Author Topic: Night is the New Day  (Read 107946 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Night is the New Day
« Reply #75 on: 2009-11-09, 20:49:34 »
Ja wci±¿ siê oci±gam z opini± na temat albumu, próbuje i próbuje i koñczy siê na trzech pierwszych utworach, dlatego na razie zrobi³em sobie przerwê (zreszt± nie mam ostatnio ochoty na takie granie), zobaczymy, mo¿e wejdzie za drugim podej¶ciem :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #76 on: 2009-11-09, 22:02:07 »
Przysz³a, jest ca³a moja...
Do mnie tak¿e. :) Przepiêknie to wydali w postaci tekturowego digibooku z lakierowanymi elementami po obu stronach ok³adki oraz z³ot± naklejk± "Swedish limited digibook edition etc." - te digibooki swoj± drog± bij± klas± digipacki. Bonusowy Ashen wg opisu wkomponowany w materia³ jako przedostatni track. No to zabieram siê za s³uchanie. :P


Edit: ale¿ to jest p³yta! :P A brzmienie (jak ju¿ wcze¶niej zaznacza³a Kekkai) w przeciwieñstwie do kompresowanego wycieku, g³êbokie, soczyste i jêdrne.
« Last Edit: 2009-11-10, 00:29:41 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Night is the New Day
« Reply #77 on: 2009-11-10, 20:49:16 »
S³uchanie po kompresji to jednak zdecydowanie nie to samo.
Zale¿y od kompresji. I od sprzêtu. Np. moja wie¿a ma beznadziejny d¼wiêk je¶li odtwarza p³yty bezpo¶rednio, dlatego muszê przepuszczaæ d¼wiêk przez kompa, ¿eby trochê go podrasowaæ. Wtedy brzmi pysznie i potê¿nie. A kompresje s± ró¿ne - najpopularniejszy mp3 to okropny staroæ, ma ju¿ prawie 20 lat [!], co w ¶wiecie IT to kilka er. Szkoda, ¿e ze stratnych AAC nie jest spopularyzowane, bo ma znacznie lepsze algorytmy i stratno¶æ tak nie boli. A co do bezstratnych, np. FLACów, to baaardzo mnie intryguje ile osób faktycznie odczuwa ró¿nicê miêdzy takim FLACiem a jakim¶ AAC czy Ogg Vorbis o niskim stopniu kompresji (a wiêc i stratno¶ci) :P

A brzmienie (jak ju¿ wcze¶niej zaznacza³a Kekkai) w przeciwieñstwie do kompresowanego wycieku, g³êbokie, soczyste i jêdrne.
By³y co najmniej 2 wycieki. Chyba, ¿e za wyciek uznajesz tylko tê pierwsz±, znacznie przedpremierow± wersjê. To by³o mp3 160 kbps, nawet tego nie odpala³em, bo wstyd :zgon: :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #78 on: 2009-11-11, 09:14:40 »
A brzmienie (jak ju¿ wcze¶niej zaznacza³a Kekkai) w przeciwieñstwie do kompresowanego wycieku, g³êbokie, soczyste i jêdrne.
By³y co najmniej 2 wycieki. Chyba, ¿e za wyciek uznajesz tylko tê pierwsz±, znacznie przedpremierow± wersjê. To by³o mp3 160 kbps, nawet tego nie odpala³em, bo wstyd :zgon: :P
Ja mam ten jeden z pierwszych wycieków (9-utworowy) i tam 2/3 materia³u ma britrate 320 kbps i ani jednego kawa³ka poni¿ej 192 kbps. Odno¶nie sprzêtu, dysponujê star± Diora'owsk± wie¿± z Tonsil'owskimi kolumnami 2x80W oraz odtwarzaczem CD Technics i na tym sprzêcie brutalnie obna¿ane s± wszelkie niedostatki kompresji, zarówno przez g³o¶niki, jak i s³uchawki. Na niej s³ychaæ znakomicie jaka jest np. przepa¶æ pomiêdzy oficjalnym albumowym miksem Rubina "Death Magnetic" Metallici a tym z Guitar Hero, na korzy¶æ tego drugiego. W sumie Del, to teraz piszemy o czym¶ co zas³uguje w³a¶ciwie na osobny w±tek.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Night is the New Day
« Reply #79 on: 2009-11-11, 11:46:17 »
Na niej s³ychaæ znakomicie jaka jest np. przepa¶æ pomiêdzy oficjalnym albumowym miksem Rubina "Death Magnetic" Metallici a tym z Guitar Hero, na korzy¶æ tego drugiego.
To to s³ychaæ go³ym uchem nawet na youtubie ;) Ale oczywi¶cie lepszy sprzêt ni¿ komputerowe g³o¶niczki pewnie jeszcze bardziej uwypukla ró¿nice.

