Author Topic: Przebudowa Mourner's Corner  (Read 15927 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Przebudowa Mourner's Corner
« on: 2004-09-08, 21:38:31 »
Zacz±³em koñczyæ :wink: nowy layout dla potrzeb strony g³ównej. Strona w zamy¶le ma byæ nieco bardziej zwarta, ale na razie za wcze¶nie na szczegó³y. Bêdzie po prostu inaczej ni¿ jest do tej pory. Mam nadziejê, ¿e ³adniej i czytelniej.

Niedawno trafi³em te¿ na stronê PHP-Nuke i zacz±³em siê zastanawiaæ czy by nie pój¶æ raczej w tê stronê. Dziêki uprzejmo¶ci TooRgo2 dysponujê miejscem na serwerze z dostêpem do PHP i MySQL - dziêki temu mog³em przenie¶æ forum i zrezygnowaæ z w±tpliwej jako¶ci us³ug Tripodu. Móg³bym te¿ zrezygnowaæ z us³ug rockmetal.art.pl (wiem, ¿e to ³adna domena) i stworzyæ prawdziwy opethowy portal :twisted: na którym u¿ytkownicy mogliby dodawaæ w³asne newsy, artyku³y i komentowaæ to wszystko na zasadach forum. Jednocze¶nie niniejsze forum zosta³oby wrêcz wtopione w ów serwis (konsekwencj± by³oby zamkniêcie obecnego na rzecz nowego, jednak z dostepem do postów poprzez archiwum lub co¶ w tym stylu).
Zmiany by³yby wrêcz rewolucyjne. Nie mówiê, ¿e tak siê w goóle stanie, ale chcê poznaæ Wasze zdanie na ten temat.
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Re: Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #1 on: 2004-09-09, 09:46:12 »
Quote from: Minder
i stworzyæ prawdziwy opethowy portal :twisted: na którym u¿ytkownicy mogliby dodawaæ w³asne newsy, artyku³y i komentowaæ to wszystko na zasadach forum. Jednocze¶nie niniejsze forum zosta³oby wrêcz wtopione w ów serwis.


to troche na podobnych zasadach na jakich dziala www.gothic.pl. Mysle osobiscie, ze to fajny pomysl.  :)

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #2 on: 2004-09-11, 23:21:45 »
hehep miodzio!
podoba mi siê ten pomys³ :)

szczerze mówi±c to brakowa³o mi takiego opethowego portalu z prawdziwego zdarzenia :)
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

Fallen Drapery

  • Guest
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #3 on: 2004-09-12, 13:49:06 »
Moja propozycja co do forum jest taka - wyjebaæ wszystkie posty, i stworzyc forum od nowa. Porz±dek nastêpuj±cy: na g³ównej tablicy pownny pozostac takie tematy jak: Opeth, Katatonia, Porcupine Tree, Bloodbath, Dyskusje Muzyczne, Dyskusje Niemuzyczne, Propozycje.
W tematach dotycz±cych Opeth, Katatonii, PT, i Bloodbath stworzyæ w±tki poswiecone kazdemu wydawnictwu, koncertom, grafice, ewentualnie czemus jeszcze. W Dyskusjach muzycznych mozna bedzie zakladac w±tki o zespolach innych, koncertach itp. Natomiast Dyskusje niemuzyczne bêd± przeznaczone do wszelkich innych gadek, typu humor, itd. Propozycje - moga byc propozycje tematow, co zmienic, co poprawic itd. Dla zobrazowania przedstawiam to jak moznaby temat o Opeth zrobic. Po kliknieciu na Opeth na glownej tablicy przechodzi sie do drugiej na ktorej s± takie tematy:
- Orchid
- Mornignrise
- MAYH
- Still Life
- BWP
- D1
- D2
- Lamentations
- Koncerty Opeth
- Ok³adki
- co jeszcze ktos wymysli.
Podobnie moznaby zrobic dla Katatonii itd. I bardzo wazna rzecz - zablokowac dodawanie tematow przez wszystkich uzytkowników w tablicach Opeth, Katatonia, Bloodbath i PT. Umozliwi to utrzymywanie porzadku (nie tak jak jest teraz, masa w±tkow z kilkoma odpowiedziami - po co to komu, jakies moje urodzinki itp). Watki na tych glownych tablicach mialby prawo dodawac Admin oraz kilku Moderatorów (np ja  :D ) a ich propozycje moznaby zglaszac w Propozycjach. Tematy mogliby wszyscy dodawac w Dyskusjach muzycznych i niemuzycznych. To taka moja propozycja, pozostawiam pod rozwage i czekam na pomys³y. :twisted:

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #4 on: 2004-09-12, 14:28:06 »
co¶ zmota³e¶, zakrêci³e¶ i pokrêci³e¶.....
szczerze mówi±c nie bardzo mi siê ten pomys³ podoba. a raczej nie podoba mi siê wogóle. trochê bez sensu, ale moze siê nie znam....

dlaczego mia³oby siê zablokowaæ dodawanie tematów??!!
jako¶ nie zauwa¿y³am ¿adnego tematu po¶wiêconego urodzinom.
Ale mo¿na by zrobiæ takie co¶, zeby jak siê na forum wchodzi wy¶wietla³o kto ma danego dnia urodzinki, ¿eby by³o wiadomo komu ¿yczonka z³ozyæ mo¿na :D taki akcencik milutki. ja to mam pomys³y :D
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

Fallen Drapery

  • Guest
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #5 on: 2004-09-12, 19:11:05 »
my¶lê, ¿e napisa³em i wyja¶ni³em wszystko wystarczaj±co jasno. A ¿e kto¶ ma problemy ze zrozumieniem...no có¿.
Zablokowanie dodawania tematów przez wszystkich na g³ównych tablicach ma jak najbardziej sens, bo wprowadza porz±dek w topicach, i czêsto bywa³o tak, ¿e dana osoba natychmiast po zarejestrowaniu siê, tworzy³a topik, który najczê¶ciej juz istnia³, ale dana osoba o tym nie wiedzia³a, bo nie zadawa³a sobie trudu, ¿eby to sprawdziæ.
Temat po¶wiêcony urodzinom by³, a jak¿e, by³o tez mnóstwo innych, chujowych, g³upich i interesuj±cych wy³±cznie autora danego w±tku tematów. Cel powstania tego forum jest prosty - dyskusja o wydawnictwach Opeth, oraz kapel pokrewnych. Nie interesuje mnie to, ¿e kto¶ ma akurat urodziny, albo lubi nale¶niki. Poszli na inne fora z takimi rewelacjami, bo nie chce mi siê marnowaæ czasu na takie bzdury.

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #6 on: 2004-09-12, 23:08:11 »
hmmmmm
to ja to jeszcze raz przeczytam...
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

Fallen Drapery

  • Guest
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #7 on: 2004-09-13, 11:54:58 »
Aha Minder - zmieñ alias opethbb.prv.pl, zeby wskazywal na to aktualne forum, bo wciaz wskazuje na stare chyba...

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #8 on: 2004-09-13, 14:05:05 »
no, kto¶ tu proponuje drakoñskie reformy  :roll:  ale nie powiem, ¿eby to by³o g³upie, bo np. po³owa moich postów chocia¿by jest od rzeczy (ale ja o nale¶nikach nic nie pisa³am  :| ) no, a na innych forach te¿ jestem, ju¿ mi siê nie chce pisaæ nawet

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #9 on: 2004-09-13, 18:26:38 »
Aktualnie walczê z konfiguracj± netu, wiêc jakiekolwiek zmiany... pó¼niej :?

Obecnie mamy jedn± stronê medalu - prawie nieograniczon± samowolkê. Fallen zaproponowa³ drug± stronê medalu: trzymanie forum w cuglach. Czekam na propozycje po¶rednie.

Gdy jednak patrz± na w±tki... jest chyba z piêæ traktuj±cych o geniuszu Orchid, kolejne o Morningrise itd. Chyba faktycznie lepiej by³oby zamkn±æ dyskusje na temat albumów w konkretnych w±tkach. Co by¶my tam jednak mogli przeczytaæ? Orchid :arrow: "Zajebisty album, mrok, surowo¶æ itd" "Zgadzam siê z przedmówc±, zajebioza" "Gupi jeste¶cie obaj, BWP urywa dupê i jest najlepsiejszy" etc. etc.

Póki co, jak wcze¶niej wspomnia³em, zmian nie bêdzie. Przygotowaujê siê psychicznie do otwarcia opethowego portalu - do tego bli¿ej nieokre¶lonego czasu czekam na propozycje restrukturyzacji forum, jak równie¿ propozycje budowy portalu. Mówiê od razu: mnie osobi¶cie odpowiada obecny podzia³ forum, ale jednocze¶nie jestem sk³onny wdro¿yæ przynajmniej czê¶æ pomys³u Fallen. Je¶li portal ruszy, to bêdzie nowe forum z now± formu³±, a obecne pójdzie do archiwum. Kropka.
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #10 on: 2004-09-13, 18:40:23 »
Wlasnie Fallen! urodziny ludzi mozesz sobie miec gdzies (to zdanie zreszta swiadczy tylko ujemnie o Twojej kulturze osobistej :?) ale na zawartosc merytoryczna postow ja  bym tu bardziej zwrocila uwage, tak jak to zrobil Minder-wypowiedzi na poziomie jakichs meneli spod monopolowego, ktorzy nie umieja wyrazac emocji i uczuc inaczej, niz za pomoca wulgaryzmow :?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #11 on: 2004-09-13, 22:27:43 »
Hej, spokojnie. Bo dojdzie do pierwszego na naszym forum flame-war :?
Nie chcê bawiæ siê w adwokata, ale znam Fallen Drapery osobi¶cie i uwa¿am, ¿e odznacza siê prawid³ow± kultur± osobist±. Rozumiem jego irytacjê na temat zawarto¶ci postów na forum. Jednak forum zazwyczaj jest takie, jacy s± jego u¿ytkownicy. Moim zdaniem nie ma sensu zbytnio ograniczaæ funkcjonalno¶ci forum w imiê sterylnego porz±dku, bo nie to jest domen± for dyskusyjnych. Oczywi¶cie porz±dek musi byæ - posty powinny byæ pisane w odpowiedniej kategorii. Powinny te¿ wnosiæ co¶ do ogólnej dyskusji. W zwi±zku z powy¿szym pod znakiem zapytania stoi samowolka na forach po¶wiêconych poszczególnym zespo³om. Zastanówcie siê: ile razy i na ile sposobów mo¿na wyra¿aæ swoje uwielbienie? Na wiele, wiem :) Oczywi¶cie na tej bazie nie da siê prowadziæ konstruktywnej dyskusji - co najwy¿ej wymieniaæ siê wra¿eniami - i to jest OK. Do tego celu wystarcz± jednak sztywne ramy zaproponowane przez Fallen: Dla ka¿dego albumu osobny w±tek, w którym ludzie opisuj± jak na nich dzia³a dany album. Reasumuj±c: fora po¶wiêcone konkretnym zespo³om mog³yby spokojnie mieæ zablokowane dodawanie w±tków.
Musz± jednak istnieæ dzia³y, w których zapewniona bêdzie kompletna samowolka (w ramach netykiety ofkoz). Nie przepadam za totalitaryzmem :roll: i mam wra¿enie, ¿e nie ma sensu zniechêcaæ ludzi.

Jak teraz czytam, to co napisa³ Fallen i ja powy¿ej, to wychodzi na to, ¿e nasze zdania niewiele siê ró¿ni± :P poza jedn± kwesti±: nie mam zamiaru usuwaæ dotychczasowych postów.
Poproszê o konstruktywne argumenty przeciwko takiemu podzia³owi i proponowanie innych rozwi±zañ.

P.S.
Ciekawa sprawa: jeszcze na starym forum zadawa³em pytanie odno¶nie przebudowy forum i propozycji by³o jak na lekarstwo. Teraz wystarczy³ jeden ekstremalny post i ju¿ burza :twisted:
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #12 on: 2004-09-14, 09:09:59 »
Ja nie mam nic przeciw takiemu podzialowi. Faktycznie bylby wtedy porzadek a "ordnung muss sein"  :twisted: . Tylko, zeby wlasnie nie zrobilo sie tu totalitarne forum, juz z takiego jednego cudem ucieklam  :? . Koszmar, wystarczyl bunt dwoch osob i od razu rozpetala sie wojna. Ale tam glos wiekszosci sie nie liczyl.
Mam nadzieje, ze tu nie dojdzie do takich "zamieszek" :P.
Nie mam nic przeciw panu Fallen, ale ja niestety nie mialam tej przyjemnosci i nie poznalam go osobiscie, wiec moja wiedza, tudziez opinia o nim, opiera sie jedynie na tym, co tenze czlowiek zawiera w swych postach. A cudza opinia nie zwyklam sie sugerowac, ale ok, PAX. Postow bezsensownych i w ogole tu nie pasujacych jest o wiele wiecej, ale takie zawsze beda, bo jestesmy ludzmi, a rzecza ludzka jest pogadac :P. Jasne, ze mozna na GG, ale gg moim zdaniem nie jest antidotum na offtopy, ktore robia sie spontanicznie.

