Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 191675 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #315 on: 2007-03-26, 13:02:20 »
jest to najlepsza lektura (wiêkszo¶æ tak w ogóle sux...)

Ej, a "Mistrz i Ma³gorzata"? A "Ferdydurke"? a "D¿uma"? :roll:
A "Sklepy Cynamonowe"? A "Szewcy"? A "Tango"?  :mrgreen: (serio piszê jakby co :P)

lol :) napisa³em tylko jeden tytu³, tylko jedna ksi±¿ka mo¿e byæ najlepsza! MiM jest przereklamowany ( no takie tylko fajne to takie no ), Camus jest ok, Witkacy by³ zwyk³ym debilem, SC ju¿ nie s± lektur±, "Tango" to druga po "Procesie" najlepsza lektura, Gombrowicz jest najgorszym bagnem przez które trzeba przej¶æ w szkole. tyle
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #316 on: 2007-03-26, 15:27:29 »
Witkacy by³ zwyk³ym debilem
* Kasandra sets Soja on fire  :axe:
Co Cie sklonilo do takiego stwierdzenia? (Debilem moze i byl, ale niezwyklym :evil:)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #317 on: 2007-03-26, 16:31:54 »
strasznie nie cierpiê tych jego eksperymentalnych pitoleñ, chyba za du¿o kombinowa³ z ró¿nymi u¿ywkami
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #318 on: 2007-03-26, 17:01:10 »
Widac, ¿e nie czujesz Monthy Pythona. Przecie¿ "Szewcy" to ta sama pó³ka je¶li chodzi o poczucie humoru.
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #319 on: 2007-03-26, 23:17:29 »
chyba za du¿o kombinowa³ z ró¿nymi u¿ywkami
Ej, no, on nie cpal na pelny eteat, tylko eksperymentowal (z tym cpaniem to jakas komunistyczna propaganda). A poza tym mial abstrakcyjne poczucie humoru, ktore nie kazdy rozumial, no i ciekawe poglady filozoficzne (tudziez opinie nt. popularnych wowczas filozofow :>)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #320 on: 2007-03-27, 08:55:16 »
Gombrowicz jest najgorszym bagnem przez które trzeba przej¶æ w szkole. tyle
[-X oj, nie, nie, nie, nie  [-X
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #321 on: 2007-03-27, 12:59:36 »
Widac, że nie czujesz Monthy Pythona. Przecież "Szewcy" to ta sama półka jeśli chodzi o poczucie humoru.
a skąd ty możesz wiedzieć co lubię a co nie. uwielbiam Monty Pythona jednocześnie nie lubiąc "Szewców"  :? ( to nie jest ta sama półka..., mógłbym napisać, że "widać, że nie czujesz Monty Pythona skor wrzucasz go do jednego wora z Witkacym" )

Kasandra: wiem, że eksperymentował (napisałem "kombinował")
« Last Edit: 2007-03-27, 13:02:33 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #322 on: 2007-03-27, 17:26:41 »
Nie bie¶ siê tak. Nie ma o co. Dla mnie jest to dok³adnie ta sama pó³ka abstrakcji. Rozmowa szewców ze Scurvym to jak kopia pierwszej czê¶ci "Spanish Inquisition". I to dobre i to genialne.
[under construction]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #323 on: 2007-03-27, 21:42:15 »
" Krystyna Córka Lavransa" Sigrid Unsed :)
Naprawdê przyjemna lektura.

Sigrid Undset :twisted:, Ogatanku. I faktycznie, bardzo dobra rzecz, aczkolwiek... nie robi ci siê miejscami niedobrze od tamtejszego restrykcyjnie pojmowanego chrze¶cijañstwa? przeciez ta Kry¶ka, jej tatko i Erlend nic, tylko grzech i grzech:P  :-k :-k

soja, chcesz czy nie chcesz Gombrowicz wielkim pisarzem by³, jak nie zachwyca, kiedy zachwyca, kochamy Gombrowicza, gdy¿ by³ wielkim pisarzem i pisa³...¶wietne rzeczy:) zaraz, przypomnij mi który forumowicz mia³ niedawno cytat z Ferdydurke w podpisie, bo chyba nie pamiêtam... :-k :lol:
A Witkacy by³ ¶wietnym pisarzem, tylko trzeba byæ specyficznym cz³owiekeim, by go wielbiæ:P u¿ywa³ i nadu¿ywa³ ostro, co widaæ w jego dzie³ach, z czym zreszta wcale siê nie kry³ - jego pastele obok sygnatury nazwiska nosz± symbole u¿ywek jakich u¿ywa³ rysuj±c :mrgreen: Ale nazywanie go debilem jest moim zdaniem absolutnie niedopuszczalne - mo¿esz nie rozumieæ, mo¿esz nie lubiæ, Twoje prawo, ale szacunek jaki¶ mu siê jednak nale¿y [-X
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #324 on: 2007-03-27, 22:17:21 »
" Krystyna Córka Lavransa" Sigrid Unsed :)
Naprawdę przyjemna lektura.

Sigrid Undset :twisted:, Ogatanku. I faktycznie, bardzo dobra rzecz, aczkolwiek... nie robi ci się miejscami niedobrze od tamtejszego restrykcyjnie pojmowanego chrześcijaństwa? przeciez ta Kryśka, jej tatko i Erlend nic, tylko grzech i grzech:P  :-k :-k
Tak tak...Undset:) ale wiesz czytam którąś z kolei książkę norweską o podobnej tematyce i przyzwyczaiłam się, do  tego ciągłego "marudzenia". W Córce Wikingów było podobnie, chociaż tam było  wszystko bardziej Barbarzyńskie i kolorowe:D tak na dobrą sprawę to mi chyba nie przeszkadza już tak bardzo jak na początku czytania tego typu literatury.
Natomiast nurtuje mnie ewenement takiego typu myślenia...i stwierdzam jedno...ja nie potrafię kompletnie pomyśleć w ten sposób o jakimkolwiek najmniejaszym grzeszku...
Moja czarna i zbutwiała smolista dusza będzie się kopcić cuchnącym siarką dymem gdzieś w czaluściach krainy Helgardh :twisted:
« Last Edit: 2007-03-28, 20:51:31 by minder »

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #325 on: 2007-03-27, 22:34:59 »
Ooo, czyta³a¶ "Córkê wikingów"? :D jeee, a ju¿ my¶la³am, ¿e tylko ja uwielbiam takie czytad³a i czu³am siê dziwnie :mrgreen: no i widzisz, dopóki byli poganami i sobie Thora czcili ¿y³o im siê spokojnie, swiat by³ prosty, regu³y jasne, potem zaczêli cudowaæ z chrze¶cijañstwem i zaczê³o ich ¿reæ poczucie winy, ¿e s± tacy jacy s± 8) tak w du¿ym uproszczeniu ;) osobi¶cie gdyby mi przysz³o ¿yæ tam w tamtych czasach, tobym oszala³a...albo, co bardziej prawdopodobne, zosta³a wioskow± czarownic± :mrgreen:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #326 on: 2007-03-27, 22:51:36 »
dok³adnie...wiesz ca³e chrze¶cijañstwo by³o przykrywk± dla umocnienia w³adzy, do wzbudzania poczucia winy, i do burzenia ³adu, który niezgodny by³ z purytañskim my¶leniem w przewa¿aj±cej czê¶ci schrystianizowanej ju¿ wtedy Europy...
Jak dla mnie to dla niektórych to by³o ca³kowite zburzenie dotychczasowego ¿ycia, ca³ego ¶wiata i kultury pielêgnowanej od pokoleñ zupe³nie niepotrzebne.
¯yli brutalnie i okrutnie, jednak pe³ni pasjii namiêtno¶ci i tego czego¶ czego po dzi¶ dzieñ brakuje innym narodom.
I co najwa¿niejsze kobiety jak ju¿ czytam któr±¶ ksi±¿kê z rzêdu wcale nie mia³y tam az tak kiepsko jakby siê mog³o wydawaæ :D tak naprawde to one rz±dzi³y facetami! Oni tylko oficjalnie!

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #327 on: 2007-03-27, 23:34:43 »
I co najwa¿niejsze kobiety jak ju¿ czytam któr±¶ ksi±¿kê z rzêdu wcale nie mia³y tam az tak kiepsko jakby siê mog³o wydawaæ :D tak naprawde to one rz±dzi³y facetami! Oni tylko oficjalnie!
Ekhm, a to nie wystêpuje czasem równie¿ w czasach obecnych, teraz, tutaj?  Vide np. Klub Samotnych Opethowych Serc :x

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #328 on: 2007-03-28, 00:38:59 »
To co to za faceci, ¿e siê daj± babom rz±dziæ :twisted: ;)
wszystko, co sko¶ne.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #329 on: 2007-03-28, 01:33:24 »
To co to za faceci, ¿e siê daj± babom rz±dziæ :twisted: ;)
To¿ to prowokacja! Zapraszam[y] na nastêpne spotkanie forumowe w Krakowie, zobaczymy kto kim rz±dzi :twisted: :D