Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299875 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #150 on: 2008-02-23, 10:46:28 »
No i mamy ten wywiad z Akerfeldt-em i zdaje siê te¿ z Akesson-em.
http://www.youtube.com/watch?v=Vc7h2YR4at0 - "tylko" 10 minut, bo to youtube. Mikael mówi miêdzy innymi o kobiecym wokalu w kawa³ku Coil i ogólnie odpowiada na pytania, które zadaj± mu fani dzwoni±c.
Wyslano: 22 Luty 2008, 20:09:46
Oficjalne forum Opeth:

Quote
I spent a few hours with them yesterday as me and Mikael were doing some PN08 press together.

He gave me a copy of the album and I've listened to it a few times already and it is FUCKING awesome!

It is BRUTAL and BEAUTIFUL at the same time....
I think I just coined a new term for Opeth's music: BRUTIFUL!

MP
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #151 on: 2008-02-23, 11:40:13 »
Z pewno¶ci± wspaniale by³oby ju¿ dzi¶ pos³uchaæ czego¶ z nowego albumu i przekonaæ siê jak im wysz³o, ale póki co nie pozostaje nic innego jak uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ. Mam nadziejê, ¿e (jak ju¿ by³o o tym wcze¶niej) równolegle z wersj± standardow± uka¿e siê dwup³ytowa edycja specjalna zawieraj±ca tak¿e zapowiadane bonusowe numery. Zapewne gdyby ju¿ dzisiaj album znalaz³ siê w ofercie np. Rock Serwis, to pewnie zamówi³bym w ciemno. A tak generalnie, na któr± z edycji siê nastawiacie? Zapewne specjaln± i nie podejrzewam, by kto¶ z naszego forum my¶la³ o edycji podstawowej. :> A tak porównuj±c do tych ubieg³orocznych równoleg³ych edycji RoadRunnera, poza wspomnianymi dodatkami, wersje specjalne mia³y grusze booklety oraz dodatkowo ca³o¶æ by³a opakowana w tekturowy slipcase.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #152 on: 2008-02-23, 12:03:18 »
Z pewno¶ci± wspaniale by³oby ju¿ dzi¶ pos³uchaæ czego¶ z nowego albumu i przekonaæ siê jak im wysz³o, ale póki co nie pozostaje nic innego jak uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ.
Jak tak Mikael zaczyna "rzucaæ" nowym albumem na prawo i lewo, to my¶lê, ¿e ju¿ nied³ugo co¶ pos³uchamy :P

Quote
A tak generalnie, na któr± z edycji siê nastawiacie? Zapewne specjaln± i nie podejrzewam, by kto¶ z naszego forum my¶la³ o edycji podstawowej. :>

Je¶li specjalna wyjdzie równolegle z podstawow±, to bêdê polowa³ w³a¶nie na t± pierwsz±. Natomiast je¶li jednak specjalna edycja uka¿e siê np pod koniec roku, no to nie wiem...
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #153 on: 2008-02-23, 13:24:42 »
Pó³ roku mo¿na ewentualnie odczekaæ, ale nie 14 miesiêcy jak w przypadku GR.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Watershed
« Reply #154 on: 2008-02-23, 14:58:09 »
Je¶li na pierwszy rzut pójdzie wersja zwyk³a to kupiê tylko zwyk³±. Nie lubiê s³uchaæ coverów Opethu. Je¶li ju¿, to ¶ci±gnê sobie z ciekawo¶ci.
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #155 on: 2008-02-24, 00:35:18 »
[offtop]Jak zrobiæ co¶ z niczego :roll: I to 11-stronowe co¶.[/offtop]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #156 on: 2008-02-24, 06:31:59 »
[offtop]Jak zrobiæ co¶ z niczego :roll: I to 11-stronowe co¶.[/offtop]
Jeste¶my po prostu kreatywni. :>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Watershed
« Reply #157 on: 2008-02-24, 13:45:39 »
[offtop]Jak zrobiæ co¶ z niczego :roll: I to 11-stronowe co¶.[/offtop]

To zas³uga tego licznika postów pod nad avatarem ;-)
« Last Edit: 2008-02-24, 13:52:34 by tacchif »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Watershed
« Reply #158 on: 2008-02-24, 13:51:51 »
To zas³uga tego licznika postów pod avatarem ;-)
nad :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #159 on: 2008-02-24, 13:53:50 »
[offtop]Jak zrobiæ co¶ z niczego :roll: I to 11-stronowe co¶.[/offtop]
To zas³uga tego licznika postów pod avatarem ;-)
A ja my¶lê, ¿e jednak nam siê strasznie d³u¿y do daty "premiery" nowego albumu i dlatego tak du¿o piszemy. :)
Edit: do nabijania postów lepsze s± w±tki typu ksiêga skarg, wpisy radosne, linki, humor itp. - tam mo¿na kilka razy dziennie robiæ wpisy w rodzaju: jestem w¶ciek³y, jestem zachwycony, jestem zdo³owany, tryskam energi± etc.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #160 on: 2008-02-24, 13:56:59 »
[offtop]Jak zrobiæ co¶ z niczego :roll: I to 11-stronowe co¶.[/offtop]

Chyba raczej 28-stronowe co¶. Nie zapominajmy, ¿e pisali¶my jeszcze w "Newsroom" w temacie - NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ ;)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #161 on: 2008-02-24, 14:05:27 »
Wszystko ju¿ tu chyba zosta³o powiedziane, wiêc o moich nadziejach krótko:
Mam nadziejê, ¿e nowy album oka¿e siê byæ bogaty brzmieniowo. Im wiêcej barw i pomys³ów tym lepiej. Chcia³bym ciê¿kiego gitarowego grania ale i solówek i prog-metalowej perkusji. Mam nadziejê na wokale i ciekawe dysonanse i na ograniczenie growlu, tak ¿eby nie by³o go wiêcej ni¿ na GR. W±tpiê, by siê to spe³ni³o, ale marzy mi siê jaka¶ ballada na mod³ê tych z Damnation, Mam te¿ nadziejê na co¶ tak z³o¿onego jak Reverie/Harlequin Forest. Mam limitowan± wersjê GR wiêc w tym przypadku te¿ chcê kupiæ 't± wypasion±' i mam nadziejê, ¿e bonus nie oka¿e siê byæ ballad±. O covery siê nie martwiê, w sumie to my¶lê, ¿e bêd± co najmniej w porz±dku. :)
Marzy mi siê teledysk, ale trudno mi uwierzyæ, by tak szybko go nakrêcono i umieszczono na bonusowym DVD ;)
No i nie mogê doczekaæ siê ok³adki ;)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Watershed
« Reply #162 on: 2008-02-24, 14:21:16 »
[...]na ograniczenie growlu[...]
O co to to nie! Mam nadziejê, ¿e Majki nie bêdzie siê pod tym wzglêdem ograniczaæ. Dysponuj±c najlepszym growlem jaki s³ysza³em, nie mo¿na z niego rezygnowaæ (ani nawet ograniczaæ). A pamiêtan, ¿e ju¿ przy Blackwater Park dziennikarze pytali siê Akerfeldta dlaczego wci±¿ growluje.
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #163 on: 2008-02-24, 16:21:14 »
...w tym przypadku te¿ chcê kupiæ 't± wypasion±' i mam nadziejê, ¿e bonus nie oka¿e siê byæ ballad±. O covery siê nie martwiê, w sumie to my¶lê, ¿e bêd± co najmniej w porz±dku. :)
Marzy mi siê teledysk, ale trudno mi uwierzyæ, by tak szybko go nakrêcono i umieszczono na bonusowym DVD ;)
Zapewne chodzi Ci o zarejestrowany w styczniu razem z trzema coverami Derelict Herds? Póki co nie natrafi³em na informacjê, ¿e planuj± umieszczenie go na p³ycie - w drugiej czê¶ci wywiadu Akerfeldta (od 1:06 do 1:27), jest co prawda w tym miejscu zafalowanie d¼wiêku, ale nie us³ysza³em by by³a mowa o bonusie plus 3 coverach? Wracaj±c do samego Derelict Herds, ze wzdl. na to, ¿e jest to wspólna kompozycja Mikaela i Pera, podejrzewam, ¿e bêdzie to co¶ minimalistycznego na kszta³t Weakness.
Na clip nie liczy³bym w ogóle. Zreszt± we wszystkich dotychczasowych newsach nie znajdziemy najmniejszych przes³anek, by co¶ takiego mia³o byæ wkrótce realizowane. Raczej po wydaniu p³yty... no chyba, ¿e co¶ przegapi³em? :shock:
« Last Edit: 2008-02-24, 16:23:18 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #164 on: 2008-02-24, 16:33:41 »
Zapewne chodzi Ci o zarejestrowany w styczniu razem z trzema coverami Derelict Herds? Póki co nie natrafi³em na informacjê, ¿e planuj± umieszczenie go na p³ycie - w drugiej czê¶ci wywiadu Akerfeldta (od 1:06 do 1:27), jest co prawda w tym miejscu zafalowanie d¼wiêku, ale nie us³ysza³em by by³a mowa o bonusie plus 3 coverach? Wracaj±c do samego Derelict Herds, ze wzdl. na to, ¿e jest to wspólna kompozycja Mikaela i Pera, podejrzewam, ¿e bêdzie to co¶ minimalistycznego na kszta³t Weakness.
Mam nadziejê, ¿e nie, bo drugi taki kawa³ek nie ma sensu. Jeden mi wystarczy. Ok, fajny eksperyment, ale nie lubiê takich rzeczy.
I mimo wszystko chcia³bym, ¿eby by³ w bogatszym wydaniu. To trochê g³upio zabrzmi, ale je¶li go nagrywaj±, to przecie¿ miêdzy innymi dla fanów, wiêc niech go nam dadz±, jak siê pochwalili ;) :twisted:
Quote
Na clip nie liczy³bym w ogóle. Zreszt± we wszystkich dotychczasowych newsach nie znajdziemy najmniejszych przes³anek, by co¶ takiego mia³o byæ wkrótce realizowane. Raczej po wydaniu p³yty... no chyba, ¿e co¶ przegapi³em? :shock:
Dlatego piszê, ¿e to raczej tylko niemo¿liwe do spe³nienia marzenia. Kto¶ tam chyba wcze¶niej wspomina³, ¿e móg³by by³ klip, ale tylko móg³by... Wolê Ltd. Edition teraz bez klipu ni¿ z klipem za 14 miesiêcy...

Edit:
[...]na ograniczenie growlu[...]
O co to to nie! Mam nadziejê, ¿e Majki nie bêdzie siê pod tym wzglêdem ograniczaæ. Dysponuj±c najlepszym growlem jaki s³ysza³em, nie mo¿na z niego rezygnowaæ (ani nawet ograniczaæ). A pamiêtan, ¿e ju¿ przy Blackwater Park dziennikarze pytali siê Akerfeldta dlaczego wci±¿ growluje.
Jak dla mnie, to growl jest ok, kiedy s³u¿y klimatowi - mrocznemu, ciê¿kiemu, diabolicznemu, ew. tajemniczemu. Ale je¶li chodzi o wygrowlowanie ca³ego tekstu kiedy mo¿naby go by³o za¶piewaæ, to jestem na nie. Bardzo lubiê g³os Majka ;)
« Last Edit: 2008-02-24, 16:36:37 by Callahan »