Author Topic: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes  (Read 38538 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #90 on: 2008-11-10, 16:16:17 »
Moje DVD to edycja specjalna czyli digibook opakowany w slipcase, który oprócz bookletu wszytego bezpo¶rednio w ok³adki digibooka (podobnie jak w ed.spec.SL) zawiera dodatkowy booklet z grafikami Travisa Smitha (niektóre z nich s± np. w intro mini-strony) oraz pocztówki z muzykami Opeth:

Z tego co zrozumia³em edycja zwyk³a ma byæ pozbawiona pocztówek oraz dodatkowego bookletu, ale mo¿e siê mylê...
« Last Edit: 2008-11-10, 16:22:18 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #91 on: 2008-11-10, 16:22:44 »
Aha, teraz wszystko jasne. Nie wiem tylko co to by³o za gadanie o 1000 kopii, skoro to jest tak normalnie dostêpne, ale teraz mnie to ma³o obchodzi :D Wa¿ne, ¿eby szybko przysz³o  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #92 on: 2008-11-10, 16:29:23 »
Dlatego przedtem wyrazi³em w±tpliwo¶æ :wink: :
nb. czy bêdzie jaka¶ inna okrojona?
Co siê tyczy porównania wersji CD z DVD, liczê na to, ¿e nam Callahan opiszesz?  Z tego co pamiêtam, masz chyba koncertówkê na CD, bo chyba o tym pisali¶my co¶ na privie?
« Last Edit: 2008-11-10, 16:31:02 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #93 on: 2008-11-10, 20:46:19 »
Obejrza³em. Piêkny, ¶wietnie sfilmowany koncert. =D> A¿ trudno uwierzyæ, ¿e wystêp wyszed³ im tak nadzwyczajnie w tak ma³o ciekawym momencie (wkrótce przecie¿ zespó³ mia³ opu¶ciæ Peter). Jak siê przedtem czyta³o newsy pokroju:
...najnowsze DVD z UK by³o krêcone tak jakby na si³ê. W wywiadzie dla rockbeast.com Mike mówi :
"Well, to be quite honest it’s never been solely our decision to do a DVD because we’ve always been abit weary about recording live shows because we don’t really feel comfortable performing for cameras, which is pressure. You want to perform great, you want to look cool, so we don’t like recording for DVD. At the end of the day when ‘Lamentations’ came out I wasn’t sure if I even wanted to watch it, but I did and it turned out pretty great and I’m sure I’ll feel the same about the Roundhouse show but that’s probably the only thing you could say we were influenced by other people because If we weren’t asked to do a DVD we wouldn’t do one."
Dziwna sprawa...
to nie wró¿y³o siê temu wydawnictwu najlepiej... Co prawda ju¿ ¶cie¿ka d¼wiêkowa z CD powala³a i rozwiewa³a w±tpliwo¶ci, ale dopiero teraz wspólnie z obrazem mo¿na siê w pe³ni delektowaæ wydawnictwem. Piêkny koncert. Wci±ga nieprawdopodobnie i mo¿na odnie¶æ wra¿enie, ¿e siê tam po prostu jest. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #94 on: 2008-11-11, 10:41:31 »
Podpisujê siê rekami i nogami pod tym co napisa³ Luksor.  :D
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #95 on: 2008-11-11, 10:49:14 »
Co siê tyczy porównania wersji CD z DVD, liczê na to, ¿e nam Callahan opiszesz?  Z tego co pamiêtam, masz chyba koncertówkê na CD, bo chyba o tym pisali¶my co¶ na privie?
A i owszem, posiadam wersjê CD :D I jako¶ postaram siê porównaæ z DVD jak tylko otrzymam paczkê  :mrgreen:
Quote
Co prawda ju¿ ¶cie¿ka d¼wiêkowa z CD powala³a i rozwiewa³a w±tpliwo¶ci, ale dopiero teraz wspólnie z obrazem mo¿na siê w pe³ni delektowaæ wydawnictwem. Piêkny koncert. Wci±ga nieprawdopodobnie i mo¿na odnie¶æ wra¿enie, ¿e siê tam po prostu jest. :)
Po takich s³owach nie mogê usiedzieæ w miejscu... Nie mogê siê ju¿ doczekaæ. Koncert na CD lubiê bardzo i jest to z pewno¶ci± najczê¶ciej s³uchane przeze mnie wydawnictwo koncertowe w ogóle, wiêc je¶li obraz jest tak¿e wspania³y i ¶wietnie uzupe³nia siê z d¼wiêkiem to efekt musi byæ piorunuj±cy  :mrgreen: Oby ludzie z Omnio wys³ali mi to szybko, aby dosz³o jeszcze przed weekendem. [-o<

