Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 191669 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #660 on: 2010-02-03, 11:50:16 »
W³a¶nie czytam Nocny Patrol Siergieja £ukajanienko.
Chwilowo duuuu¿o lepiej ni¿ film na jej podstawie
Serious Business...
www.nerdslife.pl

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #661 on: 2010-02-03, 13:48:56 »
W³a¶nie czytam Nocny Patrol Siergieja £ukajanienko.
Chwilowo duuuu¿o lepiej ni¿ film na jej podstawie

Nocny jest pierwszy? Czyta³am pierwszy i by³ fajny, ponoæ drugi jest naprawdê z³y, a od trzeciego trzyma nie za dobry, ale stabilny poziom ;) Ale to tylko z opowie¶ci. Potrzebowa³abym jakiej¶ motywacji ¿eby przez drug± czê¶æ przebrn±æ (to chyba Dzienny Patrol by³?).
wszystko, co sko¶ne.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #662 on: 2010-02-03, 14:13:11 »
Nocny patrol (Ночной дозор)
Dzienny patrol (Дневной дозор)
Patrol zmroku (Сумеречный дозор)
Ostatni patrol (Последний дозор)

w tej kolejno¶ci ;)
Serious Business...
www.nerdslife.pl

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #663 on: 2010-02-03, 14:18:11 »
a gdzie солнечный дозор? :P

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #664 on: 2010-02-03, 17:16:05 »
a gdzie солнечный дозор? :P
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #665 on: 2010-02-03, 22:14:31 »
Æpun Williama Burroughsa, ksi±¿ka bardzo wa¿na, bardzo kontrowersyjna i bardzo trudno dostêpna (sam jej nie mogê zdobyæ)

Look hier

Dopiero teraz zauwa¿y³em Twój post, gdy akurat aukcja siê zakoñczy³a, poza tym oczywi¶cie i tak nie mam aktualnie kasy, w ka¿dym razie dziêki za info :)

Aktualnie próbuje sobie przypomnieæ bohaterów Cz³owieka z Wysokiego Zamku Philipa Dicka, w ramach przygotowania na jutrzejsze zaliczenie.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #666 on: 2010-02-03, 23:55:09 »
Æpun Williama Burroughsa, ksi±¿ka bardzo wa¿na, bardzo kontrowersyjna i bardzo trudno dostêpna (sam jej nie mogê zdobyæ)

Look hier

Dopiero teraz zauwa¿y³em Twój post, gdy akurat aukcja siê zakoñczy³a, poza tym oczywi¶cie i tak nie mam aktualnie kasy, w ka¿dym razie dziêki za info :)


No problem :)

=-=-=-=

Aktualnie wzialem sie za 'The Poe Shadow', bo lezy na polce juz od 3 lat a jakos nie mialem motywacji... Choc slyszalem, ze srednie... Ale wiadomo, ze kiepska literature tez trzeba czytac, zeby potem te dobra docenic :)

PS: 666 post w tym temacie dedykuje wszystkim milosnikom hibernacji  :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #667 on: 2010-02-04, 00:20:49 »
W wolnych chwilach, a mam ich niestety zbyt ma³o czytam sobie Wahad³o Foucaulta U. Eco. Kurcze, dostajê kompleksów przy ogromie jego wiedzy  :shock:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #668 on: 2010-02-13, 21:56:05 »
Czytam tego Grzêdowicza, jestem na jakiej¶ 120 stronie i na razie mi siê ¶rednio podoba. Znaczy czyta siê w miarê g³adko, wiêc bêdê brn±æ dalej, ale ca³o¶æ mnie nie zachêca. Póki co go¶æ zd±¿y³ zar¿n±æ dwa potwory i przer¿n±æ jedn± pó³potworzast± babê. No b³agam. Nie zachêca mnie ani klimat jaki na razie siê wytworzy³, ani g³ówny bohater jako¶ mnie nie porywa, po prostu nic ciekawego siê nie dzieje. Powiedzcie, ¿e dalej bêdzie lepiej...

(a przysz³y mi zamówione ostatnie 4 ksi±¿ki Cherryh których jeszcze nie przeczyta³am... i kusi!).
wszystko, co sko¶ne.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #669 on: 2010-02-14, 00:17:47 »
Stary to jest po prostu standard Fabryki S³ów. W tym jeden z ichnich lepszych. Albo to kupujesz i nie bierzesz na g³owê albo nie lubisz. Ja siê bardzo lubiê luzowaæ przy takiej literaturze i ta ksi±¿ka jest moim zdaniem dobrze napisana.
[under construction]

