Author Topic: [offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata  (Read 6177 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« on: 2006-04-18, 21:26:49 »
Tak, mogê z czystym sumieniem powiedzieæ, ¿e Kocham Opeth. Nie potrafiê jednak wyt³umaczyæ s³owami tej mi³o¶ci jak nie potrafiê wyt³umaczyæ s³owami mi³o¶ci do mojej ¿ony i córeczki. Najwspanialsze jest to, ¿e Opeth zaczyna zauwa¿aæ coraz wiêcej ludzi z mojego otoczenia i bardzo dziwne jest to, ¿e coraz wiêkszej ilo¶ci "zwyk³ych ludzi" siê to podoba :) Jestem pod wielkim wra¿eniem tej muzyki i tego co potrafi uczyniæ z emocjami cz³owieka ... Do tej pory tylko Final Fantasy 7 (taka gra z PSX lub PC) da³a mi tak wspania³e emocje w tak wielkiej dawce ;)

Gdy ostatnio s³ucha³em Deliverance mia³em w kilku momentach ciarki na plecach. By³ taki bardzo fajny kawa³ek gdzie Opeth gra³ podobnie jak Santana ;) A ¿e ¿ona lubi Santanê to pu¶ci³êm jej ten kawa³ek. Stwierdzi³a po kilku przes³uchaniach, ¿e Santana przy brzmieniu gitary Opeth mo¿e i¶æ do piaskownicy ;)
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #1 on: 2006-04-19, 00:06:11 »
Satriani stwierdzi³, ¿e Santana za wcze¶nie przesta³ siê uczyæ graæ, bo wszystkie jego utwory brzmi± tak samo.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #2 on: 2006-04-19, 20:41:46 »
Satriani to debil. My¶li, ¿e jak super zapierdziela to od razu jest zajebisty. KOMPLETNIE NIC co robi Satriani mi siê podoba. A Santana to klasa. Satriani przy nim jest jak g³upie dziecko, które  sobie co¶ majstruje na instrumenciku
Katanka: nie jestem fanem Satriani'ego i lubiê Opeth, ale gdybym mia³ jedno z nich wys³aæ do piaskownicy to grabki da³bym Opeth  :?  nie mo¿na ich porównywaæ. To tak jakby¶ chcia³ os±dziæ kto jest lepszy: Tracy McGrady czy Samuel Eto'o
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #3 on: 2006-04-19, 20:46:18 »
Quote from: Soja
kto jest lepszy: Tracy McGrady czy Samuel Eto'o

jasne, ¿e tracy, bo on gra w kosza, a nie w najdudnieszy sport ¶wiata (no mo¿e po curlingu)
:lol: :P
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #4 on: 2006-04-19, 20:55:29 »
Nilfheim: i o to w³a¶nie chodzi. Ty wolisz T-maca, bo wolisz koszykówkê od pilki noznej. Tak samo jedni lubi± ciê¿k± muzê a inni gitarowe popylanki. nie ma sensu porownywac Santany do Opeth
btw: pi³ka no¿na jest wg mnie najlepszym i najfajniejszym sportem. To jest prawdziwy SPORT. Kosza lubiê tylko w wydaniu NBA i najbardziej lubiê Rockets z Tmac'iem i Bucksów, a Curling uwielbiam ogl±daæ i nie uwa¿am go za durny sport   [-(
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #5 on: 2006-04-20, 00:28:39 »
Kawa³ki Santany naprawdê brzmi± podobnie. Jeszcze stare dzie³a potrafiê zdzier¿yæ, ale to, co ostatnio tworzy to tylko pop³uczyny. kropka.
True Pagan Winter Crew

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #6 on: 2006-04-20, 01:51:32 »
Tylko jeden kawa³ek Satrianiego s³ysza³am w dodatku w wykonaniu mojego zespo³u, wiêc wypowiadaæ mi siê trudno. Rozumiem, Santana fajnie gra, ale niestety muszê siê zgodziæ, ¿e jego kawa³ki brzmi± podobnie :|

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #7 on: 2006-05-18, 20:43:03 »
Soja, zwróæ uwagê, ¿e Satriani nie tworzy komercji a Santana tak - kompletnie nie akceptuje tego co teraz robi. Nie mam zarzutów co do jego stylu, techniki poniewa¿ jest mistrzem w tym co robi. Stylu Satrianiego te¿ za bardzo nie lubiê, ale techmicznie gra dobrze.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #8 on: 2006-05-18, 20:50:57 »
Quote from: klassen
Soja, zwróæ uwagê, ¿e Satriani nie tworzy komercji a Santana tak - kompletnie nie akceptuje tego co teraz robi. Nie mam zarzutów co do jego stylu, techniki poniewa¿ jest mistrzem w tym co robi. Stylu Satrianiego te¿ za bardzo nie lubiê, ale techmicznie gra dobrze.

Santana te¿ gra technicznie. I z dwa razy wiêkszym polotem i "feelingiem" ¿e tak brzydko powiem :mrgreen2: Poza tym czym jest komercja? Satriani nie robi muzyki ¿eby z niej ¿yæ?

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #9 on: 2006-05-19, 17:18:25 »
buckethead, wiadomo, oni zarabiaj± na muzyce, temu siê po¶wiêcili i to jest ich praca. Santana tworzy utwory z np... Sean Paulem. To jest makabra! Satriani jak na razie nie podj±³ siê takiego kroku.
Co do techniki to akurat nie opisywa³em Santany tylko zwróci³em uwagê na Satrianiego. To, ¿e ten pierwszy gra technicznie a nawet lepiej nie podlega dyskusji.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #10 on: 2006-05-19, 21:30:59 »
gra Santany ma w sobie pewien czar. Za to Satriani to magiczna sztuczka
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
[offtop]Santana vs. Satriani vs. reszta ¶wiata
« Reply #11 on: 2006-05-21, 18:58:30 »
Quote from: klassen
buckethead, wiadomo, oni zarabiaj± na muzyce, temu siê po¶wiêcili i to jest ich praca. Santana tworzy utwory z np... Sean Paulem.


Tworz±c jednocze¶nie kawa³ki wspólnie z Erikiem Claptonem. Ich gra to chyba najwspanialszy gitarowy duet jaki s³ysza³em. W±tpie, ¿eby Santana gra³ po prostu dla pieniêdzy. On jest zbyt uduchowiony, zarówno w swojej grze jak i swoim przekazie. Poczytaj jego teksty, jego komentarze na p³ytach.
[under construction]