Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 191671 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #435 on: 2008-03-04, 14:05:03 »
 Gwiezdny py³ Neila Gaimana. Wartka akcja ju¿ od pierwszego rozdzia³u :mrgreen: :P Tak naprawdê chodzi mi o jedn± scenê ;P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #436 on: 2008-03-04, 22:45:58 »
Skoñczy³am Gdy o¶lica... Cave'a (w ¶rodkach komunikacji miejskiej jednak da siê czytaæ). Powiem tyle: liryczna patologia, ociekaj±ca zgnilizn± wszelkiego rodzaju. Ale mimo wszystko liryczna. Jakby kto¶ film zrobi³... fajnie by by³o. [E, nie, nie umiem powiedzieæ czaegos ponad to: boskie - tak a propos tre¶ci i wra¿enia, jakie pozostawia po sobie. Jak kto¶ chce, to nawet mogê po¿yczyæ.]

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #437 on: 2008-03-04, 22:50:05 »
Gwiezdny py³ Neila Gaimana. Wartka akcja ju¿ od pierwszego rozdzia³u :mrgreen: :P
"Nigdzieb±d¼" lepsze!

Kolejny tom Pratchett'a zaliczony - tym razem "Ostatni kontynent" -palce lizaæ :]
Fata viam invenient

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #438 on: 2008-03-05, 14:34:35 »
Jak kto¶ chce, to nawet mogê po¿yczyæ.]

Ja chcê! Bo ja ostatnio czytam tylko jakie¶ co¶ g³upie, to znaczy doktor Folklor prezentuje pere³ki twórczo¶ci ludowej.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #439 on: 2008-03-06, 16:59:16 »
Quote from: Nilfheim
Mistrz zagadek z Hed - Patricia A. McKillip. Dawno nie czyta³em tak dobrej fantastyki. Bardzo oryginalne i niesamowicie wciagaj±ce!
Drugi tom juz niestety gorszy, brakuje mu tego 'czegos', tej oryginalnosci. Zwykle fantasy... Obawiam sie czesci trzeciej, no ale jak zaczalem to skoncze.
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #440 on: 2008-03-06, 23:55:29 »
Wkrêcam siê powoli w "Lód" Dukaja. Ksi±¿ka ma wagowo 1000 stron, a przebrn±³em dopiero mo¿e przez 80, ale ju¿ widzê, ¿e siê wkrêcê na ca³ego. Uwielbiam tego autora, sporo wymaga od czytelnika, ale jaka radocha w jego interpretowaniu i przemierzaniu zak±tków chorej wyobra¼ni. Kto kojarzy go wy³±cznie dziêki "Katedrze" to naprawdê polecam wiêcej.
[under construction]

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #441 on: 2008-03-06, 23:58:53 »
Zabieram sie za niego juz dluzszy czas; ktos cos poleci na poczatek?
« Last Edit: 2008-03-07, 10:39:28 by Nilfheim »
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #442 on: 2008-03-07, 00:11:21 »
"Inne Pie¶ni" i "Extensa", a potem "W Kraju Niewiernych". Je¶li ³ykniesz te 3 bez popity, to polubisz wszystko.
[under construction]

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #443 on: 2008-03-10, 00:16:54 »
A ja ostatnio sobie czytam co¶ nawet i mam na koncie tak: Guy Gavriel Kay (czy jako¶ tak) - "Lwy Al-Rassanu", becza³am w autobusie do Krakowa jak czyta³am, a¿ mi gupio by³o ;) Ale ja lubiê ksi±¿ki na których p³aczê, rzadko kiedy siê takie zdarzaj±. Nie chce mi siê rozwodziæ tutaj. Dobra by³a, tak tak tak. Tego pana jeszcze poczytam.

Poza tym zmêczy³am Harry'ego i chcê rzec, ¿e prawie ca³± fabu³ê wymy¶li³y¶my z kole¿ank± po 6 czê¶ci. Naprawdê. Ale by³o ok.

I koñczê zalan± mi przez mamê (Karpaty siê z niej zrobi³y), podpisywan± nazwiskiem Feynmana (bo to zapis rozmów z nim) ksi±¿eczkê "A co ciebie obchodzi, co my¶l± inni? Dalsze przypadki ciekawego cz³owieka". "Pan raczy ¿artowaæ..." by³o lepsze, ale Feynman to Feynman i tyle ;) W pierwszej czê¶ci ró¿ne przypowiastki z ¿ycia, w drugiej opis uczestnictwa w komisji maj±cej zbadaæ przyczyny rozbicia siê jakiego¶ tam promu kosmicznego (sorry za ignorancjê, wiêcej wiem o uszczelkach ni¿ do czego one mia³y byæ ;]).

I nie wiem co teraz, bo nie mam biblioteki w pobli¿u. Chyba wezmê siê za drug± czê¶æ "K³amcy" Kuby Æwieka, ale mo¿e nie bêdzie mi siê chcia³o i sobie co¶ kupiê. S³ysza³ kto¶ o takim kolesiu jak Scott Lynch? Bo nie wiem czy mi nie szkoda kasy na niego.
wszystko, co sko¶ne.

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #444 on: 2008-03-11, 00:22:22 »
Dzisiaj poczta w postaci pana listonosza przynios³a mi ksi±¿kê moj± now± (powiedzmy). Konrada Górskiego Mickiewicz. Artyzm i jêzyk. Dziecko siê cieszy.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #445 on: 2008-03-11, 09:36:51 »
Dzisiaj poczta w postaci pana listonosza przynios³a mi ksi±¿kê moj± now± (powiedzmy). Konrada Górskiego Mickiewicz. Artyzm i jêzyk. Dziecko siê cieszy.

maj gasz to przecie¿ mój bóg bibliotekarski Konradzio, musia³em po³owê jego ksi±¿ek przeczytaæ  :lol: :mrgreen: cytat: "Mickiewicz by³ leniem i koledzy mu poprawiali teksty"

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #446 on: 2008-03-11, 11:37:19 »
I b³êdy ortograficzne Mickiewicz robi³. Konrad jest guru toruñskich polonistów.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #447 on: 2008-03-11, 13:56:38 »
I jeszcze brzydko pisa³ pieronek jeden  :mrgreen:

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #448 on: 2008-03-11, 19:02:59 »
A wydawa³o mi siê, ¿e nikt mojej rado¶ci nie zrozumie :D

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #449 on: 2008-03-17, 11:46:19 »
Quote from: Nilfheim
Mistrz zagadek z Hed - Patricia A. McKillip. Dawno nie czyta³em tak dobrej fantastyki. Bardzo oryginalne i niesamowicie wciagaj±ce!
Drugi tom juz niestety gorszy, brakuje mu tego 'czegos', tej oryginalnosci. Zwykle fantasy... Obawiam sie czesci trzeciej, no ale jak zaczalem to skoncze.
Trzecia czesc lepsza od drugiej, ale bez porownania z pierwsza. A szkoda bo moglo byc naprawde dobrze ;[

A teraz zabieram sie za Cieplarnie Aldissa, i przy tej pozycji nie mam zadnych obaw ;]
« Last Edit: 2008-03-17, 11:48:21 by Nilfheim »
selfbanned

 

lofty-success