Author Topic: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)  (Read 62328 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #90 on: 2012-02-02, 17:01:19 »
By³bym ca³kiem zadowolony z takiej setlisty. :mrgreen:
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #91 on: 2012-02-02, 19:17:04 »
na spotkanie z Kas czy Czarn± pojadê jak bêdê mia³a czas i pieni±dze. :)
Przyjmiemy z otwartymi ramionami :D

np. taka
Same smuty... :?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #92 on: 2012-02-02, 22:31:00 »
Ja siê na 90% nie wybieram, a i tak jako¶ po cichu liczê, ¿e zmieni± setlistê, bo po tej to nawet szczególnie p³akaæ nie bêdê. Szczerze mówi±c tak bardzo bardzo to szkoda mi tylko A Fair Judgement.

czas i pieni±dze. :)
Przyjmiemy z otwartymi ramionami :D
Fixed

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #93 on: 2012-02-03, 00:32:20 »
Forum fanów Opeth...
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #94 on: 2012-02-03, 04:18:46 »
Zabawne, ¿e na tym forum wci±¿ jeszcze s± ludzie, którzy prze¿ywaj± rozczarowania wzglêdem "fanów Opeth" (¿e zupe³nie nowi takie rozczarowania prze¿ywaj±, to siê szczególnie nie dziwiê, ale jak kto¶ ju¿ jest trochê d³u¿ej...) Jestem przekonany, ¿e gdyby¶ spyta³, to wiêkszo¶æ ludzi nadal bardzo lubi, darzy sentymentem, albo w jaki¶ sposób szanuje starsze nagrania i je¶li nawet nie s³ucha ich na co dzieñ, to kiedy ju¿ wróci - na pewno ma z nich spor± frajdê. Kwestia tego, ¿e poczynaj±c od Damnation, z ka¿dym kolejnym albumem by³o coraz wiêcej niezadowolonych (cisnê³o mi siê na klawiaturê "oburzonych" :mrgreen:), ja tam siê cieszê, ¿e na mnie kolej przysz³a dopiero w przypadku Heritage. Wci±¿ jeszcze jestem w fazie "spieprzyli jeden album, to jeszcze nie tragedia, kolejny mo¿e okazaæ siê znów bardzo dobry", a nie "spieprzyli ju¿ drugi/trzeci/czwarty album pod rz±d, to ju¿ koniec Opeth". Choæ przyznam, ¿e ostatnio s³ucham ich ogólnie mniej i z mniejszym entuzjazmem. :P Tak jak napisa³ Wreath, widocznie "nie by³a to mi³o¶æ bezgraniczna". Zastanawiam siê, czy kiedykolwiek powa¿nie tak to w ogóle traktowa³em i mam spore w±tpliwo¶ci - zawsze jaki¶ chocia¿ minimalny dystans by³; to chyba zreszt± dobrze.
Opeth widzia³em dwa razy na ¿ywo, oba sety by³y bardzo mocne - z jakiej paki mia³bym p³aciæ dro¿ej ni¿ poprzednio za set s³aby i krótki? Je¶li by teraz dowalili now± setlistê z paroma mocnymi smako³ykami - powa¿nie bym przemy¶la³ swój bud¿et i kupno biletu. Ale wobec ich obecnej 'filozofii' set o jaki mi chodzi raczej w ogóle nie wchodzi w grê. Wiêc ¿yczê dobrej zabawy entuzjastom Heritage, osobi¶cie, je¶li chodzi o Opeth, wolê nie ryzykowaæ zepsucia sobie dobrych koncertowych wspomnieñ czym¶, co ma spor± szansê byæ klap±.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #95 on: 2012-02-03, 12:13:12 »
Dobrze to uj±³e¶. Chocia¿ mnie nadal nikt nie przekona, ¿e "Heritage" to z³y album, najwy¿ej niedopracowany i tak naprawdê bêdê go ocenia³ pod k±tem nastêpnego dopiero. Co nie zmienia faktu, ¿e porównuj±c powalaj±cy (do czego przyznaj± siê sami muzycy) koncert z 2009 roku do tego co mo¿e nadej¶æ, to jestem na nie.
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #96 on: 2012-02-03, 12:26:31 »
(...)Chocia¿ mnie nadal nikt nie przekona, ¿e "Heritage" to z³y album(...)

