Mourner's Corner > Uwagi i propozycje

Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?

(1/5) > >>

minder:
Rozwa¿am mo¿liwo¶æ zmiany serwera. Dosz³y mnie s³uchy, ¿e dotychczasowy czêsto dzia³a w ¶limaczym tempie (choæ sam tego w sumie nie zauwa¿y³em) lub nie dzia³a w ogóle. Dodatkowo administrator za¿±da³ ode mnie pe³nych danych osobowych i chce mnie zwi±zaæ jakim¶ dodatkowym regulaminem, co nieszczególnie mi siê podoba.

Alternatyw± jest serwer na rootnode, który co prawda czasem zalicza reset, ale siedzi w Holandii na ultraszybkim ³±czu, daje mi znacznie wiêksze mo¿liwo¶ci konfiguracji (w³asna konfiguracja serwera WWW i PHP), w³asnorêczne zarz±dzanie domen± itd. Konta pocztowe w domenie opeth.pl zostan± przerzucone na GMail (mo¿e wyst±piæ 48 godzinna przerwa w ¶wiadczeniu us³ug zwi±zana z przenosinami) - zmieni siê sposób sprawdzania poczty i has³o, nie zmieni siê adres skrzynki.

Ankietê utworzy³em g³ównie po to, by poznaæ Wasze zdanie na temat. Osobi¶cie jestem za zmian± serwera, nawet je¶li dotychczasowy dzia³a dobrze - g³ównie z powodów wymienionych powy¿ej - bêdê mia³ pe³n± kontrolê nad wszystkim.

Luksor:
Sporadycznie zdarza siê, ¿e nie dzia³a. Natomiast u mnie zawsze bardzo d³ugo otwiera siê, i strona g³ówna, i potem samo logowanie, a tak¿e "wysy³anie wiadomo¶ci". Odnoszê wra¿enie, ¿e na poprzednim serwerze wszystko to przechodzi³o b³yskawicznie. Ogólnie nie jest ¼le, ale je¿eli jest mo¿liwo¶æ by by³o lepiej i sprawniej, to jestem za.

minder:
Tzn. co masz na my¶li pisz±c "poprzedni serwer"? Jeszcze nie by³o ¿adnej zmiany i ci±gle dzia³amy na tym samym serwerze (chyba ¿e wspominasz pocz±tki forum na Lycos i stronê na rockmetal.pl) ;)

Luksor:
Ale by³a jaka¶ zmiana (mo¿e silnika czy czego¶ takiego), bo od ok. roku nawet wygl±d strony jest inny?
Edit: chodzi mi o samo forum i jego design, bo podstawowa strona www.opeth.pl jest OK, choæ przyda³oby siê przerzuciæ trochê "rzeczy" z rockmetal.pl.

minder:
Była zmiana silnika forum na szybszy (wcześniej było ślimacze phpBB) oraz wprowadzenie dynamicznej strony głównej w miejsce statycznej. Ten silnik też jest dość zoptymalizowany, bo jeśli nie było zmian, to strona działa jak statyczna. Możliwe, że po prostu więcej osób korzysta i baza danych nie wyrabia. Serwer też nie jest rakietą i nie ma szerokiego pasma do dyspozycji.
Mi osobiście wszystko ładnie śmiga (przynajmniej teraz, kiedy jeszcze nie ma szczytu).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version