, idealna do s³uchania o zmierzchu, w nocy, ale te¿ w samochodzie, gdy padaj±cy deszcz bêbni o szyby...

Wyslano: 2009-11-08, 10:34:21

Nie zgadzam siê z chwaleniem Nephilim - nie ma tej przestrzeni, co powiedzmy The Longest Year, kojarzy mi sie z "Fields of the Nephilim," ale to nie to.
Co siê tyczy inspiracji, to ch³opaki w jednym z wywiadów prezentuj± albumy, które wg. nich mia³y wp³yw na kszta³t nowego opusu. Ja bym tu jeszcze dorzuci³ "Blackwater Park" Opeth.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #72 on: 2009-11-08, 11:35:18 »
Ja te¿ z reck± z ArtRock.pl nie do koñca siê zgadzam, ale poczytaæ mo¿na, wiêc podrzuci³em link. :wink: Pora na kolejn±:
Quote from: Onet
...Katatonia wynios³a smutn± muzykê do rangi sztuki – pewnie nieprzypadkowo "Night Is The New Day" trafia do nas na pocz±tku listopada. Aura wyj±tkowo sprzyjaj±ca by jeszcze lepiej ch³on±æ ka¿dy d¼wiêk nowej Katatonii. To wyj±tkowo jesienna, wieczorna muzyka, idealna do s³uchania o zmierzchu, w nocy, ale te¿ w samochodzie, gdy padaj±cy deszcz bêbni o szyby...

Wyslano: 2009-11-08, 10:34:21

Nie zgadzam siê z chwaleniem Nephilim - nie ma tej przestrzeni, co powiedzmy The Longest Year, kojarzy mi sie z "Fields of the Nephilim," ale to nie to.
Co siê tyczy inspiracji, to ch³opaki w jednym z wywiadów prezentuj± albumy, które wg. nich mia³y wp³yw na kszta³t nowego opusu. Ja bym tu jeszcze dorzuci³ "Blackwater Park" Opeth.

Nie wierzê! Trafi³am bez pud³a! Ale do Fields of the Nephilim to Nephilimowi daleko. Powiedzmy, ¿e Mourning Sun jest moim ulubionym albumem i s³ucha³am go z wypiekami na twarzy. Mo¿e Elizium jest trochê inne...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #73 on: 2009-11-08, 13:07:21 »
Powiedzmy, ¿e Mourning Sun jest moim ulubionym albumem i s³ucha³am go z wypiekami na twarzy.
Mam identycznie. A wracaj±c do Katatonii, szczerze powiedziawszy, wszystko co zrobili od czasu "Brave Murder Day" nie do koñca do mnie przemawia³o. Owszem, na albumach pojawia³y siê intryguj±ce mnie pojedyncze kompozycje jak np. I Transpire z "Last Fair Deal Gone Down", ale w ca³o¶ci albumy przechodzi³y gdzie¶ obok. I dopiero ten najnowszy, ku mojemu zupe³nemu zaskoczeniu, bo ani go wyczekiwa³em, ani mia³em jakiekolwiek zwi±zane z nim nadzieje, okaza³ siê byæ pozycj±, która absolutnie oczarowa³a mnie i jak siê wydaje zdetronizowa³a "Brave Murder Day" w moim osobistym panteonie sztuki rockowej i sztuki w ogóle.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #74 on: 2009-11-09, 18:36:00 »
Przysz³a, jest ca³a moja i nie oddam i jest specjalna i... <tu wylew ciep³ych i radosnych uczuæ na widok wydania>. Brzmi nieziemsko. S³uchanie po kompresji to jednak zdecydowanie nie to samo.

edit:

W³a¶nie us³ysza³am ulubione utwory w oryginale. Ta p³yta mn± szlifuje pod³ogi.
« Last Edit: 2009-11-09, 18:57:27 by Kekkai »

 

lofty-success