Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 191666 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #600 on: 2009-07-30, 21:27:38 »
U mnie na razie w kolejce czeka jeszcze "13 anio³". Do tego czasu mo¿e w takim razie uzyskam Twoj± opiniê na temat ca³o¶ci i pójdzie jako nastêpne ;]

13 anio³ to Kañtoch, a to jak na razie moja ulubiona autorka z tej ca³ej "nowej fali polskiej fantastyki". Przynajmniej nie udaje, ¿e pisze co¶ mega ambitnego, a jej ksi±¿ki po³ykam.

Siewca jest w porz±dku, zgadzamy siê z Kossakowsk± w kwestii doboru g³ównych faceckich bohaterów ;) Prezentacjê maturaln± z tego robi³am :>
wszystko, co sko¶ne.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #601 on: 2009-07-31, 02:22:52 »
Ale mi chodzi³o o opiniê na temat Wiêzów Krwi ;)
Tho... Ceniê tak¿e info o 13 aniele, tym chêtniej przeczytam ;]

Quote
Prezentacjê maturaln± z tego robi³am
A temat dok³adnie jak brzmia³? O_O
Serious Business...
www.nerdslife.pl

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #602 on: 2009-07-31, 12:09:46 »
No wiem wiem, ¿e o Wiêzy chodzi³o. Tylko, ¿e co ja mam mówiæ, jak jestem uprzedzona do opowiadañ strasznie. No czytam, czyli musi byæ nie najgorsze ;p

A prezentacja: "Uka¿ motyw odwiecznej walki dobra ze z³em na wybranych utworach literatury fantastycznej". No jakby mi pod ten temat ksi±¿kê napisa³a ;)
wszystko, co sko¶ne.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #603 on: 2009-07-31, 12:13:46 »
No fakt, zw³aszcza ¿e w Siewcy jest trochê... inaczej przedstawiona ta walka z tego co widzê.
(Ile punktów tak z ciekawo¶ci za prezentacjê? :>)
Serious Business...
www.nerdslife.pl

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #604 on: 2009-07-31, 14:55:10 »
No fakt, zw³aszcza ¿e w Siewcy jest trochê... inaczej przedstawiona ta walka z tego co widzê.
(Ile punktów tak z ciekawo¶ci za prezentacjê? :>)

Ja tam mia³am jeszcze pierdo³y o wewnêtrznej walce bohatera, wiêc ty¿ siê nadawa³o. A dosta³am tylko 16/20, bo mia³am pytanie odno¶nie prezentacji (no bardzo odno¶nie to by³o) "Czym siê ró¿ni ba¶ñ od bajki" i ¼le ¶ciemni³am.

Z lektur to jeszcze mia³am W³adce Pier¶cieni (bo ¿eby by³a szansa, ¿e baby z komisji bêd± mia³y przeczytan± choæ jedn± ksi±¿kê z tych co poda³am :?) i Czarnoksiê¿nika z Archipelagu pani Le Guin.
wszystko, co sko¶ne.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #605 on: 2009-07-31, 15:09:51 »
o to mieli¶my jedn± wspóln± lekturê (w³adcê).
O... Czarnoksiê¿nika te¿ nie przeczyta³em a le¿y na pó³ce... noted
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #606 on: 2009-07-31, 22:30:44 »
A ja ostatnio przeczyta³am trochê horrorów Mastertona: "Wojownicy nocy", "Nocna plaga" "Szatañskie w³osy" zamierzam te¿ zabraæ siê jego za thriller "G³ód" ale jako¶ mi siê na razie nie chce... Oprócz Mastertona "Nagie ko¶ci" Kathy Reichs - co¶ dla fanów serialu "Ko¶ci"  :mrgreen:.


Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #607 on: 2009-07-31, 23:49:33 »
Mastiego trochê kiedy¶ czyta³em, nadal mam te ksi±¿ki. Ale nawet wszystkich posiadanych nie przerobi³em, znudzi³em siê. Z tych wymienionych przez Jasmin znam tylko Wojowników Nocy i wspominam jako jedn± z lepszych :P

A teraz w³a¶ciwie koñczê ju¿ "W kraju niewiernych" Dukaja. Jestem zadowolony i raczej ju¿ tego wra¿enia nie zepsuj± dwa ostatnie opowiadania :mrgreen:

