Author Topic: Polecane filmy  (Read 222884 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1335 on: 2012-06-11, 16:20:49 »
By³am w kinie ostatnio, przedwczoraj chyba, na najnowszej produkcji Szczauki Pictures: Twoja Stara. Ba¶ñ. Jak g³osi opis na stronie producenta:
Quote
"Twoja stara. Ba¶ñ" to komedia akcji osadzona w ba¶niowym ¶redniowieczu, w Polsce, rzecz jasna. G³ówny bohater - Gienko - jest skromny mazurskim rybakiem, którego bardziej jednak interesuj± dziewczyny i miód pitny ani¿eli rybo³ówstwo. Pewnego dnia nasz bohater znajduje w lesie tajemniczy przedmiot, przez który wpada w powa¿ne tarapaty - zostaje nies³usznie oskar¿ony o zabicie dwóch rycerzy. ¦cigany przez "królewskich", Gienko wyrusza do zamku szukaæ sprawiedliwo¶ci i zemsty, prze¿ywaj±c (czasem ledwo) po drodze wiele przygód (miêdzy innymi spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Robin Hoodem, walkê ze Smokiem Wawelskim).
Dramat fantasy, mówiê i powiadam ;) Wreszcie naprawdê ¶mieszny film, chocia¿ raczej dla tych z (lekko) absurdalnym poczuciem humoru. Na Fejsbuce jest rozpiska gdzie i kiedy mo¿na obejrzeæ. Polecam! :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1336 on: 2012-06-23, 10:38:14 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1337 on: 2012-07-22, 07:42:22 »
Wspomnienie szczeniêcych czasów: "Motyle".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1338 on: 2012-08-01, 15:04:51 »
Wczoraj nowego Batmana przyswoilem - wspaniale epickie zakonczenie sagi! Dla milosnikow Nietoperza rzecz obowiazkowa.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Polecane filmy
« Reply #1339 on: 2012-08-02, 10:44:56 »
Ja jako fan Aliena mam zamar wybraæ siê na Prometheus Ridley'a Scott'a. Widzia³ kto¶ ju¿ mo¿e? Jak wra¿enia? Ale bez spoilerów proszê ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1340 on: 2012-08-02, 11:03:52 »
Ja widzialem i jako oddany fan kwadrylogii Obcego jestem oficjalnie kontent :) Fajny klimat - czulem sie, jak za pierwszym razem, gdy ogladalem 'Obcego', choc napiecie budowane jest zupelnie innymi srodkami. Daj znac, jak Ci sie podobalo :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Polecane filmy
« Reply #1341 on: 2012-08-02, 12:39:16 »
Ja widzialem i jako oddany fan kwadrylogii Obcego jestem oficjalnie kontent :) Fajny klimat - czulem sie, jak za pierwszym razem, gdy ogladalem 'Obcego', choc napiecie budowane jest zupelnie innymi srodkami. Daj znac, jak Ci sie podobalo :)

Pewnie, ¿e dam znaæ :) A jako ¶wiadomy i oddany fan Aliena, Narobi³e¶ mi mega smaki na filma :)

a tak btw to polecam Pandorum jak jeszcze nie widzia³e¶, powinien Ci siê spodobaæ.
« Last Edit: 2012-08-02, 13:25:20 by ambush1 »

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Polecane filmy
« Reply #1342 on: 2012-09-25, 07:57:00 »
Ja widzialem i jako oddany fan kwadrylogii Obcego jestem oficjalnie kontent :) Fajny klimat - czulem sie, jak za pierwszym razem, gdy ogladalem 'Obcego', choc napiecie budowane jest zupelnie innymi srodkami. Daj znac, jak Ci sie podobalo :)

Jestem ju¿ po seansie i... pora¿ka. Ocena mo¿e i drastyczna, ale jako fan ca³ej serii Alien'a no nie mog³em inaczej. Dlaczego pora¿ka? Generalnie, imho, gra aktorska na bardzo niskim poziomie wtf?!. G³ówna postaæ, któr± gra Noomi Rapace zupe³nie do mnie nie przemawia, a wrêcz irytuje - sam nie wiem dlaczego.. mo¿liwe, ¿e za wszystkim stoi genialna Sigourney Weaver ;) Co do samego filmu.. ogromny potencja³, ogromny! 2h zlecia³y jak z bicza strzeli³ tyle tylko, ehh nie bêdê spoilerowaæ;)

Podsumowanie: to tak jakby daæ dziecku cukierka i kazaæ czekaæ (pewnie rok-dwa), a¿ pozwol± mu go otworzyæ :(

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1343 on: 2012-09-25, 13:56:30 »
Ja widzialem i jako oddany fan kwadrylogii Obcego jestem oficjalnie kontent :) Fajny klimat - czulem sie, jak za pierwszym razem, gdy ogladalem 'Obcego', choc napiecie budowane jest zupelnie innymi srodkami. Daj znac, jak Ci sie podobalo :)

Jestem ju¿ po seansie i... pora¿ka. Ocena mo¿e i drastyczna, ale jako fan ca³ej serii Alien'a no nie mog³em inaczej. Dlaczego pora¿ka? Generalnie, imho, gra aktorska na bardzo niskim poziomie wtf?!. G³ówna postaæ, któr± gra Noomi Rapace zupe³nie do mnie nie przemawia, a wrêcz irytuje - sam nie wiem dlaczego.. mo¿liwe, ¿e za wszystkim stoi genialna Sigourney Weaver ;) Co do samego filmu.. ogromny potencja³, ogromny! 2h zlecia³y jak z bicza strzeli³ tyle tylko, ehh nie bêdê spoilerowaæ;)

Podsumowanie: to tak jakby daæ dziecku cukierka i kazaæ czekaæ (pewnie rok-dwa), a¿ pozwol± mu go otworzyæ :(


nie zgodzê siê w kwestii gry aktorskiej - jest przynajmniej jedna fenomenalna rola w tym filmie, courtesy of mr Fassbender. Tak swoj± drog± grana przez niego postaæ jest kluczowa dla filmu i jego zrozumienia - bez tego seans mo¿e siê wydawaæ nijakim odgrzewanym tematem z zakresu sci-fi. Wszyscy krytykuj±cy ten film (a jest ich ogó³em du¿o, pewnie wiêkszo¶æ) z którymi mia³em okazjê rozmawiaæ tak mocno skupili siê na szukaniu powi±zañ z obcym - spodziewaj±c siê chyba ¿e w którym¶ momencie wypadnie stado ksenomorfów - ¿e niemal ca³kowicie pomijali w±tek Davida.

Nie mówiê, ¿e film jest jakim¶ arcydzie³em - co to to nie - ale na pewno jest ambitniejszy ni¿ wiêkszo¶æ tego typu produkcji i ca³kiem ciekawe przemy¶lenia rodzi kiedy cz³owiek siê w niego wgryzie. Producenci troszcz±c siê o swoje finanse narobili mu du¿ej szkody uderzaj±c w promocji w nutê filmów o obcych zamiast reklamowaæ to jednak jako standalone

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Polecane filmy
« Reply #1344 on: 2012-12-11, 15:04:11 »
Do¶æ zabawnie to wygl±da :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1345 on: 2012-12-11, 17:24:50 »
Do¶æ zabawnie to wygl±da :)
E, standard. ;P

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1346 on: 2012-12-11, 18:34:54 »
Do¶æ zabawnie to wygl±da :)

A tak, 28 maj± jeszcze Ekwador i Wietnam, pó¼niej nie ma nikt :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1347 on: 2012-12-30, 23:26:37 »
Ja nic nie polecam (chyba), ale pytam: wybierze siê kto¶ ze mn± na ¯ycie Pi? Bo odk±d zobaczy³am pierwszy plakat, to zachorowa³am na to, tym bardziej, ¿e ksi±¿ka mi siê bardzo podoba³a (jak kto¶ nie czytal, to polecam - jednak co¶ polecam ;P). Co prawda obawiam siê, ¿e mo¿e byæ lipa, ale i tak chcê zobaczyæ.
A, jakby kto¶ chcia³ i¶æ ze mn±, to ostrzegam, ¿e czytaj±c ksi±¿kê p³aka³am w jednym momencie, albo w dwóch i na filmie te¿ mogê, zw³aszcza, jak siê oka¿e, ¿e lipa.

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1348 on: 2013-01-03, 23:11:12 »
Tak jak Callahan jest bezkrytyczny wobec Queen, tak ja jestem bezkrytyczny wobec tego co Peter Jackson wyrabia w ¦ródziemiu.   Hobbit mnie, jako fana dosyæ zaawansowanego, zmiót³ i tak le¿ê sobie na ³opatkach i bardzo mi przyjemnie. Pod wzglêdem wizualnym takiego filmu nie widzia³em jeszcze. 3D oceniam bardzo pozytywnie, jest rzek³bym nienachalne, ale dodaje walorów obrazowi. Polecam, najchêtniej jeszcze raz bym poszed³. Ale podkre¶lam, jestem zatwardzia³ym i bezkrytycznym fanem.

Edit: idê naparzaæ mieczem gobliny, jestem Thorin!

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Polecane filmy
« Reply #1349 on: 2013-01-03, 23:27:09 »
"Cafe de Flore" nie wiem co o tym filmie my¶leæ. Z jednej strony wspania³a muzyka i obrazy a z drugiej straszna nuda.

 

lofty-success