Author Topic: Storm Corrosion - projekt muzyczny Mikaela ze Stevenem Wilsonem  (Read 105612 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
AAAAAAA!!! Dlaczego ja jeszcze 2h w pracy muszê siedzieæ.....

ale tak czy siak: fuck yeah!  8)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
AAAAAAA!!! Dlaczego ja jeszcze 2h w pracy muszê siedzieæ.....

ale tak czy siak: fuck yeah!  8)

Nie Ty jeden :) Choæ ja jeszcze tylko 40 minut! No...zobaczymy co to to warte :)

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
senne jak czytanie "Nad niemnem" ;)
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Dziwna to p³yta. Majk da³ upust pewnym swoim fascynacjom, podobnie zreszt± jak na "Heritage", tyle tylko, ¿e innym. Nie wró¿ê "Storm Corrosion" wielkiej kariery. Nie wiem czy mi siê nawet podoba... Mam mieszane uczucia. Bêdê siê musia³ z nim jeszcze nie¼le os³uchaæ. Na dzi¶, gdyby to nie by³ album Majka, z pewno¶ci± bym go nie kupi³. Mam tylko nadziejê, ¿e siê Majk wreszcie wyszaleje i powróci do mocniejszego grania... :marzenie:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
uff ciê¿ko by³o przebrn±æ przez ten album...Grace For Drowning przy tym jest baaardzo energetyczny, a Heritage mega hardcorowy ;) Tak po pierwszym razie to "Storm Corrosion" i "Ljudet Innan" (zw³aszcza 2ga czê¶æ trochê Opeth i.. Oceansize moim skromnym zdaniem).

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Dziwna to p³yta. Majk da³ upust pewnym swoim fascynacjom, podobnie zreszt± jak na "Heritage", tyle tylko, ¿e innym. Nie wró¿ê "Storm Corrosion" wielkiej kariery. Nie wiem czy mi siê nawet podoba... Mam mieszane uczucia. Bêdê siê musia³ z nim jeszcze nie¼le os³uchaæ. Na dzi¶, gdyby to nie by³ album Majka, z pewno¶ci± bym go nie kupi³. Mam tylko nadziejê, ¿e siê Majk wreszcie wyszaleje i powróci do mocniejszego grania... :marzenie:
+ 1 <ziewaaaa>
...If I call will you come and will you save me?

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
No to widzê, ¿e bêdê tutaj wyj±tkiem, ale po kilkukrotnym przes³uchaniu p³yty coraz bardziej mi siê podoba. Nawet za pierwszym razem czu³em, ¿e co¶ siê w tej muzyce ciekawego kryje. Muzyka mo¿e i spokojna, ale klimat wed³ug mnie mroczny i idealnie pasowa³by do filmu z jak±¶ pokrêcon± histori±. Kto wie, mo¿e Mike postanowi tak jak Trent Renzor pisac muzykê filmow± i zrezygnuje z dzia³alno¶ci Opeth. Po tej p³ycie nie widzê powrotu do starego Opeth, raczej co¶ w klimatach Haxprocess lub Famine. Ale kto wie co tam sobie Mike wymy¶li za parê lat i chyba to mi siê w³a¶nie podoba. Nadal moj± ulubion± p³yt± Opeth pozostaje Deliverance, ale to co ostatnio od Mike'a dostajemy bardzo mi siê podoba. Idzie do przodu. Jak dla mnie najwiêkszym minusem w SC jest za du¿o wokalu Wilsona. Jak bêdzie orygina³ to wed³ug mnie ta muzyka jeszcze bardziej zyska na dobrym sprzêcie zreszt± tak samo jak to by³o w przypadku Heritage.
Doesn't mean you should
Just because you can

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Po drugim razie jako tako ogarn±³em album i zaczyna mi siê nawet podobaæ. :)  Póki co Hag najbardziej mnie krêci i imho powinien siê nazywaæ Raider III. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Pachnie czêsto King Crimson ta muzyka... Ale faktycznie liczy³em na wiêcej powera... Klimat taki jaki sie spodziewa³em. P³yta zdecydowanie ma swoje momenty, które budz± grozê i te "³adne" i napewno siê to doceni ju¿ po dziesi±tym ods³uchu ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Ja przes³ucha³em raz i ma³o uwa¿nie, wiêc mam tylko jedn± zdecydowan± refleksjê - jest bardziej urozmaicony i ¿ywy, ni¿ siê obawia³em, ¿e bêdzie. Nadal jednak pozostaje rozwleczony i dobrze, ¿e trwa tylko trzy kwadranse. Godzinê czego¶ takiego mog³oby byæ ju¿ zbyt trudno znie¶æ. Pierwszy utwór mnie zaintrygowa³, szczególnie wokalnie, potem by³y jeszcze ze dwa momenty na które zwróci³em uwagê, ale nie wiem dok³adnie w których utworach. Kolejne ods³uchy bêd±, ale sza³u nie ma.


A premiera teledysku podobno jutro.
« Last Edit: 2012-04-23, 21:11:50 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
A premiera teledysku podobno jutro.

Dok³adnie. Na kanale Roadrunner YouTube (¼ród³o).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Ostre wej¶cie w "Hag" to jak nic kalka z ostrego wej¶cia w "I Feel the Dark" z Heritage :P

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Kto znajdzie autocytat muzyczny Majka? :D

Ja odnoszê wra¿enie, ¿e ta p³yta podoba³aby siê ludziom bardziej gdyby nie istnia³o "Heritage" i "Grace". Wtedy mówiono by ¿e jest wyj±tkowa, a tak dostanie batów od fanów obydwu panów i to nie ze swojej w³asnej winy. To dziwny kr±¿ek, bywa ¿e nawet bez sensu aran¿acyjnie. Tytu³owy jest stanowczo za d³ugi, "Happy" kompletnie bez ³adu i sk³adu, ale "Lock Howl" jest genialny, a "Ljudet Innan" i "Hag" naprawdê trzymaj± ten swój dziwny molowo-transowy poziom. No i "Drag Ropes" ma swój klimat.

Za ma³o wokaliz Mike'a co powoduje ¿e projekt wydaje siê prze³adowany Stevenem szczególnie w ¶rodkowej czê¶ci. W dodatku w finale wydaje siê, ¿e Mike próbuje kopiowaæ Antony'ego Hegarthy'ego, a to nie wychodzi mu za dobrze. Jego g³os w ogóle mocno straci³ na jako¶ci na przyk³ad w stosunku do "Ghost of Perdition"...

Ale bêdê wraca³ do tej p³yty.
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
A ja - byæ mo¿e kontrowersyjnie - muszê stwierdziæ, ¿e w mym mniemaniu ten album przebija nie tylko Heritage i Grace For Drowning, ale chyba nawet wszystko robione przez Stefana od Fear of the Blank Planet i przez Mike'a od Ghost Reveries. Tzn. nie to, ¿e jako¶ super rzuca na kolana i wciska ³zy radosci w oczy - to moze bardziej kwestia tego, ¿e obaj panowie maj± w moim odczuciu chude lata ostatnio.. Tym niemniej jest naprawdê dobrze i miejmy zatem nadziejê, ¿e TO bêdzie prawdziwy 'watershed' ;)

Co do samego albumu, ma w sobie trochê tej niezno¶nej losowo¶ci cechuj±cej ostatnie dokonania obu panów, ale na szczê¶cie w zno¶nej ilo¶ci. Podobnie jak na Heritage jest tu sporo wysokiej jako¶ci motywów, ale w odró¿nieniu od tej p³yty - tu pozwalaj± im siê rozwin±æ, nabraæ mocy i nie przerywaj± ich co chwila bezsensownymi wtr±ceniami, przynajmniej nie zbyt czêsto. Ljudet Innan od pierwszego przes³uchania wywo³a³o u mnie ciarki, wspania³y jest te¿ utwór tytu³owy i niesamowicie podoba mi siê te¿ druga po³owa Happy a w zasadzie w ka¿dym utworze znajdujê co¶ interesuj±cego.. Kto by pomy¶la³, po takim czasie wreszcie jaka¶ p³yta od nich której naprawdê bêdê s³ucha³ regularnie :)

Prawd± jest, ¿e ten zwi±zek zdominowa³ jednak Wilson - na pewno wokalnie, ale i muzycznie trochê te¿. Natomiast muszê stwierdziæ, ¿e Mike zaimponowa³ mi swoimi partiami gitarowymi na ca³ej p³ycie: piêkne, oszczêdne, niesamowicie klimatyczne.. Pere³ki wysokiej próby. Jest oczywi¶cie kilka nawi±zañ do swojej twórczo¶ci (np. Happy kojarzy mi siê momentami ze Still Day Beneath The Sun), ale nie na tyle uporczywe aby przeszkadza³o.

Innymi s³owy, jestem na tak

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Nie czyta³em Waszych wcze¶niejszych postów, ¿eby nie sugerowaæ siê niczyj± opini±.
Po pierwszym przes³uchaniu na wy¶mienitym zestawie g³o¶nikowym wspó³lokatorów p³yta mnie urzek³a. Jest zagrana nienachalnie, z dobrym smakiem muzycznym, subtelnie kombinowana i okraszona wspania³ymi wokalizami. Klimatem przypomina mi Gastr Del Sol (zw³aszcza w Lock Howl), trochê Bark Psychosis, trochê Talk Talk(Ljudet Innan) ... Panowie nagrali wrêcz post rockow± p³ytê :). Chwa³a im za zrobienie tego w dobrym kierunku, nie przes³odzenie, nie przekombinowanie. Piêkna p³yta. Przebija Grace for Drowning i Heritage.
No way in from the outside, no way out from within.