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #96 on: 2008-11-11, 11:00:56 »
Oby ludzie z Omnio wys³ali mi to szybko, aby dosz³o jeszcze przed weekendem. [-o<
My¶lê, ¿e zrobi± to szybko. Do mnie wys³ali w pi±tek, a dosz³o wczoraj czyli w poniedzia³ek. O wysy³ce informowali mnie zreszt± e-mailem, wiêc i Ty powiniene¶ takie info otrzymaæ. Reszta w rêkach Poczty Polskiej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #97 on: 2008-11-11, 19:06:30 »
O ile zd±¿y³em siê zorientowaæ (na podstawie u¿yczonej wersji CD), to kilka kwestii zosta³o na niej wyciêtych ze wzglêdu na ¶cis³e po³±czenie z tym, co widaæ. Poza tym d¼wiêk morduje. Veila powiedzia³a, ¿e nie wierzy, ¿e brzmienie nie by³o podkrêcane w studio.
True Pagan Winter Crew

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #98 on: 2008-11-12, 09:22:46 »
Koncercik bardzo przyjemny. Obejrza³em sobie w stereo co prawda, ale pozwoli³o mi to wychwyciæ podbicie dzwiêku dla niektórych fragmentów czy wyeksponowanie danego instrumentu w danym momencie kawa³ka. Moja opinia - d¼wiêk zosta³ nieco podrasowany.
Taka refleksja ma³a mnie nasz³a: jakie s³owo przewa¿a w¶ród wypowiedzi fanów? ;D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #99 on: 2008-11-12, 17:48:55 »
Ciekaw jestem bardzo jak najnowsze koncertowe DVD odbiera Agarves, który by³ tamtego wieczora na Opeth w Camden Roadhouse?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Black Demon

  • Posts: 17
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "... a szatan przyjdzie w glanach..."
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #100 on: 2008-11-17, 07:12:23 »
Wczoraj dosta³em nowe DVD The Roundhouse Tapes - Deluxe edition w sklapie "Saturn" za 59.90z³. By³y tylko 2 egzemplarze na pó³ce. Hehe zaskoczy³y mnie te pocztówki :D fajna sprawa. No i ta oprawa... naprawde co¶ niesamowitego!
« Last Edit: 2008-11-17, 15:22:00 by Black Demon »
"... a szatan przyjdzie w glanach..."