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #608 on: 2009-08-01, 00:16:39 »
Mnie ju¿ w³a¶nie od Mastertona mdli... to nie s± jego pierwsze ksi±¿ki, które czyta³am, znam te¿ "D¿ina", "Zaklêtych" i "Koszmar", z których te dwie ostatnie polubi³am najbardziej.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #609 on: 2009-08-01, 00:30:54 »
znam te¿ "D¿ina"
Uhh, to dopiero koszmar by³... Fina³owe sceny to ju¿ sytuacja, w której nie wiadomo, czy p³akaæ, ¶miaæ siê, baæ [¿e autor mo¿e wymy¶liæ co¶ jeszcze gorszego], czy w³osy z g³owy rwaæ...
Chocia¿ i tak moj± "ulubion±" scen± u Mastiego jest cz³owiek po¿erany przez penisa szatana XD [to chyba by³o w "Zwierciadle Piekie³"].
« Last Edit: 2009-08-01, 00:32:25 by Callahan »

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #610 on: 2009-08-01, 00:34:41 »
znam te¿ "D¿ina"
Uhh, to dopiero koszmar by³... Fina³owe sceny to ju¿ sytuacja, w której nie wiadomo, czy p³akaæ, ¶miaæ siê, baæ [¿e autor mo¿e wymy¶liæ co¶ jeszcze gorszego], czy w³osy z g³owy rwaæ...
Niestety prawda. W ogóle Masterton ma dziwne pomys³y. Czasem wymiêkam... g³ównie z tego powodu mnie mdli od jego twórczo¶ci.

Chocia¿ i tak moj± "ulubion±" scen± u Mastiego jest cz³owiek po¿erany przez penisa szatana XD [to chyba by³o w "Zwierciadle Piekie³"].
Facet ma fantazjê  :shock: :shock: :shock:  :lol:

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #611 on: 2009-08-01, 01:13:17 »
Skończyłam "Cień Wiatru", fajne czytadło, w sam raz na 2-3 wieczory. Nawet mnie wciągnęło, chociaż niektóre figury stylistyczne wołają o pomstę do nieba (np. "odszedł powłócząc nogami i duszą", no litości, wiersze 12-latek są bardziej wyrafinowane  :lol: Na szczęście takich mocno rażących bzdur było stosunkowo niewiele). Jak ktoś ma ochotę na niewymagającą lekturę i akurat ma książkę Zafóna pod ręką, można przeczytać.
« Last Edit: 2009-08-01, 01:14:50 by djdioda »

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #612 on: 2009-08-01, 01:22:40 »
Chocia¿ i tak moj± "ulubion±" scen± u Mastiego jest cz³owiek po¿erany przez penisa szatana XD [to chyba by³o w "Zwierciadle Piekie³"].
Facet ma fantazjê  :shock: :shock: :shock:  :lol:

Go¶æ przedawkowa³ seksuologiê  :mrgreen: (z tego co pamiêtam, Masterton jest seksuologiem z wykszta³cenia, nawet jedna z jego ksi±¿ek z tej dziedziny, jest podobno poczytnym bestsellerem) ;)


A ja koñczê powolutku (bo nikt mnie nie goni, albo nie ¶ciga :P) Herzoga, a pó¼niej biorê siê za Andrzejewskiego, albo Keseya, zobaczê na co bêdê mia³ bardziej ochotê :)

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #613 on: 2009-08-01, 01:25:03 »
Go¶æ przedawkowa³ seksuologiê  :mrgreen: (z tego co pamiêtam, Masterton jest seksuologiem z wykszta³cenia, nawet jedna z jego ksi±¿ek z tej dziedziny, jest podobno poczytnym bestsellerem) ;)

W ogóle jest wszechstronny, oprócz poradników seksuologicznych, horrorów i thrillerów pisze te¿ romansid³a. Co¶ mi mówi, ¿e wrêcz ociekaj± seksem  :lol:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #614 on: 2009-08-01, 01:29:49 »
Go¶æ przedawkowa³ seksuologiê  :mrgreen: (z tego co pamiêtam, Masterton jest seksuologiem z wykszta³cenia, nawet jedna z jego ksi±¿ek z tej dziedziny, jest podobno poczytnym bestsellerem) ;)

W ogóle jest wszechstronny, oprócz poradników seksuologicznych, horrorów i thrillerów pisze te¿ romansid³a. Co¶ mi mówi, ¿e wrêcz ociekaj± seksem  :lol:

kto to wszystko wydaje?  :mrgreen: