Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 191658 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #240 on: 2006-12-05, 23:43:06 »
Quote
King "Serca Atlantydów"
W³a¶nie mam ochotê poczytaæ co¶ Kinga. Tego jeszcze nie czyta³em. Whodo fajne toto?
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

twisterx

  • Posts: 132
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://mz.risp.pl
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #241 on: 2006-12-06, 12:51:04 »
Ostatnio przeczyta³em "L¶nienie" Kinga - polecam, przefajny klimat!!

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #242 on: 2006-12-06, 17:21:02 »
Mo¿e to wszystko z tego powodu, ¿e ¶wiat w tej powie¶ci jest przedstawiony w i¶cie uroczo fantazyjnym, szowinistycznym ¶wietle. Gdybym by³ kobiet± te¿ by mi siê to pewnie nie podoba³o. Hrum Hrum (¶winia).
Wkurza mnie, ¿e Piekara, wymy¶liwszy tak oryginalny i no¶ny koncept fabularny jakim jest alternatywna wersja Biblii, nie zdoby³ siê na wysi³ek stworzenia altenatywnej historii, a poprzesta³ na snuciu kiepskich intry¿ek gêsto ociekaj±cych krwi± i sperm± :? ¦wiat "S³ugi Bo¿ego" jest szowinistyczny? Owszem, ale nie bardziej ni¿ ten nasz w przesz³o¶ci :) pozdrawiam
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #243 on: 2006-12-07, 07:55:44 »
Pamiêtnik znaleziony w wannie - LEM. Ksi±¿ka bardzo nietypowa dla Lema. Imo to takie po³±czenie Lema z pisarzem, którego on sam ponoæ nie lubi³ - E. A. Poe. ¦wietne, ale czasami cie¿ko siê czyta.
selfbanned

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #244 on: 2006-12-07, 17:13:38 »
Quote
King "Serca Atlantydów"
W³a¶nie mam ochotê poczytaæ co¶ Kinga. Tego jeszcze nie czyta³em. Whodo fajne toto?

bardzo fajne, a nawet znakomite, to jest wogóle zbiorek nowel, raczej obyczajowych, a obyczaje (oczywi¶cie te z elementami fantastycznymi tak¿e) w wykonaniu Kinga bardzo mi siê podobaj± :)

Mihas

  • Posts: 85
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • last.fm
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #245 on: 2006-12-07, 17:43:29 »
Wkurza mnie, ¿e Piekara, wymy¶liwszy tak oryginalny i no¶ny koncept fabularny jakim jest alternatywna wersja Biblii, nie zdoby³ siê na wysi³ek stworzenia altenatywnej historii, a poprzesta³ na snuciu kiepskich intry¿ek gêsto ociekaj±cych krwi± i sperm± :?

No ok, tylko, ¿e ja nie wymagam od Piekary aby ¶wiat jego powie¶ci by³ tak rozlegle nakre¶lony jak np. u Tolkiena. Dla mnie czytanie tego cyklu to czysta rozrywka; ³atwa i przyjemna ot, co. A je¶li chodzi o alternatywan± historiê ¶wiata jak± on proponuje to w przysz³ym roku ma ukazaæ siê ksi±¿ka opisuj±ca pocz±tki owej fikcyjnej rzeczywisto¶ci proponowanej przez pisarza. Ma siê zwaæ bodaj¿e "Rze¼nik z Nazaretu" i powinna rozja¶niæ mgliste pojêcie o owych epokowych wydarzeniach poprzedzaj±cych cykl o inkwizytorku.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #246 on: 2006-12-07, 19:08:21 »
Niestety, obawiam siê, ¿e po Piekarze niczego jako¶ specjalnie zaskakuj±cego spodziewaæ siê nie mo¿emy. Ca³± niez³± sk±din±d koncepcjê potraktowa³ tak, jakby bardziej mu przeszkadza³a ni¿ pomaga³a - jak na mój gust chwyt reklamowy (bo wszak zalatuje tu sensacj± (blu¼nierstwem, haha), z tym Jezusem co z krzy¿a schodzi).

Oczywi¶cie, dla ka¿dego "przyjemne" jest co innego ;] Mnie tam ta ksi±¿ka nie wci±gnê³a w ogóle, i to nie dlatego, ¿e w za³o¿eniu ma byæ "czyst± rozrywk±", tylko dlatego, ¿e jaka¶ taka jest prymitywna. Jak ju¿ chcemy ³atwe i mi³e ksi±¿ki fantastyczne to choæby wszystko, co napisa³a do tej pory Anna Kañtoch, czy Kuba Æwiek (choæ z drug± czê¶ci± "K³amcy" czekam do ¶wi±t bo nie mam czasu teraz).
wszystko, co sko¶ne.

Mihas

  • Posts: 85
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • last.fm
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #247 on: 2006-12-07, 20:21:45 »
Jak ju¿ chcemy ³atwe i mi³e ksi±¿ki fantastyczne to choæby wszystko, co napisa³a do tej pory Anna Kañtoch, czy Kuba Æwiek (choæ z drug± czê¶ci± "K³amcy" czekam do ¶wi±t bo nie mam czasu teraz).

  ... i jeszcze nale¿y do³o¿yæ do tego Pilipiuka :D "K³amca" Æwieka te¿ jest bardzo dobr± ksi±¿k± (humor w tej ksi±¿ce jest rzeczywi¶cie zabójczy jak i sam Loki :D), za¶ z twórczo¶ci Kañtoch to niestety czyta³em tylko pobie¿nie (na tzw. zaj±ca w Empiku :lol:) jej "Zabawki diab³a".  I siê podoba³o, podoba³o siê. A odno¶nie Piekary no to có¿. "Prymitywizm" tego dzie³a jako¶ mi odpowiada i nawet nie przeszkadza w czytaniu. I podchodzê do ca³ej otoczki ¶wiata przedstawionego w tych opowiadaniach z dystansem. No bo czym ¿e jest dla mnie czytanie cyklu o Mordimerze? No w³a¶nie. Czyst± rozrywk±. Nie musze ju¿ chyba dodawaæ, ¿e w dodadku przyjemn±...

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #248 on: 2006-12-08, 11:08:10 »
Ja obecnie jestem na poziomie Kubusia Puchatka i Czego¶tam-nastêpnego Bourne'a. To ju¿ na szczê¶cie ostatnia czê¶æ.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #249 on: 2006-12-14, 13:00:13 »
Czytam "Extense" Dukaja. Bo jutro ksiazka ma wrocic do wlasciciela, a przedtem przelezala u mnie w domu kilka miesiecy (ukrywana przede mna, bo ja mam sie uczyc... grrrr), a mnie sie wykorzystuje tylko do tego, zebym oddala :[
W kazdym razie podoba mi sie. Chociaz metne troche.

A tak poza tym to biblioteka wojewodzka chce moich pieniedzy... 4zl do tylu. Za to mozna zorganizowac jednorazowa akcje "nakarm studenta" :roll:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #250 on: 2006-12-15, 11:18:06 »
Nie wiem czy by³o tutaj ju¿ co¶ to takiej stronie BiblioNETka
Ogólnie rzecz bior±c, oceniamy tam ksi±¿ki.
Mój skromny profil.

ps A serwis ten pozna³em przez manowce.
pps Polecam Blade Runner - Dick'a!
selfbanned

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #251 on: 2007-01-23, 10:26:20 »
a ja upajam siê ju¿ prawie drugi miesi±c Córk± Wikingów Very Henrikssen:)
Ta ksi±¿ka powala mnie na kolana i nie pozawala wstaæ...dlatego te¿ nie chcê tak na dobr± sprawê jej koñczyæ, bo pó¼niej przepadnie w czelu¶ciach ma³ej biblioteki...na kolejne 20 lat, a i tak biedaczka ju¿ ledwo zipie...
no có¿ ksi±¿ka jakie uwielbiam...historia, mity, pewnego rodzaju magia (nie dos³ownie, ale magia s³owa) i przede wszystkim moja ukochanoa Skandynawia do której me serce tak bardzo mocno bije:) wszystko to co  tak uwielbiam ma  tylko ponad 600 stron a ja chcia³abym wiecej i wiecej...
gor±co polecam, jezeli kto¶ ma bzika takiego jak ja na punkcie pewnych zimnych i surowych krajów... :mrgreen:
« Last Edit: 2007-01-23, 14:22:56 by Ogatan Szlachetny »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #252 on: 2007-01-23, 12:43:10 »
Ja siê czujê zainteresowany, i to bardzo! ;]
Jestem w po³owie czytania ksi±¿ki Anne Rice - Posiad³o¶æ Blackwood. Potworne nudy, styl bardzo wiele pozostawiaj±cy do ¿yczenia, i TRAGICZNY przek³ad Paw³a Korombla, który powinien zostaæ za to ukarany..!
A z ostatnio przeczytanych poleciæ mogê Forresta Gumpa pana Winstona Grooma. Ksi±¿ka, do mniej wiêcej po³owy, genialna, a potem dziwaczna, niesamowita zmaina klimatu, by na koniec powrócic do pocz±tkowej atmosfery... Ciekawe!
selfbanned

Luna

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ~milk addict~
    • [Blackstone] Mroczna Mg³a
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #253 on: 2007-01-30, 20:18:00 »
Obecnie czytam "Mort" Pratchetta (jest ¶wietny :D)
Za mn± jak narazie "Zbrojni", a na przeczytanie czeka "Równoumagicznienie" i "Muzyka Duszy", tego samego autora.
 
Na pó³ce stoi ju¿ kolejna ksi±zka do przewertowania - "Anansi Boys" Gaimana, czyli kontynuacja historii przedstawionej w "Amerykañskich Bogach" (polecam).

Co do zagranicznych autorów (oprócz dwóch wymienionych) , których mog³abym polecic: Lovecraft, Poe, Coben, King.
Co do tego ostatniego, niedawno przeczyta³am "Szpital Królestwo" - gor±co zachêcam do zapoznania siê z tym tytu³em, zarówno w formie ksi±¿ki jak i serialu.

Je¶li za¶ chodzi o 'made in Poland': Kres, Grzêdowicz, Kañtoch, Æwiek, Piekara.
Z po¶ród tej pi±tki, szczególnie zachêcam do zapoznania siê z ksi±¿kami pana Kresa o dziejach umêczonego wojn± domow± Valaquet, rz±dzonego prawem szpady, intryg i starej magii oraz ze zbiorami opowiadañ Anny Kañtoch, o nietypowym badaczu - Domenicu Jordanie.

djdioda: spo¶ród
« Last Edit: 2007-01-30, 20:43:38 by djdioda »
"Nie ma w przyrodzie namiêtno¶ci równie demonicznej jak ta, która rozpala cz³owieka, gdy ten stoi na skraju otch³ani, zastanawiaj±c siê, czy siê w ni± nie rzuciæ..."

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #254 on: 2007-01-30, 20:38:37 »
Nop, bo wszystkie dziewczynki bujaj± siê w Domenicu, to jasne :] W³a¶nie próbowa³am w wakacje Kresa, ale kupi³am przez przypadek drugi tom, a nie pierwszy i zorientowa³am siê tak w 3/4 Oo  No i jako¶ tak ani mi siê nie chcia³o dalej w to brn±æ, ani kupowaæ pierwszej czê¶ci. I tak ju¿ zosta³o.

"Zbrojnych" jako¶ nie da³am rady. "Blask Fantastyczny" i "Kolor Magii" zdecydowanie wygrywaj± w moim rankingu :) i w ogóle wszystkie z Rincewindem, zaraz potem ze ¦mierciem. O, mo¿e siê za Gaimana wezmê kiedy¶, dobry pomys³ :]

Ejj, ja chcê czytaæ. Brakuje mi strasznie. Chwilowo zadowalam siê opowiadankami z Nowej Fantastyki, przynajmniej mam jak±¶ namiastkê (substytut ;p).
wszystko, co sko¶ne.

 

lofty-success