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #670 on: 2010-02-15, 12:16:05 »
ponoæ drugi jest naprawdê z³y(...) Potrzebowa³abym jakiej¶ motywacji ¿eby przez drug± czê¶æ przebrn±æ (to chyba Dzienny Patrol by³?).
Oj nie zgodzê siê. Dzienny Patrol jest inny po prostu, przede wszystkim przez fakt, ¿e pisany przez dwóch autorów. Bardzo podoba mi siê forma przedstawienia, osobne w±tki ³±cz±ce siê w ca³o¶æ... Podobny zabieg podoba³ mi siê choæby w Sin City.
Dzienny Patrol czyta siê inaczej ni¿ pierwsz± czê¶æ... jak dla mnie trochê l¿ej, nie wiem dlaczego. Czy to jêzyk, czy wydanie, jako¶æ papieru... Nocny szed³ ³atwo, ale trochê jakbym czyta³ dym - grz±dko, ciê¿ko i przygnêbiaj±co jako¶... o! jakbym czyta³ w Zmroku. Dzienny to górne warstwy zmroku a nawet normalny ¶wiat i ¶wie¿e powietrze, zw³aszcza fantastyczny arc o Arteku.
Czas na Patrol Zmroku czekaj±cy na swoj± kolej ;]
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #671 on: 2010-02-15, 20:48:17 »
Wczoraj przelknalem w calosci:



Niesamowite i wstrzasajace... Sadze, ze kazdy powinien to przeczytac ku przestrodze...

Ciezka rzecz, ale zdecydowanie polecam!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #672 on: 2010-02-22, 16:04:45 »
ponoæ drugi jest naprawdê z³y(...) Potrzebowa³abym jakiej¶ motywacji ¿eby przez drug± czê¶æ przebrn±æ (to chyba Dzienny Patrol by³?).
Oj nie zgodzê siê. Dzienny Patrol jest inny po prostu, przede wszystkim przez fakt, ¿e pisany przez dwóch autorów. Bardzo podoba mi siê forma przedstawienia, osobne w±tki ³±cz±ce siê w ca³o¶æ... Podobny zabieg podoba³ mi siê choæby w Sin City.
Dzienny Patrol czyta siê inaczej ni¿ pierwsz± czê¶æ... jak dla mnie trochê l¿ej, nie wiem dlaczego. Czy to jêzyk, czy wydanie, jako¶æ papieru... Nocny szed³ ³atwo, ale trochê jakbym czyta³ dym - grz±dko, ciê¿ko i przygnêbiaj±co jako¶... o! jakbym czyta³ w Zmroku. Dzienny to górne warstwy zmroku a nawet normalny ¶wiat i ¶wie¿e powietrze, zw³aszcza fantastyczny arc o Arteku.
Czas na Patrol Zmroku czekaj±cy na swoj± kolej ;]

Ok Patrol Zmroku przeczytany, bardzo dobra ksi±¿ka. Ciekawa fabu³a, dobrze zarysowani bohaterowie, znowu jest "Anton" a nie "Antoni" jak to prze³o¿yli w Dziennym Patrolu. Taki sam uk³ad opowie¶ci jak w poprzednich czê¶ciach - podzia³ na 3 historie, które ostatecznie ³±cz± siê w jedn± ca³o¶æ.
Assol, £as, Swieta i warstwy zmroku i starzy znajomi - Kostia, Edgar, Vitezs³aw, i wiadomo, wielcy - Heser i Zawulon jak zwykle, acz tym razem jednak historia zmusza ich do snucia intryg nie przeciwko sobie.
Polecam zdecydowanie, nastêpny cytat samego siebie jak skoñczê Ostatni Patrol
Serious Business...
www.nerdslife.pl

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #673 on: 2010-02-23, 14:21:39 »
Quote
znowu jest "Anton" a nie "Antoni"

Haha, ja Nocny czyta³am w tym przek³adzie (z Antoni), strasznie mnie to rozwala³o ;p Ale przynajmniej tak swojsko, no wiesz.
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #674 on: 2010-02-23, 19:51:00 »
A ja £ukanienki czyta³em pó³ "Lorda z planety Ziemia" - takie jakie¶ to wszystko typowe, mi siê on kojarzy z polskim Pilipiukiem, o którym kr±¿± anegdoty, ¿e kiedy¶ pisa³ opowiadanie, ale zabra³ siê za pisanie innego, wiêc przekleja³ ze starego ca³e akapity, bo i tak pasowa³y (taka ma³a grafomania). Chocia¿ mam "Kubê Rozpruwacza" i nie przeczê, ¿e jedno krótkie opowiadanie o Wêdrowyczu dziennie mo¿e byæ ca³kiem przyjemne. (swoj± drog± chyba sobie to przywiozê z domu, jak ju¿ skoñczê "Grê o tron", która jest nadal niesamowita i wci±gaj±ca)

 

lofty-success