Dodam jeszcze, ze tak jak zaproponowal zdaje sie Fallen, przydaloby sie tutaj wiecej moderatorow. Takich, ktorzy pilnowaliby porzadku i tego, aby ludzie nie offtopicowali na taka skale ja teraz  :shock:  . Fakt z kazdego tematu robi sie od razu pogawedka. I to nie tylko w kategorii "chat", ktora na takie luzne gadki jest przeciez najodpowiedniejsza. Trzeba odrobine rygoru wprowadzic  :twisted: . Tylko tez z umiarem...

A apropos tych nieszczesnych urodzin, to temat i tak byl w dziale "chat" a ten dzial sluzy chyba do rozmow o wszystkim i o niczym, nie? :roll:

TooRgo2

  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.jgc.pl
ke?
« Reply #13 on: 2004-09-14, 09:38:16 »
hmm .... ja nie mam pomyslu i raczej mi to nie przeszkadza ... jakos malo ludziow pozostalo na forum sporo jest zarejestroanych ale malo zostalo. Niewazne to chyba nie byl ten temat o ktorym mialem mowic, podzial tematow zaproponowany przez Fallen jest zbyt radykalny i uniemozliwia swobodna wypowiedz do tego z poddzialu Dyskusje NieMuzyczne zrobilo by to taki smietnik, iz masakra. Tak wiec proponuje pozostac przy obecnej formie lub przedwsiewziac jakies powolne kroki, ktore sie dotra do uzytkownikow. Nic na chama :]


A tymczasem ide sie myc i spier***** do szkoly :( Bleeeeeee .....

Milego dnia
.:: TheY uSe ForCe To MakE You Do, WhAt tHe dEciDerS, HaVe DeciDeD yoU muSt dO ::. -== Classroom`s ThE LasT roOm to GeT TruTh ==-

Fallen Drapery

  • Guest
Przebudowa Mourner's Corner
« Reply #14 on: 2004-09-14, 12:21:29 »
Widzê, ¿e wzbudzi³em niejak± burzê swoj± propozycj±. W sumie cieszê siê z tego. Ale chyba jednak nie doczytali¶cie do koñca mojej propozycji. Powtarzam, ¿e w dziale Niemuzycznym by³by topic pt. "Propozycje tematów", w którym takowe móg³by zg³aszaæ ka¿dy. Je¶li moderator lub admin uzna, ¿e to dobry pomys³ - temat zostanie dodany. Nie chcê nikomu zamykaæ drogi do mo¿liwo¶ci wypowiedzenia siê na jaki¶ temat, chodzi mi jedynie o to, ¿eby to mia³o rêce i nogi. Po drugie, grono moderatorów mo¿e byæ przecie¿ ca³kiem liczne, powiedzmy oko³o 10 osób, regularnie udzielaj±cych siê na forum, i zagl±daj±cych tu codziennie.
Udzielam siê np. na forum Empire Records i tam jest w³a¶nie taki uk³ad, podobny do tego który zaproponowa³em - w w±tkach po¶wiêconym zespo³om z tej stajni, topiki zak³ada i moderuje wy³±cznie admin, natomiast we wszystkich innych - ka¿dy mo¿e to zrobiæ. Póki co to siê sprawdza, a moderatorzy (w tym ja) utrzymuj± tam porz±dek.
Panno caress - jak s³usznie zauwa¿y³ Minder, nie znasz mnie, wiêc radzê nie wypowiadaj siê na temat mojej kultury osobistej. W±tek o urodzinach poda³em jako przyk³ad, i nie pi³em tutaj specjalnie do Ciebie.

--
Wyedytowany przez Mindera. Linki dodawajcie poprzez znacznik "url" :)

 

lofty-success