Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299876 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #450 on: 2008-04-20, 20:58:14 »
Quote
On the 22nd of April Opeth will release the album version of Porcelain Heart! You can buy the track from amazon.com. Check it out! Also on the 22nd the Gigantour 2 album is released. Opeth is featured on the cd with the track "Window Pane".

Oto info z oficjalnej strony... Co o tym s±dzicie??
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Watershed
« Reply #451 on: 2008-04-20, 21:08:31 »
No có¿. Generalnie nie jestem fanem polityki wielkich wytwórni i takiego wypuszczania albumu po skrawku, ale na szczêscie nikt nikogo nie zmusza do kupowania wszystkiego co RR nam wciska, dlatego cierpliwie sobie poczekam do oficjalnej premiery. :mrgreen:
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #452 on: 2008-04-21, 09:40:40 »
No to mo¿na ju¿ chyba komentowaæ "Porcelain Heart":
Quote from: RoadRunner Records
In Stores Now


A wracaj±c do clipu, to by³ on realizowany w szwedzkim zamku Bogesund zbudowanym w 1640 roku:




Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Piko

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #453 on: 2008-04-21, 10:38:54 »
Jak przes³ucha³em The Lotus Eater, CENSORED by Unas: Niezgodno¶æ z regulaminem.
« Last Edit: 2008-04-21, 10:40:42 by Unas »

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #454 on: 2008-04-21, 10:43:16 »
Jak przes³ucha³em The Lotus Eater (...)

Nie pij tyle.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Piko

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #455 on: 2008-04-21, 10:49:29 »
No tak, zapomnia³em. Przepraszam. Dajcie warna chociaz bo bede sie czu³ nieodpowiednio :P

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #456 on: 2008-04-21, 11:55:01 »
No to mo¿na ju¿ chyba komentowaæ "Porcelain Heart"
Jestem za i chêtnie zaczne.
Niestety budow± kawa³ek przypomina The Grand Conjuration. Nie jest on zbyt skomplikowany i jest dosyæ (tu podzielam zdanie Jacka) "radio friendly".
Brakuje growlu i ogólnie jakiego¶ agresywniejszego przyspieszenia (to przynajmniej by³o w TGC, a nie zapominajmy, ¿e "PH" ballad± nie jest, a przynajmniej nie mia³ byæ).
Do tego ten "folkowaty" wokal Mikaela, gdzie¶ w po³owie utworu, trochê mi nie pasuje.
Riffy s± ok, chocia¿ trochê ma³o Opethowe, ale nie przeszkadza mi to. To spowolnienie, które mogli¶my us³yszeæ w samplu (które powtarza siê kilka razy) te¿ mi siê podoba.
Produkcja jednak znów jest (tak jak w przypadku Ghost Reveries) zbyt "wypolerowana". Nie jest identyczna jak na poprzednim albumie Opeth, ale jednak znów brakuje trochê tego "gitarowego brudu".
Acha, na plus idzie jeszcze wspania³a gra Axa na perkusji (paradoksalnie to co mia³o byæ najs³absz± stron± Watershed (wed³ug niektórych) okazuje siê, przynajmniej dla mnie, jednym z najwiêkszych atutów p³yty).
Podsumowuj±c, Porcelain Heart nadaje siê na singla, jednak nie jest to ¿aden rewelacyjny utwór (jak na Opeth). Nie jest on z³y, ale jednak Szwedzi mogli siê bardziej postaraæ.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Watershed
« Reply #457 on: 2008-04-21, 11:59:58 »
Porcelain Heart, bardzo Opethowo to brzmi. :) ¦wietny kawa³ek, bardzo mi si,ê podobaj± klawisze...
Czy wam te¿ te momenty, w których Majk pod¶piewuje sobie te "aaa a aa" (oko³o 4 minuty i pó¼niej siê to powtarza)przypominaj± trochê (bardziej odpicowany) The Grand Conjuration?

"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #458 on: 2008-04-21, 12:03:53 »
Klawisze s± ok, to "aaa" te¿, ale nie powali³o mnie to ogólnie. Pewnie z czasem bardziej przekonam siê do tego utworu.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #459 on: 2008-04-21, 12:19:45 »
Porcelain Heart jest trochê inny od wszystkiego tego co zespó³ nagra³ do tej pory. Otwiera go monumentalny riff, który wprowadza w niesamowity nastrój kompozycji. Po kilku taktach melodiê przejmuje gitara akustyczna podbudowana unisono fortepianem, na tle których Mikael ¶piewa swoj± czyst± ciep³± barw± (kawa³ek zupe³nie pozbawiony jest growlu, natomiast w kilu miejscach pojawiaj± siê partie chóralne Akerfeldta potêguj±ce uroczysty i podnios³y nastrój). I tak na przemian kontrastuj± ze sob± czê¶ci mocne i balladowe w tle których pojawia siê czêsto wykorzystywany przez Opeth motyw powolnych nut granych d³ugim gitarowym sustainem z pog³osem (zawsze w zachwyt wprowadza mnie tego typu motyw np. w The Drapery Falls). W ¶rodkowej czê¶ci pojawia siê stylizowana na muzykê dawn± partia minstrela, gdzie g³os Mike’a zbli¿a siê do falsetu i jak znam ¿ycie wywo³a niez³y pop³och w¶ród sympatyków formacji. Temat trubadura przejmuje samplowany niby-obój, co te¿ jest nowo¶ci± w twórczo¶ci Opeth, bo takie orkiestrowe efekty z powodzeniem do tej pory wykorzystuje np. Lacrimosa. Na uwagê zas³uguje nieszablonowa gra Axa na bêbnach. Gitara Akessona poza ostinatow± wstawk± praktycznie niedostrzegalna i brak wirtuozowskich popisów. Kompozycja w stosunku do tego co Opeth oferowa³ nam do tej pory ma taki trochê piosenkowy charakter poprzez pewne uproszczenie faktury muzycznej - nie ma tu charakterystycznych misternie tkanych motywów przechodz±cych p³ynnie jeden w drugi. Ogólnie odbieram kawa³ek pozytywnie, choæ bez wielkiego zachwytu – zobaczymy jak siê zsynchronizuje z ca³ym albumem.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #460 on: 2008-04-21, 16:12:56 »
Kawa³ek jest idealny jak na singla... i nie lód¼my siê... Nawet Opeth potrzebuje nieco bardziej prostego utworu dla celów jak by nie by³o komercyjnych... Ale je¶li to ma byæ najbardziej komercyjny utwór na p³ycie to jestem bardzo du¿ym optymist± :D :D... Ogólnie utwór nie powala bo chyba nie ma takiego celu.... Jest to jednak bardzo solidny utwór z kilka ciekawymi wstawkami o których wspominali ju¿ koledzy... My¶lê ze w co nie których odwa¿niejszych radiach bêdziemy mieli okazje go pos³uchaæ... Natomiast moim zdaniem porównywanie go do TGC jest troszkê obraz± dla tego utworu moim zdaniem.... Oczywi¶cie wystêpuj± tutaj liczne powtórki ale nie s± one tak bardzo przesadzone jak w TGC...
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #461 on: 2008-04-21, 16:44:20 »
Nawet Opeth potrzebuje nieco bardziej prostego utworu dla celów jak by nie było komercyjnych...
stąd już prosta droga do "Nawet Opeth potrzebuje nieco bardziej prostego albumu dla celów jak by nie było komercyjnych..."
:(
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #462 on: 2008-04-21, 16:54:17 »
Opeth nie potrzebuje takich rzeczy, wiele zespo³ów kiedy poczu³o ¿e na prostej gównianej muzyce mo¿na kase zrobiæ zaczê³o tak graæ, to jest przykre... ta piosenka nie jest w stylu tych komercyjncyh... dlaczego? d³ugo¶æ, brak wyra¼nego refrenu, ogólnie budowa nawet je¿eli chwilami brzmi do¶æ chwytliwie, po chwili ch³opcy zagrywaj± cie¿kie, ciekawe riffy. Ta piosenka jak i zapewne p³yta jest kolejnym etapem rozwoju zespo³u... zespó³ musi siê rozwijaæ bo granie przez 20 -30 lat tego samego jest bezsensu. Obecnie jednak sa 2 drogi rozwoju kapel - pój¶cie w komerche i napakowanie w muzyke od cholery sampli, gównianych komputerowych brzmien... lub te¿ rozwój warsztatu, kompozycji (spójno¶æ). Opeth pod±¿a t± drug± ¶cie¿k±, zmian brzmienia mo¿na tak¿e dopatrywaæ siê nowymi muzykami w sk³adzie. Ja osobi¶cie jestem zadowlony... Mikael zapowiada³ ¿e na albumie bêdzie.. "evil"... jakos tak... wiêc zapewne w kawa³kach które jeszcze nie wyciek³y bêdzie mo¿na doszukiwaæ siê bardziej wymagaj±cej muzyki, je¿eli kto¶ do tej pory jej nie uslyszal ;]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Watershed
« Reply #463 on: 2008-04-21, 16:56:08 »
Mnie tam nic nie wyciek³o i nie wiem, o co Wam chodzi :twisted:  8)
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #464 on: 2008-04-21, 17:07:20 »
A ws³uchali¶cie siê w tekst do Porcelain Heart?
True Pagan Winter Crew