Author Topic: Drażliwe tematy  (Read 288916 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #105 on: 2006-04-30, 13:31:59 »
Quote from: Soja
w staro¿ytnej Grecji np. Grecy mieli a¿ 6 rodzajów mi³o¶ci homoseksualnej. Tylko, ¿e oni byli MORALNI
W dzisiejszych czasach nie ma ju¿ moralnych ludzi - tylko zepsucie, Sodoma i Gomora. Grecy i Rzymianie mogli byæ homoseksualni, bo to przecie¿ kolebka cywylizacji. Tylko wspó³cze¶ni nie mog± byæ homoseksualni, bo religia nie pozwala i w ogóle to takie niemoralne. :roll: Brawo, wspania³a argumentacja.

Co do segregacji religijnej. Tolerujê katolików do momentu, w którym nie próbuj± mi udowodniæ, ¿e to oni maj± racjê, bo tylko katolicki bóg jest prawdziwy. Wszelkie moje aluzje co do katolików s± przerysowane. Nie jestem katolikofobem czy kim¶ w tym rodzaju. Zwisa mi i powiewa w co kto wierzy. Nie znoszê tylko fanatyków religijnych - ludzi, którzy uwa¿aj±, ¿e maj± monopol na zbawienie, bo 2000 lat temu kto¶ rzekomo chodzi³ po wodzie, a reszta wyznañ to zwyk³e pogañstwo z judaizmem i hinduizmem w³±cznie.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #106 on: 2006-04-30, 13:39:10 »
Quote from: minder
Grecy i Rzymianie mogli byæ homoseksualni, bo to przecie¿ kolebka cywylizacji. Tylko wspó³cze¶ni nie mog± byæ homoseksualni, bo religia nie pozwala i w ogóle to takie niemoralne. :roll: Brawo, wspania³a argumentacja

lol. W staro¿ytno¶ci nie by³o parad równo¶ci, marszów tolerancji, gej nie móg³ mieæ mê¿a geja, dziecko nie mia³o dwóch matek, geje nie gestykulowali jak kobieta i nie ubierali siê potajemnie w kobiecie ubranka. Mê¿czy¼ni mieli oprocz swoich kochankow [jezeli ich mieli] ¿ony, dzieci i normalne rodziny. Homoseksualizm by³ poprostu fragmentem ich ¿ycia seksualnego, egzotyk±.
a dzisiaj co jest?
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #107 on: 2006-04-30, 14:00:05 »
Quote from: Soja
nie ubierali siê potajemnie w kobiecie ubranka.


Soja, widzê, ¿e kierujesz siê zasad± "nie jestem ekspertem w tym temacie, wiêc bardzo chêtnie siê wypowiem". mylisz homoseksualizm z transwestytyzmem. zdecyduj sie o czym chcesz dyskutowaæ, bo wszystko wrzucasz do jednego wora.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #108 on: 2006-04-30, 14:09:19 »
Quote from: manowce
mylisz homoseksualizm z transwestytyzmem. zdecyduj sie o czym chcesz dyskutowaæ, bo wszystko wrzucasz do jednego wora.

widaæ ró¿nicê miêdzy jab³kiem zielonym a czerwonym, ale to zawsze jest jab³ko
czyzby pani ekspert wyczerpa³y siê argumenty? czekam az kto¶ siê przyczepi do mojej interpunkcji  :|
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #109 on: 2006-04-30, 14:14:22 »
Ale pomijajac kwestie kobiecych ubran (czy ja wiem... moze Soja naogladal sie zachodnich parad?  :roll: ) - to co dalej?

Jejku, co Wy tak z tym katolicyzmem? Nie wiem, czy wiecie, ale do obowiazkow wyznawcow nalezy nawracanie innych. Co prawda nie "ogniem i mieczem", bo to niewiele daje, podobnie jak mowienie "nie tolerujesz homoseksualizmu - jestes ciemny i zacofany".

Prosze o sensowne argumenty.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #110 on: 2006-04-30, 14:17:27 »
ja jestem chrze¶cijaninem [choæ trochê specyficznym], ale nie mam zamiaru nikogo nawracaæ. je¿eli chodzi o inne wiary - to nie chodzi o to jakiego boga czczisz tylko CZY czczisz. a jezeli chodzi o ateistów - mogê ich tylko ¿a³owaæ
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #111 on: 2006-04-30, 18:25:41 »
Quote from: Soja
ja jestem chrze¶cijaninem [choæ trochê specyficznym]


wyja¶nij, proszê.

btw. dlaczego u nas jest pogl±d, ¿e jak kto¶ nie jest chrze¶cijaninem, to od razu jest ateist±? ja nie jestem katoliczk±, ale nie jestem te¿ ateistk±.

poza tym, Soja, Ty to by¶ najchêtniej wszystkich ¿a³owa³ - za to, ¿e popieraja PO, albo s± tolerancyjni, albo generalnie maj± inne pogl±dy ni¿ Twoje.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #112 on: 2006-04-30, 18:31:03 »
Quote from: manowce
btw. dlaczego u nas jest pogl±d, ¿e jak kto¶ nie jest chrze¶cijaninem, to od razu jest ateist±? ja nie jestem katoliczk±, ale nie jestem te¿ ateistk±.

Ja tego te¿ nie rozumiem. Albo, ¿e jak chrze¶cijanin, to od razu katolik  :?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #113 on: 2006-04-30, 18:39:38 »
Quote from: Soja
mogê ich tylko ¿a³owaæ

nie za czêsto to powtarzasz? nie za du¿o ju¿ tych grup ludzi wobec, których czujesz ¿al, politowanie?..
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #114 on: 2006-04-30, 18:41:01 »
Mo¿e Soja pod¶wiadomie chce, ¿eby to jego ¿a³owaæ ;) Okej, uwaga nie na miejscu :P

Soja, my¶lê, ¿e to jednak Tobie skoñczy³y siê argumenty. Wiesz o tym i mimo podania argumentów prosisz o ich podanie. Mo¿e zacznij czytaæ ze zrozumieniem, co? Homoseksualizm i transwestytyzm to jest co innego - niezale¿nie od twojego zdania na ten temat.

Poza tym co macie do ateistów? Je¶li kto¶ jest sceptykiem albo cynikiem i wierzy jedynie w logikê i si³ê umys³u, to przepraszam bardzo - co w tym z³ego? Przynajmniej twardo st±pa po ziemi i je¶li co¶ mu nie wychodzi, to wie kto jest odpowiedzialny, a nie zwala swoich przypadków na Los lub Opatrzno¶æ.
True Pagan Winter Crew

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #115 on: 2006-04-30, 18:42:32 »
Quote from: Kasandra
Albo, ¿e jak chrze¶cijanin, to od razu katolik  :?


wiem, ¿e to nie to samo, Kas. u¶ci¶laj±c - nie jestem ani katoliczk±, ani chrze¶cijank±, ani ateistk±. na szczê¶cie w tej 'dziedzinie' jest z czego wybieraæ.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #116 on: 2006-04-30, 19:05:14 »
Quote from: manowce
Quote from: Soja
ja jestem chrze¶cijaninem [choæ trochê specyficznym]


wyja¶nij, proszê.


Nie chodzê do Ko¶cio³a ( co nie oznacza, ze nie jestem praktykujacy ), nie uznajê niektórych rzeczy ( jak np. Starego Testamentu, sakramentów [prócz chrztu] ), itp. Zreszt± jestem chrze¶cijaninem od trochê ponad roku ( wcze¶niej by³em ateist± )

