Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299867 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

paatos

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #60 on: 2008-02-07, 22:02:21 »
I na Opeth.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #61 on: 2008-02-07, 22:55:48 »
 Otó¿ to, otó¿ to.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #62 on: 2008-02-08, 06:54:09 »
przeczytawszy o tylu stylach i inspiracjach zawieraj±cych siê w Watershed pozostaje mi tylko mieæ nadzieje, ¿e w nowym albumie znajdzie siê jeszcze miejsce na melodie
I na Opeth.
My¶lê, ¿e nie bêdzie tak ¼le. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Watershed
« Reply #63 on: 2008-02-08, 10:57:15 »
heh w pierwszej chwili tez sobie pomyslalem: "wodna szopa??", troche jak z tytulem Deliverance kiedy to w pierwszej chwili pomyslalem o jakies przesylce  :P a pamietam ze jakis dziennikarzyna w wywiadzie  sugerowal wtedy, ze tytul Wreath to po polsku gniew :] nie ma to jak stary dobry dictionary metal ;)

nie moge sie juz doczekac albumu a i musze przyznac ze dobor coverow bardzo mnie zdziwil.. szczegolnie Alice in Chains, ktory skadinad uwielbiam.. choc zgadzam sie z kimstam, ze 'Down in a hole' bylby genialnym wyborem, ale ufam ze Majk przyrzadzil cos bardzo smakowitego.. ;)

EDIT: last.fm wlasnie mi podpowiedzialo ze pani Marie Fredriksson to polowa duetu Roxette?! Ktos moze to potwierdzic?  :mrgreen:


EDIT 2: oto nowa okladka wedlug pewnego forumowicza pewnego forum  :mrgreen:


« Last Edit: 2008-02-08, 11:30:52 by :Wreath: »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #64 on: 2008-02-08, 11:30:20 »
last.fm wlasnie mi podpowiedzialo ze pani Marie Fredriksson to polowa duetu Roxette?! Ktos moze to potwierdzic?  :mrgreen:
Tak, nawet pisa³em o tym tu. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #65 on: 2008-02-08, 13:32:48 »
Quote
Nie tylko to dla Ciebie bêdzie beznadziejne ^^ chcia³am czego¶ podobnego do Still Life (jazzuj±cego), to bêdê mia³a ^^ Muahahaha ^^
Kekkai, mo¿e nie bêdzie tak ¼le :wink: :
Quote from: RoadRunner Record Poland
"Watershed" to ekscytuj±ca mieszanka wspó³czesnych metalowych brzmieñ z rockiem progresywnym, free jazzem oraz elementami europejskiego folku.

Mia³am na my¶li fakt, ¿e Soja jest jednym z Morningrise'owców, a ja jestem Still Life'owcem :) I dla mnie takie lekko jazzowe brzmienie to jak najbardziej, ale Soja... zapewne powie "ee tam."
« Last Edit: 2008-02-08, 14:36:53 by Kekkai »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #66 on: 2008-02-08, 14:16:28 »
Sojê ju¿ sam tytu³ za³ama³. XD
Ja bardzo lubiê "Morningrise", bo to moja "pierwsza mi³o¶æ" (sprzed ponad 10 lat), ale nie s±dzê by ju¿ kiedykolwiek powrócili do tych klimatów i brzmieñ. Natomiast do "Still Life" w zaowalowany sposób powracaæ bêd± zawsze. Na tej nowej p³ycie na pewno te¿.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #67 on: 2008-02-08, 14:41:47 »
Ja te¿ s±dzê ¿e te surowe lekko czasy nie powróc±.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #68 on: 2008-02-08, 15:21:26 »
Morningrise du¿o zawdziêcza³ brzmieniu, a sam Akerfeldt mówi³ w jakim¶ wywyadzie, ¿e to co mu siê nie podoba³o na tej p³ycie to w³a¶nie brzmienie ;[
selfbanned

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #69 on: 2008-02-08, 15:32:04 »
I p³yta Deliverance te¿ mu siê nie podoba. Niby dlatego, ¿e by³a kiepska atmosfera podczas jej nagrywania czy co, ale s±dze, ¿e chodzi te¿ o brzmienie tego albumu. Troche mnie dlatego dziwi, ¿e Mikael w jakim¶ wywiadzie powiedzia³, ¿e Watershed nie bêdzie mia³ bardzo przyjaznego czy komercyjnego brzmienia.



« Last Edit: 2008-02-08, 15:38:30 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Watershed
« Reply #70 on: 2008-02-08, 15:37:26 »
moze chodzilo mu o muzyke a nie sama produkcje?

wiem ze jestem w mniejszosci na tym zacnym forum, ale jestem fanem nowego brzmienia Opeth (produkcja na GR byla wg mnie miszczofska) i, mimo ze uwazalem etap bycia fanbojem za zamkniety, zaczyna brac mnie straszna chcica na nowy album...  :obled:

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #71 on: 2008-02-08, 15:39:01 »
moze chodzilo mu o muzyke a nie sama produkcje?

Mikael:
Quote
The metal parts are even faster and a lot more technical than the last one. It's really hard to play some of this stuff. I mean, I wrote it and even I have trouble playing parts of it. I think it's going to be hard for some people to get into. It's definitely not a commercial-sounding record.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #72 on: 2008-02-08, 16:30:32 »
moze chodzilo mu o muzyke a nie sama produkcje?

Mikael:
Quote
The metal parts are even faster and a lot more technical than the last one. It's really hard to play some of this stuff.

WTF?!? Oo technical? fast? ¯e siê tak wyra¿ê... BLE! i po stokroæ BLE! Wy¶cigi w muzyce, to jest to, czego najbardziej, najmocniej i najg³êbiej nienawidzê. Mam nadziejê ¿e Mike to zrobi³ z g³ow±...

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #73 on: 2008-02-08, 16:46:58 »
Wiecie co? Chyba siê starzejê... -> Nowy album Opeth w ogóle mnie nie podnieca! Mo¿e to ta rutyna w zwi±zku zabi³a moje libido? :roll:
S³ucham Opeth bagatela 5 lat... Mój gust muzyczny w tym czasie ewoluowa³, i to bardzo. Poszerzy³am swoje horyzonty. Ostatnio odkrywam nowe, oryginalne i piêkne brzmienia...
W samym zakresie muzyki Opeth te¿ mój gust siê zmienia³. Zaczê³am od fazy  na drapie¿n± Deliverance, przez Damnation, potem by³a chyba faza na Blackwater Park, chwilowa na My Arms Your Hearse, wreszcie Morningrise i Still Life... (tak, brak fazy na Orchid :D) Jak widaæ odkrywa³am p³yty Opeth kolejno mo¿na powiedzieæ... Na GR te¿ jako¶ nie czeka³am specjalnie... I ok³adka z górsk± szop± mnie nie przera¿a³a. Chocia¿ jak ju¿ p³yta wyciek³a, to chcia³am jej pos³uchaæ... Tak jak mi tu w³a¶nie Wreath na gg podpowiada: Opeth to marka sama w sobie. Oni nie mog± nagraæ nic z³ego. Otó¿ to. Chyba czujê siê spokojna w swoim sta³ym zwi±zku, Opeth mnie nigdy nie zdradzi³, i chocia¿ by³y ró¿ne niesnaski (ja zdradza³am jego... :roll:), ci±gle jeste¶m razem... :D
Podsumowuj±c: dla mnie mo¿e byæ i "szopa wodna", jak wyjdzie to chêtnie siê zapoznam i wtedy oceniê... Po co te g³upie domys³y?
Z tym, ¿e akurat pomys³ albumu koncepcyjnego o rycerzu jakim¶ i dziedzicu tronu to mi siê wybitnie nie podoba... (co za kijowa stylistyka!) Mam nadziejê, ¿e mylicie siê, co do tego... :roll:
Mimo tego, ¿e w zyciu jestem marzycielk± i bardzo wszystko prze¿ywam, jestem niecierpliwa, to jako¶ oczekiwanie na ¿adn± now± p³ytê nie podnosi mi adrenaliny...
Bêdzie, to bêdzie.... Oby jak najlepsza...  8)

edit:
jak wydadz± nowa p³ytê 2. czerwca, to mo¿e wpadn± do nas latem na Hunterfest?  :lol:  :twisted: :mrgreen:
« Last Edit: 2008-02-08, 16:53:15 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Watershed
« Reply #74 on: 2008-02-08, 16:54:54 »
moze chodzilo mu o muzyke a nie sama produkcje?

Mikael:
Quote
The metal parts are even faster and a lot more technical than the last one. It's really hard to play some of this stuff. I mean, I wrote it and even I have trouble playing parts of it. I think it's going to be hard for some people to get into. It's definitely not a commercial-sounding record.

to w sumie jakby potwierdza moja teze...

 

lofty-success