Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299866 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #90 on: 2008-02-09, 10:53:32 »
   1. "Coil" - 7:48
   2. "Heir Apparent" - 10:44
   3. "The Lotus Eater" - 9:26
   4. "Burden" - 11:04
   5. "Porcelain Heart" - 10:31
   6. "Hessian Peel" - 9:57
   7. "Hex Omega" - 10:12
Co razem daje (total time): 69:42.

O tak jestem zdecydowanie za t± wersj± i mam nadziejê, ¿e jest ona prawdziwa :D Dodatkowo, to by by³a zdecydowanie najd³u¿sza p³yta Opeth w historii! Morningrise - 66 minut, Ghost Reveries - prawie 67 minut, Blackwater Park - troche ponad 67 minut. Tylko szkoda, ¿e nie ma ponad 12 minutowych "kolosów" :( Poza tym, troche mi siê wydaje nieprawdopodobne, ¿eby Coil trwa³ tak d³ugo. Dodatkowo na p³ycie powinna byæ przynajmniej jeszcze jedna ballada. Zak³adaj±c, ¿e "The Lotus Eater" ballad± nie jest, bo pisa³o o blastach w tym utworze, to wydaje mi siê, ¿e ballad± powinien byæ albo Burden, albo Porcelain Heart. Oba te kawa³ki s± cholernie d³ugie. Je¶li ballad± by³by Burden to mieliby¶my najd³u¿sz± balladê w histori Opeth  :shock: bo do tej pory najd³u¿szy by³ To Bid You Farewell. Ciekawie to wszystko wygl±da.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #91 on: 2008-02-09, 11:37:07 »
Na tym albumie ballada mo¿e byæ bardzo d³uga i skonstruowana na wzór A Fair Judgement.
Wyslano: 09 Luty 2008, 11:11:54
Tak siê czasami zastanawiam, a mo¿e z tym tytu³em "Watershed" to totalna zmy³ka, zas³ona dymna? :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #92 on: 2008-02-09, 12:14:51 »
Na tym albumie ballada mo¿e byæ bardzo d³uga i skonstruowana na wzór A Fair Judgement.

I dobrze, bo ballady na Ghost Reveries by³y dosyæ krótkie i jak dla mnie zbyt prosto zbudowane.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #93 on: 2008-02-09, 12:31:58 »
Na tym albumie ballada mo¿e byæ bardzo d³uga i skonstruowana na wzór A Fair Judgement.
I dobrze, bo ballady na Ghost Reveries by³y dosyæ krótkie i jak dla mnie zbyt prosto zbudowane.
W pewnym sensie by³a to jeszcze "spu¶cizna" po "Damnation" - ballady by³y utrzymane w jej duchu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #94 on: 2008-02-09, 12:41:28 »
Na tym albumie ballada mo¿e byæ bardzo d³uga i skonstruowana na wzór A Fair Judgement.
I dobrze, bo ballady na Ghost Reveries by³y dosyæ krótkie i jak dla mnie zbyt prosto zbudowane.
W pewnym sensie by³a to jeszcze "spu¶cizna" po "Damnation" - ballady by³y utrzymane w jej duchu.

No tak, ale na Damnation by³y pere³ki jak Windowpane, In My Time Of Need czy To Rid The Disease. Closure te¿ by³by bardzo dobry, gdyby zagrali go tak jak na Lamentations. Na Ghost Reveries je¶li chodzi o ballady, to tak naprawdê podoba mi siê Hours Of Wealth. Atonement jest niez³y, ale ten przesterowany wokal... Natomiast Isolation Years mog³oby dla mnie w ogóle nie byæ. No ale ok, przecie¿ to temat o Watershed :P
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #95 on: 2008-02-09, 12:54:17 »
Tak siê czasami zastanawiam, a mo¿e z tym tytu³em "Watershed" to totalna zmy³ka, zas³ona dymna? :-k
Ciekaw jestem co o tym my¶licie? W dobie wszechogarniaj±cego piractwa (chodzi mi tu przede wszystkim o wszystkie te przedpremierowe wycieki), mo¿na spodziewaæ siê ró¿nych ciekawych zagrywek artystów... Przed wydaniem "10.000 Days" mówi³o siê nawet, ¿e Tool celowo wypu¶ci³ w net fa³szywkê, ale akurat siê nie sprawdzi³o. Nie mo¿na wykluczyæ, ¿e Mikael trochê pobawi siê z nami i by zmyliæ ¶lady, niektóre informacje bêd± spreparowane, np. tytu³ albumu. Zmiana tytu³u, nawet nied³ugo przed wydaniem, nie stanowi problemu. Zreszt± raz ju¿ siê tak sta³o (tylko z innej przyczyny), gdy w ostatniej chwili Mike zmieni³ "Everything Dies" na "My Arms, Your Hearse". 
« Last Edit: 2008-02-09, 14:10:50 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #96 on: 2008-02-09, 12:57:29 »
Mike zmieni³ "Everything Dies" na "My Arms, Your Hearse". 
O, nie wiedzia³em o tym! Z jakiej to przyczyny? (i chwa³a mu za to oO)
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #97 on: 2008-02-09, 13:00:43 »
Mike zmieni³ "Everything Dies" na "My Arms, Your Hearse". 
O, nie wiedzia³em o tym! Z jakiej to przyczyny? (i chwa³a mu za to oO)
Sharlet niegdy¶ znalaz³a takie oto wyja¶nienie:
Ja znalaz³am tylko co¶ takiego w jednym z wywiadów :
Niektóre magazyny przed oficjalnym wydaniem "My Arms Your Hearse" wypu¶ci³y zapowied¼ z inn± nazw±, ani¿eli ta, która ostatecznie widnia³a na p³ycie - "Everything Dies" - dlaczego tak siê sta³o?
Mike:To by³ ("Everything Dies") oryginalny tytu³, ale firmie nie podoba³ siê nasz pomys³ i zmusi³a mnie do zmiany. Poniewa¿ termin oddania materia³ów do publikowanych reklam by³ zbyt bliski, "tytu³ roboczy" musia³ zostaæ u¿yty.
My¶lê, ¿e dobrze siê sta³o - "My Arms, Your Hearse" jest bardziej poetycki. Nie mia³bym nic przeciwko temu, gdyby tym razem tytu³ równie¿ uleg³ zmianie... :) "Watershed" jaki¶ taki zwyczajny, przewidywalny i tak do koñca mi nie le¿y. Ale wszystko tak¿e bêdzie zale¿a³o (ju¿ kto¶ o tym  wspomina³) od artworku wydawnictwa, bo mo¿e wtedy tytu³ zal¶ni w innym blasku... :)
« Last Edit: 2008-02-09, 13:13:39 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #98 on: 2008-02-09, 13:50:29 »
Tak siê czasami zastanawiam, a mo¿e z tym tytu³em "Watershed" to totalna zmy³ka, zas³ona dymna? :-k
Ciekaw jestem co o tym my¶licie?

Ja daje 70% na to, ¿e to jednak prawdziwa nazwa p³yty. Zreszt± Watershed jako nazwa mi siê podoba. Za to, byæ mo¿e, Mikael zmieni jeszcze nazwy utworów na d³u¿sze i bardziej poetyckie :> By³bym za.
« Last Edit: 2008-02-09, 13:52:19 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #99 on: 2008-02-09, 14:16:25 »
 Mm, tak jako¶ coraz bardziej mam ochotê na nowy album :D

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #100 on: 2008-02-09, 16:56:29 »
Znalaz³em jeszcze jedn± stronê, na której podaj± czas trwania utworów na Watershed - http://www.progulus.com/forums/viewtopic.php?t=212
Czas trwania utworów jest taki sam, jak ten podawany ostatnio. Pomy¶la³em, ¿e skopiowali z oficjalnego forum Opeth. Jednak oni mieli t± informacje dzieñ wcze¶niej, ni¿ ukaza³a siê na forum Opeth. Dok³adnie napisali o tym Thu Feb 07, 2008 5:47 am czyli 2 dni temu. A na forum Opeth ta wiadomo¶æ ukaza³a siê dopiero wczoraj wieczorem. Pewnie to o niczym nie ¶wiadczy i po prostu wcze¶niej ju¿ pisa³o o tym na Wikipedii czy Metal-Archives, tylko wtedy jeszcze nikt tego nie zauwa¿y³.
Wyslano: 09 Luty 2008, 15:10:33
Kurde... :( Na oficjalnym forum Opeth, post samego Mikaela:

Quote
Don't know who came up with the tracks lenghts, but they are completely wrong anyways. The album is 55 minutes something I think....

Cheers
Mike

A ju¿ siê przyzwyczai³em do tych ³adnych, ponad 10 minutowych tracków :(

To w takim razie Mikaelowi siê co¶ pochrzani³o jak mówi³, ¿e kawa³ki na Watershed trwaj± ¶rednio 10 minut.
55:7 = 7.8 minut i taka jest ¶rednia d³ugo¶æ kawa³ka na nowym albumie.

Wyslano: 09 Luty 2008,
16:44:48

Jak kto¶ chce jeszcze troche statystyk, to powiem, ¿e Watershed bêdzie jednym z najkrótszych albumów Opeth. Krótszy jest jedynie Damnation - 43 minuty i My Arms Your Hearse - 52 minuty.
« Last Edit: 2008-02-09, 17:00:38 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #101 on: 2008-02-09, 17:12:23 »
Czujê siê jakby w³a¶nie kto¶ mi ukrad³ te 15 min :[
selfbanned

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Watershed
« Reply #102 on: 2008-02-09, 17:17:24 »
Panowie, jako¶æ nie ilo¶æ - osobi¶cie wolê, ¿eby album by³ krótszy, a przemy¶lany i spójny ni¿ pe³en d³ugasów sztucznie wyd³u¿anych solówkami czy ci±gnieciem/powtarzaniem tego samego motywu (co mia³o miejsce na GR - np. takiemu TGC wydatnie pomog³oby skrócenie o jakie¶ 5 minut). Mog± byæ numery krótsze, ale za to wal±ce na kolana :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #103 on: 2008-02-09, 18:18:48 »
Kurde... :( Na oficjalnym forum Opeth, post samego Mikaela:
Quote
Don't know who came up with the tracks lenghts, but they are completely wrong anyways. The album is 55 minutes something I think....
Cheers
Mike

Czyli wychodzi na to, ¿e te wczoraj zacytowane d³ugo¶ci kawa³ków s± najprawdopodobniej autentyczne (? :shock: ):
1. 3,07
2. 8,51
3. 8,48
4. 7,42
5. 8,01
6. 11,26
7. 6,59
¬ród³o: oficjalne forum Opeth, kole¶ wspomina³, ¿e pisa³o w jakim¶ magazynie. Oby to by³a jednak ¶ciema... przecie¿ to tylko 55minut a nie 70  :?
W takim razie wolnego miejsca na p³ycie jest tyle, ¿e w edycji specjalnej z pewno¶ci± zmieszcz± siê te cztery dodatkowe tracki. Sam nie wiem, cieszyæ siê czy nie? :? Ale mo¿e to i dobrze. Tu siê zgodzê z Aibrean, si³a albumu w jako¶ci a nie d³ugo¶ci.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #104 on: 2008-02-09, 19:08:05 »
Panowie, jako¶æ nie ilo¶æ - osobi¶cie wolê, ¿eby album by³ krótszy, a przemy¶lany i spójny ni¿ pe³en d³ugasów sztucznie wyd³u¿anych solówkami czy ci±gnieciem/powtarzaniem tego samego motywu

Podaj mi jeden przyk³ad "d³ugasa" ponad 10 minutowego z pierwszych dwóch p³yt Opeth ;) No w³a¶nie. O takie kolosy mi chodzi ¿eby nagrywali, bo jak mieliby nagraæ The Grand Conjuration Part 2 to jednak podziêkujê.

Quote
Czyli wychodzi na to, ¿e te wczoraj zacytowane d³ugo¶ci kawa³ków s± najprawdopodobniej autentyczne

Nie koniecznie. Mikael nie powiedzia³, ¿e tamte d³ugo¶ci utworów s± prawdziwe. Jedynie, ¿e album ma 55 minut :P

EDIT: Teraz ju¿ wiem o co chodzi³o Mikaelowi, jak mówi³ w wywiadzie, ¿e nowe kawa³ki przypominaj± mu te z MAYH. Chodzi³o mu o ich d³ugo¶æ i ogólnie o d³ugo¶æ ca³ej p³yty. Bo je¶li chodzi o muzyke, to wydaj± mi siê, ¿e Watershed nie bêdzie mia³ jednak zbyt wiele wspólnego z MAYH.
« Last Edit: 2008-02-09, 19:18:51 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

 

lofty-success