Quote from: manowce
poza tym, Soja, Ty to by¶ najchêtniej wszystkich ¿a³owa³

heh  :twisted:  ja tak zawsze piszê  :mrgreen2: jak komu¶ to przeszkadza, to sorry :)
ej, a gdzie napisa³em, ze zalujê tolerancyjnych? jak na razie u¿ylem tego okre¶lenia tylko dwa razy ( w dyskusjach o polityce i o homoseksualistach )  :|

minder: boze, wiem ze transwestytyzm i homoseksualizm to dwie ró¿ne rzeczy. mowimy o homoseksualizmie. co do ateizmu nie bêdê ciê tu przekonywa³, nie jestem jakim¶ misjonarzem. sam by³em ateist±. albo do tego dojdziesz albo nie.
do rozmowy o religii/religiach siê nie przy³±czam

manowce: a kim jeste¶?  8)

[ Dodano: Nie 30 Kwi, 2006 19:09 ]
Quote from: Nilfheim
Quote from: Soja
mogê ich tylko ¿a³owaæ

nie za czêsto to powtarzasz? nie za du¿o ju¿ tych grup ludzi wobec, których czujesz ¿al, politowanie?..

NIE. ¿a³ujê ludzi, którzy popieraj± PO, bo robi± to albo z niewiedzy o faktycznym stanie polskiej polityki albo z prze¶wiadczenia, ¿e oni s± ok bo PiS jest [wg nich] be. i ¿a³ujê ateistów bo ¿ycie bez wiary w boga ( niezale¿nie jakiego ) jest bezsensowne. i dobrze, ze podkre¶li³e¶ "grup", smutne co?  8)  moze bys sie w ktorejs kwestii wypowiedzia³ zamiast siê przypieprzaæ?
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #117 on: 2006-04-30, 19:10:56 »
Quote from: Soja
nie chodzê do Ko¶cio³a ( co nie oznacza, ze nie jestem praktykujacy ), nie uznajê niektórych rzeczy ( jak np. Starego Testamentu, sakramentów [prócz chrztu] )


prawdziwa wiara nie mo¿e byæ wybiórcza. je¿eli okre¶lasz siê mianem wierz±cego praktykuj±cego (mnie osobi¶cie ¶mieszy okre¶lenie "wierz±cy niepraktykuj±cy"), to chodzisz do ko¶cio³a, modlisz siê, wierzysz w cuda zapisane w biblii i inne tego typu rzeczy. nie mo¿na byæ wierz±cym "tylko trochê" albo "w niektórych aspektach".

Quote
manowce: a kim jeste¶?


panteistka, od sze¶ciu lat. praktykuj±ca - obchodzê wszystkie panteistyczne ¶wiêta wg kalendarza druidów. przestrzegam wskazówek dotycz±cych tego wierzenia etc.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #118 on: 2006-04-30, 19:14:17 »
a jaki panteizm?

wiara moze byc wybiórcza. np. luteranizm czy kalwinizm - odrzuci³ bardzo wiele z katolicyzmu i czy to znaczy, ze sa to religie 'niepe³ne'?

[ Dodano: Nie 30 Kwi, 2006 19:16 ]
Quote from: manowce
nie mo¿na byæ wierz±cym "tylko trochê" albo "w niektórych aspektach".

mo¿na, okrojona doktryna jest po prostu now±/inn± wiar±
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Drażliwe tematy
« Reply #119 on: 2006-04-30, 19:19:06 »
Quote from: Soja
a jaki panteizm?


Soja, panteizm. nie ma podtypów.

Quote
wiara moze byc wybiórcza. np. luteranizm czy kalwinizm - odrzuci³ bardzo wiele z katolicyzmu i czy to znaczy, ze sa to religie 'niepe³ne'?


odrzucili bardzo wiele z katolicyzmu i utworzyli now± wiarê, w której tych aspektów odrzuconych nie ma, czyli s± pe³n± now± wiar±. byliby niepe³ni, gdyby okre¶lali siê katolikami odrzuciwszy pewne elementy katolicyzmu.

analogicznie - je¿eli do wódki nie dolewasz coli, to to jest czysta wódka (czyli co¶ nowego i innego), a nie niepe³na wódka z col±.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

 

lofty-success