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #101 on: 2008-11-19, 22:10:22 »
Z rado¶ci± donoszê, ¿e mam przed sob± oba wydania TRT Opeth - CD i DVD SE, wiêc mogê napisaæ kilka s³ów na temat podobieñstw i ró¿nic. :D
Wierzchnie opakowanie. CD Ma ok³adkê p³yty, za¶ DVD tylko Opethowe "O" z przodu. Grzbiet i boki wygl±daj± identycznie - Opeth i tytu³ ;) Ty³ - Cd ma spis utworów i grafikê z cz³onkami zespo³u, za¶ DVD nie posiada grafiki, lecz ma zamiast niej informacjê o tym co zawiera DVD, czyli spis utworów i dodatki, oraz informacjê gdzie zarejestrowano koncert.
Zdejmujemy tekturki.
W wydaniu CD mamy tylko p³ytê, za¶ w DVD oprócz g³ównego dania s± jeszcze pocztówki. Du¿e, klimatyczne, jest ich piêæ i przedstawiaj± piêciu ch³opaków z Opetha ;) Nie s± oni podpisani ani z przodu ani z ty³u kartek  :mrgreen:
Wersja DVD posiada dwie ksi±¿eczki, za¶ CD tylko jedn±. W ksi±¿eczce z CD mamy 10 grafik, po dwie na muzyka. We wklejonej w DVD ksi±¿eczce jest po jednej grafice na muzyka, gdzie wiêc podziewa siê reszta? Odpowied¼ - s± one na pocztówkach. Tak wiêc na razie równanie siê zgadza. Oczywi¶cie w obu ksi±¿eczkach mamy drobnym druczkiem napisane szczegó³y dotycz±ce wydawnictwa. Przody ksi±¿eczek ró¿ni± siê tym, ¿e w DVD dodano na ksi±¿eczce datê rejestracji koncertu.
W wersji CD mamy dwie p³yty, ciemnobr±zowe z jasnobr±zowymi napisami [panie wybacz±, ale je¶li chodzi o nazywanie kolorów mam zdolno¶ci prawdziwego mê¿czyzny - podstawowe kilka kolorów i okre¶lenia jasny-ciemny ;)]. Digipack jest jednak czteropanelowy, tak wiêc zmieszczono na nim jeszcze sze¶æ grafik [cztery na wolnych skrzyde³kach, dwie pod tymi, jak im tam, plastikami, w których siedz± p³yty [rozetkami? nie wiem, co¶ mi siê w mózgu zablokowa³o i sam nie wiem jak to dobrze nazwaæ XD]. Jest to wszystko co oferuje nam wersja CD.
Digibook z DVD ma w sobie jeszcze bardzo ³adn± grafikê z zespo³em na scenie i publiczno¶ci± [z zespo³u widaæ g³ównie Mikaela, reszta to raczej tylko cienie, ale s± ;)]. Pod plastikiem z DVD jest To samo "O", które mamy na wierzchniej warstwie.
Zestaw DVD zawiera jeszcze dodatkow± ksi±¿eczkê z grafikami. Grafik jest 13 [takich na dwie strony] i jedna, czternasta na ostatniej, tylnej stronie ksi±¿eczki [czyli 'jednostronna']. S± w¶ród nich te wykorzystane w Digipacku wersji CD.
Zawarto¶ci p³yty komentowaæ na razie nie bêdê, bo nie mia³em jeszcze czasu obejrzeæ na spokojnie ca³o¶ci. Oprócz koncertu mamy tam wypowiedzi fanów wychodz±cych z sali po koncercie, krótki wywiad z zespo³em [przeprowadzaj±cy wywiad cz³owiek mówi tak dziwnie, ¿e trudno go zrozumieæ, sensu po³owy pytañ domy¶la³em siê z odpowiedzi Opeciaków, którzy mówi± bardzo wyra¼nie, nawet j±kaj±cy siê odrobinkê Martin Axenrot :mrgreen: chocia¿ to jego j±kanie siê jest bardziej takie sympatyczne ni¿ denerwuj±ce, nie przeszkadza w ka¿dym razie ;)], krótkie 'wywiady' z fanami, próbê d¼wiêkow± przed koncertem i galeriê zdjêæ [bardzo zacn±, niektóre zdjêcia powali³y mnie na kolana]. Do wyboru trzy rodzaje d¼wiêku - stereo, surround 4.0 i DTS. [pó¼niej jeszcze sprawdzê, czy czego¶ z tym d¼wiêkiem nie pokrêci³em, ale chyba dobrze mówiê :mrgreen:].
Mo¿e bêdê tak dobry i wrzucê fotki, bo mam do dyspozycji aparat lepszy, ni¿ to, co oferuje komórka, ale to ju¿ nie dzi¶. I nie obiecujê ;)
W ka¿dym razie wszystko prezentuje siê cudownie i brzmi wspaniale [obejrza³em ca³e wykonanie BWP i tam w tym cichym momencie jest na³o¿ony efekt na obraz co wygl±da po prostu wy¶mienicie, wspaniale i w ogóle a¿ brak s³ów]. Absolutnie nie ¿a³ujê, ¿e posiadam obie wersje, warto. My¶lê, ¿e obejrzenie koncertu od pocz±tku do koñca w ca³o¶ci tylko mnie w tym utwierdzi :D :mrgreen: Jutro nie bêdê mia³ kiedy, nie wiem jak w pi±tek, w ka¿dym razie napiszê co my¶lê, jak ju¿ bêdê po tej uczcie  :mrgreen:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #102 on: 2008-11-19, 22:52:58 »
Mo¿e jakie¶ zdjêcia porównawcze wersji CD i DVD? :P Wszak jedno zdjêcie znaczy wiêcej ni¿ tysi±c s³ów ;)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #103 on: 2008-11-20, 07:00:55 »
Przody ksi±¿eczek ró¿ni± siê tym, ¿e w DVD dodano na ksi±¿eczce datê rejestracji koncertu.
Bo na ksi±¿eczce DVD jest nie ok³adka albumu a poster reklamuj±cy koncert "The Roundhouse London" (plus data), który sta³ (jak widaæ w pocz±tkowych ujêciach w filmie) przed wej¶ciem do Camden Roundhouse. Koncert reklamowa³a jeszcze jedna grafika Travisa Smitha opisana jako "Roundhouse Poster Alternate Draft", ale z tego co czytam (i widzê w bookletach mojego DVD) nie zosta³a zamieszczona w ¿adnym z wydawnictw.

Edit: Callahan, bardzo chêtnie zobaczy³bym na fotkach, jak wygl±da "The Roundhouse Tapes" w wersji CD.
« Last Edit: 2008-11-20, 08:09:39 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #104 on: 2008-11-20, 12:10:14 »
W koñcu uda³o mi siê naprawiæ ³adowarkê do akumulatorków, wiêc na rozgrzewkê zrobi³em zdjêcia RT w wersji CD: