Author Topic: Helledyski  (Read 240174 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: helledyski
« Reply #885 on: 2013-03-19, 22:46:58 »
Aaaa... ale ja ju¿ przez Syberiê przesz³am i dotar³am do Korei. :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: helledyski
« Reply #887 on: 2013-03-27, 10:11:35 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: helledyski
« Reply #888 on: 2013-03-29, 12:43:22 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: helledyski
« Reply #889 on: 2013-04-01, 10:48:20 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: helledyski
« Reply #891 on: 2013-04-04, 21:08:30 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: helledyski
« Reply #892 on: 2013-04-04, 21:42:44 »
MESHUGGAH - I Am Colossus

Chyba wlasnie takie rzeczy mial na mysli Mike twierdzac, ze wspolczesna muzyka metalowa to shit. Sorry, ale ja wymiekam - pierwsze dwie minuty to same zera na basowej strunie, zero melodii, zero feelingu, zero emocji, lipa. Jesli to poeta mial na mysli, to ja sie podpisuje.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: helledyski
« Reply #893 on: 2013-04-04, 22:38:10 »
pierwsze dwie minuty to same zera na basowej strunie, zero melodii, zero feelingu, zero emocji, lipa. Jesli to poeta mial na mysli, to ja sie podpisuje.
Dla mnie ich muzyka zawsze tak brzmia³a... :roll: A z ciekawo¶ci zapytam: s³ucha³e¶ dalej? (BTW teledysk koszmarny, wsadzili to, czego nie lubiê najbardziej: zakonnice i paj±ki... sorry, nie da siê ogl±daæ)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: helledyski
« Reply #894 on: 2013-04-04, 22:45:51 »
Chyba wlasnie takie rzeczy mial na mysli Mike twierdzac, ze wspolczesna muzyka metalowa to shit. Sorry, ale ja wymiekam - pierwsze dwie minuty to same zera na basowej strunie, zero melodii, zero feelingu, zero emocji, lipa. Jesli to poeta mial na mysli, to ja sie podpisuje.

 Zera zerami, ale nawet najlepszy i najbardziej po³amany motyw staje siê s³aby, je¶li jest powtarzany bez ¿adnych zmian przez zbyt d³ugi czas. I dla mnie to w³a¶nie mocno k³adzie tê p³ytê, a po od¶wie¿aniu jaki¶ czas temu innych p³ytek tak¿e po³owê ich dorobku. Z zarzutami braku melodii i emocji siê natomiast zgodziæ nie mogê, bo jest przecie¿ wiele innych elementów, które siê mog± z³o¿yæ na dobry utwór. A mroku nie brakuje, nie? ;)

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: helledyski
« Reply #895 on: 2013-04-04, 23:54:31 »
...same zera na basowej strunie, zero melodii, zero feelingu, zero emocji, lipa.
Bez przesady... feeling i emocje (to chyba to samo ;) ) s±, nawet do¶æ intensywne bym powiedzia³. Sol trafnie zauwa¿y³... mrok, to odpowiednie s³owo.
Moim zdaniem jest ok, a taki styl gry zawsze definiowa³ Meshuggah (lub mo¿e na odwrót) :) Tu nawet Kas siê orientuje ;)

teledysk koszmarny, wsadzili to, czego nie lubiê najbardziej: zakonnice i paj±ki... sorry, nie da siê ogl±daæ
B³±dzisz Dziewczyno oi b³±dzisz:) Teledysk kapitalny, rzek³bym jeden z lepszych jakie widzia³em. ¦wietna animacja i klimat! A na koñcu nawet pojawia siê Macbeth ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: helledyski
« Reply #896 on: 2013-04-05, 00:20:59 »
pierwsze dwie minuty to same zera na basowej strunie, zero melodii, zero feelingu, zero emocji, lipa. Jesli to poeta mial na mysli, to ja sie podpisuje.
Dla mnie ich muzyka zawsze tak brzmia³a... :roll: A z ciekawo¶ci zapytam: s³ucha³e¶ dalej?

Taa, dojechalem do konca. Wiele sie nie zmienilo ;)

(BTW teledysk koszmarny, wsadzili to, czego nie lubiê najbardziej: zakonnice i paj±ki... sorry, nie da siê ogl±daæ)

Akurat klip mi sie z tego wszsytkiego najbardziej podobal ;) Jakby tylko muze wycieli i wsadzili w to miejsce cos chocby odrobine ciekawszego byloby ok.

Z zarzutami braku melodii i emocji siê natomiast zgodziæ nie mogê, bo jest przecie¿ wiele innych elementów, które siê mog± z³o¿yæ na dobry utwór. A mroku nie brakuje, nie? ;)

Nie no, nie zartuj, ze bylbys w stanie to zanucic ;) A mroku jakos tez nie odczuwam - na pewno nie wywolalo go u mnie to solo na dwoch przeciaganych do bolu dzwiekach :P

Bez przesady... feeling i emocje (to chyba to samo ;) )

Ja akurat czuje tu roznice - feeling sprawia, ze utwor jakos tam buja, ma fajny "groove", a emocje sprawiaja, ze dany numer toba potrzasa i daje do myslenia.

