Mourner's Corner > Uwagi i propozycje

Problem b³êdów ortograficznych

(1/10) > >>

minder:
W zwi±zku z faktem, ¿e ostatnimi czasy szerzy siê plaga byków ortograficznych (taurus ortographus) apelujê do szanownych Moderatorów o edytowanie postów i wyró¿nianie b³êdów na czerwono. Ka¿dy u¿ytkownik forum, który zauwa¿y w swoim po¶cie takie poprawki zobowi±zany jest do ich natychmiastowej poprawy (ka¿dy u¿ytkownik forum mo¿e w dowolnym momencie edytowaæ tre¶æ swoich postów). Niepokorni otrzymaj± niechlubn± rangê bykoroba bêd±c przez to wystawionymi na publiczne po¶miewisko - przynajmniej do czasu poprawy.

Nie przyjmujê t³umaczeñ w rodzaju "mam ¶wiadectwo o dysleksji". Je¶li takie ¶wiadectwo posiadasz, to z pewno¶ci± spêdzasz mnóstwo czasu na wkuwaniu regu³ek i bêdziesz wdziêczna(-y) za udzielon± Ci pomoc.

Kas:
jak rozumiem, dbamy o czysto¶æ i poprawno¶æ jêzyka polskiego i kwiatki zwane potocznie "jêzykiem blogowym" tak¿e têpimy??  :twisted:

minder:
Jêzyk blogowy te¿ têpimy :axe:
Powiedzmy, ¿e innym kolorem. Np. pomarañczowym.

summoner:
Mi tam pomysl sie podoba  =D>

caress of stars:
Co je¶li chodzi o literówki? Mam je traktowaæ na równi z b³êdami ortograficznymi? (tak tylko dla pewno¶ci pytam, bo ju¿ i tak je w ten sposób potraktowa³am :P ) Literówki zaznaczy³am na zielono.
Niektórzy robi± ich zbyt wiele, przez co tre¶æ postów staje siê nieczytelna. Proszê na to te¿ zwracaæ uwagê-pro¶ba do u¿ytkowników ;). I nie obra¿aæ siê o jakie¶ wniesione w postach poprawki, bo to nie po to, aby kogo¶ obraziæ.  8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version