Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299878 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Watershed
« Reply #75 on: 2008-02-08, 17:08:22 »
jak wydadz± nowa p³ytê 2. czerwca, to mo¿e wpadn± do nas latem na Hunterfest?  :lol:  :twisted: :mrgreen:
Tak apropos: Opeth gra na tegorocznym Wacken - jedziemy? :mrgreen:

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #76 on: 2008-02-08, 17:29:57 »
moze chodzilo mu o muzyke a nie sama produkcje?

Mikael:
Quote
The metal parts are even faster and a lot more technical than the last one. It's really hard to play some of this stuff. I mean, I wrote it and even I have trouble playing parts of it. I think it's going to be hard for some people to get into. It's definitely not a commercial-sounding record.

to w sumie jakby potwierdza moja teze...

I tak i nie :P Zale¿y jak na to patrzeæ.

Quote
WTF?!? Oo technical? fast? ¯e siê tak wyra¿ê... BLE! i po stokroæ BLE! Wy¶cigi w muzyce, to jest to, czego najbardziej, najmocniej i najg³êbiej nienawidzê. Mam nadziejê ¿e Mike to zrobi³ z g³ow±...


A ja w³a¶nie w miare lubie takie "wy¶cigi" :P Oczywi¶cie do pewnych granic, bo brutalno-techniczny death metal mnie nie poci±ga tylko nudzi. Za to ogólnie lubie blasty i szybkie zmiany tempa. Tylko problem w tym, czy to bêdzie pasowa³o do Opeth. Gdzie¶ czyta³em, ¿e w którym¶ kawa³ku na Watershed s± "artillery-like blast beats" :P i ¿e ogólnie jest du¿o ró¿nych zmian nastrojów.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Watershed
« Reply #77 on: 2008-02-08, 17:55:07 »
Nie wiem czy blasty to co¶ na co czekam w muzyce Opeth...
Wiem za to, ¿e podobnie jak Czarnej mi od czasu "Ghost Reveries" gust mocno wyewoluowa³, ale poniewa¿ nigdy nie przestaje s³uchaæ zespó³, którymi sie zachwyca³em jako dzieciak to tak samo bêdzie i z Opeth. Po prostu wierzê w jako¶æ tej p³yty. Nie chcê s³yszeæ nowego SL i BWP, chcê rozwoju.
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #78 on: 2008-02-08, 18:04:02 »
Ja te¿ chcê rozwoju, oczywi¶cie - ka¿dy ich album to co¶ innego, nowego. Tylko, ¿e kiedy zaczn± siê popisywaæ jak Dream Theater to rzucê ich w k±t. BLE.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Watershed
« Reply #79 on: 2008-02-08, 18:25:04 »
ja juz dawno wyroslem z death metalu i w zasadzie Opeth jest chyba jedynym zespolem z growlingiem ktorego zdarza mi sie sluchac a jednak.. ciekawie byloby uslyszec blasty w jakims utworze :D moze raczej na zasadzie takiego jednorazowego skoku w bok ale zawsze ciekawie.. za tego rodzaju nietypowosc dla ich normalnego brzmienia na przyklad lubie The Grand Conjuration

ale techniczny metal spod znaku DT tez wolalbym trzymac z dala od Opeth.. obawiam sie tylko ze pan nowy gitarzysta specjalizuje sie w tym stylu :?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #80 on: 2008-02-08, 18:35:26 »
kiedy zaczn± siê popisywaæ jak Dream Theater

Kekkai, wypluj to! :panika: :eee: w momencie w którym Per i Åkesson dostan± po piêæ minut solówki ka¿dy, po³o¿ê ten zespó³ do grobu i zawyjê nad nim Dies Irae :roll:

A tak serio ju¿ - jasne, mam spore obawy co do zawarto¶ci Wodnej Szopy, ale te¿ wierzê g³êboko w Majka i jego muzykotwórczy geniusz. Choæ podobnie jak wiêkszo¶ci wy¿ej podpisanych gust muzyczny do¶æ mocno mi ewoluowa³, ufam, ¿e nowy Opeth kopnie mnie we wra¿liwo¶æ muzyczn±, nawet je¶li nie z tak± si³± jak poprzednie p³yty. To jednak jeden z moich najukochañszych zespo³ów i by³oby mi cholernie smutno, gdyby nagle po piêtnastu latach obni¿yli loty id±c w jakie¶ techniczne popisy. Biorê poprawkê na to, ¿e nie wszystko w nowej p³ycie bêdzie mi podchodziæ, ale nawet je¶li, to niech chocia¿ to ich nowe dziecko ma rêce, nogi i ca³± resztê. Mog± straciæ moje uwielbienie, nie chcê by stracili szacunek...:(
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #81 on: 2008-02-08, 18:57:59 »
[...]kiedy zaczn± siê popisywaæ jak Dream Theater[...]
To bêdzie ich koniec... A przynajmniej po¿egnanie z dotychczasowymi fanami.
ja juz dawno wyroslem z death metalu
Uwielbiam to :lol:
selfbanned

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #82 on: 2008-02-08, 19:03:44 »
Tez wyros³am z death metalu!  :mrgreen:
...If I call will you come and will you save me?

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Watershed
« Reply #83 on: 2008-02-08, 19:07:26 »
a ja czasem wrastam w zale¿no¶ci od humoru  :twisted:
a tak szczerze to mo¿e Majkowi naprawdê chodzi³o o "Wodn± szopê" i na ok³adce na przyk³ad zago¶ci tama we W³oc³awku :P
a poza tym, troche mi ta dyskusja pachnie oczekiwaniem na GR  :> :mrgreen:

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #84 on: 2008-02-08, 19:36:48 »
[...]kiedy zaczn± siê popisywaæ jak Dream Theater[...]
To bêdzie ich koniec... A przynajmniej po¿egnanie z dotychczasowymi fanami.

Za to fani DT stwierdz± "hej! Opeth wcaje nie jest taki z³y! S³yszeli¶cie najnowszy album? XD" LOLz.

Trzeba przypomnieæ, ¿e nie tylko DT ma na swoim koncie techniczne popisy. Technika u Childrenów mnie nie denerwuje, bo mówi± w muzyce do¶æ zwiê¼le o co im chodzi. Je¿eli w Opeth bêd± zwiêz³e i konkretne pasa¿e (a nie 6 minut solówki... jak to po co? bo to fajne o mo¿na!) to brutalno¶æ Opeth nabierze innego wymiaru.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #85 on: 2008-02-08, 20:01:34 »
 Ciekawe co z wokalami... Mam nadziejê, ¿e proporcje nadal pozostan± równe. Ostatnio mieszanie growlu z czystym wokalem jest modne, ale w Opeth zazwyczaj wynika³o to z muzycznego t³a i ¶piew by³ faktycznie integralny i suwerenny, nie by³o to wepchniête na si³ê.
 D³ugo¶æ solówek nie decyduje o tym, czy muzyka siê "stechniczni". Je¶li bêd± emocje, a nie popisy, melodie, a nie szaleñczy tapping, to nie wp³ynie to ¼le, choæby solówka taka trwa³a 6 minut. Chyba :roll:

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #86 on: 2008-02-08, 20:10:48 »
to niech chocia¿ to ich nowe dziecko ma rêce, nogi i ca³± resztê

I dusze ;)

Szczerze mówi±c, po tym wszystkim co przeczyta³em do tej pory o Watershed, to najbardziej mi ta p³yta przypomina po³±czenie Deliverance i Ghost Reveries. Z jednej strony ma byæ ciê¿ka, techniczna, agresywna i w ogóle jak Deliverance, tylko bardziej, a z drugiej strony, ma byæ bardzo urozmaicona i klimatyczna, jak Ghost Reveries, tylko bardziej ;) Mam nadziejê, ¿e te wszystkie "dodatki" typu: organy, folkowy wokal, blasty, itp bêd± na albumie tylko jako lekkie urozmaicenie. Warto te¿ zaznaczyæ, ¿e ¿adna osoba, która s³ysza³a (podobno) Watershed nie powiedzia³a, ¿e album ten jest do dupy :P

EDIT: Pierwsze dane dotycz±ce trwania poszczególnych utworów na Watershed (NIE POTWIERDZONE):

1. 3,07
2. 8,51
3. 8,48
4. 7,42
5. 8,01
6. 11,26
7. 6,59

¬ród³o: oficjalne forum Opeth, kole¶ wspomina³, ¿e pisa³o w jakim¶ magazynie. Oby to by³a jednak ¶ciema... przecie¿ to tylko 55minut a nie 70  :?
« Last Edit: 2008-02-08, 21:28:40 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #87 on: 2008-02-08, 23:13:39 »
My¶lê, ¿e to ¶ciema, ale licho wie...
W pamiêtnej publikacji MTV przeplatanej i powsta³ej na podstawie wywiadu udzielonego przez Mikaela Akerfeldta, mo¿na by³o wyczytaæ:
Quote from: MTV.com
The band's self-produced record will contain seven epic tracks, the average running time being somewhere in the neighborhood of 10 minutes.
Wiêc je¿eli mowa by³a, ¿e siedem kawa³ków o przeciêtnym czasie 10 minut (jedne trochê krótsze, drugie d³u¿sze) daje czas albumu w granicach 70 minut.  Pocz±wszy od "Blackwater Park", poprzez "Deliverance", a¿ po "Ghost Reveries"  sta³o siê to standardem Opeth i album trwa ok. 68-69 minut, wiêc nie s±dzê by tym razem mia³o byæ inaczej.

Edit: ze starszych albumów "Morningrise" tak¿e by³ ok. 70-minutowy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #88 on: 2008-02-09, 01:11:10 »
dla mnie takie lekko jazzowe brzmienie to jak najbardziej, ale Soja... zapewne powie "ee tam."
niby czemu miałbym tak powiedzieć?
Quote
Miałam na myśli fakt, że Soja jest jednym z Morningrise'owców
wydaje mi się, że do muzyki wyższych lotów bliżej morningrajsowcom niż stilllajfowcom ;) . btw teraz jestem radykalnym damnationowcem i prawie zapomniałem już jak brzmi M.
Quote
Ja też chcę rozwoju, oczywiście - każdy ich album to coś innego, nowego.
a ja jestem muzyczną konserwą i nie podoba mi się rozwój, który oznacza teledyski, tajemnice odkrywane w wywiadach [wielkie halo], zdjęcia na okładkach przypałowych czasopism, newsy w mtv, krótkie włosy, czapki, zmiany personalne i nowych fanów 'technicznego, szybkiego' Opeth. w sumie to nawet nie za bardzo chce mi się poznać ten nowy album =]
« Last Edit: 2008-02-09, 02:00:54 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #89 on: 2008-02-09, 08:25:04 »
Quote from: Wikipedia

   1. "Coil" - 7:48
   2. "Heir Apparent" - 10:44
   3. "The Lotus Eater" - 9:26
   4. "Burden" - 11:04
   5. "Porcelain Heart" - 10:31
   6. "Hessian Peel" - 9:57
   7. "Hex Omega" - 10:12

Co razem daje (total time): 69:42. Wychodzi na to, ¿e chyba mia³em racjê... :shock: :D
Z tych dodatkowych rzeczy Derelict Herds najprawdopodobniej ma byæ d³ugo¶ci 5:53. O d³ugo¶ci coverów na razie brak jakiegokolwiek info, wiêc nie wiadomo czy w Bridge of Sighs Fredrik Akesson sobie poszala³. :yawinkle:

Edit 1: ooooo... ju¿ na Wikipedii wycofali czasy kompozycji (mo¿e informacja jest nieprawdziwa?), pozosta³y jedynie na metal-archives.com.

Edit 2: no to jak tam poszukiwacze skarbów? Wychodzi na to, ¿e póki co nie by³o ¿adnego wycieku, a jedynie wszystkie te wypowiedzi tych co podobno s³yszeli nowy opus pochodz± najprawdopodobniej z:
Quote from: Mikael Akerfeldt
We had some journalists from all over fly to Sweden for a pre-release listening party and the reactions we're great! They seemed extremely excited all of them, but who gives a fuck about journalists???? Still, it was nice to hear I must admit.
« Last Edit: 2008-02-09, 09:41:31 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind