Author Topic: Storm Corrosion - projekt muzyczny Mikaela ze Stevenem Wilsonem  (Read 105535 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Projekt muzyczny Mikaela ze Stevenem Wilsonem
« Reply #120 on: 2012-01-18, 17:44:15 »
Niby racja, ale moi zdaniem mogliby (zw³aszcza SW) bardziej urozmaicaæ wypowiedzi, bo marketing marketingiem, ale jak siê co roku wydaje najlepsz± p³ytê w ¿yciu, to trochê nudne siê robi :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Projekt muzyczny Mikaela ze Stevenem Wilsonem
« Reply #121 on: 2012-01-18, 17:56:29 »
A ja mam w g³êbokim powa¿aniu to, o czym oni tam mówi±. Najwa¿niejsza jest muzyka. Jak ju¿ bêdzie, pos³ucham i polubiê albo nie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Projekt muzyczny Mikaela ze Stevenem Wilsonem
« Reply #122 on: 2012-01-18, 18:32:44 »
jak siê co roku wydaje najlepsz± p³ytê w ¿yciu, to trochê nudne siê robi :P
Hola, hola! A co z rozwojem? Wydawa³o mu siê w zesz³ym roku, ¿e nagra³ najlepsz± p³ytê w ¿yciu, ale sam siebie zaskoczy³ i odkry³, ¿e staæ go na wiêcej i to, co zrobi³ teraz, jest lepsze od tego, co zrobi³ wcze¶niej. Rozwija siê facet, a Ty siê czepiasz. Mike Oldfield te¿ nie wiedzia³, na co go staæ, póki nie nagra³ Earth Moving ;P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Projekt muzyczny Mikaela ze Stevenem Wilsonem
« Reply #123 on: 2012-01-18, 18:49:59 »
To mo¿e w oczekiwaniu na album Storm Corossion pos³uchajmy czego¶, co Stefek stworzy³ w przesz³o¶ci z my¶l± o wspó³pracy z Michasiem czyli Cut Ribbon.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Projekt muzyczny Mikaela ze Stevenem Wilsonem
« Reply #124 on: 2012-01-19, 16:05:54 »
Jak dla mnie brzmi ca³kiem nie¼le, lepiej od kilku utworów które ostatnimi czasy wesz³y na albumy przez Wilsona nagrane. Na Storm Corrosion zdecydowanie czekam, a byæ mo¿e nieco krytyczne nastawienie do tego co ten album zaoferuje bêdzie pomoce w odbiorze.  :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Album Storm Corrosion oficjalnie uka¿e siê 23 kwietnia br.
Znaczy siê mo¿emy nied³ugo spodziewaæ siê pierwszego singla?  :>

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
albo wycieku
Wyobra¿acie sobie, ¿e pierwsze zajawki o tym albumie pojawi³y siê w 2006 roku? 6 lat temu? Strasznie im siê nie spieszy³o :P A teraz strasznie mi to wszystko jedno.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
albo wycieku
Wyobra¿acie sobie, ¿e pierwsze zajawki o tym albumie pojawi³y siê w 2006 roku? 6 lat temu? Strasznie im siê nie spieszy³o :P A teraz strasznie mi to wszystko jedno.
Z tego co wiem to wtedy Majk mówi³ co¶ o jakim¶ akustycznym solowym albumie z prostymi piosenkami opartymi na akordach. Co¶ jak bonusy z BWP? Tylko takie "zajawki" kojarzê :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Ale to on mówi³ o w³asnym solowym projekcie. A pocz±tkowo projekt z Wilsonem mia³ byæ ostrzejszy ni¿ PT i z Portkiem na garach.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Nie podobaj± mi siê wydania p³yty Storm Corrosion. Wszystko ¿eby wyci±gn±æ kasê. Wszystko jest osobno, chcesz wszystko musisz wydaæ ca³± pensjê. Wola³bym szczerze jakie¶ superhiper wydanie ze wszystkim ni¿ takie pieprzenie siê. Samego CD nie kupiê, a samego LP tez nie, wiêc dupa. Powinni to jako¶ inaczej ogarn±æ, chocia¿ tak jak Steven W. ostatnio.
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Troche racji masz - jak juz sie znajdzie ktos, kto bedzie chcial wydac na to duzo kasy, to niech przynajmniej ma wszystko w jednej paczce. Z drugiej strony, biorac pod uwage tego typu wypowiedzi Wilsona jakos mnie ta polityka wydawnicza nie dziwi ;)

Zreszta, Opeth tez mial slabsze momenty jesli chodzi o wydania plyt (vide akcja z 'Ghost Reveries', gdzie rok po ukazaniu sie podstawowej wersji albumu na rynku pojawila sie wersja cd+dvd, co imho bylo bardzo nie fair wobec fanow i ich portfeli), wiec chyba w tej kwestii Mike i Stefek maja podobne poglady. Na szczescie od 'Watershed' juz to porzadnie zorganizowali i czlowiek ma wybor w dniu premiery.

W przypadku wydan Storm Corrosion ja akurat nie bede mial watpliwosci: nie mam gramofonu ani odtwarzacza blu-ray, wiec biore podstawowa wersje cd (pod warunkiem, ze w ogole bedzie sie dalo tego sluchac, bo po 'Heritage' juz chyba nie bede potrafil kupic czegokolwiek sygnowanego przez Mr. Akerfeldta w ciemno, jak to niegdys bywalo ;) ).
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
W przypadku wydañ Storm Corrosion ja akurat nie bede mial watpliwosci: nie mam gramofonu ani odtwarzacza blu-ray, wiec biore podstawowa wersje cd (pod warunkiem, ze w ogole bedzie sie dalo tego sluchac, bo po 'Heritage' juz chyba nie bede potrafil kupic czegokolwiek sygnowanego przez Mr. Akerfeldta w ciemno, jak to niegdys bywalo ;) ).

JA kupujê w ciemno... Ostatnio tak robiê, dok³adnie od wydania Heritage, którego zrobi³em pre-order w Omerch'u. I tak w koñcu siê nie powstrzyma³em i pos³ucha³em pirackiej wersji zanim zdarzy³ mi przyj¶æ orygina³, ale, có¿... przynajmniej próbowa³em ;)

Ale "GfD" Steve'a nie s³ucha³em wogóle i tym lepiej to wysz³o tej p³ycie. Jako¶ wolniej mi siê nudzi³a, podszed³em do niej bardziej z dystansem i mam do niej wiêkszy szacunek ni¿ do Heritage.

A co do ich wspólnego projektu to te¿ kupuje CD, chocia¿ szczerze wola³bym jaki¶ DIGIBOOK konkretny, bo lubiê ³adnie opakowan± muzykê. A ¿e oczekuje tego projektu odk±d panowie co¶ o nim wspomnieli, tak¿e jak pojawi³a siê informacja, ¿e co¶ takiego zosta³o zrobione stwierdzi³em, ¿e chce to mieæ w jakim¶ wykokszonym komplecie, ale trudno, nie bêdê wszystkiego oddzielnie nabywa³ bo w takim wypadku siê nie op³aca.
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Je¿eli siê potwierdzi, wychodzi na to, ¿e album wydanie zostanie na modê Porkow±, czyli osobno CD, osobno 5.1, osobno winyle, bo Opeciane p³yty od czasu przyst±pienia do RR, wydawane s± zazwyczaj w konfiguracjach: CD, CD+DVD(5.1) i ró¿ne wersje winylowe...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success