Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299875 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #540 on: 2008-04-27, 19:06:16 »
Ja sie ciesze ze zaczalem od wersji studyjnej, przez co dla mnie Heir Apparent brzmi wspaniale. Nie moge sie przekonac do wersji live i nie slucham jej, bo jakosc mnei odpycha.

Mam to samo. Live mnie jako¶ nie przekona³o ale ju¿ wersja studyjna skopa³a mi dupsko.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #541 on: 2008-04-29, 13:23:21 »
W majowym "Metal Hammerze" zamieszczona zosta³a recenzja "Watershed":
Quote from: Metal Hammer
Gdyby Karol Darwin dosta³ mo¿liwo¶æ jeszcze jednego ¿ycia, zapewne takie zespo³y jak Opeth stanowi³yby dla jego teorii ewolucji doskona³y przyk³ad i koronny dowód na s³uszno¶æ poszukiwañ. Trudno w dzisiejszej muzyce spotkaæ zespo³y, które rozwijaj± siê tak konsekwentnie, ciekawie i z zachowaniem dba³o¶ci o w³asn± karierê. Od mrocznych, black metalowych pocz±tków a¿ po pe³nej rozmachu, neoprogresywnej, monumentalnej, d¼wiêkowej piramidy. Byæ mo¿e w³a¶nie teraz Opeth znajduje siê na szczycie, choæ ju¿ od kilku p³yt wszyscy powtarzaj±, ¿e to ten "moment". W stosunku do "Ghost Reveries" obserwujê jednak pewien delikatny zwrot w kierunku bardziej tradycyjnej, czy nawet lekko zachowawczej, muzycznej mikstury. Zespó³ znalaz³ swoje miejsce i próbuje z powodzeniem eksperymentowaæ na wielu gatunkach, korzystaj±c rzecz jasna z ogromnego kredytu zaufania, jakim obdarzyli go fani. Jest wiêc tu i sporo nawi±zañ do przesz³o¶ci w brutalnych, niemal black metalowych pochodach "Heir Apparent" czy "The Lotus Eater". Kontrastuj± z tymi fragmentami niezliczone ilo¶ci delikatnych, akustycznych w±tków, wspieranych ¶wietnym drivem, nadawanym przez nowego garowego Martina. Najbardziej widoczny jest jednak progresywny duch – w takich piosenkach jak "Burden" i "Hessian Peel" zespó³ odnosi siê do klasyki gatunku, prowadz±c rozbudowane aran¿acje, nasycaj±c je ulotnym podnios³ym klimatem. Mistrzostwo samo w sobie stanowi± dynamiczne skoki, co ciekawe, zespó³ w ka¿dej z tych form wypada autentycznie, przeskakuj±c z tematu na temat z gracj± gazeli. Jednocze¶nie p³yta jest potwierdzeniem s³ów Mikaela o zdecydowanie swobodniejszej atmosferze podczas komponowania – nie ma tu niczego wci¶niêtego na si³ê, tematy znakomicie siê ze sob± komponuj± i uzupe³niaj±. Nawet je¶li tak naprawdê zespó³ niczego nowego nie wymy¶li³ (nie licz±c zaskakuj±cych, podobnych do Mars Volta wstawek w "The Lotus Eater"...), to i tak stanowi klasê sam w sobie. Mikael twierdzi, ¿e jego muzyka to sztuka a nie rozrywka. Ja twierdzê, ¿e sztuk± jest stworzenie muzyki rozrywkowej na najwy¿szym poziomie. Opeth to siê udaje.
Arek Lerch, ocena: 4,5 / 5 (p³yta nie zosta³a uznana za album miesi±ca, jak to w przesz³o¶ci zdarzy³o siê z "Blackwater Park" i "Deliverance")

Poza recenzj± w najnowszym "m³otku" wywiady z Akessonem i Akerfeldtem. M.in. jest informacja, ¿e nie podjêto jeszcze decyzji w sprawie coveru Alice in Chains (gdzie siê uka¿e) i ¿e mieli z nim problemy w trakcie rejestracji, g³ównie z realizacj± partii wokalnych.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #542 on: 2008-04-29, 14:37:59 »
Fajna recenzja. I tyle powiem na ten temat. Bo póki co nie ma info czy komentowaæ czy nie.

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #543 on: 2008-04-29, 15:02:41 »
mozemy udac ze wszyscy dostalismy wersje promocyjn± :) napiszemy recenzje a po 2 czerwca dla lansu powrzucamy fotki naszych orygina³ów ;p

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #544 on: 2008-04-29, 15:07:25 »
P³ytki nie s³ucha³em, zaznaczam z góry. I z czystym sercem mogê powiedzieæ, ¿e nie ¶ci±ga³em. Nie mam na dysku.
Recenzja bardzo mi siê podoba, choæ trochê ma³o mówi. Uwa¿am, ¿e s³owa i tak nie oddadz± nawet 10% muzyki i nie da siê jej zast±piæ s³owami, wiêc czytam wypowiedzi, które siê tu pojawiaj±. Za zakazem jestem dlatego, ¿e wiem, ¿e g³upio siê bêdzie wypowiadaæ o albumie po premierze, je¶li ju¿ wszystko zostanie powiedziane. A tak mniej wiêcej o tej samej porze wszyscy bêd± mieli co¶ do powiedzenia i temat szybko nie umrze ;) Troszkê mnie martwi, ¿e p³ytka nie zosta³a p³yt± miesi±ca, ale nie zniechêcam siê. Wierzê w Opeth i w ich muzykê. Bêdzie dobrze :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #545 on: 2008-04-29, 16:07:41 »
Troszkê mnie martwi, ¿e p³ytka nie zosta³a p³yt± miesi±ca...
No niestety. :? Ale za to ok³adeczka jest "nasza". :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

KoRy

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • Last.fm
Watershed
« Reply #546 on: 2008-04-29, 18:47:36 »
Nie wiem jakie s± zwyczaje w MH, rzadko czytam, ale dzisiaj by³em w Empiku i w³a¶nie skusi³a mnie ok³adka.
Recenzja nie jest w dziale recenzji tylko przy wywiadach, a nie jako p³yta miesi±ca mo¿e dlatego ¿e jeszcze nie wysz³a...?
Bêdzie w czerwcu? No, a mo¿e za s³aba.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #547 on: 2008-04-29, 18:55:05 »
Recenzja nie jest w dziale recenzji tylko przy wywiadach, a nie jako p³yta miesi±ca mo¿e dlatego ¿e jeszcze nie wysz³a...?
Bêdzie w czerwcu? No, a mo¿e za s³aba.
My¶lê, ¿e wg szanownych panów redaktorów jest za s³aba. Co siê tyczy recenzji przy wywiadach, to czêsto siê to praktykuje w czasopismach muzycznych. Z GR by³o identycznie. Umieszczenie obok wywiadu ¶wiadczy o wyró¿nieniu p³yty, a z jakich¶ tam powodów (np. takich jak poda³em wy¿ej) nie sta³a siê albumem miesi±ca. A tak btw. to "wygra³" King's X "XV".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Snufkin_

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #548 on: 2008-04-29, 19:03:09 »
p³yta zapewne nie jest p³yta miesi±ca gdy¿ oficjaln± premiere ma w czerwcu ;/ no bez przesady, pewnie to recka pt pierwsze wrazenie i tyle

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #549 on: 2008-04-29, 19:25:11 »
"Blackwater Park" gdy zosta³ albumem miesi±ca MH, oficjalnie ukaza³ siê ok. pó³tora miesi±ca pó¼niej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Watershed
« Reply #550 on: 2008-04-29, 20:05:13 »
6 godzin dzisiaj s³ucha³em Watershed i moge powiedzieæ ,¿e jestem baaaaaaaaaaaaardzo pozytywnie zaskoczony:) No có¿ dla mnie Watershed jest genialny. Genialnie set ustawiony i mo¿e dlatego mi nie spodoba³o siê na teledyskach, jak siê po s³ucha po kolei to jest w tym co¶ co z powodzeniem mia¿d¿y Morningrise czy BlackwaterP (dla mnie) :)
Bite your tongue, ignore the splinter.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Watershed
« Reply #551 on: 2008-04-29, 20:17:51 »
p³yta zapewne nie jest p³yta miesi±ca gdy¿ oficjaln± premiere ma w czerwcu ;/ no bez przesady, pewnie to recka pt pierwsze wrazenie i tyle
lol, a niby po co czasopisma dostaj± promówki? ¯eby ich nie ocenia³y, bo p³yta jeszcze nie wysz³a do szarych obywateli? ;]

6 godzin dzisiaj s³ucha³em Watershed i moge powiedzieæ ,¿e jestem baaaaaaaaaaaaardzo pozytywnie zaskoczony:) No có¿ dla mnie Watershed jest genialny. Genialnie set ustawiony i mo¿e dlatego mi nie spodoba³o siê na teledyskach, jak siê po s³ucha po kolei to jest w tym co¶ co z powodzeniem mia¿d¿y Morningrise czy BlackwaterP (dla mnie) :)
Blu¼nierca ;)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Watershed
« Reply #552 on: 2008-04-29, 20:35:51 »
straszny bluźnierca
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

i?ek

  • Posts: 59
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • sic-site arts
Odp: Watershed
« Reply #553 on: 2008-04-29, 20:58:41 »
mi tez sie tak podoba, bije morningrise [ale nie sciezke basow±], ale na rowni z BP. Ale najtrafniej mozna powiedziec, z kazdy kolejny album Opeth jest inny i nie mozna mowic ze ten czy tamten byl lepszy.. Dla mnei jest to zespol ktory zawsze mnie pozytywnie zaskakuje.
A co do recenzji... z Ghost Reveries tez tak bylo, recenzja wrecz wspania³a, ocena: "-", a to wszystko obok wywiadu.. Pamietam jak bylem zaskoczony, bo akuratnie wtedy wracalem pociagiem z Katowic z ich koncertu i kupilem sobie prasówke na trasê ;)
Jak zostaæ metalem? 
Musisz mieæ cholernie niewygodny, kultowy-jak-ch*j, niewygodny, brzydki, kultowy-jak-ch*j niezniszczalny plecak typu kostka.
W zasadzie to nic nie mów. Pomrukuj.
Nie obcinaj w³osów. Nigdy.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #554 on: 2008-04-29, 21:02:48 »
Ale najtrafniej mozna powiedziec, z kazdy kolejny album Opeth jest inny i nie mozna mowic ze ten czy tamten byl lepszy.. Dla mnei jest to zespol ktory zawsze mnie pozytywnie zaskakuje.

Mo¿na powiedzieæ,, ¿e ten, czy tamten by³ lepszy. I nawet trzeba. By³ lepszy dla mnie = bardziej mi siê podoba³. Na temat 'Watershed' siê na razie nie wypowiadam.

 

lofty-success