Author Topic: Newsy ogólne  (Read 224510 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #585 on: 2015-03-20, 23:04:20 »
O fajowo - wrzucam wiêc info do zapowiedzi p³ytowych. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #586 on: 2015-04-20, 20:23:04 »
No i wyja¶ni³a siê sprawa zastêpstwa Patryka Zwoliñskiego w Blindead.

Quote
Jeste¶my bardzo dumni z faktu, i¿ nasz wieloletni przyjaciel Jan Galbas z Ampacity, Octopussy i wielu innych...do³±cza do Blindead! Na nowej p³ycie, Jan zagra na gitarze i zajmie siê partiami wokalnymi razem z Matteo Bassoli.

Powoli zbli¿amy siê do koñca procesu twórczego, a do studia wejdziemy 1-go lipca tego roku. Tym razem zarejestrujemy materia³ na ¿ywo w Raven Studio, niedaleko Tarnowa.
Premiera p³yty jest zaplanowana na pocz±tek 2016 roku, nak³adem Mystic Production.
[/url]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Newsy ogólne
« Reply #587 on: 2015-04-20, 22:13:25 »
nikt nie spodziewa siê hiszpañskiej inkwizycji!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #588 on: 2015-05-16, 08:16:56 »
Niegdy¶ pisano, ¿e "Welcome Home (Sanitarium)" Metalliki to plagiat "Rainbow Warrior" Bleak House, obecnie kolejne pos±dzenie, ¿e "Sweet Child O' Mine" Gunsów jest plagiatem "Unpublished Critics" Australian Crawl i co¶ w tym jest. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #590 on: 2015-05-28, 00:01:59 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #592 on: 2015-06-30, 21:04:27 »
Ale¿ wtopa. Seven Festival w Wêgorzewie znowu odwo³any. I zanosi siê na to, ¿e wiêcej edycji ju¿ nie bêdzie.

Quote
PECHOWA 13 CZYLI KONIEC ROCKA W WÊGORZEWIE
Jako organizatorzy Seven Festival Wêgorzewo 2015 zmuszeni zostali¶my w dniu dzisiejszym podj±æ decyzjê, która dla fanów muzyki rockowej, dla fanów Wêgorzewa mo¿e oznaczaæ jedno – koniec Rockowiska.

Seven Festival 2015 nie odbêdzie siê. Obecny sk³ad organizatorów wyczerpa³ swoje mo¿liwo¶ci. Po przeprowadzeniu ostatnich 12 edycji nieprzerwanie od 2002 roku, okaza³o siê, ¿e nie jeste¶my w stanie zrobiæ tej 13 edycji. Jest nam tym bardziej przykro, ¿e po ubieg³orocznej katastrofie wydawa³o siê, ¿e bêdzie tylko pro¶ciej, ¿e obrona naszej wêgorzewskiej imprezy przed upadkiem stanie siê celem samym w sobie dla wszystkich sympatyków Sevena, Wêgorzewa, Mazur. Niestety. Odezwa³o siê polskie „piekie³ko”. Jeden ze wspó³organizatorów sprzed kilku lat okaza³ siê bardzo skuteczny. Blokowanie dotacji ministerialnych, samorz±dowych, sponsorskich, szkalowanie i czarny PR zrobi³o swoje (straty wynik³e z tej gorliwo¶ci wynios³y ci±gu dwóch lat ponad 400 000 z³).

Oczywi¶cie, to nie tylko dzia³ania naszych „przyjació³” zniszczy³y festiwal. Mo¿e te¿ nasze zbyt ambitne plany i pomys³y….. Mo¿e zapraszanie gwiazd w stylu Soulfly, Biohazard, Sepultura, Epica, itd. powinno byæ zabronione i zarezerwowane dla wielkich. Mo¿e trzeba by³o sobie ju¿ dawno powiedzieæ, ¿e w ma³ym miasteczku bez infrastruktury hotelowej, bez po³±czeñ kolejowych nie da siê zrobiæ ogólnopolskiego festiwalu z aspiracjami. Mo¿e. Tylko nikt tego nie powiedzia³ otwartym tekstem. Nikt tego nie chcia³ s³yszeæ. Bo mo¿e dziêki skutecznemu pozyskiwaniu ¶rodków unijnych weszli¶my na poziom dzi¶ trudny do utrzymania.

Chcieliby¶my, by oceniono nasz± pracê nie przez pryzmat odwo³anej edycji, nie przez pryzmat problemów ostatnich 2-3 lat, ale przez pryzmat kilkunastu udanych. Kilkadziesi±t koncertów, setki zespo³ów, gwiazdy ¶wiatowego formatu, dziesi±tki tysiêcy widzów – to jest nasz dorobek, te setki nawi±zanych znajomo¶ci festiwalowych - to warto¶ci, które nie s± do kupienia za ¿adne pieni±dze.

Przegrali¶my jako organizatorzy, przegrali¶my jako miasto, bo impreza ogólnopolska kojarzona od 1991 roku z Wêgorzewem przestaje istnieæ. Przegra³y zespo³y, które do koñca wierzy³y, ¿e zdamy egzamin, przegra³a m³odzie¿, której sprawili¶my ogromny zawód. Sprawili¶my zawód wielu osobom, które od lat wspiera³y festiwal, które do koñca, do wczoraj szuka³y jeszcze pomys³u na uratowanie festiwalu. To im przede wszystkim nale¿y siê podziêkowanie.

Mamy nadziejê, ¿e Wêgorzewo wróci jeszcze na mapê letnich festiwali, niekoniecznie rockowych. ¯yczymy powodzenia tym, którzy spróbuj± podj±æ próbê reaktywacji. Mo¿e po³±czenie rocka i ekologii znajdzie innych, silniejszych organizatorów i mecenasów na Warmii i Mazurach?
W ci±gu najbli¿szych kilkunastu dni poinformujemy o dalszych krokach prawnych, zwi±zanych m.in. z funkcjonowaniem stowarzyszenia (prawdopodobny wniosek do s±du o likwidacjê).
ORGANIZATORZY FESTIWALU ROCKOWEGO W WÊGORZEWIE OD 2002 ROK

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Newsy ogólne
« Reply #593 on: 2015-07-06, 15:08:52 »
A ja my¶la³am, ¿e kolega sobie jaja robi, mówi±c, ¿e znów odwo³any.  :shock:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #595 on: 2015-09-30, 17:05:07 »

Powy¿ej mój komentarz "Na Zachodzie" do artyku³u w "Teraz Rock", który napisa³em, by grzecznie sprostowaæ, ¿e w artykule nie wspomniano o zespo³ach, które warte s± pamiêci. Niestety odpowied¼ redakcji czasopisma jest dla mnie niezbyt grzeczna. Mia³em zamiar napisaæ im kilka s³ów w odpowiedzi, nawet z lekkim nawrzucaniem, ¿e od dawna faworyzuj± jak na razie przeciêtn± i tuzinkow± (DLA MNIE!!!) Chemiê (w tym artykule tak¿e - wiem, ¿e lider ma mocne plecy, PKP Cargo, J.K.Bielecki etc.), ale da³em sobie spokój, bo stwierdzi³em, ¿e szkoda "strzêpiæ jêzyk po pró¿nicy". ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #596 on: 2015-09-30, 17:24:42 »
Ju¿ od jakiegos czasu zauwa¿y³em, ¿e odpowiedzi na uwagi czytelników napisane s± w dosæ z³osliwy sposób. Redakcja daje jakoby do zrozumienia "my i tak wiemy lepiej". Podobny ton pisania, dosæ przem±drza³y, zauwa¿am u redaktora naczelnego w jego felietonach pod koniec gazety.

Nie wiem co siê dzieje, ale jak próbujê napisaæ "si", to wywala mnie z posta i zapisuje wiadomosæ w po³owie wyrazu. Tam mam tylko z t± liter± i tylko, kiedy piszê z pracy. :)
« Last Edit: 2015-09-30, 17:28:46 by kwarnik »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #597 on: 2015-09-30, 18:28:55 »
Podobny ton pisania, dosæ przem±drza³y, zauwa¿am u redaktora naczelnego w jego felietonach pod koniec gazety.
Nie wszystko czytam od dechy do dechy, wiêc nie zauwa¿y³em, ale Weiss to nieg³upi facet, wiêc mo¿e andropauza... :shock:  Co do samej Chemii, jak siê czyta z liderem zespo³u wywiady, to niby wszystko jest Ok, ale znajomi mi mówili, ¿e Balczun np. p³aci³ organizatorom, by Chemia mog³a wyst±piæ jako gwiazda wieczoru na festiwalach, w Wêgorzewie czy gdzie¶ tam. ;) Byæ mo¿e us³yszê w ich wydaniu co¶, co mnie roz³o¿y na ³opatki i siê do Chemii przekonam, ale póki co nic takiego siê nie wydarzy³o. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #598 on: 2015-09-30, 19:12:17 »
Podobny ton pisania, dosæ przem±drza³y, zauwa¿am u redaktora naczelnego w jego felietonach pod koniec gazety.
Nie wszystko czytam od dechy do dechy, wiêc nie zauwa¿y³em, ale Weiss to nieg³upi facet, wiêc mo¿e andropauza... :shock:

A ja w³a¶nie zauwa¿am takie rzeczy, bo sam od 16 lat pracujê w gazecie i zajmuje siê pisaniem. Nie znam Weissa osobi¶cie i byæ mo¿e to daleko posuniête stwierdzenie, ale na podstawie jego felietonów jawi mi siê on jako osoba o wysokim mniemaniu o sobie i mimo wszystko traktuj±ca czytelników trochê z góry.

Przyk³adem s± choæby owe odpowiedzi na niektóre sygna³y czytelników (nie wiem, czy to Weiss je pisze, ale w sumie to on jest naczelnym i odpowiada za ca³okszta³t pisma). Przecie¿ mo¿na stworzyæ odpowied¼ w taki sposób, by wy³o¿yæ swoje racje i nie uraziæ czytelnika. "Dziêkujemy, Jacku, za list i wskazanie p³yt, o których napisa³e¶. Oczywi¶cie zdajemy sobie sprawê, ¿e jeszcze kilka innych zespo³ów wydawa³o swoje nagrania na Zachodzie, ale nie by³o naszym celem przygotowanie listy takich wydawnictw. Niemniej cieszymy siê, ¿e artyku³ Ciê zainteresowa³". Lub co¶ w tym stylu. ;)


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #599 on: 2015-09-30, 19:23:26 »
Dziêki za wsparcie. :) Nb. w mojej wyliczance zapomnia³em o "S.U.S.A.R." Indukti. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind