Author Topic: Oceniamy albumy Opeth  (Read 23229 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Oceniamy albumy Opeth
« Reply #45 on: 2007-05-27, 10:20:24 »
Quote from: Jacek
Je¿eli chodzi o Opeth, to jestem nieobiektywny i obawiam siê, ¿e jakbym zacz±³ oceniaæ, to w koñcu sprowadzi³oby siê to do tego, ¿e wszystkim albumom przydzieli³bym 10/10. :mrgreen:
a id¼ ty ugodowcu! :)

 :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Oceniamy albumy Opeth
« Reply #46 on: 2007-05-27, 11:10:37 »
Nie pozostaje mi nic innego jak zgodziæ siê z Kasandr±- SL to album na wskro¶ wra¿liwy i subtelny, tylko i wy³±cznie dla wybrañców  :P
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Oceniamy albumy Opeth
« Reply #47 on: 2007-05-27, 12:50:07 »
SL to album na wskroś wrażliwy i subtelny, tylko i wyłącznie dla wybrańców
nie wydaje mi się, daleki jestem od gloryfikowania tego albumu i podnoszenia go do rangi albumu-dla-wybrańców. jest duża różnica między subtelną muzyką a wymuszonym smędem.
do boju morningrajsowcy! zaraz wysłucham całego Smęd Life'a i skrobnę jakiś dłuższy post
« Last Edit: 2007-05-27, 12:52:15 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Oceniamy albumy Opeth
« Reply #48 on: 2007-05-27, 12:58:26 »
 A ja uwielbiam oba albumy, nie potrafi³bym siê zdecydowac, który lepszy...

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Oceniamy albumy Opeth
« Reply #49 on: 2007-05-27, 13:07:54 »
wy³±cznie dla wybrañców  :P
Wy³±cznie dla wybrañców to moim zdaniem mo¿e byæ najwy¿ej meksykañski goregrind lub avril lavigne :P za³o¿e siê, ¿e 90% forumowiczów nie dotrwa do koñca (te 10% to Budyñ i ew. arktyczna).
Still Life jest po prostu nudny, nie wiem nawet co wiêcej napisaæ. Oczywi¶cie s³uchaj±c tego albumu - a s³ucha³em go naprawdê wiele razy - mogê powiedzieæ, ¿e technicznie itp itd ma bardzo dobry poziom, ale nie ma w nim NIC co by sk³ania³o do kolejnych przes³uchañ.
Zreszt± od d³u¿szego czasu nie s³ucham Opeth i w³a¶ciwie na chwilê obecn± do ¿adnej ich p³yty mi siê nie chce wracaæ :mrgreen:

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Oceniamy albumy Opeth
« Reply #50 on: 2007-05-28, 00:44:31 »
Still Life to album, który nie wiedzieæ czemu, jest  uwa¿any za zdecydowanie odstaj±cy od reszty p³yt Opeth. Bullshit. Jest w nim tyle  samo elementów charakterystycznych dla tego zespo³u jak na innych p³ytach. Mo¿na lubiæ mniej lub bardziej, ale je¿eli inne albumy Opeth komu¶ podchodz± to nie rozumiem czemu z tym mia³oby byæ diametralnie inaczej. Benighted i Face of Melinda to smêty? Credence i To Bid You Farewell maj± taki sam schemat. O zachwianych proporcjach pomiêdzy dynamicznym i spokojnym graniem te¿ nie mo¿e byæ raczej mowy (z tego co pamiêtam Jacek kiedy¶ wyliczy³, ¿e na wiêkszo¶ci albumów oprócz Damnation te proporcje s± do siebie zbli¿one). SL lubiê za dwie rzeczy. Po pierwsze, bez SL nie by³oby Blackwater Park ;]. Po drugie, to jak na³o¿one s± na siebie poszczególne ¶cie¿ki powoduje, ¿e za ka¿dym razem mo¿na wy³uskaæ z tych piosenek co¶ nowego, a poszczególne fragmenty ¶wietnie siê zazêbiaj±. Owszem, na tym albumie motywy tu i ówdzie lubi± siê powtarzaæ. Jednak jak dla mnie to raczej zaleta ni¿ wada, Je¿eli ma siê dobry riff to nie nale¿y szukaæ na si³ê urozmaiceñ. Przy d³ugich utworach zastosowanie powtórzeñ powoduje, ¿e p³yta nabiera odpowiedniego rytmu i ³atwiej wpada w ucho (chyba, ¿e z góry zak³ada siê ¿e smêc± i na ka¿de nastêpne powtórzenie reagujemy wysypk± ;] ).
Zreszt± od d³u¿szego czasu nie s³ucham Opeth i w³a¶ciwie na chwilê obecn± do ¿adnej ich p³yty mi siê nie chce wracaæ :mrgreen:
To w³a¶nie przyk³ad tego co meksykañski goregrind robi z lud¼mi  :mrgreen:


Pablo481

  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Oceniamy albumy Opeth
« Reply #51 on: 2012-11-23, 22:53:40 »
Orchid - 10/10
Morningrise - 10/10
My Arms, Your Hearse - 9/10
Still Life - 8,5/10
Blackwater Park - 8,5/10
Damnation - 8/10
Deliverance - 8,5/10
Ghost Reveries - 7/10
Watershed - 8/10
Heritage - 6/10