Co do nowej p³yty Katatonii mam mieszane uczucia. Pierwszy raz j± przes³ucha³am w drodze do pracy i bez wielkiego szczêkoopadu, acz nawet przyjemnie by³o. Ale jako¶ jak próbujê zrobiæ drugie podej¶cie przeskakujê na kolejne utwory. Mêczy (w sensie nu¿y) mnie ta p³yta, mo¿e nie mam na ni± nastroju.
« Last Edit: 2009-11-11, 12:00:59 by djdioda »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #80 on: 2009-11-11, 11:55:43 »
Na niej s³ychaæ znakomicie jaka jest np. przepa¶æ pomiêdzy oficjalnym albumowym miksem Rubina "Death Magnetic" Metallici a tym z Guitar Hero, na korzy¶æ tego drugiego.
To to s³ychaæ go³ym uchem nawet na youtubie ;) Ale oczywi¶cie lepszy sprzêt ni¿ komputerowe g³o¶niczki pewnie jeszcze bardziej uwypukla ró¿nice.
Fakt, ju¿ na "porównance jutubowej" by³o s³ychaæ ró¿nicê. Na wie¿y w klasycznym miksie albumowym bas "popiarduje" nieprzyjemnie, a bêbny brzmi± tak jakby Ulrich gra³ na pud³ach kartonowych, w szczególno¶ci werbel brzmi fatalnie. No i ogólnie zduszone to wszystko jako¶ tak niemi³osiernie, bez przestrzeni i dynamiki. :?
« Last Edit: 2009-11-11, 11:59:18 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #81 on: 2009-11-11, 13:04:43 »
Ja wci±¿ siê oci±gam z opini± na temat albumu, próbuje i próbuje i koñczy siê na trzech pierwszych utworach...
Zamykaj±cy album Departer, jak mi siê wydaje, jest w klimatach muzyki, któr± najbardziej lubisz s³uchaæ. :wink: Próbowa³e¶?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Night is the New Day
« Reply #82 on: 2009-11-11, 13:18:58 »
Z tym 160 kbps odno¶nie tego pierwszego wycieku pomyli³em z inn± p³yt±, zwracam honor w tej kwestii :P Natomiast zauwa¿y³em, ¿e niekiedy zdarza siê, ¿e mp3 w nawet wysokim bitrate [np. 320 kbps] maj± bardzo nisk± jako¶æ, co jest s³yszalne nawet na kiepskim sprzêcie. Wydaje mi siê, ¿e zdarzaj± siê ³obuzy, które bior± utwory zrippowane w niskim bitrate, dekoduj± i zakodowuj± ponownie w wysokim, przez co ca³e to 320 jest fa³szywe. Ju¿ spotka³em kilka albumów, które podejrzewam o taki w³a¶nie zabieg. Nie wykluczam, ¿e tak by³o w przypadku tego wycieku Katatonii.

A wracaj±c do dyskusji o p³ycie:
Po ok. 10 przes³uchaniach zacz±³em dostrzegaæ dra¿ni±ce mnie elementy. Krótko mo¿na je okre¶liæ s³owem wilsonowato¶æ. Np. w utworze Idle Blood, od ok. minuty 1.30 i pó¼niej 1.45 - chórki ¿ywcem jak z Porcupine Tree, bleh* :x Na szczê¶cie niewiele ich jest, wiêc ogólny odbiór albumu [czyli: smakowita rewelacja] pozostaje niezmieniony :]


* mam uczulenie na g³os Wilsona, a do Porcupine Tree próbowa³em podchodziæ kilkukrotnie - niektóre utwory ca³kiem przyjemne, ale co¶ jest w tej muzyce, ¿e mi nie wchodzi :|

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Night is the New Day
« Reply #83 on: 2009-11-11, 13:22:46 »
Ja wci±¿ siê oci±gam z opini± na temat albumu, próbuje i próbuje i koñczy siê na trzech pierwszych utworach...
Zamykaj±cy album Departer, jak mi siê wydaje, jest w klimatach muzyki, któr± najbardziej lubisz s³uchaæ. :wink: Próbowa³e¶?

tzn jakiej? :P nie no ja lubiê ka¿dy gatunek, nie sprawia mi ró¿nicy czy s³ucham mainstreamu czy death metalu, poza tym Katatonie uwielbiam i jest to zespó³, któremu mogê daæ 10 szans i na pewno takowe dam :D Departer nie s³ysza³em, bo mam wci±¿ okrojon± wersjê albumu :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #84 on: 2009-11-11, 14:10:43 »
Natomiast zauwa¿y³em, ¿e niekiedy zdarza siê, ¿e mp3 w nawet wysokim bitrate [np. 320 kbps] maj± bardzo nisk± jako¶æ, co jest s³yszalne nawet na kiepskim sprzêcie. Wydaje mi siê, ¿e zdarzaj± siê ³obuzy...
To prawda, bo te 320-ki z tego wycieku brzmi± najgorzej, ale zawsze co¶ tam s³ychaæ. :wink:
Wyslano: 2009-11-11, 13:45:36
tzn jakiej?
No... Whodo'owej. :wink:
Departer nie s³ysza³em, bo mam wci±¿ okrojon± wersjê albumu :)
No to tak na szybko mo¿esz siê zaznajomiæ np. na YouTube. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Night is the New Day
« Reply #85 on: 2009-11-12, 10:47:26 »
Nowa KATATONIA jest piêkna!!! Bez w±tpienia jest to arcydzie³o! Przyznam, ¿e za pierwszym przes³uchaniem z³apa³em pewien dystans do tego materia³u bo wydawa³o mi siê, ¿e czego¶ w tym albumie brakuje, ale im wiêcej s³ucham tym bardziej kocham t± p³ytê! Nic bym w niej nie zmieni³. Ta muzyka po prostu p³ynie!!!

Przy okazji pochwalê siê:



A tu foto kompletu:

http://www.bts.comze.com/12/katatonia_night.html

 :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #87 on: 2009-11-12, 19:47:48 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Night is the New Day
« Reply #88 on: 2009-11-12, 20:00:54 »
Teledysk do Day & Then The Shade.
Jakie¶ mieszane uczucia mam do tego teledysku. Du¿o fajnych ujêæ, ale jeszcze trudno mi okre¶liæ jako ca³o¶æ...

EDIT: Dobra, wiem. By³oby ³adnie, gdyby nie te psychodeliczne momenty (przyspieszenia itp), które imo w ogóle nie pasuj± do muzyki.
« Last Edit: 2009-11-12, 20:03:20 by Wujek »
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #89 on: 2009-11-12, 20:13:10 »
Mnie natomiast odrzucaj± robale :x.Có¿ to za cholerna moda, w ostatnim clipie My Dying Bride te¿ chyba by³o jakie¶ robalowo. :twisted:

Edit: sprawdzi³em, pisa³em nawet o tym tutaj.
« Last Edit: 2009-11-12, 20:15:14 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success