Moim zdaniem jest ok, a taki styl gry zawsze definiowa³ Meshuggah (lub mo¿e na odwrót) :)

Ja nie mam nic przeciwko takiemu graniu. Popatrz chocby na Gojire, ktora gdzies tam obraca sie w podobnych klimatach - potrafia zagrac brutalnie, maja na maxa polamane rytmy, brzmia ciezko jak diabli, ale u nich mi to wszystko jakos hula i trzyma sie przyslowiowej kupy, a u Szwedow juz od wielu lat nie potrafi zazrec. Probowalem ich przy okazji 'Nothing' czy 'Catch-33' i... nothing, hehe.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: helledyski
« Reply #897 on: 2013-04-05, 01:00:10 »
Nie no, nie zartuj, ze bylbys w stanie to zanucic ;) A mroku jakos tez nie odczuwam - na pewno nie wywolalo go u mnie to solo na dwoch przeciaganych do bolu dzwiekach :P
Nie, co najwy¿ej "wytataæ" ten rytm, ale równie niemo¿liwe by³oby nucenie np. Stockhausena albo Ligetiego, a ich muzyka i tak jest dla mnie o wiele klas wy¿ej ni¿ Meshuggah i Opeth razem wziête :D
 
Ja nie mam nic przeciwko takiemu graniu. Popatrz chocby na Gojire, ktora gdzies tam obraca sie w podobnych klimatach - potrafia zagrac brutalnie, maja na maxa polamane rytmy, brzmia ciezko jak diabli, ale u nich mi to wszystko jakos hula i trzyma sie przyslowiowej kupy, a u Szwedow juz od wielu lat nie potrafi zazrec. Probowalem ich przy okazji 'Nothing' czy 'Catch-33' i... nothing, hehe.
Pewne ¶rodki s± podobne, ale estetyka zupe³nie inna. Przede wszystkim harmonika i melodyka Meshuggah jest du¿o bardziej odrêbna - Gojira trzyma siê tradycyjnej, b±d¼ co b±d¼, tonalno¶ci, Meshuggah ju¿ w mniejszym stopniu. Ale faktem jest, ¿e w tym wszystkim Gojira przynudza mniej :mrgreen: I jest te¿ mniej "mroczna"... ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: helledyski
« Reply #898 on: 2013-04-05, 02:31:50 »
Kurczê, tak jak nie jara³em siê wyj±tkowo ca³ym albumem (ale podoba³ mi siê) i generalnie szukam w metalu czego¶ innego, tak muszê przyznaæ (bêd±c nieco zmieszanym), ¿e trafia do mnie ca³o¶æ - teledysk z muzyk±. To jest bardzo stylowe, to jest pe³n± gêb± mroczne, nie jest przesadnie kiczowate (kurczê, mówcie co chcecie, ale trójnogie paj±ki wymiataj±), ale przede wszystkim, chocia¿ akcja rozgrywa siê powoli, to ca³y klip ¶wietnie siê komponuje z muzyk±. Podoba mi siê, ¿e jest w tym pewna p³ynno¶æ, chocia¿ muzyka Meshuggah wydaje siê byæ z pocz±tku bardzo kwadratowa trójk±tna (by pozostaæ przy trójce wokó³ której obraca siê teledysk). Je¶li ju¿ naprawdê djent ma uparcie d±¿yæ do bycia jakim¶... podgatunkiem, a nie jedynie pewnym elementem technicznego, prog-metalowego grania, to taka estetyka wydaje siê tu naprawdê nie¼le pasowaæ. Z jednej strony jest tu co¶ z horroru i typowej grozy kojarzonej z demoniczn± stron± metalu, z drugiej przywodzi to na my¶l nieco industrialne skojarzenia - i gdzie¶ przecie¿ w tych okolicach stoi te¿ ten muzyczny styl, który ch³opaki z Meshuggah w koñcu powo³ali do ¿ycia. Rozumiem, ¿e mo¿e to nie trafiaæ w gusta (ja nale¿ê mimo wszystko do ludzi, którzy nawet w najwiêkszej napierdalance oczekuj±, ¿e gdzie¶ pojawi siê melodia do zanucenia - je¶li siê wychowywa³o na Beatlesach i Queen, to pewnych rzeczy siê ju¿ nie przeskoczy), ale odnajdujê w tym zjawisku co¶ ciekawego i od czasu do czasu z chêci± siêgnê po co¶ takiego. Muzyka ma granice wysuniête o wiele dalej ni¿ to, co pokazuje Meshuggah, wiêc nie jest dla mnie wielkim problemem zakwalifikowanie ich do rzeczy, których da siê s³uchaæ i to nawet, o dziwo, z przyjemno¶ci±.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: helledyski
« Reply #899 on: 2013-04-05, 14:59:31 »
Meshuggah zyskuje na koncercie o po³owê wiêcej tej mocy, której mo¿na do¶wiadczyæ z kr±¿ka. Nie dlatego, ¿e muzyka jest g³o¶niejsza, a frontman gryzie mikrofon, tylko s³ychaæ jak ch³opaki maj± to wypracowane. Jakby my¶leli w innej skali rytmicznej. Niewiele metalu ju¿ s³ucham, ale meshuggah ceniê od p³yty  obZen, bo wcze¶niej dra¿ni³o mnie takie industrialne brzmienie. Piêknie nagrana, mo¿e nie tak ciekawa jak obZen, ale wci±gaj±ca p³yta. Nie na ka¿d± okazjê w sumie. Teledysk mi siê podoba, ale wiele nie wnosi.
No way in from the outside, no way out from within.