Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 191660 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Weep

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Radioactive Toy
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #300 on: 2007-03-13, 00:42:40 »
Ja ci±gle czekam na druga czê¶æ "Pana Lodowego Ogrodu" Grzêdowicza. Co¶ ni widu, ni s³ychu na temat tej pozycji. Mia³a ukazaæ sie w bie¿±cym roku. Na stronie Fabryki S³ów jest ju¿ projekt ok³adki drugiego tomu. Ponoæ wszystko co doskona³e dojrzewa powoli, pozostaje mi wiêc uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ.
Co siê tyczy "Zamku" Kafki - moim zdaniem jest lepszy od "Procesu" ale trzeba samemu przeczytaæ, by wyrobiæ sobie opiniê ;)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #301 on: 2007-03-13, 17:42:16 »
Podobnie jak ja. Grzêdowicz to jeden z niewielu polskich "fantastyków", który jest co¶ wart po za szalonymi pomys³ami. A ja czekam na Króla Bólu - czyli nowy zbiór opowiadañ Dukaja. A po za tym na Chrze¶cijanina Kwantowego - czyli zbiór jego esejów, a przede wszystkim na Lód - jego now± powiesc, która notabene ma podobno oko³o tysi±ca piêciuset stron. Orgazm po prostu.

djdioda: poza ;]
« Last Edit: 2007-03-13, 18:29:40 by djdioda »
[under construction]

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #302 on: 2007-03-13, 20:33:14 »
te¿ czekam na nowego Dukaja, Dukaj rz±dzi i wszyscy maj± to sobie wbiæ do g³owy!

"Zamek" jest ¶redni, "Proces" jest genialny. je¿eli chodzi o lektury szkolne to jest to najlepsza lektura (wiêkszo¶æ tak w ogóle sux...)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #303 on: 2007-03-14, 17:45:30 »
jest to najlepsza lektura (wiêkszo¶æ tak w ogóle sux...)

Ej, a "Mistrz i Ma³gorzata"? A "Ferdydurke"? a "D¿uma"? :roll:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #304 on: 2007-03-14, 18:01:43 »
jest to najlepsza lektura (wiêkszo¶æ tak w ogóle sux...)

Ej, a "Mistrz i Ma³gorzata"? A "Ferdydurke"? a "D¿uma"? :roll:
A "Sklepy Cynamonowe"? A "Szewcy"? A "Tango"?  :mrgreen: (serio piszê jakby co :P)

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #305 on: 2007-03-14, 18:59:47 »
Jezzz, jak mog³am o "Szewcach" zapomnieæ. I "Translatlantyku" jeszcze...Dziêki, Gosia :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #306 on: 2007-03-14, 20:16:12 »
Quote
te¿ czekam na nowego Dukaja, Dukaj rz±dzi i wszyscy maj± to sobie wbiæ do g³owy!

Oj tak. Najlepszy wspó³czesny polski pisarz (chocia¿ czyta³em tylko "Xavras Wy¿ryn" [razem z "Zanim Noc"], "Perfekcyjn± Niedoskona³o¶æ" i "Inne Pie¶ni"). Ostatnio mia³em szansê zacz±æ czytaæ "Czarne Oceany", ale jestem zmêczony szko³±, do tego zaczêli¶my pozytywizm, a tam, jak wiecie, s± niez³e tomiska do przeczytania. (choæby "Lalka", "Potop", czy "Quo Vadis")

Ciekawe, jaka ta nowa ksi±¿ka Dukaja bêdzie. Bo powiem, ¿e mimo tego, ¿e pisze ¶wietnie, to czasami naprawdê trudno przez jego dzie³a przej¶æ (mia³em pewne momenty zastoju w "Innych Pie¶niach"), niemniej jednak ksi±¿ki s± super :)

(rozdzia³ opisuj±cy oblê¿enie Kolenicy w "Innych Pie¶niach" jest po prostu genialny!)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #307 on: 2007-03-14, 21:49:59 »
Zgadzam siê. "Inne Pie¶ni" to chyba mój faworyt, jest inna, trochê bardziej filozoficzna. Uwielbiam te jego dziwaczne konstrukcje ¶wiata i pomys³y na rzeczywistosc. Na przyk³ad historia opisana w PF wynika z fizycznej istniej±cej teorii progresu.

A skoro ciê¿ko Ci by³o przejsc to odstaw "Czarne Oceany" na chwilê pó¼niej, jak bêdziesz mia³ czysty umys³. To jego najtrudniejsza ksi±¿ka.
[under construction]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #308 on: 2007-03-15, 07:09:49 »
W³a¶nie takie opinie s³ysza³em, wiêc ksi±¿kê odstawi³em na pó¼niejszy termin - wakacje np. Chyba, ¿e w wakacje w bibliotece nie bêdzie wtedy osi±galna. Mówi siê trudno.

Mam nadziejê znów trafiæ w Kauflandzie w Grudzi±dzu na tak± okazjê, ¿e sprzedaj± ksi±¿ki (nawet Pratchett!) za dychê. Je¶li co¶ takiego spotkam - nie kupujê "P³yñcie ³zy moje - rzek³ policjant" tylko co¶ Pratchetta :)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #309 on: 2007-03-15, 10:17:57 »
Mam nadziejê znów trafiæ w Kauflandzie w Grudzi±dzu na tak± okazjê, ¿e sprzedaj± ksi±¿ki (nawet Pratchett!) za dychê.
Hehe, mój tata tam codziennie robi zakupy - muszê mu powiedzieæ ¿eby trzyma³ rêkê na pulsie  :mrgreen:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #310 on: 2007-03-15, 13:51:57 »
Kiedy¶ w Tesco by³y ksi±¿ki na wagê :shock: a mnie tam nie by³o. Parê ¶miesznych ksi±¿ek naby³am za grosze (w stylu 2,50 z³) w marketach, na przyk³ad tak± o czwor±czkach, ca³kiem przyjemne czytad³o sf, nawet ta autorka (?) parê innych pozycji wyda³a te¿. "Stan niewolno¶ci" by³ tytu³ bodaj¿e, zreszt±, nieistotne.

Hmm, to mo¿e siê zapoznam z Grzêdowiczem (po maturce). Bo prawdê powiedziawszy ostatnio nie mam czasu czytaæ, a jak ju¿, to nie chcia³abym jakiej¶ kolejnej pozycji polskiego pisarza f/sf któr± przeczytam i nie bêdê pamiêtaæ ¿e to zrobi³am :roll:
wszystko, co sko¶ne.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #311 on: 2007-03-15, 18:27:31 »
PLD siê nie zapomina uwierz mi. Najwiêksz± warto¶ci± tej ksi±¿ki s± s³owa. On w jednym zdaniu potrafi upchn±c tyle tre¶ci, ¿e nie znudzi³em siê ni± czytaj±c j± 3 razy pod rz±d.
[under construction]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #312 on: 2007-03-19, 14:53:42 »
Ju¿ ze trzy razy trafi³em na tak± promocjê w Kauflandzie. Kupi³em tam (po dysze) "Panowie i Damy", "Muzyka Duszy" (¶wietne, genialne!), "Mort", "Kosiarz", "Zbrojni".

Kupi³em ostatnio (w pi±tek) ksi±¿kê "P³yñcie ³zy moje, rzek³ policjant". Zacz±³em czytaæ w niedzielê rano, skoñczy³em dzisiaj rano. ¦wietna, wci±gaj±ca, m±dra. Po prostu Dick...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #313 on: 2007-03-20, 11:44:13 »
Kupi³em ostatnio (w pi±tek) ksi±¿kê "P³yñcie ³zy moje, rzek³ policjant". Zacz±³em czytaæ w niedzielê rano, skoñczy³em dzisiaj rano. ¦wietna, wci±gaj±ca, m±dra. Po prostu Dick...

Bo nie od dzi¶ wiadomo, ¿e Dick to mistrz :)

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #314 on: 2007-03-26, 11:04:07 »
Ja siê sukcesywnie wkrêcam w Skandynawiê...mimo i¿ Literatura piêkna nie jest moj± ulubion± to przyjemnie siê czyta : " Krystyna Córka Lavransa" Sigrid Unsed :) znów mam okazjê poznaæ co¶ co dotyczy moich ukochanych terenów, a wszystkie na pozór ma³o istotne sprawy s± przeplecione prawdziwymi wydarzeniami z przesz³o¶ci tego¿  (norweskiego) narodu.
Naprawdê przyjemna lektura.