"...i nikt nas nie przekona, ¿e czarne jest czarne a bia³e jest bia³e"  :mrgreen:

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #97 on: 2012-02-03, 15:11:53 »
Nie no wiesz, mi nie chodzi o to, że wszyscy mają być wierni i w ogóle namber łan fan, chodzi bardziej o to, że dziwnie się na forum Opeth odpala temat o koncercie Opeth i 645423 ostatnich postów to "nie idę, nie chce mi się", "nie idę, w ogóle to Opeth posysa" etc ;)
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #98 on: 2012-02-03, 15:20:44 »
No faktycznie, to nawet zabawne. Ale wiesz, my ju¿ chyba po prostu stare zrzêdy jeste¶my, Opeth skoñczy³ siê na Kill em all, Podró¿ przez las i skrajne emocje, te klimaty :lol: O³szyn of soro³, albo fil de pejn in jor brejn, insejn jako¶ mniej do nas trafia :P

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #99 on: 2012-02-03, 15:57:34 »
st±d te¿ postulowa³em kiedy¶ reorganizacjê forum w taki sposób aby bardziej uwypukliæ jego ogólnomuzyczny charakter - mo¿e kto¶ siê wreszcie przychyli patrz±c na reakcje na ten koncert :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #100 on: 2012-02-03, 22:24:01 »
Forum fanów Opeth...
Zdefiniuj "fana"  8)

Bo my jeste¶my fanami starego Opeth... :P
Trzy lata temu w Stodole sta³am trzecia od barierek (pozdrawiam Kekkai, Callahana i Luksora :*) i mia³am muzyczny orgazm. Dwa razy.

Nowa p³yta mi siê nie podoba i nie zap³acê 130z³, ¿eby staæ i s³uchaæ utworów, których nie znam...
...If I call will you come and will you save me?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #101 on: 2012-02-04, 00:29:05 »
Po mojemu to jest troche tak, ze my bysmy sobie wszyscy zyczyli, zeby pojawic sie w Stodole, ale ze wzgledu na a) Heritage i b) setliste jakos nas tam nie ciagnie jak te 3 lata temu... I tak, jak Callahan pisze - kolejna plyta powinna zweryfikowac nasze obawy i nadzieje.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #102 on: 2012-02-04, 01:57:49 »
Tutaj jest jeszcze ten problem, ¿e fajnie by siê by³o spotkaæ, a z niektórymi z Was dopiero poznaæ na ¿ywo i to jest dobry argument, by przyjechaæ, bo trudno o inne spotkanie, ni¿ na koncercie, kiedy jeste¶my rozrzuceni po ca³ej Polsce. I dla mnie to jest w tym momencie jedno z powa¿niejszych rozczarowañ, je¶li chodzi o ten koncert, ¿e wiêkszo¶æ z nas sobie odpu¶ci (z winy aktualnej kondycji Opeth naturalnie) i siê to nie uda, bo to oznacza, ¿e prêdzej jak za trzy kolejne lata raczej nie ma co liczyæ na forumowy zjazd (ju¿ pomijam kwestiê, ¿e trzy lata to kupa czasu i ¿e wtedy wszystko mo¿e wygl±daæ zupe³nie inaczej). Co by siê nie dzia³o, Opeth jest jednak nadal najprawdopodobniejszym zespo³em ³±cz±cym nas tutaj wszystkich - ze wzglêdu na Heritage przesta³ byæ "pewnikiem" i o to te¿ uwa¿am, ¿e mo¿emy mieæ do nich pretensje. Co nie zmienia faktu, ¿e je¶li jeszcze wiêksza liczba ludzi na forum nie przestanie ich darzyæ mi³o¶ci± po kolejnej p³ycie, to jest to powód, by nadal to by³o forum muzyczne, na którym tematem przewodnim jest ten zespó³. Jeszcze a¿ tak bardzo od niego nie odeszli¶my. To tak w odpowiedzi na to, co napisa³ Wreath, nie po raz pierwszy ju¿ zreszt±. Jeszcze nie czas, choæ tendencja zapowiada takie w³a¶nie zmiany.
Zacz±³em siê w³a¶nie zastanawiaæ, czy jest jeszcze jakakolwiek inna kapela, na wystêp której pisa³aby siê wiêkszo¶æ sta³ej, aktualnej obsady tego forum i jako¶ nic mi nie przychodzi do g³owy. Anathema, Tool, Katatonia, Porcupine Tree, Dream Theater... we wszystkich przypadkach sam chyba potrafi³bym wskazaæ osoby, które nie by³yby zainteresowane. Trzeba by chyba by³o progresywnego festiwalu z naprawdê mocnym sk³adem, a na to ju¿ chyba zupe³nie nie ma co liczyæ (no chyba, ¿e co¶ w stylu Progressive Nation, ale DT bez Portka ju¿ raczej tego nie zorganizuje, a innej tego typu objazdowej imprezy jako¶ nie widaæ).

