Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 191673 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #675 on: 2010-02-26, 09:10:00 »
Ostatnio przeczyta³am "Kronikê zapowiedzianej ¶mierci" Marqueza. Taki mi³y przerywnik w moim smutnym ¿yciu. Do tego zaczê³am "Trainspotting" Welsha, ale niestety, smutne ¿ycie wkroczy³o i kaza³o czytaæ o epoce br±zu, i nie wiem, kiedy skoñczê. :?

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #676 on: 2010-02-26, 15:12:46 »
Wczoraj skoñczy³am "Wywiad z wampirem" Anne Rice. Film dobry - ksi±¿ka jeszcze lepsza no i ró¿ni siê od filmu ot co. W filmie Louis jest za p³ytki wg mnie(no i nie tylko on). Ogólnie na plus. Polecam :]
p.s. Dzisiaj lecê do empika po drug± czê¶æ ;)
Fata viam invenient

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #677 on: 2010-02-27, 01:43:37 »
Æpun Williama Burroughsa, ksi±¿ka bardzo wa¿na, bardzo kontrowersyjna i bardzo trudno dostêpna (sam jej nie mogê zdobyæ)

Look hier

Dopiero teraz zauwa¿y³em Twój post, gdy akurat aukcja siê zakoñczy³a, poza tym oczywi¶cie i tak nie mam aktualnie kasy, w ka¿dym razie dziêki za info :)
Jak chcesz poczytaæ ebooka po angielsku, to mogê wys³aæ Ci oryginaln± wersjê 'Æpuna' na maila. :>

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #678 on: 2010-02-27, 10:07:27 »
Æpun Williama Burroughsa, ksi±¿ka bardzo wa¿na, bardzo kontrowersyjna i bardzo trudno dostêpna (sam jej nie mogê zdobyæ)

Look hier

Dopiero teraz zauwa¿y³em Twój post, gdy akurat aukcja siê zakoñczy³a, poza tym oczywi¶cie i tak nie mam aktualnie kasy, w ka¿dym razie dziêki za info :)
Jak chcesz poczytaæ ebooka po angielsku, to mogê wys³aæ Ci oryginaln± wersjê 'Æpuna' na maila. :>
Ja mogê sprzedaæ, je¿eli jeszcze gdzie¶ mam. Wiem, ¿e by³a w którym¶ kartonie... Chyba ¿e moja t³ajlajtowa siostra ukrad³a.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #679 on: 2010-03-02, 23:11:16 »
Æpun Williama Burroughsa, ksi±¿ka bardzo wa¿na, bardzo kontrowersyjna i bardzo trudno dostêpna (sam jej nie mogê zdobyæ)

Look hier

Dopiero teraz zauwa¿y³em Twój post, gdy akurat aukcja siê zakoñczy³a, poza tym oczywi¶cie i tak nie mam aktualnie kasy, w ka¿dym razie dziêki za info :)
Jak chcesz poczytaæ ebooka po angielsku, to mogê wys³aæ Ci oryginaln± wersjê 'Æpuna' na maila. :>
Ja mogê sprzedaæ, je¿eli jeszcze gdzie¶ mam. Wiem, ¿e by³a w którym¶ kartonie... Chyba ¿e moja t³ajlajtowa siostra ukrad³a.

Kusz±ca propozycja, ale aktualnie jestem totalnie sp³ukany (m.in. przez winyl Ulver zakupiony na koncercie), w ka¿dym razie, jak siê jej nie pozbêdziesz, to siê pewnie zg³oszê w niedalekiej przysz³o¶ci.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #680 on: 2010-03-03, 14:18:57 »
Kontynuujê fascynacjê rosyjsk± fantastyk± eksploruj±c nadal £ukjanienkê. Obecnie skoñczy³em czytaæ Brudnopis i koñczê prawie czê¶æ drug± czyli Czystopis
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #681 on: 2010-03-05, 00:23:15 »
Skoñczy³em czytaæ "Grê o tron" - fajna ksi±¿ka, mocno wci±ga, ale sama koñcówka chyba mnie trochê rozczarowa³a. Mo¿e dlatego, ¿e nie lubi³em w±tku z Daenerys, a mo¿e dlatego, ¿e koñczy³em j± w lodowatym poci±gu. W±tek Roba i Catelyn i wojny by³ fajny i chyba najbardziej wci±gaj±cy, najciekawsz± postaci± Arya. Ksi±¿ka nawet bardzo fajna, ale nie powiem, ¿eby zakoñczenie wprawi³o mnie w stan "muszê przeczytaæ kolejny tom!".

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #682 on: 2010-03-05, 00:32:47 »
O, no to mogê Ciê teraz spokojnie zapytaæ, jak Ci siê widzia³ ¿a³osny koniec biednego, naiwnego Nedzia Starka :mrgreen:?. Fajny facet z niego by³, ale nie czarujmy siê - na tym dworze to on by³ jak radosne dziecko w sk³adzie ¿yletek, to siê tak musia³o skoñczyæ prêdzej czy pó¼niej.
Hmm, Dany Ciê rozczarowa³a? 0o A¿ mi siê wierzyæ nie chce... No dobra, jestem skrajnie subiektywna, bo to jedna z moich ulubionych postaci tego cyklu, ale i tak... troszkê siê zdziwi³am, bo przecie¿ jest nie¼le skonstruowana w pierwszym tomie. A Robb jest idiot±, czego daje jaskrawe przyk³ady w kolejnych tomach :].
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #683 on: 2010-03-09, 20:02:35 »
Szkoda faceta (Neda znaczy).

Zdziwienie: Dobra i wci±gaj±ca ksi±¿ka sprawia, ¿e wolê czytaæ, ni¿ obejrzeæ film. (a ostatnio zdecydowanie dominowa³y filmy i nie chcia³o mi siê czytaæ). A "Narrenturm" Sapkowskiego czytane po raz czwarty, czy pi±ty wci±ga mnie tak, ¿e j± dos³ownie poch³aniam i pewnie ca³± trylogiê ³yknê w miesi±c-dwa.
A przeczyta³bym sobie ca³± sagê o Wied¼minie znów, ale w bibliotece zawsze znajdujê tylko "Krew Elfów", któr± czyta³em ju¿ te¿ z piêæ razy.
I Pratchetta jakiego¶ jeszcze.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #684 on: 2010-03-10, 00:12:15 »
Ernst Wiechert - Dzieci Jerominów
Dawno mnie nic tak nie wci±gnê³o. Ksi±¿ka poruszaj±ca. Trochê romantyczna (nie chodzi tu o romantyczno¶æ w stylu ogólnie rozumianym, chodzi o to g³êbsze znaczenie), sentymentalna i staro¶wiecka. Pachn±ca lasami. Jedna z piêkniejszych powie¶ci Wiecherta. Nie ukrywam, ¿e to mój regionalny pisarz, wiêc tym bardziej muszê go promowaæ :P Chyba wszystko, co zosta³o przet³umaczone na piêkny jêzyk polski, mo¿na znale¼æ tutaj
ze mn± nie ma ¿artów

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #685 on: 2010-03-10, 00:50:17 »
A przeczyta³bym sobie ca³± sagê o Wied¼minie znów, ale w bibliotece zawsze znajdujê tylko "Krew Elfów", któr± czyta³em ju¿ te¿ z piêæ razy.
Ha, a ja kupi³am jaki¶ czas temu ca³± sagê korzystaj±c z promocji empikowej 3 ksi±¿ki w cenie 2 - nawet siê op³aca³o wtedy, bo w normalnych cenach to zdzierstwo i rozbój w bia³y dzieñ :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #686 on: 2010-03-13, 13:46:39 »
Przeczyta³em now± Tokarczuk czyli -> Prowad¼ swój p³ug przez ko¶ci umar³ych i jestem totalnie zawiedziony, straszna kiszka poza zakoñczeniem i nawi±zaniami do Blake'a (notabene zni¿onego do poziomu jaki¶ horoskopowych pierdó³, wiêc pojawienie siê jego wierszy w utworze nie powinienem chyba uwa¿aæ za plus).

Poza tym (a raczej przede wszystkim) skoñczy³em Tylko Beatrycze Teodora Parnickiego i jestem zmia¿d¿ony (zreszt± Parnickiego uwielbiam, jednak nie jest to twórca ³atwy i trzeba mieæ naprawdê ochotê na tego typu literaturê). Karko³omna stylizacja jêzykowa na pierwszy rzut oka nie do przebrniêcia, z ka¿d± kolejn± stron± dawa³a coraz wiêksz± rado¶æ z czytania, do tego ca³a ksi±¿ka z³o¿ona jest z samych d³ugich dialogów-wywodów (narracja pojawia siê raz i to na bardzo krótko). Naturalne powi±zania utworu z Bosk± Komedi± Dantego stawiaj± go gdzie¶ blisko absolutu. Ogrom ¼róde³ wykorzystanych w dziele i wiedza autora powoduje intelektualny zawrót g³owy (Eco mo¿e siê schowaæ ;) ). Elementy historyczne czêsto Parnicki wykorzystuje na bardzo lu¼nych i umownych zasadach (g³ówny bohater istnia³ naprawdê jednak nie prze¿y³ wydarzeñ opisywanych na pocz±tku, Parnicki zmienia t± sytuacjê na w³asne potrzeby), ³±cz±c je z elementami fantastycznymi (dziêki temu zyska³ sobie miano twórcy tzw. nowej powie¶ci historycznej lub inaczej nazywanej powie¶ci± historyczno-fantastyczn±, w niektórych krêgach uwa¿any jest tak¿e za jednego z prekursorów literatury postmodernistycznej oraz propagatora subiektywnej oceny faktów historycznych).

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #687 on: 2010-03-13, 16:01:18 »
Przeczyta³em now± Tokarczuk czyli -> Prowad¼ swój p³ug przez ko¶ci umar³ych i jestem totalnie zawiedziony, straszna kiszka poza zakoñczeniem i nawi±zaniami do Blake'a (notabene zni¿onego do poziomu jaki¶ horoskopowych pierdó³, wiêc pojawienie siê jego wierszy w utworze nie powinienem chyba uwa¿aæ za plus).
Ale tytu³ bardzo dobry :P

 A Teodora Parnickiego trzeba bêdzie poznaæ.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #688 on: 2010-03-14, 13:28:10 »
Przeczyta³em now± Tokarczuk czyli -> Prowad¼ swój p³ug przez ko¶ci umar³ych i jestem totalnie zawiedziony, straszna kiszka poza zakoñczeniem i nawi±zaniami do Blake'a (notabene zni¿onego do poziomu jaki¶ horoskopowych pierdó³, wiêc pojawienie siê jego wierszy w utworze nie powinienem chyba uwa¿aæ za plus).
Ale tytu³ bardzo dobry :P

Racja, tylko szkoda, ¿e tylko tytu³ ;)

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #689 on: 2010-03-15, 00:01:58 »
Przeczyta³em now± Tokarczuk czyli -> Prowad¼ swój p³ug przez ko¶ci umar³ych i jestem totalnie zawiedziony, straszna kiszka poza zakoñczeniem i nawi±zaniami do Blake'a (notabene zni¿onego do poziomu jaki¶ horoskopowych pierdó³, wiêc pojawienie siê jego wierszy w utworze nie powinienem chyba uwa¿aæ za plus).
Ale tytu³ bardzo dobry :P

Bo nie autorstwa Tokarczuk ;P.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

 

lofty-success