Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 191661 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #510 on: 2008-08-06, 23:59:05 »
No popatrz, nie wiedzia³am, ¿e on z Kossakowsk± teges :P Z tym, ¿e tej pani to ja mogê Siewcê Wiatru lubiæ, owszem, ale na przyk³ad przez ten ca³y Zakon Krañca ¦wiata nie przebrnê³am i teraz nie mam ochoty na jej kolejne ksi±¿ki. Z Fabryki S³ów jestem wiern± fank± Ani Kañtoch za mi³e, lekkie i ciekawe ksi±¿ki, które wci±gaj± tak, ¿e czytam a¿ skoñczê.

Pojadê jutro do biblioteki z fantastyk± (moje cudowne odkrycie po 20 latach ;)) i sobie zobaczê czy jest.
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #511 on: 2008-08-07, 23:10:57 »
Ok klamka zapad³a - kupujê Grzêdowicza. Chocia¿ kolega poleca (bardzo poleca to i tak ma³o powiedziane) "Grê o Tron" George'a R.R. Martina. Ale to za drogie jest, jestem sk³onny daæ za ksi±¿kê trzy dychy, ale czterech ju¿ nie. (dlatego nowy Dukaj te¿ odpada) Zreszt± na Dukaja chyba nie mam nastroju. Potrzebuje czego¶ fajnego i nie takiego, przez co bêdê musia³ siê przekopywaæ z wysi³kiem.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #512 on: 2008-08-08, 00:12:11 »
Có¿, si³a Grzêdowicza polega przede wszystkim na kreowaniu bohaterów budz±cych sympatiê. Obydwaj g³ówni z Pana Lodowego Ogrodu nawet je¶li s± osobliwi to na swój sposób rozs±dni i przyci±gaj±. Natomast Dukaj lubuje siê w "od zera do bohatera". Czasami ³atwo siê mo¿emy i u niego identyfikowaæ "Inne Pie¶ni", a w "Lodzie" z kolei bohater wrêcz odrzuca. Przez to te¿ siê ciê¿ko czyta.
[under construction]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #513 on: 2008-08-08, 09:15:02 »
Chocia¿ kolega poleca (bardzo poleca to i tak ma³o powiedziane) "Grê o Tron" George'a R.R. Martina

Blek, kolega wie, co mówi :> Martin rz±dzi, dawno ju¿ nie czyta³am ksi±¿ki z tak ciekawymi postaciami i tak fajnie zamotan± akcj±. No a dialogi s± miejscami i¶cie Sapkowskie  :twisted: Ty siê Blek nie zastanawiaj, tylko po¿yczaj od kolegi :) i niech Ciê nie przera¿a objêto¶æ tego tomiszcza, jak Ciê wessie, to bêdziesz ¿a³owaæ, ¿e takie krótkie :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #514 on: 2008-08-08, 19:01:27 »
Jak tak polecacie, to poleæcie mi co¶ ciê¿kostrawnego i czasoch³onnego, o przera¿aj±cej objêto¶ci, bo popo³udniami i wieczorami mam mnóstwo czasu, a przeczyta³am ju¿ niemal wszystko, co mia³am (i - o zgrozo - zaczynam czytaæ lektury na przysz³y rok, a to przecie¿ marnowanie sobie ¿ycia :P)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #515 on: 2008-08-08, 19:09:02 »
Jak tak polecacie, to poleæcie mi co¶ ciê¿kostrawnego i czasoch³onnego, o przera¿aj±cej objêto¶ci, bo popo³udniami i wieczorami mam mnóstwo czasu, a przeczyta³am ju¿ niemal wszystko, co mia³am (i - o zgrozo - zaczynam czytaæ lektury na przysz³y rok, a to przecie¿ marnowanie sobie ¿ycia :P)
Stanis³aw Lem - Golem XIV
Quote
Golem XIV to jedna z najbardziej karko³omnych przygód intelektualnych Lema...
Podchodzi³em parê razy. ¦wietna, ale jeszcze nie przeczyta³em ;]
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #516 on: 2008-08-08, 19:29:37 »
Spróbujê. I tak jutro czeka mnie wyprawa do êpika (i szukanie czego¶ fajnego dla kogo¶ fajnego, a nawet pó³ pomys³u nie mam), to sobie znajdê przy okazji :>

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #517 on: 2008-08-08, 19:38:08 »
Ty siê Blek nie zastanawiaj, tylko po¿yczaj od kolegi :) i niech Ciê nie przera¿a objêto¶æ tego tomiszcza, jak Ciê wessie, to bêdziesz ¿a³owaæ, ¿e takie krótkie :P

Tylko, ¿e kolega mieszka w Opolu, a tam mam mniej wiêcej tak samo daleko, jak na ka¿dy forumowy zlot :P Decyzjê podj±³em - kupiê tego Grzêdowicza, chyba ¿e "Grê o tron" wynajdê gdzie¶ w niezwykle promocyjnej cenie (ok. 30 z³) ;) A przeczyta³em sobie "Ostatnie ¿yczenie" - pierwszy tom opowiadañ o Wied¼minie podoba³ mi siê du¿o bardziej, ni¿ za pierwszym razem. A teraz lecê z "Krwi± Elfów" - przeczyta³em dzi¶ sto stron. Nadal uwa¿am, ¿e to kapitalna ksi±¿ka. (jak za pierwszym razem czyta³em ca³y piêcioksi±g o wied¼minie to w³a¶nie "Krew Elfów" podoba³a mi siê najbardziej).

Kasandra - a Dukaja ju¿ czyta³a¶? Ja z jednej strony z chêci± przezyta³bym drugi raz "Inne pie¶ni", ale z drugiej - jak ju¿ wspomnia³em - nie chcê czytaæ czego¶, przy czym bêdê siê mêczy³. I tak dobrze, ¿e czytam, bo tego pratchettowskiego "Z³odzieja czasu" nie zdzier¿y³em.

I mam wypo¿yczon± nastêpn± ksi±¿kê Sapkowskiego - "Lux perpetua". Tylko s³abo pamiêtam, na czym "Bo¿y bojownicy" siê koñczyli :?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #518 on: 2008-08-08, 19:41:25 »
I mam wypo¿yczon± nastêpn± ksi±¿kê Sapkowskiego - "Lux perpetua". Tylko s³abo pamiêtam, na czym "Bo¿y bojownicy" siê koñczyli :?
Jak kupowa³em Bo¿ych Bojowników to wcze¶niej przeczyta³em sobie drugi raz Narrenturm. Podobnie przy kupnie ¦wiat³o¶ci Wiekuistej, powtórzy³oem sobiê BB ;]
selfbanned

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #519 on: 2008-08-08, 19:47:20 »
"Narrenturm" czyta³em ok. 4 razy, "Bo¿ych bojowników" ok. 2 ;) Wiêc nie chce mi siê tego znów powtarzaæ ;) (bo jednak "Narrenturm" IMO duuu¿o lepsze) Mam nadziejê, ¿e jak zacznê z t± "Lux Perpetu±", to poprzypominaj± mi siê w±tki i postacie :)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #520 on: 2008-08-08, 19:52:40 »
Mam nadziejê, ¿e jak zacznê z t± "Lux Perpetu±", to poprzypominaj± mi siê w±tki i postacie :)
Z takim sta¿em to napewno sobie przypomnisz ;]
No i potwierdzam, Narrenturm to najlepsza czêsæ trylogii, choæ ca³a jest ¶wietna. Ale imo Sagi nie przebija.
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #521 on: 2008-08-18, 20:29:49 »
Tylko, ¿e kolega mieszka w Opolu, a tam mam mniej wiêcej tak samo daleko, jak na ka¿dy forumowy zlot :P
Tworzysz problemy, których nie ma. Ja wymieniam siê ksi±¿kami ze znajomymi z Wroc³awia; po prostu przesy³amy sobie poczt± i dzia³a (bo jakby¶my mieli osobi¶cie, to pewnie 2 razy w roku by³aby okazja, a tak cay czas mo¿na).
Wyslano: 2008-08-08, 20:03:06
Sobie wziê³am pierwsze, co mi w rêce wpad³o: Orbitowski/Urbaniuk "Pies i klecha. Przeciwko wszystkim". Zakoñczenie lekko z dupy, ale to w porównaniu do ca³o¶ci, która bawi niezmiernie. I nawet o Lechu Wa³êsie jest, i o szatanie. (A, no i g³ówny czarny charakter nosi nazwisko Minder - to dalsza reklama niepotrzebna, nie? :P)

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #522 on: 2008-08-18, 20:41:39 »
Cholerny George R.R. Martin! :x Wszyscy w miarê sensowni bohaterowie albo pope³niaj± piramidalne g³upstwa (bohaterowie p³ci mêskiej, co my¶la³am, ¿e s± fajni i my¶l± g³ow±, okazuj± siê my¶leæ... czym innym T.T), albo zostaj± w paskudny sposób zamordowani, albo uwiêzieni, albo okaleczeni albo wszystko powy¿sze w ró¿nych kombinacjach czasoprzestrzennych. Generalnie ci dobrzy ca³y czas dostaj± po dupie, a ci ¼li maj± siê nie¼le albo i lepiej. Ja wiem, takie ¿ycie, ale co ja poradzê, ¿e szlag mnie trafia, no :P

na pocieszenie: post numer tysi±c trzyseta, jakby to powiedzia³a moja historyczka z gimnazjum  :mrgreen:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #523 on: 2008-08-19, 03:57:40 »
A przede mn± siê ksi±¿ki schowa³y ;(

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #524 on: 2008-08-21, 09:45:33 »
Kurt Vonnegut - Trzêsienie czasu
Po prostu dobra ksi±¿ka. A jak dla mnie to mniej ni¿ oczêkujê od pana V.
selfbanned