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #103 on: 2012-02-04, 06:40:39 »
W przeciwieñstwie do wiêkszo¶ci, podobnie jak Unas bardzo lubiê i szanujê "Heritage", choæ nie jest to p³yta wybitna. Kochani, trochê siê ju¿ zmêczy³em czytaj±c te wszystkie utyskiwania i pojêkiwania, ¿e "Dziedzictwo" to szajs i zespó³ jest w z³ej formie. Zespó³ po prostu poszed³ inn± drog±. Rozumiem Wasze rozczarowanie (mia³em podobnie po ukazaniu siê "The Game" Queen) i zdajê sobie sprawê, ¿e nowe rozdanie stylistyczne Opeth nie do wszystkich trafia, ale mo¿e choæ w tym w±tku dajmy szansê tym, którzy kochaj± najnowszy album, bardzo chc± jechaæ na koncert i dziêki temu w±tkowi siê jako¶ umówiæ... :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #104 on: 2012-02-04, 12:28:09 »
W przeciwieñstwie do wiêkszo¶ci, podobnie jak Unas bardzo lubiê i szanujê "Heritage", choæ nie jest to p³yta wybitna. Kochani, trochê siê ju¿ zmêczy³em czytaj±c te wszystkie utyskiwania i pojêkiwania, ¿e "Dziedzictwo" to szajs i zespó³ jest w z³ej formie. Zespó³ po prostu poszed³ inn± drog±. Rozumiem Wasze rozczarowanie (mia³em podobnie po ukazaniu siê "The Game" Queen) i zdajê sobie sprawê, ¿e nowe rozdanie stylistyczne Opeth nie do wszystkich trafia, ale mo¿e choæ w tym w±tku dajmy szansê tym, którzy kochaj± najnowszy album, bardzo chc± jechaæ na koncert i dziêki temu w±tkowi siê jako¶ umówiæ... :)

Ja Heritage lubie. Nie uwa¿am go za z³y album tylko trochê taki "inny". Gdyby setlista by³a inna to pewnie bym siê wybra³ na koncercik. Druga sprawa. Jechaæ 3 godziny po to by zobaczyæ pó³toragodzinny koncert z w wiêkszo¶ci z kawa³kami które fajnie brzmi± ale w domu w czasie relaksu to mi siê zwyczajnie nie chce. Jedynie czego naprawdê ¿a³uje, to fakt ¿e nie bêdê na afterparty, jak to by³o parê lat temu z Wami (je¶li takowe siê odbêdzie).

A powiedzcie mi czemu do jasnej cholery nie ma u nas suportów? Chyba na ka¿dym gigu w europie jaki¶ tam suport jest, a tu zero, nic, null. Czy Opeth tak du¿o kasy sobie ¿yczy, ¿e promotor nie chc±c podwy¿szaæ cen biletów po prostu rezygnuje z suportu, który i tak trzeba by by³o op³aciæ. Ja wiem ¿e gwiazd± wieczoru jest Opeth, i to na ich koncert siê idzie ale bez suportu wygl±da to kiepsko - 1,5 h koncertu i do domu/afterpary. Pamiêtam jak to by³o parê lat temu.